MIĘŚNIAK NA JAJNIKU... - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-08-14 22:13:08

agula4432
Do zakochania jeden krok

MIĘŚNIAK NA JAJNIKU...

STWIERDZONO U MNIE MIĘŚNIAKI W MACICY I MIEŚNIAKA ALBO GUZA WIELKOŚCI 5 cm NA JAJNIKU ( LEKARZ NIE MA PEWNOŚCI ). MAM 39 LAT, NIE PLANUJE WIĘCEJ DZIECI, DLATEGO ZDECYDOWAŁAM SIĘ NA OPERACJE, KTÓRĄ MAM ZA MIESIĄC. MAJĄ MI WYCIĄĆ KAWAŁEK MACICY, JAJNIK Z MIĘŚNIAKIEM LUB GUZEM I USUNAĆ RESZTE MIĘŚNIAKÓW. MOŻE KTÓRAŚ Z WAS MOŻE MI WYTŁUMACZYĆ JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY GUZEM A MIĘŚNIAKIEM? JAK DŁUGO LEŻY SIĘ W SZPITALU I ILE TRWA REKONWALESCENCJA?

"Kocha się naprawdę i do końca tylko wówczas gdy kocha się na zawsze, w radości i smutku bez względu na dobry czy zły los..."          JAN PAWEŁ II

#2 2010-08-15 08:49:38

carboczar
Net - EKSPERT

Re: MIĘŚNIAK NA JAJNIKU...

agula4432
Guz to nadmierne namnożenie tkanki.Guzy są złośliwe i niezłośliwe.Między innymi mięśniaki są zmianami litymi i zaliczają się do niezłośliwych.(To w takim uproszczeniu.)Co do zabiegu oczywiście przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym i trwa  średnio 1 godzinę.Pacjenta jest zdrenowana i cewnikowana.Hospitalizacja w gr. 7 dni a całkowity powrót do zdrowia ok 1,5 miesiąca.

#3 2010-08-15 15:44:39

agula4432
Do zakochania jeden krok

O matko...dren rozumiem ale po co mi cewnik, mam nadzieje ze to wszystko mi zaloza jak juz bede uspiona, a kiedy to sciagaja? Sorki, ale dalej nie rozumiem jaka jest roznica miedzy guzem a miesniakiem.

Ostatnio edytowany przez agula4432 (2010-08-15 15:48:58)

"Kocha się naprawdę i do końca tylko wówczas gdy kocha się na zawsze, w radości i smutku bez względu na dobry czy zły los..."          JAN PAWEŁ II

#4 2010-08-15 16:05:37

carboczar
Net - EKSPERT

Za bardzo skróciłem(przepraszam)mięśniak też jest guzem tyle że zaliczany do łagodnych.Tak więc stwierdzone zmiany są u ciebie guzami typu łagodnego.W zależności od stanu dren i cewnik usuwa się po 1 dobie.

#5 2010-08-15 17:21:35

agula4432
Do zakochania jeden krok

Dzieki :-) troche mnie pocieszyles, sek w tym ze u mnie nie sa w stanie stwiedzic na 100% czy to jes guz czy miesniak, dopiero jak otworza brzuch beda wiedziec na pewno...oby to drugie. A tak na marginesie, mowiac fachowo po zrobieniu usg stwierdzono: trzon odprostowany, dl.57mm, szer.49, wymiar przednio-tylny 47mm, echogenicznosc jednorodna, grubosc-6.4mm, prawy jajnik o sr. 38mm, z cysta 16 na 14mm, lewy okolo 40mm z dwoma cystami. W scislej lacznosci z bokiem lewym macicy i sciana tylna struktura hyper... o wym 51 na 42mm mogaca odpowiadac miesniakowi. W okolicy dolnego bie... opisywanej struktury widoczna tkanka jajnika. Wynik badania CA-125 71,30. Moze mnie ktos uswiadomic o co w tym wszystkim chodzi?

Ostatnio edytowany przez agula4432 (2010-08-15 20:44:43)

#6 2010-08-16 14:43:44

carboczar
Net - EKSPERT

Badanie markeru nowotworowego nie jest w takich przypadkach jednoznaczne gdyż  przy takim wyniku może wskazywać i zmianę nowotworową(stopnia I w granicach 60 %) ale też i zmianę typu łagodnego(w gr.75%)dlatego badanie histopato. wskaże jaki jest jest zmiana.Gdyż po tych wynikach nic konkretnego nie można powiedzieć.

#7 2010-09-22 02:19:07

agula4432
Do zakochania jeden krok

Witam ponownie, za tydzień idę na operację, nie ukrywam że zaczynam się trochę bać. Należę do osób którym na widok igły robi się słabo, nie wiem jak przez to przejdę...jak usłyszałam że mam mieć cewnik i dren to mi się włos na głowie zjeżył, może was to śmieszyć ale mi nie jest do śmiechu:-( napiszcie proszę jak przez to przebrnąć. Mam jeszcze pytanie co po operacji, jest się na jakiejś diecie, jak długo nie można wstawać, błagam napiszcie coś bo chyba zwariuję...Dzięki z góry i pozdrawiam

#8 2010-09-22 07:59:00

morawa
Przyjaciółka Forum

agula4432 napisał:

Witam ponownie, za tydzień idę na operację, nie ukrywam że zaczynam się trochę bać. Należę do osób którym na widok igły robi się słabo, nie wiem jak przez to przejdę...jak usłyszałam że mam mieć cewnik i dren to mi się włos na głowie zjeżył, może was to śmieszyć ale mi nie jest do śmiechu:-( napiszcie proszę jak przez to przebrnąć. Mam jeszcze pytanie co po operacji, jest się na jakiejś diecie, jak długo nie można wstawać, błagam napiszcie coś bo chyba zwariuję...Dzięki z góry i pozdrawiam

to nie idz na operacje ,bo jestes w takim wieku ,ze trudno okreslic ,zaczynaja sie zmiany przekwitu ,idz gdzie indziej i zrob usg ,pomalutku ,a nie odrazu pod noz .

przyjaciel to ten ,kto przychodzi, gdy caly swiat odchodzi

#9 2010-09-22 11:15:11

zosiaczek
Słodka Czarodziejka

Witam, mozliwe ze bedziesz miala laparokopie a nie typowa operacje chirurgiczna, laparoskopia jet nieinwazyjna, mozna wyjsc na drugi dzien lub max do tyg, zalezy co jest, z tego co widze sa to cysty do usuniecia i miesniak,ja mialam laparokopie przy usuwaniu cyst na jajnikach i jednego jajowodu, obudzilam sie z drenem w podbrzuszu i cewnikiem, dren jet tylko nieprzyjemny w widoku ale w niczym mi to nie przeszkadzalo i nie bolalo, tylko jestes po zabiegu bardzo oslabiona, po zabiegu jestes na malej diecie raczej tylko kilka dni:) najlepiej jak o szczegoly dopytasz sie lekarza i koniecznie przed zabiegiem zrob sama  full depilacje bikini:)nie martw sie na zapas, wiecej strachu jest niz to warte-  bedzie dobrze! przepraszam za pisownie mam inna klawiature.

"jedyny sposób by ocalić marzenia, to być dla siebie dobrym"P.Coehlo

#10 2010-09-22 15:44:49

agula4432
Do zakochania jeden krok

dzieki za dodanie otuchy,co do operacji to bedzie ona napewno chirurgiczna:-( co do badan , mialam robione usg jamy brzusznej jak rowniez ginekologiczne oraz szereg innych badan, bylam u 3-ech ginekologow z wynikami i wszyscy byli tego samego zdania"nie ma sie co zastanawiac tylko trzeba to usunac"sek w tym ze im blizej operacji tym wiekszy strach...a tak z innej beczki to po co mam sie depilowac ?

#11 2010-09-24 12:26:14

zosiaczek
Słodka Czarodziejka

Agula, to sa zabiegi, operacje "spraw kobiecych" podobnie jak przy porodzie lepiej byc ladnie wydepilowana, inaczej zrobi ci to pielegniarka zwykla zyletka i niekoniecznie bedzie ci milo:) pozdrawiam!

"jedyny sposób by ocalić marzenia, to być dla siebie dobrym"P.Coehlo

#12 2010-09-24 17:15:26

agula4432
Do zakochania jeden krok

dzięki zosiaczek, mam jeszcze jedno pytanko i nie będę wam już głowy zawracać, po operacji leżysz na intensywnej terapii czy na zwykłej sali, pytanie błahe ale dla mnie ważne rozchodzi mi się o odwiedziny...dziękuje wszystkim za odpowiedzi, odezwę się po wszystkim, pozdrawiam;-)

#13 2010-10-05 12:29:42

agula4432
Do zakochania jeden krok

czesc wszystkim, jestem juz po operacji, okazalo sie ze nie trzeba wszystkiego usuwac, po kilku dodatkowych badaniach przeprowadzonych przed zabiegiem rozpoznano u mnie "guz zapalny przydatkow lewych", wycieto jajnik z guzem, macice wyplukano i po strachu...sama operacja to pikus, najgorsza jest pierwsza doba po, ale da sie przezyc jak sie wezmie zastrzyk przeciw bolowy bo tabletki sa za slabe na ten rodzaj bolu. do dzis nie moge uwierzyc jak szybki jest powrot do normalnosci po takiej operacji. dziewczyny nie wahajcie sie, strach ma tylko wielkie oczy, bol jest duzy ale krotkotrwaly a zycie ma sie tylko jedno. polecam szpital rydygiera w krakowie, nie ma ani jednej rzeczy na ktora moglabym sie poskarzyc, personel rewelacyjny, wspaniala atmosfera, nic dodac nic ujac...

#14 2010-10-05 13:41:49

carboczar
Net - EKSPERT

Czyli wyszło tak jak mówiłem.A strach ma wielkie oczy a po fakcie "pikuś"Powodzenia i Pozdrawiam

#15 2011-10-18 19:56:21

JINA
Niewinne początki

Cześć!
Dzisiaj lekarz stwerdził u mnie mięśniaka na macicy, wymiary 56 na 52 mm, patologia po stronie lewej - struktura odpowiadająca mięśniakowi o wym. 88 na 82 mm, na tylnej ścianie - dwie struktury mięśniakowata śr. 42 i 40 mm. Mam 42 lata jeszcze nie rodziłam dzieci. Bardzo proszę o pomoc, czy ktoś miał podobną sytuację do mojej ?

#16 2011-11-21 06:43:28

agula4432
Do zakochania jeden krok

JINA napisał:

Cześć!
Dzisiaj lekarz stwerdził u mnie mięśniaka na macicy, wymiary 56 na 52 mm, patologia po stronie lewej - struktura odpowiadająca mięśniakowi o wym. 88 na 82 mm, na tylnej ścianie - dwie struktury mięśniakowata śr. 42 i 40 mm. Mam 42 lata jeszcze nie rodziłam dzieci. Bardzo proszę o pomoc, czy ktoś miał podobną sytuację do mojej ?

Hej, a powiedział ci co masz zrobić? Jedno jest pewne NIE MARTW SIĘ, w dzisiejszych czasach mięśniaki to norma, w szpitalach robią to "taśmowo", wiem bo sama przez to przeszlam, głowa do góry, pozdrawiam...

Ostatnio edytowany przez agula4432 (2011-11-21 06:46:32)

Stopka forum