Czym zniechęcic osy i pszczoły? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Czym zniechęcic osy i pszczoły?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

1

Temat: Czym zniechęcic osy i pszczoły?

Witam:) od sierpnia do połowy października uciążliwe stają się osy i pszczoły (oprócz much i komarów)Te drugie są wprawdzie /upierdliwe/, jednak osy i pszczoły są już niebezpieczne i po prostu się ich boimy. MIeszkamy w domku na przedmieściu, jest trochę zieleni i kwiatków, dzrew owocowych nie ma. Owady nie pozwalają posiedziec w altance, czy pod parasolem, a nawet pchają się do domu jeśli wyczują jedzenie czy owoce. Czym zniechęcac to towarzystwo? może czegoś nie lubią? ale jednocześnie nie powoduje to ich agresji ? jakieś domowe sposoby? Wdzięczna będę za informacje, bo lato mija...a ja w domu zamknięta , wnuczęta też się boją wychodzić. Nie jest to jakaś plaga, ale zawsze, kilka natarczywych się znajdzie. Pozdrawiam smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czym zniechęcic osy i pszczoły?

Moi rodzice co roku walczą  nie tak z osami i pszczołami jak z szerszeniami są straszne i ja bardzo się ich boję . Jednego nawet roku ugryzł  taki szerszeń moją mamę  dobrze że, nie była na niego uczulona zaraz pojechaliśmy na pogotowie. Mieszkam w centrum lasu i co roku robią sobie gniazdko pod dachem,stryszku i nie wiem też jak z tym walczyć . Nie wiem może jest jakiś środek do kupienia tak jak na muchy czy komary w tym roku na szczęście nie ma komarów też ich nie lubię .

3

Odp: Czym zniechęcic osy i pszczoły?

A u mnie są osy,muchy i uciażliwe komary.Przez te ostatnie poprostu spać się nie da.Co chwile się budzę i smaruję żelem na ukąszenia.Brak mi sił na nie.Osy natomiast pchają się na bezczelnego przez okna do mieszkania.W tym roku jest inwazja owadów yikes.

4 Ostatnio edytowany przez Liren25 (2011-08-04 13:43:31)

Odp: Czym zniechęcic osy i pszczoły?

Na komary jest dobry olejek do kontaktu nie wiem czy można tu podać nazwę  ale ta firma jest dobra i sprawdza się a na muszyska tak je nazywam jest dobry spreaj lub lepy ale te lepy nie ładnie wyglądają jak są oblepione muchami.

5

Odp: Czym zniechęcic osy i pszczoły?

Poniżej wklejam wam dość przydatny artykuł na temat tego, jak unikać ukąszeń owadów i jak sobie radzić, jeśli już ewentualnie ukąsi... Głównie jest to napisane pod kątem alergików, ale myślę, że każdemu może się przydać.

Tutaj ten tekst: http://www.mojealergie.pl/wszystko_o_alergii/abc_alergii_1/jad_owadow_i_zmij/jak_unikac_ukaszen_przez_owady_i_pozniejszych_reakcji_alergicznych__1.html

6

Odp: Czym zniechęcic osy i pszczoły?

Nie wiem co zrobić z całym gniazdem (chociaż też mam z tym problem), ale na pojedyncze owady działa tzw. rakieta owadobójcza, która razi je prądem i jest bezpieczna dla ludzi. Można ją znaleźć w internecie wink

7

Odp: Czym zniechęcic osy i pszczoły?

Myślę że w sklepie ogrodniczym znajdzie się ktoś kto będzie potrafił pomóc  w tej sprawie..

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Czym zniechęcic osy i pszczoły?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024