dziwny bol stopy-czy to moze byc cieŚń stępu? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-11-29 19:26:26

sunflower30
Zaglądam tu coraz częściej

dziwny bol stopy-czy to moze byc cieŚń stępu?

czy to schorzenie czesto wystepuje? malo jest info na polskich stronkach w necie . a ostatnio pobolewa mnie stopa i strasznie sie boje ze to jest wlasnie ta ciesn. bol jest taki jakby nerwobol,jakby swidrowanie w kosci promieniuje do lydki i kostki, chyba nasila sie w nocy i to mnie martwi. nie mialam zadnego urazu. bol nie nasila sie przy chodzeniu ani przy dotyku, noga nie ejst spuchnieta. nie chodze na wysokich obcasach, buty nosze wygodne, nie uprawiam sportow , nie biegam itp. ostatnio mialam ciesn nadgarstkow jestem po zabiegach. jest juz dobrze rece sie rehabilituja. pewnie stad ten lek u mnie ze to moze byc ciesn stepu. ale rece to faktycznie przesililam w nadgarstkach wiec moglo dojsc do ciesni . ale nog raczej nie przesililam z racji trybu zycia siedzacego. dzis mnie boli pod kostka tak jakby z boku piety i promieniuje na lydke(przod).juz boje sie na sama mysl o spaniu bo w nocy sie nasila. wiem ze musze isc do ortopedy ale zapisy na nowy rok dopiero w polowie grudnia.

#2 2011-12-28 09:31:55

florence
Na razie czysta sympatia

Re: dziwny bol stopy-czy to moze byc cieŚń stępu?

ja doradziłabym Ci tego ortopedę jednak. moja koleżanka miała kiedyś złamanie marszowe w stopie - nie przemęczała się, nie biegała, tylko po prostu chodziła - to się wtedy nazywa złamanie marszowe. a skąd jesteś? wiem, że w Krakowie jest dobry ortopeda i nie trzeba do niego długo czekać (ok tygodnia, co przy naszej służbie zdrowia jest naprawdę atrakcyjne wink możesz zresztą sobie obczaić jego stronę praktyka.org. drugie co mi przychodzi do głowy to ostroga piętowa - na wikipedii możesz sobie o tym dokładnie poczytać http://pl.wikipedia.org/wiki/Ostroga_pi%C4%99towa . tak czy siak, warto iść do lekarza smile

#3 2011-12-28 12:16:23

żyworódka
Przyjaciółka Forum

florence napisał:

sunflower30 napisał:

ostatnio pobolewa mnie stopa i strasznie sie boje ze to jest wlasnie ta ciesn. bol jest taki jakby nerwobol,jakby swidrowanie w kosci promieniuje do lydki i kostki, chyba nasila sie w nocy i to mnie martwi. nie mialam zadnego urazu.

(...)a doradziłabym Ci tego ortopedę jednak. moja koleżanka miała kiedyś złamanie marszowe w stopie - nie przemęczała się, nie biegała, tylko po prostu chodziła - to się wtedy nazywa złamanie marszowe.a doradziłabym Ci tego ortopedę jednak. moja koleżanka miała kiedyś złamanie marszowe w stopie - nie przemęczała się, nie biegała, tylko po prostu chodziła - to się wtedy nazywa złamanie marszowe.
(...)drugie co mi przychodzi do głowy to ostroga piętowa (...)

Obecnie mam złamanie marszowe (po urazie),tak orzekł wczoraj lekarz ortopeda- traumatolog na podstawie fizykalnego badania i zdjęcia rtg. Jednakże nie odczuwam aż takiego bólu, o jakim piszesz. Natomiast słyszałam, że przy ostrogach są silne bóle, ale czy w stanie spoczynku nasilają się?

Mnie lekarz zalecił smarowanie maścią derma żel.

sunflower30, konieczna jest wizyta u specjalisty, zatem nie zwlekaj, bo wszędzie są zapisy na termin.

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez żyworódka (2011-12-28 12:17:23)

"Im dalej w życie, tym więcej musimy odrzucić iluzji, marzeń i pragnień młodości, tym silniejsze w nas poczucie, że padliśmy ofiarą złego świata i innych ludzi. Zawsze znajdziemy kogoś, kto winien jest naszemu nieszczęściu i porażce, kogoś, kogo chcielibyśmy wykluczyć. Przyjęcie doktryny, która uwzniośli tę zawiść i poczucie krzywdy, daje pocieszenie i siłę." Carlos Luiz Zafón.

#4 2011-12-28 13:09:00

florence
Na razie czysta sympatia

no, dokładnie, myślę, że zwlekanie to najgorsze, co można zrobić smile

#5 2011-12-28 15:58:12

Anula70
Przyjaciółka Forum

Radzę odwiedzić neurologa czasami ból stopy jest promieniowaniem od kręgosłupa .

,,Bycie Sobą nie jest grzechem jest zaletą i luksusem na który nas stać jeżeli tylko tego chcemy"

#6 2011-12-28 19:39:19

flores18261
Przyjaciółka Forum

Moja mama miała kiedyś ostrogi też ją tak bolała stopa dokładnie pięta . Wtedy jeszcze nie wiedziała , że to są ostrogi poszła do lekarza i wzieła skierowanie na prześwietlenie stopy i się okazało , że ma ostrogi. Mnie ostatnio też tak stopa pobolewała ale myślę , że to wina butów ale nie mam tej pewności a nie wiem czy mam iść do lekarza, bo teraz nie odczuwam bólu. Ale jak tylko ubiorę te buty to mnie boli a buty mam na płaskim obcasie.

-Najgorzej być nikim dla kogoś kto dla Ciebie jest całym światem. ♥ -♥ -♥ "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."

#7 2011-12-29 13:17:01

sunflower30
Zaglądam tu coraz częściej

dzieki za wszystkie odpowiedzi:-) na szczescie przestalo bolec.raczej to nie bylo zlamanie ani ostroga bo nasilao sie przy bezruchu. predzej podejrzewam ze to sprawka krazenia

#8 2011-12-29 15:05:31

florence
Na razie czysta sympatia

no to dobrze, że się wszystko wyjaśniło smile

#9 2012-01-04 20:33:21

marlena86
Niewinne początki

Ja myślę że warto udac się do lekarza, następnie na rehabilitację jakąś czy masaże, jesli jesteś z Gdańska polecam gabinet Zaglaniczny. Nie warto ryzykować ze zdrowiem. pozdrowionka

Ostatnie tematy :

Stopka forum