Krew w stolcu. - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-12-13 15:32:45

leatica
Zaglądam tu coraz częściej

Krew w stolcu.

POMOCY  sad Problem nieco wstydliwy ale muszę o tym napisać..
Od około tygodnia wydalam krew wraz ze stolcem.

Kupa jest 'ładna' ma normalny kolor i kształt (a czytałam że to również ma znaczenie).

Czy może to być wywołane lekiem ? Zażywam IZOTEK. Kuracje mam od początku marca kolejno zwiększając a od około 5miesiecy zazywam 60mg przy wadze 55kg.
Krew leci mi również z nosa, ale ten objaw miałam już od bardzo dawna i lekarz uprzedził mnie ze taki efekt ten lek może wywołać, Nie mówił jednak nic o stolcu..

Do lekarza się oczywiście zapisałam, ale wizytę mam umówioną dopiero na wtorek na za tydzień.
Zeżrą mnie nerwy do tego czasu, boję się że to coś poważnego. Np. nowotwór..

Czy może to być spowodowane kuracją? Spotkał ktoś się kiedyś z czymś taakim?
Strasznie się boję sad

#2 2011-12-13 15:39:15

vinnga
Moderator

Re: Krew w stolcu.

Pofatygowałam się, żeby przeczytać ulotkę tego leku. Jedynym aspektem, do którego można się przyczepić w niej jest wysychanie śluzówek. Możliwe, że okolice odbytu też bardzo wysusza - stąd drobne pęknięcia, uszkodzenia i krew?

Jednak bardziej prawdopodobne jest, że masz hemoroidy. Dobrze, że zapisałaś się do lekarza, a do tego czasu śpij spokojnie - na pewno przez tydzień nie umrzesz wink

#3 2011-12-13 21:03:23

K_r_o
Przyjaciółka Forum

Jaka to jest krew ? Świeża na kale, czy wymieszana z nim ?
Krew w stolcu jest wynikiem krwawienia z dolnego odcinka przewodu pokarmowego.
Przyczyn może być wiele - zarówno tych jelitowych - ale tu trzeba być ostrożnym w stawianiu diagnozy, jak i krwawienia z hemoroidów.
Zależy ile masz lat, jakie predyspozycje, na "oko" nic nie wymyślę
Izotek - przypuszczam, że stosujesz go na trądzik jest dosyć silnym lekiem! o wielu działaniach niepożadanych.M.in. zmniejsza liczbę płytek krwi, a co za tym idzie mało płytek= mała krzepliwość i krew się leje.
Nie bój się na zapas.
Dobrze, że w porę to zauważyłaś.
Teraz czas na wizytę u lekarza wink

"Nie bój się powolności, ale bezruchu."
rozum smile + serce smile

#4 2011-12-13 21:05:02

K_r_o
Przyjaciółka Forum

AAAA    i jeszcze jedno - to żaden wstydliwy problem ! Po prostu ludzki. Trzeba odważnie o tym rozmawiać, bo to normalny temat smile

#5 2011-12-13 22:41:16

leatica
Zaglądam tu coraz częściej

Świeża, czerwona krew koloru bardziej jasnego niz ciemniejsza. Na kale, nie jest wymieszana smile
Wiem, wiem, ale straszna panikara jestem sad

Aaaa no i mam 19 juz prawie 20 lat smile

Ostatnio edytowany przez leatica (2011-12-13 22:41:46)

#6 2011-12-14 12:37:06

K_r_o
Przyjaciółka Forum

Nie martw się smile idz do lekarza smile Nie będę Cię straszyć, co to by mogło być.Możliwości jest wiele, ale ja stawiam na ten LEK, powodujący niezły bajzel w organizmie.Może jest on skuteczny.....kiedyś sama nad nim myślałam czy nie zastosować go, ale jak dla mnie troche za bardzo niebezpieczny, ale to Twój wybór.
Każdy ma  swój punkt widzenia.Jednak, jak cierpisz na trądzik to polecam w pierwszej kolejności upewnić się czy to na pewno jest trądzik wink - zrób wymaz ze skóry na posiew.Często jest to alergia pokarmowa....niestety i leczenie polega na eliminacji produktów alergogennych, ale chyba nieco odbiegłam od tematu wink

#7 2012-01-04 20:38:15

marlena86
Niewinne początki

Ja proponuję udac sie do gastrologa, to i krew w moczu to objawy których nie warto bagatelizować!

#8 2013-12-13 16:34:06

Lesia
Niewinne początki

Krew w stolcu  miałam i lekarka leczyła mnie na nadwrażliwe jelito a okazało się ,że mam guza w jelicie .Diagnoza rak esicy.
Na dzisiejszy dzień jestem rok po operacji .Wycięto 26 cm.jelita ,jajnik i jajowód i guza bardzo dużego.
6 miesięcy chemii i teraz jestem zdrowa,bo miałam szczęście.Rak niezłośliwy bez przerzutów.

W takich przypadkach jest wskazana kolonoskopia.
Pozdrawiam

#9 2013-12-13 17:38:11

marial
Cioteczka Dobra Rada

Lesia napisał:

Krew w stolcu  miałam i lekarka leczyła mnie na nadwrażliwe jelito a okazało się ,że mam guza w jelicie .Diagnoza rak esicy.
Na dzisiejszy dzień jestem rok po operacji .Wycięto 26 cm.jelita ,jajnik i jajowód i guza bardzo dużego.
6 miesięcy chemii i teraz jestem zdrowa,bo miałam szczęście.Rak niezłośliwy bez przerzutów.

W takich przypadkach jest wskazana kolonoskopia.
Pozdrawiam

Nie jestem lekarzem,ale pozwolę sobie napisać: nie strasz dziewczyny,za młoda jest na raka jelita grubego. smile

Stopka forum