mieszkanie komunalne i podział majątku po rozwodzie - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2012-02-11 14:11:37

julka4
Tajemnicza Lady

mieszkanie komunalne i podział majątku po rozwodzie

Witam serdecznie i proszę o pomoc w mej sprawie.Jestem po rozwodzie od maja 2011r.nie mieszkamy razem od maja2010r..posiadaliśmy mieszkanie komunalne w którym do dnia dzisiejszego mieszkam z dziećmi...Były mąż wymeldował się sam w maju i zrzekł się na piśmie praw do lokalu w lipcu 2010r.i od sierpnia ja jestem głównym najemcą(decyzja jest na mnie)....
Teraz żąda spłacenia go jak to określił w piśmie(prawa do najmu lokalu)....
Czy jest mozliwe jego żądanie skoro zrzekł się tychże praw półtora roku temu

#2 2012-02-11 20:51:22

kasandra1234
Przyjaciółka Forum

Re: mieszkanie komunalne i podział majątku po rozwodzie

JULKA a czy on się zrzekl prawa do lokalu notarialnie?

Nie jestem idealna ale idealnie sobie z tym radzę...

#3 2012-02-11 20:58:54

nocnalampka
Przyjaciółka Forum

Jesli jest to mieszkanie komunalne, czyli z zasobow gminy, to nie ma zadnych praw do jakichkolwiek roszczen finansowych wzgledem Ciebie. Nawet zamedlowanie w takim lokalu nie jest tytulem prawnym do tego lokalu.
Lokal komunalny jest lokalem wynajetym. Tyle, ze od gminy, a nie od prywatnego wlasciciela. A jakiekolwiek "prawa do lokalu" sa niczym innym jak prawem do zamieszkiwania, a nie prawem w sensie wlasnosci.

Chciałby nad poziomy człek - a tu ciągle niż.
Nie uciągnie pusty łeb ciężkiej dupy wzwyż.

#4 2012-02-11 21:04:23

kasandra1234
Przyjaciółka Forum

"Prawo najmu lokalu komunalnego, stanowi składnik majątku wspólnego małżonków i podlega rozliczeniu przy podziale tego majątku. Jego wartość odpowiada różnicy pomiędzy czynszem opłacanym a czynszem wolnym, z uwzględnieniem, w konkretnych okolicznościach, okresu prawdopodobnego trwania stosunku najmu. Przy ustalaniu tej wartości nie uwzględnia się możliwości preferencyjnego zakupu lokalu przez najemcę."

#5 2012-02-12 09:29:54

margolcia
Przyjaciółka Forum

W trakcie sprawy o podział majatku zrezygnowałam ze wszystkich składników majątku w zamian za prawo najmu lokalu mieszkalnego stanowiącego własność gminy. Tak więc Twój eks ma rację.

Tam dom Twój, gdzie kot Twój.

Wiek średni poznajemy po tym, że szeroki umysł i wąska talia zamieniają się miejscami...

#6 2012-02-12 15:28:18

kasandra1234
Przyjaciółka Forum

Margolcia jak sama napisałas zrzeklas się innych praw majątkowych na konto prawa najmu mieszkania komunalnego.Logicznie rozumujac...Jesli jej mąż(Julki) dobrowolnie zrzekl sie na piśmie prawa do tego mieszkania to niby czego on teraz szuka?Sam odebral sobie to prawo a teraz oczekuje zadośćuczynienia,bo zorientowal się ze byla taka mozliwość.Pewnie teraz załuje i próbuje cos dla siebie uskrobac tongue
Moim skromnym zdaniem to juz po "ptokach".

Stopka forum