Witam dziewczyny,
gnębi mnie takie pytanie: czy u każdej kobiety pierwsze 3, 4 dni po miesiączce są niepłodne? Ja zawsze te dni uważałam za bezpieczne, natomiast moja koleżanka twierdzi, że zaszła w ciążę w trzecim dniu po miesiączce. Czy jest to możliwe? Czy po okresie dni niepłodne trwają u każdej kobiety tyle samo, i czy aby na pewno można powiedzieć, że nie zajdziemy wtedy w ciąże? Jak zrobić wyliczenie dni płodnych? Jest w ogóle możliwe zajście w ciąże następnego dnia po zakończeniu miesiączki? Zawsze myślałam, że nie ma takiej możliwości, jednak koleżanka zburzyła mi ten pogląd Wolę się jeszcze przekonać co Wy o tym myślicie, i po cichu liczę, że może jednak moja koleżanka się myli.
Może któraś z Was prowadzi kalendarzyk dni płodnych i niepłodnych i powie mi kiedy występują dni płodne a kiedy niepłodne? Chociaż to też pewnie zależy od organizmu i tego jak długo trwa miesiączka. Ech, byłam pewna, że mam 3 dni niepłodne po okresie, a tu się może okazać, że jednak ryzyko było. Bardzo proszę o Wasze odpowiedzi.
jest to możliwe
Odrazu po miesiączce, a także w trakcie ostatnich jej dni można zajść w ciążę. Do którego dnia cyklu można współżyć zależy od tego w którym dniu cyklu ma się owulację. Wynika to z dość długiej żywotnośći plemników "w kobiece" - nawet do 7 dni. tak więc dla bezpieczeństwa nie powinno się współżycz przez 7 dni przed owulacją, któa nie u każdej kobiety występuje 14 dnia, jak to niektórzy sądzą.
nawet jesli jest się pewnym, że są to dni niepłodne, zajść w ciążę można.
Kiedyś tak myślałam,i co-dzisiaj mam śliczną prawie siedemnastoletnią córkę.:D:D
to są właśnie te metody naturale...
Czy u każdej kobiety pierwsze 3,4 dni po miesiączce są niepłodne? Ja zawsze te dni uważałam za bezpieczne natomiast moja koleżanka twierdzi że zaszła w ciążę w 3 dniu po miesiączce czy to możliwe?
Można zajśc w ciąże w trakcie całego cyklu. Dzisiejsze negatywne bodźce działające zewsząd na środowisko bardzo utrudniają naturalne utrzymanie regularności. Wystarczy, że zjesz napromieniowaną chińską zupkę i już może Ci się wszystko poprzestawiac. Uczuli Cię jakiś pyłek, szef wezwie na dywanik, w szkole dostaniesz pałę i efekt balansu murowany.
Jeśli już bardzo chcesz dowiedziec się jak przedstawia się u Ciebie kalendarzyk owulacyjny to niestety musi byc poparty pomiarami ciepłoty ciała bezpośrednio w pochwie. Sama się zdziwisz jak będzie się od siebie różnił każdy miesiąc.
Można, ponieważ I faza cyklu jest niestała , czyli może wynosić różną liczbę dni .Nie wiadomo kiedy wystąpi owulacja , kiedy pęcherzyk zacznie dojrzewać.Nawet kobiety , które niezbicie twierdzą , że mają okres jak w zegarku mogą się przeliczyć , bo w wyniku wielu zakłóceń ( stres , zmiana klimatu , wiek....itd) cykl może się wydłużyć lub skrócić.Po drugie kobiety czasami mylą miesiączkę z krwawieniem śródcyklicznym, które często świadczy o właśnie odbywającej się owulacji ( krwawienie owulacyjne ).Jedynym wyjściem aby to ocenić jest obserwacja cyklu polegająca głównie na pomiarze temperatury lub monitoring.
przed okresem sa nie plodne , po okresie tydzien jest plodny
niby po okresie jest okolo 3,4 dni nieplodnych,ale plemnik zyje 72 godz,wiec nawet kochajac sie w dzien nieplodny,mozna zajsc w ciaze....wiem,ze owulacja nastepuje ok 10 dni przed nastepna miesiaczka.Sądząc po watku,autorka stosuje naturalne metody antykoncepcji.otoz to bardzo zawdodna metoda,nerwicy sie mozna nabawic,jest dobra dla par,ktore nie chca miec dzidziusia,ale jak sie ' przytrafi' to nie bedzie tragedii.Stosunek przerywany - nie obce mi slowo,niedawno tak robilismy,ale poszlam do gin i mam tabletki.no i sie nie stresujemy:D
czyli jest możliwość zajścia w ciążę 3-4dni po okresie ?
czyli jest możliwość zajścia w ciążę 3-4dni po okresie ?
Nikt Ci na to pytanie nie odpowie bez znajomości długości Twojego cyklu.
Witam , dzisiaj kochalem sie ze swoja dziewczyna. Jest ok 5-6 dni przed okresem. Doszedlem w niej. Uzywalem prezerwatywy ale przy zdejmowaniu zauwazylem ze na jej koncu od zewnatrz znajduje sie jakis plyn. Gumka nie wygladala na peknieta. Mozliwe jest zeby byla jakas mala dziurka? Czy to w ogóle nie byla sperma tylko plyny mojej dziewczyny? Czy jest w ogóle mozliwe zeby na 6 dni przed okresem zajsc w ciaze?
Jakie jest prawdopodobienstwo ze jest w ciazy?
Jakie jest prawdopodobienstwo ze jest w ciazy?
wybacz ale muszę poruszyć tu jeszcze 1 kwestię: dla mnie to jasne jak słońce że skoro uzyłeś gumki to też w niej doszedłeś.
5-6 dni przed okresem uwaza się za bezwzględnie niepłodne dni, ale nikt tu nie siedzi w organizmie twojej dziewczyny, ona sama powinna znać swoje ciało i wiedzieć kiedy miała owulację.
ej no skoro miałeś gumkę i nie była pęknięta ( łatwo sprawdzić - po prostu ścisnąć ją przy zbiorniczku ) i nie wylała się z niej sperma to nie będzie w ciąży. poza tym to co było na zewnątrz to bardzo możliwe że śluz dziewczyny. proste i logiczne że jak kobieta się podnieca to na gumce osadza się jej śluz. bez poślizgu by nie dało rady
I zanim w ogóle zajmiecie się na dobre seksem.... zapoznajcie się z fizjologią danej płci oraz zagadnieniem płodności.
Witam.Dostałam ostatnio 8 Listopada miesiączki a skończył mi się 15 Listopada przy czym mam nieregularne miesiączki które zaczynają się co 30 a 37 dni kiedy mam dni płodne...?
Witam.Dostałam ostatnio 8 Listopada miesiączki a skończył mi się 15 Listopada przy czym mam nieregularne miesiączki które zaczynają się co 30 a 37 dni kiedy mam dni płodne...?
Ty również masz owulację 14 dni przed rozpoczęciem miesiączki. A więc przy 30-dniowym cyklu będzie to 16 dzień, przy 37-dniowym - 23 dzień cyklu. Od owulacji w najkrótszym cyklu odejmujemy 5 dni i dodajemy 5 dni do owulacji w cyklu najdłuższym. Więc TEORETYCZNIE w ciążę możesz zajść od 11 do 28 dnia cyklu. Niestety - samo liczenie dni płodnych jest bardzo niepewną metodą. Przecież nigdy nie wiesz wcześniej, czy dany cykl ma zamiar być 30-dniowy, 35-dniowy, a może wyjątkowo 26-dniowy?
ja przed okresem kochałam się i nie zaszłam w ciożę także to zależy od organizmu
To zależy od znajomości swojej fizjologii, od tego na ile rozpoznaje się moment owulacji.
Zawsze można sobie kupić tester owu na ślinę i to sobie sprawdzać
A obserwacja śluzu?
Ja w żadne osobiste obserwacje nie wierzę i nie uwierzę Chyba że PO owulacji, ale przed....wszystko się może zdarzyć. No chyba że ktoś ma szklaną kulę.
A obserwacja śluzu?
Ja bym na samej obserwacji śluzu nie polegała
Czy można zajść w ciąże 1 dzień po miesiączce?
Jak obliczyć dni płodne przy nieregularnych cyklach. Mój trwa średnio 25-27dni
A ile dni trwa Twoja miesiączka?
Jeśli Twój cykl jest krótki a miesiączka długa to można.
Dni płodnych przy nieregularnych cyklach lepiej nie obliczać, bo za pomyłkę drogo się płaci. Chyba, że ta "nieregularność" to u Ciebie zawsze 25 lub 27 dni? Miewasz krótsze albo dłuższe cykle?
A ile dni trwa Twoja miesiączka?
Jeśli Twój cykl jest krótki a miesiączka długa to można.
Dni płodnych przy nieregularnych cyklach lepiej nie obliczać, bo za pomyłkę drogo się płaci. Chyba, że ta "nieregularność" to u Ciebie zawsze 25 lub 27 dni? Miewasz krótsze albo dłuższe cykle?
Miesiączka trwa tak 5dni.
U mnie ta nieregularność to 25,26,27 dni.
niebieska16 szkoda ryzykować. Lepiej się zabezpieczyć.
niebieska16 szkoda ryzykować. Lepiej się zabezpieczyć.
No tak to zawsze jest najlepsze.
witam mozecie mi pomóc ?
chce się tylko upewnić . Chce obliczyć swoje dni NIEPŁODNE...
miesiączke miałam 9 maja . a teraz powinnam miec 10 czerwca . Mój cykl trwa 33 dni . Czyli owulacja występuje w 17-21 dniu cyklu i to są dni płodne ? ? A kolejne dni do okresu są nie płodnne ? Prosze o pomoc. bedę wdzięczna .
Może tak być. Ale pamiętaj, że dni płodnych się nie wylicza a wyznacza na podstawie objawów. Fajne są tez testy wielokrotnego użytku np Afrodyta
Witam,mam zapytanie,jeśli okres miałam 26.maja,a 13 do 15 czerwca było zbliżenie z szczęśliwym zakończeniem,cykl 24 dni,a teraz od 19 czerwca plamię,czy mogłam zajść w tych dniach w ciążę,czy to w ogóle jest możliwe.Według moich obliczeń były to dni nie płodne.
"zbliżenie z szczęśliwym zakończeniem," brzmi tajemniczo- co to znaczy?
Małgorzata, jeśli liczyłaś "na piechotę" czyli wg kalendarzyka tak zwanego, to i on Ci w swym czasie odpowie Chyba, że regularnie mierzysz temperaturę, to inna sprawa.
Witam drogie Panie. Moze ktoras z was wie ,jak mniej wiecej bedzie wygladal cykl plodny u kobiety ktora ma miesiaczke zawsze co 5 miesiace?<PCOS> Chce zajsc w ciaze i puki co chcialam naturalnie sprobowac 7 miesiecy i jeszcze nic. Zaczynam diete i witaminy dla kobiet starajacych sie o dziecko.