Pierwsze urodziny dziecka - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Pierwsze urodziny dziecka

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 26 ]

Temat: Pierwsze urodziny dziecka

Witam:) Zbliżają się pierwsze urodziny mojej córeczki i nie wiem jak je zorganizować,co podać ,jakie zabawy,itp.Chce żeby było wyjątkowo;):)Bo to jedyna córeczka i pierwsza więc nie mam doświadczenia.MYślałam o zabawie gdy kładzie się różaniec, pieniążek, chlebek, książkę i kieliszek. Układa się tak by dziecko miało do nich taki sam dostęp po czym usadawia się dzieciątko i patrzy co wybierze. Interpretacja to dzieło wyobraźni ,bądz też zrobic prezentacje zdjęć malucha ...co wy na to .Podzielcie się swoimi doświadczeniami:)

"Zdolność bystrej obserwacji jest nazywana cynizmem przez tych, którzy jej nie posiadają."
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Pierwsze urodziny dziecka

Przypominały mi się pierwsze urodziny mojego syna. Zabawa z różańcem czy pieniążkiem to strzał w dziesiątkę, w naszej rodzinie to już tradycja - a ile śmiechu przy tym. Mogłabyś porozwieszać po mieszkaniu dużo kolorowych balonów, no i przede wszystkim tort. Pomysł ze zdjęciami jest super.

3

dziękuje za odpowiedz :)narazie jedyną:)pomysł z balonami bardzo dobry;)a co polecasz na jedzenie???przekąski chce żeby było wyjątkowo bo to moja ukochana księżniczka;)

"Zdolność bystrej obserwacji jest nazywana cynizmem przez tych, którzy jej nie posiadają."
Reklama

4

Czy to ma być impreza "zasiadana", czy żywioł?
Inne mamy z maluchami, czy też rodzina czyt. babcie, ciotki i jeden wyrośnięty kuzynek:D
Jak wersja pierwsza, to torcik np. Hello Kitty, drobne przekąski, napoje, strzelanie z "szampana" Piccolo (świństwo straszliwe, ale dzieci to uwielbiają) czapeczki, rzucanie serpentyn, jakaś muzyczka, zimne ognie i tańce. Koniecznie film trzeba nakręcić:D

5

Raczej najbliżasza rodzina dziecko tylko jedno nasza:( ja bym zrobiła mega impreza ale ani miejsca w domu ani kasy inne wydatki no i mąż twierdzi że po co kuzyni ...itp.:(więc wychodzi że tylko jedno dziecko:(

Reklama

6

To skoro będą sami dorośli to postaraj się, zeby mała solenizantka była w centrum zainteresowania chociaz przez chwilę. Najpierw tort ze świeczką, którą mała zdmuchnie. Oczywiście brawa itp. Niech córka sama spróbuje go zjeść. Zamów/upiecz lekki torcik, który ona mogłaby zjeść. I potem niech się impreza toczy swoim torem. W międzyczasie oczywiście możesz zrobić tę zabawę z różańcem, pieniążkiem itp.
A jeśli chodzi o jedzenie to oprócz tortu czy innych słodkości możesz zrobić sałatki, jakies koreczki, zimną płytę. W innych tematach napewno znajdziesz fajne przepisy. Pod wieczór coś na ciepło.
http://www.netkobiety.pl/t19428.html
http://www.netkobiety.pl/t6406.html
http://www.netkobiety.pl/t7681.html
http://www.netkobiety.pl/t182.html
http://www.netkobiety.pl/t5248.html
http://www.netkobiety.pl/t2670.html
Wkleiłam Ci kilka linków do różnych przepisów. Może coś się przyda. smile

7

dzieki:)pomogłaś mi bardzo:) a ty masz dzieciątka w jakim wieku

8

żeby było wyjątkowo dla dziecka musi byc kolorowo. polecam zacząć od duzych balonów, czapeczek na głowach gości i jubilata/tki. generalnie wejdzicie na strone sklepu enjoy i zainspirujcie sie trochę, mają tam dekoracje na każdą chyba okazję i przystepne ceny.
a na torcie można zrobic kolorowy wafelkowy nadruk z jaką ładna postacia z bajki. my zrobilyśmy hello kitty i tradycyjną świeczuszkę, cudownie to wyszlo smile

9

Nie przypominam sobie jakich dziwnych zabaw na pierwszych urodzinach córki.Powiem Ci,że wyjątkowo będzie tylko dla Ciebie- dziecko nie będzie w ogóle o tym pamiętało za tydzień:).
Roczek mojej corki odbywał się rodzinnie, w sumie w jednym pokoju bo nie mogliśmy sobie pozwolić na to by takiego malucha stracić z oczu.Moja corka ledwo chodziła.Dla niej rozrywką były zabawki jakie dostała a po godzinie poszła spać.Więc nie spodziewaj się za wiele po takiej imprezie:)
Swoją drogą nie wyobrażam sobie imprezy wielogodzinnej przy takim dziecku.Goście muszą zrozumieć sytuację i najlepiej by było jakby zmyli się kiedy dziecko zacznie marudzić i będzie śpiące.

toeamo napisał/a:
Rozbawiłaś mnie. smile Powiedzmy, że stoi za mną kogoś pokrzywdzony na tym forum.

10

Może i dziecko faktycznie szybko zapomni ale to nie zmienia faktury, że baloniki, fajny tort i rodzina to pozycje obowiązkowe smile nie musi być przecież z przepychem i nie-wiadomo-czym, po prostu, fajnie aby dziecko zdmuchnęło tą swoją pierwszą świeczkę samemu. Nie zapomnijcie o zdjęcia! Obowiązkowo, na pamiątkę!

11

"faktury"??:DD

toeamo napisał/a:
Rozbawiłaś mnie. smile Powiedzmy, że stoi za mną kogoś pokrzywdzony na tym forum.

12

Oj, miało być - "faktu, że" a wyszła faktura big_smile no fakt, faktem ... rachunek po takich urodzinach też może być spory, ale to w końcu pierwszy roczek smile będzie tylko raz!

13

Taka impreza musi być kolorowa. Zarówno pod względem zabaw, jak i przysmaków. smile

14 Ostatnio edytowany przez vinnga (2014-07-02 09:22:43)

Faktycznie połowa gości to nie koniecznie osoby niekoniecznie skierowane na kraby ale za to dzieciaki szlabanu na słodkości nie mają:)
Co do dekoracji znalazłam sklep internetowy (link do dekoracji) SPAM Może w wolnej chwili któraś z mam mi coś doradzi smile

15

A ja mam pytanie, co kupić na pierwsze urodziny chrześnikowi. Myślałam, żeby na prezent przeznaczyć ok. 100-200 złotych. Tylko co by to miało być? Zaznaczam, że bobas ma starsze rodzeństwo, więc zabawek typu rowerki, samochodziki do odpychania się mają od groma. Pomożecie? wink

16

Katarina87 napisał/a:

A ja mam pytanie, co kupić na pierwsze urodziny chrześnikowi. Myślałam, żeby na prezent przeznaczyć ok. 100-200 złotych. Tylko co by to miało być? Zaznaczam, że bobas ma starsze rodzeństwo, więc zabawek typu rowerki, samochodziki do odpychania się mają od groma. Pomożecie? wink

Katarina87 ja na początku stycznia mam pierwsze urodziny chrześnicy, mam zamiar kupić taką książeczkę "Mój pierwszy rok życia" (czy jakoś tak smile ) z wypisaną dedykacją i ewentualnie do tego jeszcze jakąś edukacyjną zabawkę (np. biedroneczka/miś czy coś tam innego uczy pór dnia, liczb, literek, czynności) . a dla chłopca to może popatrz za bramką do piłki nożnej (jeśli lubi ganiać za piłką) takie fajne są dla dzieciaczków i np do tego taką książeczkę o której pisałam wyżej. fajna sprawa z tą książeczką, dziecko będzie miało super pamiątkę ze swojego dzieciństwa smile

Hubert 26.07.2014r., 4370g, 56 cm
Kornelia 23.02.2016r., 3520g, 52cm

17

No tak,świetne zaplecze merytoryczne przyda się szczególnie na PIERWSZYCH urodzinach dziecka.
Oj paniusiu bo spamować to "trza umić".

toeamo napisał/a:

18

Ważne by dziecko się dobrze bawiło smile Imprezy dla dzieci w salach zabawach na pewno spełnią oczekiwania. smile Pozdrawiam

[tu był nieregulaminowy link - usunięte przez moderację]

19

wanda872 napisał/a:

Ważne by dziecko się dobrze bawiło smile Imprezy dla dzieci w salach zabawach na pewno spełnią oczekiwania. smile Pozdrawiam

Kojarzysz tak mniej więcej chociaż co potrafi dziecko  mając rok? Co ono niby miałoby robić w sali zabaw?

toeamo napisał/a:

20

gojka102 napisał/a:
wanda872 napisał/a:

Kojarzysz tak mniej więcej chociaż co potrafi dziecko  mając rok? Co ono niby miałoby robić w sali zabaw?

potrafi jesc, spac i robic kupe. Mozna zorganizowac koszykowke - rzucanie zuźytymi pampersami do kosza na smieci. Jak ktores nie trafi, tym większa zabawa wink Albo wymiana smoczkami, co za emocje!

21

adiaphora napisał/a:
gojka102 napisał/a:
wanda872 napisał/a:

potrafi jesc, spac i robic kupe. Mozna zorganizowac koszykowke - rzucanie zuźytymi pampersami do kosza na smieci. Jak ktores nie trafi, tym większa zabawa wink Albo wymiana smoczkami, co za emocje!

No wiesz Adiaphora! Baardzo ograniczyłaś umiejętonosci roczniaka smile
Wielu rczniaków umie już chodzić a z pewnością próbuje przytrzymując się.Umie siąść i wstać,podnieść i trzymać zabawkę,przekręcić się na drugi bok,wdrapać się na łóżko,Rzucanie do celu-obawiam się,że nie sądzę :)Nie trafi zdecydowana większość więc zabawa przednia smile
Do tego nie będzie raczej bawić się w idealnej harmonii z rówieśnikami ochoczo dzieląc się smoczkiem czy zabawką.

toeamo napisał/a:

22

Gojka Ty tak na serio? Bo ja dla jaj   wink

23

adiaphora napisał/a:

Gojka Ty tak na serio? Bo ja dla jaj   wink

A co? Za mało emotek dałam ? big_smile big_smile big_smile

toeamo napisał/a:

24

no właśnie te emotki nie wspolgraly mi z tekstem, stad wątpliwości wink

25

My pierwsze urodziny spędziliśmy w domu, zaprosiliśmy kilka osób, dzieci i po prostu dzieciaki szalały na podłodze. smile Zrobiłam kanapki, były słodycze i owoce, trochę dekoracji, balony, czapeczki urodzinówki.

Co do zabaw w sali zabaw - mój syn ma 13 miesięcy i jeździmy do takiej sali, dziś również byliśmy, i owszem potrafi już chodzić, ogląda jak inne dzieci się bawią, wsadzamy go na zjeżdzalnię, bawi się w piłkach, jeździ w samochodziku - cała rodzina ma frajdę i jest kupa śmiechu. Są też różne układanki dla małych dzieci do lat 3, klocki. Moim zdaniem to fajne miejsce na zrobienie małych urodzin - starsze dzieci się wyszaleją, solenizant pobiega wokół nich jeśli jest chodzący , a jeśli nie to nawet popatrzy co się dzieje jak dzieci się bawią, a i w domu nie będzie bałaganu i huku. Widziałam dziś ulotkę , że na tej sali u nas przyjęcia urodzinowe organizowane są na 2,5 h. Koszt dla 10 dzieci to tak 350zł ze wszystkim. Także jak ktoś ma fundusz i ochotę to czemu nie.

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język - po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

26

My obchodzilismy pierwsze urodziny w tamtym roku byl obiad w domu dla najblizszych czyli dla dziadkow i rodzicow chrzestnych. Zrobilam jeszcze salatki i zimne przekaski na stol zamowilismy tort udekorowalam pokoj balonami i bylo milo. W tym roku czaka nas roczek corki i zrobie tak samo.

Posty [ 26 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Pierwsze urodziny dziecka

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2018