bóle miesiączkowe - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

Temat: bóle miesiączkowe

Witam! mam ostanio maly problem-bóle miesiączkowe i obfite krwawienie! a problem jest w tym że biore tabletki antykoncepcyjne. tabletki biore już prawie od 7 lat więc zapomniałąm co to jest tak naprawde miesiączka. Miałąm delikatne krwawienie,bóli żadnych więc nawet zapominałąm że mam okres. zmieniło się to jakieś pół roku temu. podpaske musze zmieniac co pół godziny bo przemakam,mdleje z bólu a jak nie wezme ketanolu (lek przeciwbólowy na recepte-bardzo mocny) to nawet nie ma mowy o normalnym funkcjonowaniu. Bardzo mi wydyma brzuch do tego stopnia że o zapięciu spodni nie ma nawet mowy. powniedziałam lekarce a ona stwierdziła że to była wina upałów itp. ale upałów już nie ma a ja nadal mam takie bóle. Niestety zaproponowała mi zmiane tabletek ale na o duzo droższe i nie bardzo mi to pasuje.  Czy wiecie może jaka może być przyczyna takich bóli? Miałyście taką sytuacjie?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: bóle miesiączkowe

przyczyn może być bardzo dużo, wręcz pełno
ja na twoim miejscu poprosiłabym ją o skierowanie na badanie usg, żeby obejrzał cię lekarz
może to być jakiś łagodny guzek, zapalenie, a także wiele innych dolegliwości i lepiej to sprawdzić, zanim zdecydujesz się na zmianę tabletek

3

Odp: bóle miesiączkowe

Moim zdaniem przede wszystkim zmień lekarza....masakra - takie coś to wina upałów, omg....
Ja miałam w okresie dojrzewania bardzo obfite miesiączki, nawet takie jak opisujesz i bóle, nudności....na dodatek trwała ona nawet 10 - 12 dni....
na szczęście jak zaczęłam brać tabl antykoncepcyjne wszystko jest ok....

Ginekolog powinien choć spróbować Ci pomóc, zrobić wszystkie podst badania....przecież pewnie już masz anemie - ja miałam....
A USG to juz w ogóle podstawa!!!

Dobrze się zbadaj i idź do sprawdzonego specjalisty i to jak najszybciej...

4

Odp: bóle miesiączkowe

ale wiecie co jest najlepsze w tym wszytskim! u nas w przychodni jest jeden lekarz którey wypisuje leki antykoncepcyjne smile a druga lekarka jest katoliczką ma sześcioro dzieci i nie nie wypisuje tabletek. raz się z nią pokłuciłam bo powiedziałą żę powinna oddzielać prace od swoich  poglądów itp. a druga śmieszna rzecz to to żę jak poprisłam o skierowanie na badanie krwi i usg bo mnie wątroba bolała i maiłam straszne wzdęcia nawet po marchewce to powiedziałą że jestem za młoda żeby chorować a nfz nie stać żeby każdemu robić takie badania smile to są niestety uroki małych miasteczek!

5 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2012-12-17 12:43:25)

Odp: bóle miesiączkowe

proponuję poczytać na temat alternatywnych sposobów radzenia sobie z bóle smile np. rozluźniające ziółka albo aromaterapia smile na bóle kobiece może być olejek lawendowy, cyprysowy albo np. geraniowy (można go kupić u spam) => ważne jest przede wszystkim, żeby znaleźć swój własny sposób smile

6 Ostatnio edytowany przez Kamisiaxd2 (2017-10-19 17:05:43)

Odp: bóle miesiączkowe

Proszę  o pomoc  mam 17 lat moje miesiączki  są regularne co 28 dni jednak ból ,który  odczuwam jest do nie wytrzymania . Silne skurcze macicy , które nie występują  co np .godzinę tylko co kilka minut odkąd  zaczęłam  miesiaczkować w wieku 13 lat z roku na rok ból się nasilał . Dziś mając  miesiączkę  nie wiem co robić  aby przetrwać  te 4 dni  próbowałam już  wszystkiego  gorące  kapiele ,okłady  , picie ciepłego  jednak to nic nie pomaga  . Byłam już  u trzech  ginekologów  każdy  uważa  ,że wszytsko jest wporzadku  ,że jestem zdrową  młodą  kobietą   usłyszałam wielokrotnie słowo  "taka Pani kobieca natura" jednak  mnie to nie satysfakcjonuje skoro nic mi nie pomaga na ból nawet    tabletki  ,czopki  (np. Ketanol,nospa,ibum,panadol,apap ) itp wypróbowałam  wszytsko  co było  możliwe na rynku nawet tabletki antykoncepcyjne  nie pomagają . Proszę o pomoc bo nie jestem w stanie wytrzymać  dłużej tego bólu  jestem wyłaczona z życia  przez 4 dni  zawalam szkołę  bo nawet chodzenie  sprawia tak ogromny ból  ,że nie jestem  w stanie funkcjonować   na zajęciach lekcyjnych. Stwierdzenie  ginekologów  ,ze jest  wszystko wporzadku  nie jest poprawne  ,ponieważ taki mocny   ból  musi mieć  przyczynę  . Jeszcze  raz zwracam  się o pomoc.  Pozdrawiam

7

Odp: bóle miesiączkowe

Zmień lekarza. I zmieniaj dopóki nie trafisz na kogoś kompetentnego, kto zleci Ci komplet badań i dokładnie zajmie się Twoim problemem.

8

Odp: bóle miesiączkowe

Naprawdę nie wiem co mam robić  miał wykonywane  usg podstawowe badania  nie stwierdzili zadnych guzków ,torbieli itp mówią  ,ze jest wszytsko  okej.  Nie wiem czy to ważne ale podczas  uprawiania  seksu w jednej  pozycji  bardzo boli mnie lewy  jajniki (dosłownie  paraliżuje  )  mówiłam  równierze  o tyk ginekologom  ale oni  mówiła  ,ze tak może być i to nic złego.

9

Odp: bóle miesiączkowe

Spróbuj innego lekarza. Albo poszukaj może w swoim mieście kogoś, kto ogarnia ból menstruacyjny (google?). Ja wiem, że żyjemy w przeświadczeniu, że miesiączka boli, ale właśnie nie powinna. Można się bólu pozbyć.

10

Odp: bóle miesiączkowe

Ja bym zmienila lekarza na twoim miejscu... Upaly? To smieszne big_smile Jedno z czym moge sie zgodzic to zmiana tabletek. Ja tez kiedys bralam kilka lat i to co bylo dla mnie wybawieniem wiec brak PMS, malo obfity okres czy malo bolesny okres z roku na rok pojawialo sie coraz wieksze i wieksze. Zmienilam wtedy tabletki na belare i problemy zniknely jak reka odjal. Jesli lekarz proponuje Ci zmiane tabletek to jest to moze dobry pomysl, tabletek na rynku jest wiele wiec nie koniecznie musza to byc bardzo drogie

11

Odp: bóle miesiączkowe

Wybierz się do porządnego ginekologa. Ja niedawno zemdlałam na uczelni ze skurczów miesiączkowych. W szpitalu stwierdzili, że mam tyłozgięcie plus dość silne podejrzenie o endometriozę. I lekarz mówi, że już od kilku lat powinnam się leczyć.

Mimo wykonywanych USG dopochwowych moja dotychczasowa Pani ginekolog nic nie zauważyła.....  (ーー;)

12 Ostatnio edytowany przez Swanen (2017-10-29 14:06:53)

Odp: bóle miesiączkowe

Dokładnie miałam to samo napisać. Powodów może być więcej, ale właśnie endometrium powoduje takie obfite krwawienia. Jest to tym dziwniejsze u ciebie, ze bierzesz pigułki a te ograniczają krwawienie.  Tyłozgięcie powoduje silne bóle przy okresie. Miałaś robione USG?

Lekarz, który mówi, że to normalne, że boli przy okresie nie jest żadnym lekarzem tylko konowałem. Nigdy nie słyszałam też, by upał powodował bóle miesiączkowe. Szukaj innego.

13

Odp: bóle miesiączkowe

Poza USG warto też zrobić generalne, szczegółowe badania krwi + sprawdzić czy z hormonami wszystko w porządku (tarczyca i te sprawy). Generalnie problemy z miesiączką zachęcają do szerokiej diagnostyki. Ja również z tym walczę, trzymam za ciebie kciuki i życzę powodzenia :*

Odp: bóle miesiączkowe

Pilnie na badania. Usg, krew, po takim czasie tabletki mogą za bardzo obciążać wątrobę

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024