Jak odzyskać pewność siebie po rozstaniu???? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Jak odzyskać pewność siebie po rozstaniu????

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 25 ]

1

Temat: Jak odzyskać pewność siebie po rozstaniu????

Witam,
proszę o radę lub jakiś sposób jak poczyć się pewnie po rozstaniu. W moim przpadku mineło 1,5 m-ca. Jest ogromny ból, cierpienie i uczucie beznadziejnośi, ale oprócz tego straciłam zupełenie pewność siebie. Czuję się nieaktrakcyjna i nie chciana. Wmawiam sobie, że ja na niego nie zasługiwałam zamiast powiedziec to on nie zasługiwał na mnie. Jak się tego pozbyć? Jak zdobyć trochę nadzieii, że będzie dobrze i z uśmiechem spojrzeć w lustro?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak odzyskać pewność siebie po rozstaniu????

Rozstanie, zwłaszcza to niechciane, jest trudnym doświadczeniem. Jak mantrę powtarzam: trzeba czasowi dać czas. Trzeba dać czas zwłaszcza wtedy, gdy był to związek ważny. Jesteś w okresie żałoby. Ona, w kościele katolickim nie bez powodu trwa rok.

Niemniej jednak, wydaje się, iż część problemów masz na własne życzenie. Jesteś świadoma tego, że sobie pewne rzeczy wmawiasz. Po co to sobie robisz? Zastanów się, nie odpowiadaj od razu: nie wiem, poszukaj odpowiedzi. Ona jest ważna dla Ciebie.

3

Odp: Jak odzyskać pewność siebie po rozstaniu????

Zgadzam się z Wielokropek-przede wszystkim czas. A w między czasie rób małe kroczki: wychodź gdzieś np na basen, siłownie, podtrzymuj znajomości i zawieraj nowe. Spróbuj skupić się na sobie-rozwijaj siebie. Aha i nie ukrywaj emocji wyżyj się ze złości, płacz w poduchę itd smile

4

Odp: Jak odzyskać pewność siebie po rozstaniu????

Dzięki Wielokropku:)
mimo tego, że pewnych rzeczy jestem świadoma dobrze usłyszeć takie słowa. Czas jest najważniejszy, ale nie chce kolejny rok płakać i się dołować. Niczym sobie na to nie zasłużyłam, już dość łez przez niego wylałam, boje się tylko, że skoro tak cierpię mimo wszystkich złych rzeczy z jego strony to może to była ta jedyna prawdziwa miłość...miłość nie za coś, ale mimo czegoś i może zawsze już tak będzie. Ja będę żyła przeszłością i jakąś nadzieją a on będzie szczęśliwy...
ehhh życie jest niesprawiedliwe...

5

Odp: Jak odzyskać pewność siebie po rozstaniu????

ŁapkoPandy- bardzo ciekawy nick:)
Wiem, że to co piszesz jest prawdą, takie rzeczy powoli będą mnie zmieniać, za 2, 3 miesiące pewnie spojrzę na to inaczej, ale wracając do problemu skoro on odszedł ( nawiasem mówiąc do starszej ode mnie o kilka lat) jak pozbyć się uczucia, że jestem gorsza, no bo skoro wybrał ją to pewnie miał jakieś powody....jak na nowo czuć się wartościową osobą?

6 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2012-01-07 20:33:43)

Odp: Jak odzyskać pewność siebie po rozstaniu????

mala26,
a gdybyś tak... ucieszyła się, że związek, w którym tak było Ci źle, już się skończył?
Gdybyś tak zobaczyła, że kochałaś nie swego eks-a, tylko... swoje wyobrażenie o nim?

Do czego tęsknisz? Do tych upokorzeń? Do tych wszystkich złych rzeczy, których był autorem?

Pożegnanie ze złudzeniami, boli. Dzięki temu jednak, masz szansę na poznanie kogoś godnego siebie.

7 Ostatnio edytowany przez LapkaPandy (2012-01-07 21:53:32)

Odp: Jak odzyskać pewność siebie po rozstaniu????
mala26 napisał/a:

jak pozbyć się uczucia, że jestem gorsza, no bo skoro wybrał ją to pewnie miał jakieś powody....jak na nowo czuć się wartościową osobą?

A może zmień swoje podejście do samej siebie - odszedł do innej bo mnie nie docenił i widocznie nie byłabym szczęśliwa z kimś takim*

8

Odp: Jak odzyskać pewność siebie po rozstaniu????

Tęsknie do starych dobrych czasów i do tych pięknych chwil, które miały trwać wiecznie. Od dawna ich nie było,ja się łudziłam, że kryzys minie ale nie minął...:( rozum podpowiada , że dobrze się stało, ale serce nie chce się z tym pogodzić i pewnie jeszcze długo nie będzie umiało.
Dziękuje za wsparcie!!!:)

9

Odp: Jak odzyskać pewność siebie po rozstaniu????

Ja bym podeszła do sprawy w ten sposób: dobrze, że teraz się to skończyło, a nie kiedy mamy trójkę dzieci i kredyt na 30 lat.

Odp: Jak odzyskać pewność siebie po rozstaniu????

Autorko, jestem w bardzo podobnej co Ty sytuacji. Jest źle, jest smutno, pusto, beznadziejnie. Zostałam porzucona przez "wypalenie uczucia" niedługo po ślubie. Mój mąż zaczął balety z innymi paniami, alkohol, imprezy, szafa gra. A ja byłam przez 4 miesiące trzymana bez "ostatecznej decyzji", jednocześnie bez żadnego kontaktu z tym człowiekiem, i zastanawiałam się, jak idiotka, czy zechce wrócić. Ale po 4 miesiącach, gdy usłyszałam, że to jest ostateczne rozstanie, że on chce rozwodu, o dziwo zrobiło mi się lepiej - wiedziałam coś na pewno, mój organizm mógł odpocząć od wyczekiwania na wyrok, pomimo, że zaczęła się naprawdę głęboka żałoba. Obecnie mam wiele problemów psychicznych, z którymi pomaga mi walczyć psycholog i psychiatra. Zawsze miałam problemy z samooceną, pomimo, że moje zdjęcia są w necie z opisem "piękna". Czuję się głupia, chociaż wokoło mówią, że głupia nie jestem. I ogólnie, czuję się jak kupa, bo jak kupa byłam przez ostatni czas traktowana. Powoli odzyskuję siebie. Zaczęłam się ostatnio uśmiechać, słuchać muzyki (po 4 miesiącach prawdziwej ascezy), oglądać humor, który lubię. Odcięłam się od środowiska mojego przyszłego ex męża, zlikwidowałam profil na fcbk, żeby nie oglądać zdjęć moich znajomych, na których może być on. Buduję swój świat, i siebie w nim od nowa. Ale jak napisałam - musiało zajść kilka procesów, dojść do podjęcia kilku decyzji.
Jeśli chcesz więcej, pomailować, to napisz mi prywatną wiadomość. Ja mam w sobie ogromną potrzebę rozmawiania o mojej sytuacji, jednocześnie bardzo potrzebuję pomagać. A pomóc można zawsze sobie nazwzajem.

11

Odp: Jak odzyskać pewność siebie po rozstaniu????
mata hari napisał/a:

Ja bym podeszła do sprawy w ten sposób: dobrze, że teraz się to skończyło, a nie kiedy mamy trójkę dzieci i kredyt na 30 lat.

Święta prawda. Lepiej wcześniej, niż później.
Te emocje w pierwszych miesiącach są straszne, ale z czasem będą się zmieniać, na pewno. Potrzeba dużo czasu, cierpliwości i wytrwałości. I tego właśnie życzę, głowa do góry smile

12

Odp: Jak odzyskać pewność siebie po rozstaniu????

mata hari ,
masz całkowitą rację, wszyscy którzy się tutaj wypowiadają mają, ale wiemy jedno a czujemy i robimy drugie. Nam zostało tylko podzielić sie paroma wspólnymi rzeczami, więc jest duzo łatwiej niż w sytuacji kiedy były by jeszcze dzieci. Czuje z jednej strony ulgę, bo bardzo się męczyłam ale ten okropny ból nie mija....
dam sobie czas i zobaczymy;)

13

Odp: Jak odzyskać pewność siebie po rozstaniu????

Dziękuję violinka25 ,
tego właśnie mi teraz potrzeba, wytrwałości i czasu, który chociaż troche wyleczy rany!!!!
Dzięki Wam zaczynam wierzyć, że wszystko się z czasem ułoży:):):)

14

Odp: Jak odzyskać pewność siebie po rozstaniu????

Pączuszku, oczywiscie, że chętnie napiszę:) tylko nie mam jak wysłac Ci prywatnej wiadomości....
nasze sytuacje są niestety bardzo podobne, piszę niestety bo nikomu nie życzę przechodzenia przez to wszystko. Ty miałeś 4 m-ce w niepewności, ja pół roku. Stwierdzam, że ten okres był niewiele naprawdę niewiele lepszy od mojej obecnej sytuacji. Czułam się może ciut mniej samotna ale też czekałam jak na wyrok aż w końcu ze mną szczerze porozmawia o nas i o naszej przyszłości...ehhhh dużo człowiek musi znosić.
Czekam na kontakt!;)

15

Odp: Jak odzyskać pewność siebie po rozstaniu????

Ułoży się, ułoży:) dobrze jest się skupić na tych rzeczach. które lubisz robić, lub które zawsze chciałaś robić, a ten związek Ci nie pozwałal na to, z różnych względów(np. braku czasu)


Ja zrobiłam prawo jazdy  na kat A(motocykl) po rozwodzie, mając 9 miesięcznego synka. Ale byłam z siebie dumna smile

16

Odp: Jak odzyskać pewność siebie po rozstaniu????

Ważne żeby wyjść z twarzą z tego wszystkiego. Po 2 miesiącach uświadomiłem sobie że to nie moja wina, spojrzałem w lustro powiedziałem dość, nie wyleje ani jednej łzy przez te dziewczynę. Jestem dobrym człowiekiem i to z jej winy kończy się związek który trwał 3 lata. Człowiek ma klapki na oczach czasem nie widzi wad, ja nie widziałem niedojrzałości emocjonalnej mojej ex.  kiedy mówiłem Kocham Cię, mialem na myśli oddanie, uczucie, wierność zaufanie, bycie ze sobą na dobre i na złe. Ona kiedy to mówiła myślała o mnie jako o dodatku do jej życia, który w pewnej chwili stał się niepotrzebny. Ciężko to było przeżyć, nie myślałem że mężczyzna potrafi tak płakać big_smile, cały dzień się trzymałem, (wiecie męska duma) przychodzilem po pracy gasiłem światło w domu i otwierał się kran? wodospad big_smile, pomagają przyjaciele, inwestycja w siebie, czas, i w moim przypadku zerwanie kontaktu , całkowite oczywiście. Jeżeli będzie Ci ciężko pisz smile na meila gadu, postaram Ci się jakoś pomóc, wesprzeć rozmową,

17

Odp: Jak odzyskać pewność siebie po rozstaniu????

Agatuniu,
prawo jazdy na motycykl majac malego synka- MOJE GRATULCJE!!!! Podziwiam Cię, że dałaś radę i znalazłaś w sobie tyle siły!
Ja mam problem, ponieważ dla tego związku poświęciłam całą siebie. Przyjaciół odstawiłam na bok, bo tylko on mi był potrzebny do szczęścia, zamiast zająć się sobą, prałam , sprzatałam , gotowalam itd. Teraz mam czas żeby to nadrobić, ale chęci brak:(

Oczyszczony,
dzięki za porady, zerwanie kontaktu to podstawa. Ja jeszcze jakiś kontakt mam, ponieważ załatwiamy sprawy z mieszkaniem i współnymi rzeczami, ale to kwesta jakiegoś miesiąca jeszcze. Kilka dni po rozstaniu pisałam, jak mi źle, jak tęsknie ale on nie odpisał, raz i drugi i chyba nawet dobrze, bo wtedy zdałam sobie sprawę z tego co ja właściwie robię? skoro on kilka dni po zakończeniu 4 letniego związku nie potrzebuje kontaktu to dlaczego ja to robię? Teraz się nie odzywam, masz rację tak jest lepiej, przyzwyczajam się do nowej sytuacji, do życia bez niego ale nadal jest ciężko. Próbuje odbudować swoją pewność siebie, która podupadła przez niego i wierzę, że każdy dzień będzie lepszy od poprzedniego!!! Nie chce go nienawidzieć bo to nie o to chodzi, z resztą chyba nadal kocham, chciałabym umieć podejść do tej całej sytuacji tak jak TY:)

18

Odp: Jak odzyskać pewność siebie po rozstaniu????

Tak podchodzę bo nigdy mnie nie oszczędzało życie, pomyślałem przez chwilę że to może być moja żona, moja wybranka, najśmieszniejsze jest to że modliłem się do Boga, że jeżeli to nie ona, że jeżeli nie dla niej jest moje serce i w życiu czeka mnie przy niej ból i cierpienie to niech się coś stanie, (podjąłem bardzo ważne decyzje przeprowadzka do jej miasta dodatkowe studia) i co ??? big_smile wyprosiłem to , jest jak jest, widzę teraz jaki czasem byłem głupi, jak potrzebowałem miłości jak dałem się owinąć, moja droga ktoś tu napisał że to sami jesteśmy źródłem swojego szczęścia, że to my sami jesteśmy na pierwszym miejscu w naszym zyciu, i to jest prawda, kluczową sprawą jest wyciągnięcie wniosków.

Ja rzeczy po byłem spaliłem big_smile jak w starym filmie, kupa śmiechu i łez, Ucinam sobie rękę że za rok będziemy się z tego śmiać, aa stop wróć nie ucinam, już raz bym sobie dał za coś uciąć rękę i bym teraz jej nie miał...

19 Ostatnio edytowany przez Kira1979 (2012-01-08 22:13:15)

Odp: Jak odzyskać pewność siebie po rozstaniu????

Ja byłam w związku ponad 12 lat... I nie żałuję tych lat, bo były wspaniałe. Dopiero ostatni rok, który miał poukładać wszystko (poprawiło się moje zdrowie, skończyłam upragnione studia... znalazłam pracę, itd.) wszystko zmienił. Osoba, która wspierała mnie w najcięższych chwilach oddalała się ode mnie... z dnia na dzień... zmęczył się życiem u mego boku, życia moimi problemami. Przerosło go to chyba i wypalił się. Tylko nie rozumiem, że w momencie, gdy wszystko stopniowo zmierzało w dobrym kierunku, zadziałało to na moją niekorzyść. Zycie codzienne nie nie jest proste. Wcześniej żyłam w szpitalach i walczyłam o zdrowie. Teraz je wywalczyłam i okazało się, że nie jestem przygotowana do życia tzw. normalnego. Nie rozumiem tego życia. Często widziałam problemy w sytuacjach, które dla wielu były normalne, bo je znali. A znam je dopiero tak dokładnie od kliku lat... Tak więc 13 lat wspólnego życia odpłynęło. Straciłam też wszystkich znajomych z mojego miasta (zostali po jego stronie, mieszkają we wspólnym domu), bo to ja się musiałam wyprowadzić i wrócić do rodziców (a z nimi też nie jest dobrze i nigdy nie było). Jestem osobą niepełnosprawną (choć gdybyście mnie poznali, to nawet byście nie zauważyli-długo walczyłam o usprawnienie się po kilku błędach lekarskich), ale mimo wszystko mogę powiedzieć, że jestem sprawna, skończyłam 3 kierunki studiów, należę do ludzi inteligentnych a dałam się zagonić w kąt. Rodzice są przekonani i jeśli tylko mogą, przypominają mi o tym, że to moja wina, bo takiego faceta wybrałam i mam za swoje. Mieszkam w małym miasteczku, w którym wszyscy wszystko wiedzą i niezwykle trudno poznać kogoś nowego. Nie ma też za bardzo dokąd wyjść... Może pomysł z psem byłby dobry... W każdym razie czuję się fatalnie. Myślę o skończeniu tego wszystkiego, boję się życia. Przeraża mnie myśl skończenia samotnie u boku rodziców. A mój były? Gdy się przypadkowo spotkamy, nie potrafię powstrzymać się od łez. Boli tak, że mam wrażenie, że serce mi pęknie. Targają mną myśli, które mnie samą przerażają. Ból jest nie do zniesienia. Minęły 2 miesiące i nic się nie zmienia. Jest gorzej, bo nie radzę sobie z niczym. W pracy, w relacjach z rodzicami... Najchętniej zniknęłabym po prostu. Wiem, że nie mogę, że nie mogę się poddać, ale jak iść dalej z podniesioną głową? Po ilu miesiącach będę mogła ją podnieść? Jestem po 30... 13 lat w związku... To był moja pierwsza miłość i myślałam, że do końca. Jestem świadoma tego, że powrót do niego byłby błędem i nie chcę tego, ale nie umiem też żyć tak jak teraz... I co Wy na to? Życie po rozstaniu? Jak znaleźć nowych przyjaciół, no choć znajomych, z którymi mogłabym spotkać się? Jak się uśmiechać bez tego duszącego ciężaru na klatce piersiowej? Ile czasu musi minąć? Rok żałoby? Po roku może będę już wrakiem. Ten związek zabrał mi wszystko. Satysfakcję, pewność siebie, spoglądanie sobie w oczy w lustrze z nadzieją, że jutrzejszy dzień będzie lepszy... Jak więc teraz żyć???
Może potraficie mi coś doradzić? Jak sami przez to przebrnęliście? I ile czasu trzeba?

20

Odp: Jak odzyskać pewność siebie po rozstaniu????

Nie ma lekarstwa, każdy przeżywa to inaczej, udowodniony fakt jest taki że z czasem boli coraz mniej. Trzeba popatrzeć na to trzeźwym okiem, wiem że to nie jest łatwe bo mózg ciągle podpowiada nam obrazy które sami chcemy widzieć, że ukochana osoba wraca przeprasza. Tak się jednak rzadko dzieje, nie możesz dać się temu zdominować, bo resztę życia ucieknie Ci przez palce, i co wtedy ?? brak szansy na lepsze, wiszenie w gównie całej tej sytuacji. Trzeba zająć się sobą, mi pomógł sport smile efekt uboczny pewność siebie + 99 i fajne ciało:)

21

Odp: Jak odzyskać pewność siebie po rozstaniu????

Znałam się z moim byłym mężem 17 długich lat z czego 10 byliśmy małżeństwem. Gdy przed 10-tą rocznicą ślubu dowiedziałam się że ma drugą rodzinę poczułam się jakby coś wdeptało mnie w ziemie. Czułam się zraniona, oszukana, rozczarowana, samotna, głupia, naiwna, wściekła i ... bezradna. Mijały miesiące i nadal czułam to samo, pierwsza sprawa rozwodowa, potem druga. Minęło 5 miesięcy a ból nadal pozostał. Fakt że jestem teraz inną osobą, uwierzyłam w siebie, swoje możliwości.Rana zagoiła się, lecz blizna pozostała. Tak naprawdę nie da się zapomieć nigdy. Mam prawie 34 lata, skończone dwa kierunki studiów, dwójka dzieci - wiem że będę sama, może nawet lepiej bo wtedy już nikt mnie nie zrani.
Ale pamiętaj że życie toczy się dalej, nie poddawaj się, zrób to dla samej siebie.

22

Odp: Jak odzyskać pewność siebie po rozstaniu????
oczyszczony napisał/a:

Tak podchodzę bo nigdy mnie nie oszczędzało życie, pomyślałem przez chwilę że to może być moja żona, moja wybranka, najśmieszniejsze jest to że modliłem się do Boga, że jeżeli to nie ona, że jeżeli nie dla niej jest moje serce i w życiu czeka mnie przy niej ból i cierpienie to niech się coś stanie, (podjąłem bardzo ważne decyzje przeprowadzka do jej miasta dodatkowe studia) i co ??? big_smile wyprosiłem to , jest jak jest, widzę teraz jaki czasem byłem głupi, jak potrzebowałem miłości jak dałem się owinąć, moja droga ktoś tu napisał że to sami jesteśmy źródłem swojego szczęścia, że to my sami jesteśmy na pierwszym miejscu w naszym zyciu, i to jest prawda, kluczową sprawą jest wyciągnięcie wniosków.

Ja rzeczy po byłem spaliłem big_smile jak w starym filmie, kupa śmiechu i łez, Ucinam sobie rękę że za rok będziemy się z tego śmiać, aa stop wróć nie ucinam, już raz bym sobie dał za coś uciąć rękę i bym teraz jej nie miał...

Mądry post:-)
Szukamy szczęścia na zewnatrz zamiast w sobie.
Żyjemy w iluzjach, które tworzymy dla podtrzymania związku, w którym dzieje się źle.
Żyjemy w lęku, który chroni nas przed tym, by sięgnąć po coś lepszego.
Przypisujemy naszym partnerom cechy, których nie mają, mitologizujemy związki, w których utknęlismy, żeby nie przyznać się do porażki. Ten tkwiący w nas STRACH, że zawsze może być gorzej, więc po co? I dalej cierpimy...bo stare śmieci są wygodne...

23

Odp: Jak odzyskać pewność siebie po rozstaniu????

Oszczyszony,
tak to my powinniśmy być na 1 miejscu, ale to chyba dzieje się automatycznie, że jesli kogoś bardzo kochasz, z czasem zdajesz sobie sprawę , że ta druga osoba staje się dla Ciebie ważniejsza niż Ty sam, że dla niej jesteś w stanie zrobić wszystko. Ja często tak miałam i chyba się przyzwyczaiłam do tej myśli, że On jest najważniejszy i to byl mój błąd ale jak się jest tak strasznie zakochanym to tego się nie widzi. Dopiero teraz przejrzałam na oczy...ale jest za późno. Nie pozostaje nic jak wyciągac wnioski z tej sytuacji.
Ja rzeczy spalić nie mogę bo są zbyt cenne, razem urządzaliśmy mieszkanie od zera więc sprzedajemy wszystkie meble i sprzęty...ale to strasznie przykre....kilka m-cy temu wierzyłam, że urządzamy swoje gniazdko na lata a teraz po wspólnym życiu nie zostało nic...

sport jest dobrym wyjściem, zawsze poprawa kondycji sprawi , że poczujemy się lepiej we własnej skórze:)

24

Odp: Jak odzyskać pewność siebie po rozstaniu????

Kira,
mam a może miałam identycznie...z dniem kiedy on odszedł skończyło się dla mnie wszystko...sens życia zniknął ot tak sobie. Płakałam, nie jadłam, nie wstawałam z łózka, nie potrafiłam się nawet uśmiechnać...minęło u mnie 1,5 m-ca i jest odrobinę lepiej. Nie powiem, że jest ok, nadal śni się po nocach, nadal jeśli zadzowni to serce mi wali jak oszalałe a łzy same napływają do oczu ale wierz mi, że warto robić nic głupiego.
Bo życie mamy tylko jedne, dla innych może los jest łaskawszy ale nie znaczy, że nam już się nie ułoży!!! Po rozstaniu też musiałam się wyprowadzaić ale znalazlam małe mieszkanie, mieszkam sama ale do domu rodzinnego nie chce wracać, odzwyczaiłam się. Wiem, że czujesz się samotna, chyba każdy po rozstaniu przez to przechodzi ale tutaj na forum jest mnóstwo osób które z chęcią Cię wysłuchają, poradzą coś , pewnie czasem dotrzymają towarzystwa. Zacznijmy się cieszyć małymi rzeczami a z dnia na dzień życie zacznie nabierać sensu. Nie myśl, że już nikogo nie znajdziesz, dlaczego masz nie znaleźć? powoli z czasem będzie lepiej, ale daj sobie ten czas, nawet jeśli miałby być to rok, pamiętaj, że rok będzie cieżki, ale będzie lepiej i trzeba w to wierzyć!
pozdrawiam

Posty [ 25 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Jak odzyskać pewność siebie po rozstaniu????

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024