kiedy kochanek odchodzi - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-08-17 13:35:59

wschodzące sońce
Wkręcam się coraz bardziej

kiedy kochanek odchodzi

Nie mogę o nim zapomnieć. Pojawił się w moim życiu, gdy byłam 2 lata po ślubie. Nigdy nie ukrywałam, że jestem mężatką. Zakochaliśmy się w sobie, to była wielka miłość. Po kilku miesiącach powiedziałam mężowi, że odchodzę. Wynajęłam mieszkanie, ale on nie mógł się z tym pogodzić, pobił, odebrał córkę, nie chce tego wspominać, sąd, walka o dziecko, szrpanina. Wróciłam do dziecka i żyliśmy obok siebie, a z nim dalej się spotykałam. Miłość kwitła, świata poza sobą nie widzieliśmy. Wszystkie święta, itd on sam, ja wyrzuty sumienia i szukanie pretekstów żeby się urwać, wyjść do niego. Minęło 6 lat. Jakaś kłotnia. Cisza, potem dzwoni. Spotykamy się. Coś podejrzewam, nakrywam go z inna dziewczyną. On ją rzuca. Nie mogę się pogodzić z tym, urządzam sceny. Znowu jest super, ale sytuacja jest trudna. Nadal bardzo sie kochamy. Mijają kolejne 4 lata. Znowu kłótnia. Cisza i ciągłe widaomości, życzenia miłego dnia, spokoju ducha i td. Odpowiadam, ale on znowu ma inną. Znowu ją rzuca. Znowu razem, znowu miłość. Mijają kolejne 2. Znowu kłotnia. Jesteśmy u niego, każe mi się wynosić, wychodzę i mówię, że nie umie kochać. Cisza, jestem zmęczona całą sytuacją. Po 2 miesiącach ja pytam co słychać, są święta. Odpowiada bez entuzjazmu. Cisza 5 miesięcy i ona sie odzywa. Przeprasza, że przeszkadza, ale śniłam mu sie dziś i przesyła skąpo ubrane dziewczyny. Gniewa mnie to, czekam na przepraszam, że mnie wyrzucił. Odpowiadam, że każdy ma czasami koszmary. Cisza. Po 3 miesiacach przychodza życzenia od niego i wzmianka, że wiele się w jego życiu zmieniło. Dzwonię, a on robi magię, że jutro się żeniu, a ja dzwonię i znowu bije mu serce, ma niepokój. Pęka mi serce, ale życzę żeby był szczęśliwy z nią. Zalewa mnie rozpacz, nie moge funkcjonować, nie jem, nie śpię. Wolałabym nie wiedzieć, po co do mnie znów napisał, przecież nie narzucałam się. Ciężka noc. Następnego dnia on znowu się odzywa, wygląda na to, że tuż przed swoim ślubem - mówi, że miłość w nim krąży i rozpiera go, czuje się kochany i to taki szczęśliwy rok dla niego, potem wspomina jak nam było dobrze, wspaniale, jest czuły. Nie mogę tego słuchać, nie chcę tego słuchać, wysyłam go  do diabła. Znowu pisze, jest czuły, czym mnie strasznie drażni, nic nie chcę o nim i jego życiu wiedzieć, nie chce o nim pamiętać. Znowu pisze o swoim szczęściu - pęka mi serce. A mogłam o niczym nie wiedzieć, tak byłoby lepiej. Nie umiem przyglądać się na jego szczęście. A teraz jescze przez te wspominki jestem tak zorana, że nie umiem się pozbierać, nie umiem zapomnieć. Po co się odezwał?

#2 2010-08-17 13:43:58

mars225
Dobry Duszek Forum

Re: kiedy kochanek odchodzi

pierwsze co zrób to odejdź od męża i nie rób cyrków będąc z nim tylko ze względu na dziecko.
a co do tego drugiego to masz to czego chciałaś, chciałaś miłości i zabawy na boku to ją masz, facet wiedział jak męża załatwiłaś więc wiedział że ufać Tobie nie może więc szukał szukał innej a Ty byłaś tylko do jednego. więc musisz skreślić go i zachowywać się jak człowiek mający uczucia i nie niszcz innych to tak na przyszłość.

#3 2010-08-17 16:09:51

wschodzące sońce

Uf, jak mi ulżyło, byłam od jednego, zachowywać się po ludzku - to ludzkie zachowanie, a co do niszczenia innych na przyszłość, to kogo mam nie niszczyć, przecież to było poludzku i pewnie po ludzku wszyscy inni wiedzą i świadomie wybierają, mają co chcą.

#4 2010-08-17 16:24:10

maxi
Przyjaciółka Forum

Bardzo Ci współczuje, taka szarpanina, skołatane nerwy, zrujnowane zdrowie, dziewczyno otrząsnij się, zostaw ten toksyczny związek, bo zapewne i po swoim slubie bedzie Cię dalej nękał telefonami, zmień numer tel, to psychol, jemu sprawia przyjemność mówienie Ci jak jemu jest dobrze z przyszłą zoną bo uwielbia sprawiać Ci ból, znam to z autopsji, mój ex był ze mną i tą drugą o której nie wiedziałam bo była to znajomość wirtualna, ale jak niedawno miał z nią sex bo do niej pojechał, to opowiadał mi że była dziewicą, był przerażony jak musiał się namęczyć, potem po lipcowym urlopie mówił że jest znacznie lepiej a mnie serce rozpadało się na tysiące kawałków, to pijawki energetyczne i popaprańcy, psychole i gnoje, dziewczyno kopnij go w jaja, tez bym tak chciała.

#5 2010-08-17 17:59:15

sczurkowa
Do zakochania jeden krok

Kochaniutka ja mam podobna sytuacje tylko był moim kochankiem opowiadał mi jak to się z zona nie kochał a jak pojechała to chciał mnie i mówił mi ze jestem sexowniejsza od niej i ze chce być ze mną tylko mieszkania nie ma miał. Juz mam dość on mnie oczarował Ciebie pewnie też ciężko mi jest 7 miesiecy to ciagnę kiedyś musi być koniec myslę ze w grudniu bo zona wraca na stałe z Włoch ale nie wytrzymam psychicznie chyba tego i kończę z nim po mału pisząc mu że bajka sie kończy. Napisz mu coś co go dotknie i da ci spokój .Pozdrawiam JAGODA.

#6 2010-08-19 14:52:25

za duzo chce od zycia
Do zakochania jeden krok

Wschodzące Słońce byłam w podobnej sytuacji. Zakochałam się, zadurzyłam nie wiem jak to nazwać chociaż jestem mężatką od 15 lat. Byliśmy ze sobą 2 lata. Chciałam byc z nim i on o tym wiedział. Jednak jak się okazało w końcu poznał inna dziewczynę. Pewnie by się to dalej ciągnęło, gdyby nie kobieca intuicja. Zadzwoniłam do niego późnym wieczorem, gdy mój telefon był niewygodny bo był z inną.... postanowiłam to zakończyć, on zreszta też. Powiedział mi, że poznał kogos itd., ale chce żebyśmy byli przyjaciółmi (haha), a najlepiej żebym była w dalszym ciągu do jego "dyspozycji" czyli do łózka. Bardzo się pomylił. Jednak cały czas do mnie pisze lub dzwoni. Pod różnymi pretekstami próbuje się ze mną spotkać, jednak ja zdecydowałam , że nie chce byc z człowiekiem który mnie okłamuje i traktuje przedmiotowo. Tym bardziej, że zaangażowałam sie, wiedział jak trudnych wyborów dokonywałam, ile ze soba walczyłam (dla niego!). Rozmawiam z nim w dalszym ciągu jakgdyby nigdy nic. Opowiadam o swoich wyjazdach, o tym jak sie dobrze bawię.... miedzy wierszami daje mu do zrozumienia, że do niczego nie jest mi potrzebny.  Poza tym dbam o siebie i on to widzi.  Powiem Wam, ze jest to najlepszy sposób na utemperowanie takiego facecika. Dałam mu do zrozumienia, że u mnie jest skreślony. Całkowicie zbiłam go z tropu. Myślał,m że będe rozpaczać biegać za nim i w efekcie lądowac z nim w łóżku kiedy chce.... jakże się przeliczył. I to jest piękne. Bądź dzielna.. nie pokazuj słabości. My kobietki jesteśmy silniejsze od facetów...

#7 2010-08-19 15:25:48

Dunkis
Net-facet

wschodzące sońce napisał:

zachowywać się po ludzku - to ludzkie zachowanie, a co do niszczenia innych na przyszłość, to kogo mam nie niszczyć, przecież to było poludzku i pewnie po ludzku wszyscy inni wiedzą i świadomie wybierają, mają co chcą.

Zważywszy, że to pisze osoba, która pukała się z facetem mając jedynie 2 lata małżeństwa...to rzeczywiście takie ludzkie, oh.

za duzo chce od zycia napisał:

Bądź dzielna.. nie pokazuj słabości. My kobietki jesteśmy silniejsze od facetów...

No i wiemy co jest dla nas lepsze, najwyraźniej 15 lat małżeństwa - to równie fajny bagaż jak 2 letni.
Kobitki jesteście wspaniałe tylko Was kochać i rozpieszczać. Podziwiać i klepać po pleckach.
Przecież Ci durni faceci powinni się poświęcić, przecież idioci wiedzieli, że jesteście w związkach małżeńskich, no gamonie jedni, mogli przecież znależć SIŁĘ by być wiernymi niewiernych żon. Jak oni mogli wogóle sobie poszukać osób, z którymi mają perspektywę ułozyć sobie NORMALNE PEŁNOWARTOŚCIOWE związki, przeciez te z mężatkami sa o niego lepsze. One to wiedzą, bo mają staż małżeński. Co za durne  pały z tymi facetami. Teraz nich się smażą w piekle za to że sobie chcą ułożyć życie, że zroumieli że byli w związkach bez przyszłości. Jeszcze chamy, beszczelne typy, są w stanie nam opowiadać jak to im się układa i proponować związki na takich samych zasadach jakie my do tej pory im dawałyśmy.
Czyżby moje słonaczka poczuły się dotknięte? Tym, że stały się tym, czym wcześniej byli ich partnerzy, hmmm to pewnie nie to.
Łezka mi normalnie cieknie po policzku jak czytem Wasze posty. Żeby kochanek zdradził kochankę, która jest mężatką to juz jest poniżej pasa, świat normalnie głupieje.

Kobieto, puchu marny...taaaaa, kobieta to zdecydowanie WIETRZNA istota

#8 2010-08-19 16:20:07

apoteoza
Moderator

Szczerze mówiąc mnie tez ukuło Twoje zachowanie. Dostrzegasz tylko swój ból, swoje cierpienie które nawiasem mówiąc sama sobie zgotowałaś.
Taki krótki staż małżeński …. I do tego ta zdrada….. Współczuję Twojemu mężowi. Pozbawiłaś go szansy na zbudowanie normalnego  związku z inną kobietą…
Przysięgałaś miłość , wierność i uczciwość małżeńską !… Pozwoliłaś   wierzyć swojemu mężowi  w miłość której nigdy nie było… a Ty wciąż widzisz tylko siebie.

wschodzące słońce napisał:

Znowu pisze o swoim szczęściu - pęka mi serce. A mogłam o niczym nie wiedzieć, tak byłoby lepiej. Nie umiem przyglądać się na jego szczęście. A teraz jescze przez te wspominki jestem tak zorana, że nie umiem się pozbierać, nie umiem zapomnieć. Po co się odezwał?

a co ma powiedzieć Twój mąż:
* który cały czas był tuż obok?
* kiedy Ty nie chciałaś spędzić z nim i z Waszą córką świąt?
*kiedy wracałaś cała rozpromieniona ze spotkań z kochankiem?
* kiedy nie mógł poradzić sobie z myślami, że jego żonę dotykał inny facet?
Zastanowiłaś się chociaż przez moment co czuł Twój mąż?

=>REGULAMIN FORUM<= =>INSTRUKCJA FORUM<= =>WYGLĄD KOMENTARZA<=
Jeśli masz pytania dotyczące forum netkobiety,  skontaktuj się ze mną
apoteoza@netkobiety.pl

#9 2010-08-19 17:08:14

iziaaaaak
100% Netkobieta

Na twoim miejscu przestałabym "bawić" sie w Miłość. Nie masz ani męża kochającego ani "kochanka". Dojdzie do tego, że zostaniesz sama. Nie wiesz czego chcesz, czego pragniesz. Ciągnąc to w nieskończonośc nikomu nie dasz żyć w spokoju, tymbardziej sobie.

Na Twoim miejscu odbudowałabym zaufanie męża i doceniła to co masz.

Nie trać wiary w marzenia, tylko dąż do ich spełnienia !!!

#10 2010-08-20 08:20:13

za duzo chce od zycia
Do zakochania jeden krok

Dunkis nie chce żeby ktoś mnie klepał po pleckach, bo doskonale zdaje sobie sprawę, że popełniłam błąd, że to ja ponoszę winę, podobnie jak wschodzące słońce. jednak facet, który wchodzi w "związek" z mężatka jest tego świadomy. Nie oszukiwałam go.Zresztą chciałam z nim być wiec o tym wiedział, nie był tym drugim był pierwszy, nie był ofiarą. Nie wykorzystywałam  Nie chce się wybielać bo osoby, które zdradzą mają skazę na swoim charakterze już zawsze. Piszę o tym żeby być silnymi, bo to jest potrzebne, żeby znieśc stratę, pogodzić się z tym co się stało. No i więcej tego nie powtarzać. Dunkis i po co ten sarkazm. Chociaż trzeba dostać kopa.. żeby sobie pewne rzeczy uzmysłowić.

#11 2010-08-20 09:14:01

Dunkis
Net-facet

za duzo chce od zycia - ten sarkazm był potrzebny. Wiesz że tym sarkazmem chciałem Ci pomóc potrząsnąc Tobą? nie jestem zawistnym człowiekiem. Pare rzay na tym forum juz pisałem, że potrafie kopnąć leżącego i złamać mu żebro tylk opo to by nim potrząsnąć na tyle żeby spróbował spojrzeć na swoją sprawę z innej perspektywy, by te emocje na tyle nim wstrząsneły, zdenerwowały etc. by może pomyślał inczaej. Właśnie to zrobiłem - byś sobie przemyślała z innego pounktu widzenia. Ale skoro już może są tego początki to powiem Ci więcej - juz bez sarkazmu który wydaje się być obecnie zbędny.

>>>Sama nauczyłaś kochana tego co od niego otrzymałaś - on sie uczył obserwująć, czy tego chciał czy nie. Przyzwyczaiłaś, do zdrada uczyniłaś to normalnością dnia codziennego. Módl się by tego nie przeniósł na swój związek, - właściwei chcą jeszcze może utrzymywać jakeiś kontakty z Tobą - nawet łóżkowe - już jes manifestacją tego - uważasz to za normalne? On juz tak myśli! Ty jesteś po części odpowiedzialna za to. Ty opowiadałaś mu o swoim zyciu, on robi przecież dokładnie to samo<<<
Choleta naprawdę nie widzisz tego? że to wszystko jest odbiciem tego Co robiliście do tej pory? Powiem więcej to, że on akurat mówi, że jemu w jego związku jest ok - ma przyszłość - myślisz że on Cię rani - NIE - on opowiada co u niego , to że są akurat dobre wieści - a Twoje były złe - dla niego to nie jest dla niego istotnee - powie więcej on może nawet nie rozumieć Twoich reakcji !!! dla niego mówienie co jest w jego związku jest takim samym mówienem jak Ty , Wy to robiłyście - dla niego to bez różnicy !!! ON KOMPLETNIE MOŻE NIE ROZUMIEĆ TWOICH REAKCJI. To że na początku nie mówił o poznanje osobie - bał się zachiać wasz związek - ale gdy się wszystko wydało , no cóż, czemu by go nie kontynuować na poprzednich zasadach ---- kurna przecież to jest takie oczywisste. To że akurat teraz Ty odbierasz w sposób krzywdy jaką on Ci wyrządza - wiesz to może być wyłącznie w Twojej głowie. Pozdrawiam i liczę na odpowiedź.

#12 2010-08-20 09:51:11

za duzo chce od zycia
Do zakochania jeden krok

Dunkis, wiem jedno takie układy są najgorsze bo sa budowane od samego początku na kłamstwie, oszustwo jest fundamentem. Mam tego świadomość. Niestety musiałam nauczyć się tego na własnej skórze. Poza tym w efekcie nie ma się szacunku do takich osób. Podejrzewam tez, chociaz to sa moje przypuszczenia, że zaczęło go to bolec w pewnym momencie, że ja wracam do domu do męża, pomimo tego, że tak jak pisałam w naszym małżeństwie było tylko jedno - pustka, próznia i my gdzieś w tym. Ta druga kobieta to jego podswiadoma zemsta za mojego męża i za niego samego. Psychika ludzka jest baaardzo skomplikowane nic nie jest tylko czarne albo białe. Dlatego rozmawiam z nim. Staram sie być "normalna"  koleżanką. Bo oprócz seksu staliśmy się w ciągu tych 2 lat dobrymi znajomymi, rozumieliśmy się mamy wspólne tematy.
Nie jestem mściwa, ale chce żeby zrozumiał, że nie jestem nic nie warta.  I nasze drogi się rozeszły w sensie związku i niech tak już pozostanie. Tak tez powinna zrobić Wschodzące słońce, a jeżeli jest to dla niej za trudne zerwać całkowicie kontakt i życ od nowa. I pamiętać o tym, żeby tego nie powtarzać

#13 2010-08-20 11:05:00

mars225
Dobry Duszek Forum

ta kobieta to nie zemsta za Twojego męża, tylko sposób na stworzenie normalnego związku, sorry ale jaką ten facet miałby mieć pewność że mu nie zrobisz tego samego co zrobiłaś mężowi? facet wolał układać sobie życie z kimś komu będzie bardziej ufał niż Tobie i nie twórz jakiś teorii że to taka jego zemsta za Twojego męża, bo to jeżeli miałaby być zemsta to zemsta za Ciebie i to że wie że nie mógłby spać w spokoju tylko zastanawiałby się czy już masz nowego kochanka czy jeszcze nowego szukasz.

#14 2010-08-20 11:10:57

Dunkis
Net-facet

Oczywiście, że mu było przykro, jeżeli się z Tobą przebywa, to na pewno chciało by się więcej. Nie myśl, że to podświadoma zemsta. Chyba nadal jesteś zapatrzona zbyt mocno w siebie. I ciągle pretendujesz do bycia najważniejszą dla niego. A czy naprawdę masz do tego prawo, nawet po tym wszystkim co ze sobą przeżyliście - Ty wciąż jesteś mężatką. Naprawdę myślisz że facet tylko po to sobie znajduje kobietę, by zemścić się na Tobie? Mściwość - piszesz że nie jesteś mściwa - już samo użycie tych słów o czymś świadczy. Chyba jednak za mało Tobą potrząsnąłem i za szybko zrezygnowałem z sarkazmów, eh.
Nie jestem mściwa...., ale.... Komu to wszystko chcesz udowodnić, że nie jesteś nic warta? Jemu? A po co mu to na co , lepiej mu się z tym będzie żyło? O nie moja droga nie jemu chcesz to udowodnić, ale wyłącznie sobie.

#15 2010-08-20 11:59:22

za duzo chce od zycia
Do zakochania jeden krok

Pojechaliście po mnie haha. Nie zaskakuje mnie to, bo sama potępiałam kiedyś takie sytuacje... ale stało się i czasu nie cofnę, a życie uczy pokory...
Odpowiem tylko:
- nie chce być dla niego najważniejsza, juz nie...
- Dunkis pewnie masz rację, że sobie też udowadniam, że jestem jeszcze coś warta...., bo to wszystko zachwiało moim ego.
Czy jestem w siebie wpatrzona? Znam swoje możliwości ale też ułomności. Potrafie podchodzic do siebie krytycznie, ale nie wpadam w paranoje i staram się szukac rozwiązań swoich wewnetrznych konfliktów. Niestety nie zawsze mi się to udaje, jak widać...
W przypadku Wschodzącego Słońca facet ją zostawił i nie daje jej spokoju, dreczy ją. Czy można tak karać kogoś kto kocha?!
Ale i tak to my jesteśmy w oczach wszystkich winne temu wszystkiemu, pomimo strasznych rozterek jakie przeżywamy...

Ostatnio edytowany przez za duzo chce od zycia (2010-08-20 12:07:48)

#16 2010-08-20 13:33:20

Dunkis
Net-facet

pomijając resztę, .... pomimo strasznych rozterek jakie przeżywam - i tak jesteśmy w oczach wszystkich winne temu wsztystkiemu....
wszystkiemu na pewno nie, bo pominelibyśmy zbyt wiele, choćby to, że coś spowodowało, iż odsunełyście się od swoich ślubnych... a takie rzeczy zawsze mają swoje strony medalu.... ale owszem jesteście winne, choćby dlatego, że wziełyście w tym udział.
Sprawiedliwie?

Ostatnio edytowany przez Dunkis (2010-08-20 13:34:10)

#17 2010-08-22 08:48:08

Zazdrosc
Przyjaciółka Forum

za duzo chce od zycia napisał:

Dunkis nie chce żeby ktoś mnie klepał po pleckach, bo doskonale zdaje sobie sprawę, że popełniłam błąd, że to ja ponoszę winę, podobnie jak wschodzące słońce. jednak facet, który wchodzi w "związek" z mężatka jest tego świadomy. Nie oszukiwałam go.Zresztą chciałam z nim być wiec o tym wiedział, nie był tym drugim był pierwszy, nie był ofiarą. Nie wykorzystywałam  Nie chce się wybielać bo osoby, które zdradzą mają skazę na swoim charakterze już zawsze. Piszę o tym żeby być silnymi, bo to jest potrzebne, żeby znieśc stratę, pogodzić się z tym co się stało. No i więcej tego nie powtarzać. Dunkis i po co ten sarkazm. Chociaż trzeba dostać kopa.. żeby sobie pewne rzeczy uzmysłowić.

No dobra to bede uzmyslawiac....
"nie chce żeby ktoś mnie klepał po pleckach, bo doskonale zdaje sobie sprawę, że popełniłam błąd, że to ja ponoszę winę"
Trele morele
Nie przekonuje mnie, zezdajesz sobie sprawe z bledu... co zrobilas, zeby go naprawic? i co jest bledem w Twoim mniemaniu? Moim zdaniem Twoje przewinienie jest tak wielkie, ze zajmowanie sie takimi duperelami jak emocje po utracie kochanka to infantylnosc i skrajny egoizm.

"jednak facet, który wchodzi w "związek" z mężatka jest tego świadomy. Nie oszukiwałam go.Zresztą chciałam z nim być wiec o tym wiedział, nie był tym drugim był pierwszy, nie był ofiarą. Nie wykorzystywałam."
Byl ofiara, i wykorzystalas go, i nie byl tym pierwszym. Pierwsza jestes Ty i to co Ty chcesz... a zaraz na drugim miejscu jest twoje cierpienie gdy nie dostajesz tego co chcesz.

"Nie chce się wybielać bo osoby, które zdradzą mają skazę na swoim charakterze już zawsze."

przykro mi Cie rozczarowac... nie masz skazy na charakterze.... osoby ktore zdradzaja nie maja charakteru sad ... to co maja nazywa sie charakteropatia. Charakteropatia ma taka strukture, ze nie widac tam skazy... neutral

"Piszę o tym żeby być silnymi, bo to jest potrzebne, żeby znieśc stratę, pogodzić się z tym co się stało."
Przestan zajmowac sie soba...

Ostatnio edytowany przez Zazdrosc (2010-08-22 08:51:24)

Sh-bam

#18 2010-08-22 14:36:21

Tisha
Przyjaciółka Forum

Cierpienie po stracie kochanka, jest odbiciem się na Tobie zła, które wyrządziłaś.

Nie chcę tutaj pisać co myślę od początku do konca o tej sytuacji bo Dunkis i Zazdrość w zasadzie powiedzieli wszystko, jedyne co chce dodać to to, że masz dziecko i przede wszystkim na nim powinnaś się teraz skupić.

Jak myślisz co czuje malec?
Jesteście 2 lata po ślubie więc przypuszczam, że to malenstwo. Zastanów się... Najpierw widzi twarze obojga rodziców, uśmiechnięte zadowolone, potem słyszy kłotnie, krzyki, dalej traci możliwość oglądania z dawną częstotliwością twarzy taty, a potem słyszy twój płacz i wyczuwa Twoją depresję. Myślisz, że to się na nim nie odbije? Że jest za małe? Uważaj na to bo wiem z autopsji, że nawet maleńkie dziecko odczuwa złe emocje i gromadzi w sobie przeogromny stres. Ja np nie powtórzyłabym Ci słów które padały między moimi rodzicami, ale do dziś pamiętam stres i napięcie panujące w domu. Dlatego apeluję do Ciebie, żebyś skoncentrowała się teraz na spokoju własnego dziecka.

Popełniłaś błąd, zachowałaś się źle, ponosisz tego konsekwencje. Tak bywa, to jest życie, ale nie zapominaj w tym wszystkim o własnym dziecku i odzyskaj równowagę dla niego.

Start(28.06): 166cm || 77kg
I  Faza: 75kg      (-2,0 kg)
II Faza: 66,0kg    (-9,0 kg)

#19 2010-08-22 17:55:36

wschodzące sońce

Wiecie co, chwilami mnie bawicie swoją świętą inkwizycją i gadaniem o karze, o tym, że wiedział, że nie może zaufać, więc poszedł do innej, a ja mam za swoje. Możecie mnie spalić na stosie, ale pewnie miło Wam się oglądało i wzruszała Was "Mała Moskwa". Nigdy nie byłam dumna ze swojej zdrady, wolałabym, żeby moje małżeństwo było szczęśliwe, ale nie było, wolałabym, żeby mąż dał mi rozwód, ale najpierw by mnie zniszczył. Jestem jak piękna Helena i dosłownie i w przenośni. Nie będę się ani usprawiedliwiać, ani kajać. Co do mojego kochanka (nigdy tak o nim nie myślałam, teraz zaczynam) nie mogę zrozumieć tylko jednego jak szaleńczo zakochany facet, decydujący się na ślub po kilku miesiącach znajomości w dniu ślubu przypomina sobie o swojej kochance i pisze do niej czule, że często o niej mysli, że jest w jego snach, w jego wspomnieniach, jest mu wciąż bliska, no i oczywiście jest baaardzo szczęśliwy. Nikt jeszcze nikogo nie zmusił do miłości i niech będzie szczęśliwy, tylko po co ta defilada? To powoduje, że nie wierzę w to jego szczęście. Szczęśliwi tak nie robią.

#20 2010-08-22 18:17:01

Tisha
Przyjaciółka Forum

Może fakt, że tak się zachował miał być jakąś formą znęcania się nad Tobą?
Może liczył na to, że padniesz mu do stóp i wyliżesz przestrzeń między palcami, błagając o milość?
Albo po prostu chciał się pochwalić/dowartościować?
Może ten cały ślub to też tylko jego wymysł?

Nie jesteśmy jasnowidzami, nie znamy tego człowieka, a Ty też szczegółowo go nie opisałaś. Przeanalizuj jego osobę pod kątem ww. pytań, może coś Ci się nasunie..

#21 2010-08-22 19:40:15

wschodzące sońce

Wystarczy, że myślicie. Deląg (oczywiście z wyglądu) - troskliwy, czuły, dobry. Jedyna wada to skąpstwo bardzo duże. Pisze książki, opowiadania, teksty o miłości, wiele z nich jest o mnie.

#22 2010-08-22 20:51:24

Tisha
Przyjaciółka Forum

Jak byłby taki czuły i dobry to nie robił by takiego świństwa jak pisanie tych smsów do Ciebie. Taki dobry, a krzywdzi i Ciebie i swoją narzeczoną..

Ostatnio edytowany przez Tisha (2010-08-22 20:51:41)

#23 2010-08-22 21:11:08

wschodzące sońce

A jednak był. I dlatego tego właśnie nie rozumiem.

#24 2010-08-22 23:22:24

wschodzące sońce

mars225 napisał:

pierwsze co zrób to odejdź od męża i nie rób cyrków będąc z nim tylko ze względu na dziecko.
a co do tego drugiego to masz to czego chciałaś, chciałaś miłości i zabawy na boku to ją masz, facet wiedział jak męża załatwiłaś więc wiedział że ufać Tobie nie może więc szukał szukał innej a Ty byłaś tylko do jednego. więc musisz skreślić go i zachowywać się jak człowiek mający uczucia i nie niszcz innych to tak na przyszłość.

Dzięki za radę, już wiem co zrobić. Tak na przyszłość to zamierzam po ludzku go odbić, a potem zostawić, żeby miał za swoje i sprawiedliwości stało się zadość. Dobrze, że mi otworzyłaś swoim jadem oczy.

#25 2010-08-22 23:38:36

Tisha
Przyjaciółka Forum

Nie wiem czemu reagujesz tak agresywnie droga autorko na nasze posty skoro doskonale zdajesz sobie sprawę, że źle zrobiłaś..

Czego od nas oczekiwałaś? Poklasku, pogłaskania po główce, powiedzenia, że dobrze robisz i ogromu współczucia?

No kurde bez przesady. Poza tym, w ogóle nie przyjmujesz tego, co my do Ciebie piszemy. Ciągle upierasz się tylko przy tym, że on jest taki dobry i najlepiej, żeby Cię na rękach nosił. Ale niestety.

SPÓJRZ PRAWDZIE W OCZY.

Jakby miał odrobinę klasy i dobroci w sobie to w zyciu nie wziąłby się za mężatkę, jeśli nie byłby w niej zakochany bez pamięci i niechciałby z nią założyć rodziny. A on bez problemu zaczął się z Tobą umawiać, wiedząc, że odbija facetowi ukochaną kobietę, a jej dziecku rozbija rodzinę. Ba! Nie przeszkadzało mu, że nadal mieszkasz z mężem, stwarzając i jemu i dziecku podłą atmosferę. To ja się pytam gdzie ta jego dobroć?! O kant d *** potłuc taką dobroć. Nie miał żadnych skrupułów, żeby się tak zachować, to co? Myślisz, że teraz ma? Taki ciepły, czuły facet, a pisze Ci smsy dzień przed ślubem, krzywdząc i Ciebie i swoją narzeczoną.

Dziwi mnie, że mogłaś pomyśleć, że kiedykolwiek będziesz dla niego księżniczką, skoro potrafił się zachować w taki sposób.

Tak więc trochę samokrytyki moja droga. Ty z jednej strony tu wylewasz żale, że kochanek Cię rzucił, a obok są posty zdradzonych żon i mężów - ich Ci nie szkoda? Własnego męża Ci nie szkoda? Dziecka, któremu rozbiłaś rodzinę Ci nie szkoda?

To gdzie ta Twoja wrażliwość kobieca? Boli Cię, że kochanek się żeni, a nie boli Cię to jakie piekło stworzyłaś swoim najbliższym?

Ps. A fakt, że zamierzasz go "odbić i rzucić" świadczy tylko o Twojej absolutnej niedojrzałości emocjonalnej.

Aż ciężko uwierzyć...

Ostatnio edytowany przez Tisha (2010-08-22 23:45:24)

#26 2010-08-23 00:05:33

falka
100% Netkobieta

Wiecie co, chwilami mnie bawicie swoją świętą inkwizycją i gadaniem o karze, o tym, że wiedział, że nie może zaufać, więc poszedł do innej, a ja mam za swoje. Możecie mnie spalić na stosie, ale pewnie miło Wam się oglądało i wzruszała Was "Mała Moskwa". Nigdy nie byłam dumna ze swojej zdrady, wolałabym, żeby moje małżeństwo było szczęśliwe, ale nie było, wolałabym, żeby mąż dał mi rozwód, ale najpierw by mnie zniszczył. Jestem jak piękna Helena i dosłownie i w przenośni. Nie będę się ani usprawiedliwiać, ani kajać. Co do mojego kochanka (nigdy tak o nim nie myślałam, teraz zaczynam) nie mogę zrozumieć tylko jednego jak szaleńczo zakochany facet, decydujący się na ślub po kilku miesiącach znajomości w dniu ślubu przypomina sobie o swojej kochance i pisze do niej czule, że często o niej mysli, że jest w jego snach, w jego wspomnieniach, jest mu wciąż bliska, no i oczywiście jest baaardzo szczęśliwy. Nikt jeszcze nikogo nie zmusił do miłości i niech będzie szczęśliwy, tylko po co ta defilada? To powoduje, że nie wierzę w to jego szczęście. Szczęśliwi tak nie robią.

To nie jest zabawa w świętą inkwizycję, to jest wyrażanie opinii na temat Twojego zachowania - sama wiesz, ile ludzkiej godności tkwi w skokach w bok. A raczej ile jej ubywa.

Spójrz prawdzie w oczy - Twoje zachowanie było obłudne i obrzydliwe. Twoje małżeństwo nie było szczęśliwe? - mogłaś się rozwieść. I nie rozumiem słów, że mąż miałby Cię zniszczyć - po pierwsze, on pewnie też w pewnym momencie miał już dość (chyba że tak bardzo mu zależały na wizerunku szczęśliwej rodziny na zewnątrz), po drugie - gdybyś kochała i chciała spędzić swoje życie z kochankiem, odeszłabyś mimo wszystko.
A tak? A tak tkwiłaś w tym, bo było Ci wygodnie. Teraz on odszedł (z jakiegokolwiek powodu), a Twój świat się rozleciał.
Cóż - nic nie trwa wiecznie.
A jeśli uda Ci się go odbić - co już w ogóle jest perfidne, kochanym osobom raczej życzy się szczęścia, zwłaszcza jeśli samemu nie chce im się go dać - to oboje jesteście siebie warci.

#27 2010-08-23 00:06:02

wschodzące sońce

Dunkis napisał:

za duzo chce od zycia - ten sarkazm był potrzebny. Wiesz że tym sarkazmem chciałem Ci pomóc potrząsnąc Tobą? nie jestem zawistnym człowiekiem. Pare rzay na tym forum juz pisałem, że potrafie kopnąć leżącego i złamać mu żebro tylk opo to by nim potrząsnąć na tyle żeby spróbował spojrzeć na swoją sprawę z innej perspektywy, by te emocje na tyle nim wstrząsneły, zdenerwowały etc. by może pomyślał inczaej. Właśnie to zrobiłem - byś sobie przemyślała z innego pounktu widzenia. Ale skoro już może są tego początki to powiem Ci więcej - juz bez sarkazmu który wydaje się być obecnie zbędny.

>>>Sama nauczyłaś kochana tego co od niego otrzymałaś - on sie uczył obserwująć, czy tego chciał czy nie. Przyzwyczaiłaś, do zdrada uczyniłaś to normalnością dnia codziennego. Módl się by tego nie przeniósł na swój związek, - właściwei chcą jeszcze może utrzymywać jakeiś kontakty z Tobą - nawet łóżkowe - już jes manifestacją tego - uważasz to za normalne? On juz tak myśli! Ty jesteś po części odpowiedzialna za to. Ty opowiadałaś mu o swoim zyciu, on robi przecież dokładnie to samo<<<
Choleta naprawdę nie widzisz tego? że to wszystko jest odbiciem tego Co robiliście do tej pory? Powiem więcej to, że on akurat mówi, że jemu w jego związku jest ok - ma przyszłość - myślisz że on Cię rani - NIE - on opowiada co u niego , to że są akurat dobre wieści - a Twoje były złe - dla niego to nie jest dla niego istotnee - powie więcej on może nawet nie rozumieć Twoich reakcji !!! dla niego mówienie co jest w jego związku jest takim samym mówienem jak Ty , Wy to robiłyście - dla niego to bez różnicy !!! ON KOMPLETNIE MOŻE NIE ROZUMIEĆ TWOICH REAKCJI. To że na początku nie mówił o poznanje osobie - bał się zachiać wasz związek - ale gdy się wszystko wydało , no cóż, czemu by go nie kontynuować na poprzednich zasadach ---- kurna przecież to jest takie oczywisste. To że akurat teraz Ty odbierasz w sposób krzywdy jaką on Ci wyrządza - wiesz to może być wyłącznie w Twojej głowie. Pozdrawiam i liczę na odpowiedź.

Sam sobie miejscami zaprzeczasz i nie wiem od kogo czekasz na odpowiedź, ale chyba ode mnie. Naprawdę myślisz, że on nie rozumie moich reakcji? Opowiada co u niego? Dla niego to bez różnicy? Pewnie nie wszyscy tak myślą, ale po takich wypowiedziach nikt kto nawet kiedykolwiek był w podobnej sytuacji, po tej lub innej stronie nie wypowie się. Pomimo tego wszystkiego co o mnie powiedziałeś lub powiesz jest duża różnica. A i jeszcze mam sie modlić, żeby on nie przeniósł tego na swój związek - to duży chłopiec. Podobnie jak "za dużo chce od życia" uważam, że to zemsta. I on dobrze wie, co robi.

#28 2010-08-23 02:28:29

Zazdrosc
Przyjaciółka Forum

Wiecie co, chwilami mnie bawicie swoją świętą inkwizycją i gadaniem o karze, o tym, że wiedział, że nie może zaufać, więc poszedł do innej, a ja mam za swoje.

Jesli obrazisz rozmowce porownaniem do inkwizycji, nie umniejsza to Twojej winy... choc moze latwiej wtedy uspokoic gryzace sumienie, bo z jednej strony ty piekna Helena a z drugiej swieta inkwizycja sprawca mordow na niewinnych.
... rozumiem, jest to mechanizm obronny.

Możecie mnie spalić na stosie, ale pewnie miło Wam się oglądało i wzruszała Was "Mała Moskwa".

... i "Kramer kontra Kramer", i Anna Karenina i inne
Twoja historia tez nas wzrusza, tylko nie chodzi o to by sobie wspolnie poplakac i wyjsc z kina. Mysle, ze chodzi o cos wiecej. Te spotkania, tu na forum, tych anonimowych zdradzonych i anonimowych zdradzajacych to swoista terapia, ktora wielu pomogla.
Nikt nie zaglad tu by znalezc aprobate dla swoich zlych uczynkow. Najczesciej ludzie tu zagladajacy nie widza sie w roli romantycznych bohaterow telenoweli etc. Sa tu bo chca cos zmienic. Posty innych pozwalaja im spojrzec na siebie z perspektywy a wiec z dystansem.

Nie będę się ani usprawiedliwiać, ani kajać.

Nikt nie oczekuje usprawiedliwiania! To nie sad, nie jestes przyparta do muru.
... a masz usprawiedliwienie?... no wlasnie... moze tu problem(?) tak bardzo zajeta jestes soba i usprawiedliwianiem sie przed innymi i soba, ze nie wystarczylo Ci juz energii na spojrzenie uczciwie na siebie sama?

Nie mogę zrozumieć tylko jednego jak szaleńczo zakochany facet, decydujący się na ślub po kilku miesiącach znajomości w dniu ślubu przypomina sobie o swojej kochance i pisze do niej czule, że często o niej mysli, że jest w jego snach, w jego wspomnieniach, jest mu wciąż bliska, no i oczywiście jest baaardzo szczęśliwy. Nikt jeszcze nikogo nie zmusił do miłości i niech będzie szczęśliwy, tylko po co ta defilada? To powoduje, że nie wierzę w to jego szczęście. Szczęśliwi tak nie robią.

Oczywiscie, ze nie jest szczesliwy, z Toba tez nie byl. Wolal tamta niz Ciebie. I choc jestes w jego snach i wspomnieniach to tamta wolal sto razy bardziej niz Ciebie. Ozenil sie z nia i chce miec z nia dzieci...swoje.
A Ty nie musisz  zabawiac sie w jego osobistego psychologa i dochodzic  dlaczego tak albo inaczej postepuje. To nie jest juz Twoj biznes, zwlaszcza ze osoba najbardziej potrzebujaca pomocy jestes Ty. To sobie powinnas poswiecic najwiecej czasu i mysli. Nad soba powinnas sie zastanawiac. Co Cie pchnelo do takiego zwiazku?
Dlaczego okazalas sie tak slabym ogniwem swojej rodziny? Co z Toba jest nie tak, ze grzezniesz w takich niezdrowych relacjach z mezczyznami?
Toksyny az paruja z Ciebie... Powinnas "nareperowac sie" dla sojego dziecka i dla siebie. Warto, uwierz.
Zacznij od odrzucenia roli wielkiej cierpietnicy milosci, ustawionej przed plonacym stosem inkwizycji. Taka milosc moze jest wspanialym watkiem na fabule filmowa ale jest to"chora milosc".
Masz do wyboru nigdy nie kochac normalnie albo isc na terapie. Twoja decyzja w tej sprawie ma wplyw nie tylko na Twoje losy ale i losy dziecka dla ktorego jestes wzorem do nasladowania... i ono za wszystko zaplaci (wyjasnienie dla milosnikow filmowych romansowi: zaplaci nie dlatego bo to taka moja klatwa inkwizytora tylko, ze taka jest kolej rzeczy)

Ostatnio edytowany przez Zazdrosc (2010-08-23 02:29:54)

Sh-bam

#29 2010-08-23 10:10:55

Dunkis
Net-facet

Sam sobie miejscami zaprzeczasz i nie wiem od kogo czekasz na odpowiedź, ale chyba ode mnie. Naprawdę myślisz, że on nie rozumie moich reakcji? Opowiada co u niego? Dla niego to bez różnicy? Pewnie nie wszyscy tak myślą, ale po takich wypowiedziach nikt kto nawet kiedykolwiek był w podobnej sytuacji, po tej lub innej stronie nie wypowie się. Pomimo tego wszystkiego co o mnie powiedziałeś lub powiesz jest duża różnica. A i jeszcze mam sie modlić, żeby on nie przeniósł tego na swój związek - to duży chłopiec. Podobnie jak "za dużo chce od życia" uważam, że to zemsta. I on dobrze wie, co robi.

Reprezentujesz egoistyczny punkt widzenia, uważasz że to co sie wydarzyło to jedyni jego wina. Łakniesz ukojenia po tym co przeszłaś, a jemu odmawaisz nawet myśli o tym, że cała ta sytuacja mogła mieć na niego wpływ. Wasze obcownie ze sobą to jego sprawa, gdzie jedyną pokrzywdzoną jesteś Ty, samolubna egoistka. Myślisz tak jabyś uważała, że jak ktoś skończy 18 lat, to jego charakter jest już tak ukształtwoany, że kolejne doświadczenia życiowe nie mają nań wpływu. Tak nie jest. Odmawiasz mu tego, czym sama obecnie się karmisz i czym żyjesz, iż każdy ponosi konsekwencje sowich czynó świadomie lub nieświadomie. Mylisz się, obydwoje z tego związku wynieśliście zły bagaz doświadczeń, złych etycznie i moralnie. I czy chcesz w to wierzyć czy nie, przy Tobie poznał pojęcie usprawiedliwionej zdrady - jesteś tego namacalnym dowodem, przykładem, źródełem wiedzy.
"Mała Moskwa" ma swój urok - romansu - dramatu kina miłości. Ale jak myslisz, co by było gdyby reżyser zamiast skupić się na kochankach, skupiłby się na zdradzonym przez żonę mężczyźnie? Jeśli jeszcze nie zrozumiałaś, to powiem jaśniej, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Niektórzy z nas, w przeciwieństwie do Ciebie, potrafią spojrzeć z innej, szerszej perspektywy. Samo drocznie się z tym, że to, albo co innego, nie miało miejsca, to jedynie gadani, albo próżne chęci. To co Ci się wydaje, że jest albo powinno być, to jest jedynie w Twojej głowie, przyzwyczaj się do tego, że rzeczywistość zwykle jest odmienna od tego, co sobie poukładamy w myślach.

Ostatnio edytowany przez Dunkis (2010-08-23 10:16:48)

#30 2010-08-23 10:58:39

za duzo chce od zycia
Do zakochania jeden krok

Dokładnie, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. My tłumaczymy siebie chociaz zrobiłysmy coś co wg większości jest wstrętne, na podstawie czego można mówić o nas egoistki, egoiści itp.
Ale czy Ci którzy zostają zdradzeni przypadkiem sami się o to nie proszą....... Czasami jesteśmy z litości z ludźmi, których nie kochamy, bo boimy się że wyrządzimy im jeszcze większą krzywdę odchodząc od nich, niż ich zdradzając.....
Zazdrośc mówisz o jadzie..... z Twoich postów jad wciąż tryska...... 
I żadna z opinii, która się znajduje nie jest obiektywna ani moja, ani kogolwiek z Was, ponieważ jest oparta na doświadczeniach (totalnie innych).
I nie usprawiedliwiam siebie, bo wiem, że popełniłam błąd, jednak chce wam uzmysłowić, że zdrada nie ma tylko jednego oblicza i nie jedna osoba za nią odpowiada....
To, że przestaje sie kochać zawsze jest trudne dla osoby, która taką wiadomość usłyszy... ale tak  się dzieje na świecie, a serce nie sługa...
Doświadczyłam jednego i drugiego... zdradziłam i zostałam zdradzona. Teraz składam kawałki siebie znowu w jedną całość. Jestem "katem" i "ofiarą".
Życie powtarzam nie jest czarno-białe. Nic nie jest takie proste jakby mogło się wydawać... A najłatwiej jest osądzać...

Ostatnio edytowany przez za duzo chce od zycia (2010-08-23 11:17:15)

#31 2010-08-23 11:17:01

wschodzące sońce

Ciekawe dlaczego ci wszyscy mężczyźni po których płaczą tu kobiety, bo odeszli po jakimś tam czasie często długim nie nauczyli się od nich poświęcenia, miłości, troski, itd.? A zdradza się człowieka, a czarnego, białego, bogatego, zamężnego, żonatego to tylko określniki. Kino weszło do mojego życia, a ludzie chętnie chodzą do kina, czytają powiści na których się wzruszają, identyfikują z bohaterami, marzą o wielkiej miłości, a jak z niego wychodzą po stokroć odmieniają słowo egoistka. Współczujesz mojemu mężowi, współczujesz mojemu kochankowi, gdyby nie ja ich życie byłoby piękne. Znalazłeś kozła ofiarnego! Na stos? Picasso powiedział, że "kobiety są cierpiącymi maszynami", a ta nie chce?

#32 2010-08-23 11:23:49

Dunkis
Net-facet

za duzo chce od zycia, z litości zastanów się czy chciałą byś by ktoś z Tobą był z litości i użalania sie nad Tobą? nie przeszkadzało by Ci to, że inny człowiek wyłącznie dla Twojego jetestwa, kaprysu, ułomności, albo jeszcze czego poświcała swoje życie - czas - szczęście z litości.
Osoba która pozostaje z kimś z litości, jest osobą fałszywą. Taka która pozostaje w związku w gruncie rzeczy jest jego hamulec. Ogranicza rozwój związku do tych które sięgają daleko posuniętej litości, a litośc to nie miłość- to właśnie klatka. Bredzisz dziecino tłumacząc sobie siebie jako litościwą. BYcie litościwym, to bycie katem, ale taka listość jednocześnie ograniczająca osobę nad którą się litujemy nie jest za darmo. Zdaj sobie sprawę, że osoba która się lituje zazwyczaj obarczona jest jakąś winą, w tym że się lituje odszukuje dla siebie kary za to co zrobiła. Kobieta, która z litości jest z mężczyzną, jednocześnie zdradzając go, postawi sobie na szali bycie z kimś z litości jako wyrównanie rachunku za to że go zdradza , że myśli o innych, że go zaniedbuje itd.
Bycie z kimś z listości jest po prostu żałosne. Bycie z litości z kimć, to brak szczerości wobec tej osoby, a brak szczerości to kłamstwo, a kłamstwo - cóż sama sobie dopowiedz jak wygląda związek zbudowany na kłamstwie - właściwi, nie musisz spójrz za siebie.

#33 2010-08-23 11:24:37

falka
100% Netkobieta

Nie chcę być niemiła, ale życie bohaterami filmów/książek i utożsamianie się z nimi nie jest zdrowe...

#34 2010-08-23 11:26:39

wschodzące sońce

Dziękujemy Ci Swięta Inkwizycjo- to Zazdrość-  za Twoją opinię. Nie marnuj więcej swojego, cennego czasu i wysiłku na takie kobiety jak ja.

#35 2010-08-23 11:30:39

falka
100% Netkobieta

Bosz, o co chodzi Wam z tą inkwizycją?
Wyrażenie swojej opinii to nie inkwizycja.
A tak się składa że w opinii większości osób wypowiadających się wyżej zdrada jest zachowaniem obrzydliwym, perfidnym i niegodnym. Taka jest ocena moralna nie osób zdradzających - a samej zdrady. Nie ludzi, a ich zachowań.

#36 2010-08-23 11:48:24

za duzo chce od zycia
Do zakochania jeden krok

Dobrze Dunkis teraz fakty- sto razy powtarzałam mężowi, że nie chce z nim być, że chce rozwodu. To jak głową w mur... mówiłam już o tym, gdy jeszcze nie weszłam w to bagno - romans....
Twierdzisz, że pisze bzdury, może i tak. Jednak mój mąż miał też swiadomośc, że jest ktoś drugi i w dalszym ciagu nie chciał sie ze mną rozwieść.
Romans się skończył. Nie chce wchodzić w nic innego. Nie mam tez siły na wyrzucanie męża z domu, albo wyprowadzanie się z własnego domu.
Może użyłam niewłaściwego terminu "litość". Sama nie wiem, ponieważ jestem za bardzo skołowana tym wszystkim.

Ostatnio edytowany przez za duzo chce od zycia (2010-08-23 11:51:50)

#37 2010-08-23 11:50:00

wschodzące sońce

Dunkis, nie wiem do czego piejesz z tą litością? Uczucie jak każde inne. Poczytaj inne wątki, jak ktoś odchodzi lub chce odejść, czasami porzuceni chcą tą osobę zatrzymać za każdą cenę, bo w myślach jest - potem się ułoży, on/ona zapomni, a potem układa się właśnie tak.

#38 2010-08-23 13:41:03

Dunkis
Net-facet

do: wschodzące sońće pije do tego co napisała, za duzo chce od zycia, pare postów wyżej - jak poczytasz to zrozumiesz (skoro akurat to wymieniła jako przykład to... takie przykłady nie bywają zawsze czysto teoretyczne i oderwane od tego kto to poisze) zatem czytaj troszkę uważniej, bo osoba do której było to kierowane zrozumiała o co biega, ok? A potem nabijaj sobie posty.
do: za duzo chce od zycia - sto razy powtarzałaś i co z tego - on do tego że nie chce ma takie samo prawo jak ty do tego że chcesz, za to nawjyraźniej on bardziej nie chce niż Ty chcesz. To Twoje chcę - jest raczej - może chcę albo nie chce, tak mi się wydaje - skoro tego nie zrealizowałaś, oznacza jedno - chcesz niewystarczająco mocno - o to tak jakbyś nie chciała wcale. Teraz jedynie wygodnie Ci dzięki temu wytłumaczyć sobie romans i tyle. Może warto się zastanowić dlaczego nie chciał się z Tobą rozwieść.. nie masz siły na to czy na tamto, ale to Ty nie masz siły, Ty nie umiesz jej znaleźć, Ty za mało chcesz... TY i tylko od Ciebie to zależy. Co do litości, tak jak wcześniej napisałem, może właśnie użyłaś właściwego słowa to pisząc i w cale się tym nie przejmuj. Może właśnie wyrzuciłaś z siebie to, co tak najbardziej trzyma CIę przy nim - to litość, która odbiera Ci siłę do tego, by zrealizować swoje zamiary - odejśc od męża. Jeżeli akurat to Cię powstrzymuje, to najwyraźniej czas, by sobie to uświadomoić i przyjrzeć się temu. Może właśnie pod wpływem tego "skołowania" wyłoniła się Twoja słabość, którą przed sobą ukrywałaś, albo nie chcesz się z nią pogodzić. Może czas by wygasic te emocje, rozliczyć się. Jeżeli romans był spowodowany tym, że od męża nie otrzymywałaś tego czego oczekiwałaś, to w jakiś sposób Cię usprawiedliwia, wystarczy nawet że tylko przed soba jesteś w jakiś sposó to skompensować. To, że się nad nim litujesz i jesteś z nim, z tego powodu - na to nie ma usprawiedliwienia. Krzywdzisz i jego i siebie w ten sposób.
Wiesz co może teraz mnie zrugasz, ale zaświtała mi pewna myśl - może Twój mąż Cię kocha, zdając sobie sprawę z tego, nie jest w stanie Ci  dać tego czego chcesz , pogodził sie z tym, że kogoś tam masz - bo to jest koszt jaki musi ponieść, by być z Tobą - bo CIe kocha na swój sposób i prędzej pogodzi się z tym, że Wasz związek jest . hmmm (trzyosobowy) byle by Cie tylko przy sobie zatrzymać. Może nie umie wyrażać, może nie umie być , może on nie wie jak ---- albo co ... cholera zagalopowałem się chba.

Ostatnio edytowany przez Dunkis (2010-08-23 13:45:56)

Stopka forum