Książki - wypożyczamy czy kupujemy? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » KULTURA » Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

Strony 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 122 ]

1

Temat: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

Witam!

Jak w temacie - w jaki sposób najczęściej zdobywacie książki - wypożyczacie z biblioteki czy kupujecie? A może pożyczacie od znajomych?
Jaki sposób jest dla Was najlepszy i najwygodniejszy?
Nasuwa mi się także kolejne pytanie - czy zdarzyło Wam się wypożyczyć tą samą książkę po raz kolejny?

Być jak płynąca rzeka...
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

Uwielbiam czytać książki i codziennie przeczytam chociaż kilka stron. Głównie wypożyczam książki z biblioteki, gdyż, nie ukrywajmy, książki sa drogie. A ja za dużo ich czytam, żeby kazdą kupować. Kiedyś należałyśmy z mamą do klubu Świata Książki i kupiłysmy tam dużą ilość książek, ale potem zrezygnowałyśmy z tego. Zdarza mi się pożyczyć książkę od kolezanek czy przyszłej teściowej, ale wtedy staram się je jak najszybciej przeczytać i oddać. Sama wiem po sobie, jak to jest, gdy się komuś książki pożyczy to niektórzy trzymają je całymi miesiącami a czasami wogóle nie oddają.

Jesli chodzi o czytanie kilka razy tych samych książek to zdarzyło mi się nie raz. Czasami przez przypadek a czasami specjalnie czytam tę samą książkę, gdyż bardzo mnie zaciekawiła. Jednak do tych samych książek wracam po roku lub więcej. wink

3

Wypożyczałam z niedużej biblioteki osiedlowej, ale te które mnie interesowały przeczytałam wszystkie wink
Więc zaczęłam kupować na allegro używane, tańsze niż w księgarni smile

Reklama

4

I pozyczam i kupuje, z tymże kupuje te bardziej mnie interesujące do których wiem, że będe wracać smile

''Być czy mieć?
Być z tym, co się ma.''

5

Agatka napisał/a:

Uwielbiam czytać książki i codziennie przeczytam chociaż kilka stron. Należę do klubu Świata Książki i Klubu dla Ciebie kupuję w miesiącu z każdego katalogu po jednej lub dwie książki.

Jesli chodzi o czytanie kilka razy tych samych książek to zdarzyło mi się.. wink

Zauroczenie Tobą przeistoczyło się nagle w kxxx silną miłość.  ?  Namiętności Jego pocałunku nie da się ubrać w słowa. Za każdym razem jest coraz bardziej niesamowity.  Bez Ciebie nie chcę przeżyć ani jednej chwili, bo nie ma nikogo takiego jak Ty. ONLY GOD CAN JUDGE ME

6

allegra90 napisał/a:

I pozyczam i kupuje, z tymże kupuje te bardziej mnie interesujące do których wiem, że będe wracać smile

Tak jak ja:)

7 Ostatnio edytowany przez comete (2011-03-10 01:20:25)

Od kilku lat, kupuje. Niestety, mam słabość do unikatowych antykwarycznie egzemplarzy książek,  starodruków, które najczęściej zamawiam przez internet. Kiedyś, dość często podróżowałam i najczęściej, to antykwariat z książkami, był dla mnie największą atrakcją. Trochę ich mam, i w sumie, mogłabym zacząć wypożyczać z biblioteki - jednak, ciężko się odzwyczaić. Ostatnio, coraz częściej do niektórych powracam a na latanie do biblioteki, za każdym razem, jak najdzie mnie ochota - jestem, za leniwa.

8

zwykle  wypożyczam z biblioteki, czasem zdarza mi się coś kupić, gdy jest po obniżonej cenie, lub moja mama pożyczy od koleżanki kartę klubowicza Świata Książki.

9

Ja tak uwielbiam klimat bibliotek, że mogę tam siedzieć godzinami i przeglądać książki. Czasem zdarza się nawet tak, że wypożyczam kilka, a w domu nawet do nich nie zaglądam wink Nie mam czasu lub ochoty. A potem znowu 'nachodzi' mnie chęć pójścia do biblioteki i oddaje wszystko co mam, wypożyczam nowe hah.
A w księgarniach, jeżeli już kupuje, to tylko książki ulubionych autorów.

10

ja zwykle kupuję książki i bardzo często je dostaję, uczę się teraz francuskiego wiec kupuję sobie książki po francusku wink

11

Książki najczęsciej pożyczam bo póki co jestem studentką i nie stać mnie na ich kupowanie tongue Pożyczam z biblioteki lub wymieniamy się ze znajomymi.
Ale na pewno kiedyś będę mieć własną biblioteczkę z ulubionymi pozycjami. Są książki, do których lubię wielokrotnie powracać.

Jeśli chodzi o kobiety, większość mężczyzn żałuje, że nie urodziło się kotami.

12

wypożyczam i kupuję smile

Operacja wyrwania serca przeprowadzona w normalnych warunkach jest całkowicie bezbolesna.
Trwa od dwóch do trzech minut. Zostaje po tym blizna, zwana również świętym spokojem.
-Agnieszka Osiecka-

13

Wypożyczam z bibliotek, pożyczam od znajomych. Po pierwsze nie stać mnie za bardzo na ich kupowanie a po drugie nie miałabym ich gdzie trzymać a szkoda żeby sie niszczyły w pudłach w piwnicy hmm

"You know You love me. X.O.X.O. GossipGirl"

14

ja kupuje zazwyczaj w ksiegarniach interenetowych(bo tam taniej), nie jestem w stanie wyrzec się zpachu nowej książki na rzecz używanych na aukcjach

15

ja najchętniej bym kupowała wszystko, co mnie zainteresuje, ale po pierwsze ograniczenia finansowe, a po drugie wynajmuję mieszkanie, cześto się przeprowadzam i przewożenie tych wszystkich książek jest udręką...a trochę już tego nazbierałam..

16

Kupuję, ale coraz też częściej wypożyczam z biblioteki właśnie ze względu na cenę

GG: 1600911

17

Kupuję szczególnie tych autorów, których najbardziej poczytuje i wtedy zbieram serie z jednego wydawnictwa.
Pożyczam od znajomych
Wypożyczam z biblioteki

Najchętniej to kupowałabym co druga książkę ale ceny niektórych są zabójcze ;/

Miłość nie zna słowa "odległość"

18

Ja kupuję. Nie lubię wypożyczać. Lubię mieć książkę dla siebie, żeby móc do niej wracać, czytać tak długo jak mam ochotę, zaznaczać, podkreślać smile Zwłaszcza kiedy książka jest dobra chcę mieć ją na swojej półce. Ostatni przeczytałam "7 razy dziś", niezwykła historia młodej dziewczyny. Nie jest taka, jak inne smile I to właśnie ona zajęła kolejne miejsce w mojej biblioteczce smile

19

Albo wypożyczam z biblioteki, albo.. dostaje big_smile Urodziny, święta i takie tam okazje.
Zdarzyło mi się wypożyczyć coś drugi raz, to było coś Coelho (uwielbiam go!).

be not afraid
and fight like a man .

20

Wypozyczam, niektore pare razy w roku. Dawniej kupowalam ale zdarzalo sie,ze po przeczytaniu zalowalam wydanych pieniedzy sad Teraz nie kupuje impulsywnie.

Sa dwie drogi, aby przezyc zycie. Jedna to zyc tak,jakby nic nie bylo cudem. Druga to zyc tak jakby cudem bylo wszystko.

A. Einstein

21

z takich tańszych opcji to selkar ma niezla ofertę, ale rozglądam sie za jeszcze tanszymi rozwiązaniami

22

ja pozyczam od znajomych ....czesto tez wymieniam sie z innymi.....a moze ktos chetny na malą wymianke...

17.12.2010-17.12.2013 smile UsTkA

23

Studiuję polonistykę, co jest utrapieniem dla mojej rodziny i znajomych, bo na każde imieniny, urodziny, gwiazdki, kupuję wszystkim, DO ZNUDZENIA książki ;-). Ja bardzo lubię je dostawać, szkoda tylko, że nikt tego nie pamięta...
Do biblioteki chodzę tylko po książki, które przydają mi się na zajęcia. Wszelkie inne lubię kupować, bo wierzę, że kiedy będę miała swój dom, znajdzie się tam miejsce na potężną biblioteczkę. Czymś te półki będę musiała zapełnić, prawda? :-)

24

jak najbardziej biblioteka;) książki kupuję baaardzo rzadko, ale chciałabym kiedyś mieć swój własny księgozbiór, składający się z pozycji do których najczęściej wracam

25

czasami pożyczam, ale te z nich, które najbardziej lubię.. muszę mieć na półce

26

Głównie kupuję. Kocham czytać i kocham zapach nowej książki, otworzenie jej i pierwsze strony... Moim marzeniem jest olbrzymia biblioteczka cała w drewnie big_smile

?Jeśli mogę powiedzieć komuś "kocham Cię", muszę być w stanie powiedzieć "kocham wszystkich w Tobie, kocham świat poprzez Ciebie, kocham w Tobie również samego siebie."

27

z racji tego że jestem bez pracy to wypozyczam książki.
kiedys kupowałam ksiazki ale te czasy niestety sie skończyły.

28

Ja tylko i wylacznie kupuje. Nie wypozyczam, bo zal mi sie pozniej z nimi rozstac.
Uwielbiam zapach nowych ksiazek, ale fakt, sa drogie, dlatego ograniczam sie do dwoch, trzech na miesiac, chyba ze jest jakas promocja.

Uzywane ksiqzki kupuje, jesli danej pozycji praktycznie nie mozna dostac na rynku. I moim marzeniem rowniez jest duza biblioteczka.

29

Ceny są wysokie, więc najczęściej kupuję np. poradniki związane z rękodziełem.

A książki "do czytania" wypożyczam z biblioteki, czasem wymieniamy się swoimi książkami ze znajomymi.

30

A ja kupuję, a to dlatego, że mieszkam na wsi i po pracy nie zdążę do biblioteki, która także w weekendy jest zamknięta wink

31

Jestem maniaczką czytania, nałogowcem bez szansy na odwyk.
Od kilku lat wypożyczam z biblioteki ok. 6 książek tygodniowo.
W domu mam bardzo dużą bibliotekę, ale niemal wszystko przeczytane (niektóre książki - wielokrotnie).
Często też jestem w księgarniach, kupuję jednak dość rzadko i mało - jedną lub dwie miesięcznie. Powodem jest duża dysproporcja między moimi dochodami a ceną książek. Z ochotą jednak, przy każdej wizycie w księgarni ogołociłabym ją z wielu książek.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

32

to zależy, jak mam finanse to oczywiście kupuje:) tym bardziej jak oprócz streszczenia spodoba mi się wydanie książki:)

33

Najczęściej kupuję, co rujnuje mój budżet smile

34

Wypożyczam, ale również kupuje co ciekawsze pozycję lub jeśli nie mogę się doczekać w bibliotece aż dany tytuł będzie dostępny (niektóre są bardzo rozchwytywane) wtedy kupuje.

"To, co za nami, i to, co przed nami, ma niewielkie znaczenie w porównaniu z tym, co jest w nas."O.W.Holmes

"Pamięć serca unicestwia złe wspomnienia, wyolbrzymiając dobre i dzięki temu mechanizmowi udaje nam się znosić ciężar przeszłości."G.GMarquez

35

Najlepiej wypożyczyć;) osobiśćie nie czytam książek ale tak jest najlepiej poco tracić kase;)  lub pożyczyc od sąsiada(ksiązke oczywiście)

36

Haha napisał/a:

osobiśćie nie czytam książek ale tak jest najlepiej poco tracić kase;)

Tak tylko może powiedzieć ktoś, kto nie czyta wink tongue

?Jeśli mogę powiedzieć komuś "kocham Cię", muszę być w stanie powiedzieć "kocham wszystkich w Tobie, kocham świat poprzez Ciebie, kocham w Tobie również samego siebie."

37

A po co mam czytać?? Filmy ciekawsze niż jakaś kśiążka.

38

Kiedyś więcej kupowałam, ale teraz ze względów finansowych muszę wypożyczać sad

Posty [ 1 do 38 z 122 ]

Strony 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KULTURA » Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016