jak znalezc cel naszego zycia ? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2008-05-21 20:30:19

calineczka
Gość Netkobiet

jak znalezc cel naszego zycia ?

Od pewnego czasu, zauważyłam ,ze żyje sobie bez konkretnych celów. Zawsze było tak, że miałam jakieś bardzo konkretne cele : szkoła, studia, zrobienie magisterki, znalezienie dobrej pracy, znalezienie męża, urodzenie dziecka itd wink Teraz w wieku 32 lat wydaje mi się ,ze osiągnęłam już to wszystko i jest NUDNO. W moim życiu zagościła taka "szara codzienność" , przed którą cały czas uciekałam. Wiecie czuję się jakbym zrealizowała mój życiowy plan i nic więcej już na mnie nie czekało. Ale przecież jestem za młoda na śmierć wink Powiem wam ,ze jakoś tak mi smutno jak pomyślę, że to wszystko. Że życie w sumie już bardziej za mną niż przed. Czy też się tak czasem czujecie ? Czy są jakieś metody żeby tak nie myśleć ? Jak znaleźć po latach kolejny życiowy cel, który pozwoli odejść od takich złych i smutnych myśli ,że wszystko już za nami ?

#2 2008-05-21 22:05:44

Joasia
Dobry Duszek Forum

Re: jak znalezc cel naszego zycia ?

Bo teraz dla Ciebie celem jesteś Ty sama! Spełniłaś wszytskie role: byłaś uczennicą, studentką,pracownicą, żoną i matką. Wiele z tych ról pełni sięcałe życie i mogą być one źródłem ciągłej satysfakcji, jeśli będziesz je modyfikować do zmieniających się warunków.
Ale przede wszystkim czas pomysleć o sobie: co mogę zrobić żeby czuć się dobrze ze sobą? żeby się spełnić?jakie są moje marzenia? pasje?rzeczy które zawsze chciałam zrobić, ale brakowało mi czasu?
Zacząć od siebie to najlepszy punkt wyjścia, a przez to Twoje "stare"relacje: z mężem, dziećmi i w pracy nabiorą nowego blasku!

"Dopóki walczysz- jesteś zwycięzcą"

#3 2008-05-22 07:29:32

hania23
O krok od uzależnienia

Calineczko, za miesiąc kończę 56 lat i wg twojego smutku już dawno powinnam zatruwać się nudą. Jest jednak inaczej. Kiedy
zrealizowałam się jako córka, uczennica, studentka, kochanka, żona, matka i jeszcze zawodowo, był też moment zastanowienia. U mnie jednak była dociekliwość w poznaniu siebie, pytanie jak koan : Kim tak na prawdę jestem?
Szukając odpowiedzi zrozumiałam, że jestem kimś więcej niż przyjęte role w teatrze życia. Do dziś rozwiązuję mój koan i ciągle poznaję możliwości i talenty jakie we mnie drzemią, sprawdzam to w życiu i ....... ciągle poznaję coś ciekawego, nowego a moja pasja życia jest na tym samym poziomie. Nauczyłam się z radością żegnać stare role i witać z pasją nowe wyzwania - w takim życiu nie ma miejsca na nudę.
Jeśli chcesz poznać moją drogę i może znaleźć coś dla siebie, zapraszam na moją stronę :http://www.gabinetpodaniolami.com/welcome/content/gabinet-pod-aniolami
Pozdrawiam cieplutko

#4 2008-05-23 18:57:50

Joasia
Dobry Duszek Forum

właśnie jestem w trakcie lektury Twojej strony haniu23 i jestem ciekawa czy Twój światopogląd jest zakorzeniony w jakiejś religii, doktrynie czy filozofii życia, a przy okazjii wątku, w jakim jesteśmy- jak rozumiany jest w tym systemie Sens życia?

#5 2008-05-24 12:20:59

jemena
Tajemnicza Lady

To prawda pasja, ciekawość świata, samego siebie, chęć odkrywania tego co nieodkryte i poznawania tego co niepoznane, mogą uczynić nasze życie barwnym i ciekawym. Bardzo inspirujące są słowa, które masz Joasiu w stopce: Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą". Coś w tym jest, dopóki działamy, poszukujemy, czekamy z nadzieją i niecierpliwością na rezultaty, dopóty jesteśmy zwycięzcami widzącymi sens i cel. Kiedy przestajemy walczyć, popadamy w marazm i przegrywamy!

#6 2008-05-24 13:32:18

Joasia
Dobry Duszek Forum

Zgadzam się. Nie liczą się wymierne sukcesy, osiągnięcia, te Wielkie Momenty naszego życia, które zdarzają się tak rzadko. Liczy się to czy i jak mierzymy się z trudnościami dnia codziennego, liczy się, czy decydujemy się podjąć wysiłek bycia szczęśliwym, czy tylko narzekamy na to, czego nie mamy, zamiast docenić to, co jest naszym udziałem.
Każdy z nas niesie inny bagaż, są różnego rozmiaru, ciężkości, ale równocześnie niesiemy ten bagaż w pięknej wędrówce przez żcyie. To od nas zależy, czy będziemy podziwiali widoki podcas tej wędrówki, spotykali ludzi, obogacali sie pięknem świata, czy będziemy zwracać uwagę tylko na to, że bagaż taki ciężki i tak uwiera...

#7 2008-05-24 19:45:06

hania23
O krok od uzależnienia

Witajcie przyjaciele w mojej drodze.
Joasiu określam siebie jako osobę ponad religijną i jednocześnie mam głęboką wiarę w Jedyną Istotę, Źródło Pierwotne, Boga i nieważne ilu jeszcze imionami nazwiemy to co JEST WSZYSTKIM.
Od wczesnych lat, już w szkole średniej czytałam Wedy, ćwiczyłam jogę i poszukiwałam - w tamtych czasach byłam nielegalnym wywrotowcem. Na chrześcijaństwo przyszedł czas dość późno, wychowałam się w rodzinie ... no właśnie, nie było kultu kościoła a jednak dużo sprzecznych ortodoksji ... taka dziwna i mało strawna mieszanka. W mojej rodzinie czułam się odmieńcem i co tu dużo mówić po prostu osamotniona. Zresztą celu życia też poszukiwałam trochę po omacku. Z natury jestem typem logos i drogi serca poszukiwałam bardzo siermiężnie.
Najwidoczniej taką drogę miałam przejść, doświadczyć wszystkiego i .... dopiero dokonać świadomego wyboru. Od lat jestem trenerem rozwoju duchowego i pomagam innym, takim jak ja wcześniej szukać drogi osobistej, drogi środka. Mam do ludzi dużo Miłości i zrozumienia a dzięki własnym doświadczeniom dużo propozycji jak nauczyć się widzieć rzeczy takimi jakie są.
Ale się rozpisałam. Kończąc mogę zapewnić, że wszystko co edytuję na stronie jest moim doświadczeniem - o teorii nie piszę, bo jest dużo książek do czytania na te tematy a ja nie czuję się w słowie pisanym. Mam dar słowa mówionego i korzystam z niego prowadząc różne seminaria.
Pozdrawiam cieplutko

#8 2008-05-25 10:43:22

Joasia
Dobry Duszek Forum

Myślę, że nieprzypadkowo tak wiele religii, rozmaitych doktryn i filozofii podkreśla to, na co Hania i parę innych osób na forum stara się zwrócić uwagę. Rola pozytywnych emocjii w naszym przeżywaniu- radość z dnia codziennego, akceptacja siebie i innych, pomaganie sobie, dobroć, miłość i rozwój osobisty- kultywowanie swoich pasji, spełnianie marzeń, nauka, rozwijanie zainteresowań.
Zwróćcie uwagę, że większość wielkich przywódców religijnych, za którymi idą dzis wielomilionowe rzesze podkreślało jednogłośnie wagę tych czynników.Może to świadczyć o tym, że w takim patzreniu na świat jest sporo racji i że być może to ono właśnie ejst kluczem do znalezienia Sensu życia...

#9 2008-05-25 19:01:35

hania23
O krok od uzależnienia

Joasiu, masz rację, ze wielu dzieli się swoją prawdą. Problem w tym, że nie wystarczy usłyszeć, przeczytać, zobaczyć. Zdobytą wiedzę trzeba doświadczyć by stała się osobistą prawdą i z tym jest znacznie trudniej. Stare schematy przeszkadzają w otwarciu się na nowe doświadczenie i wielu ludzi woli narzekać, że jest im źle - z tym, że znają swoje "piekiełko" i wszelka zmiana jest "wrogiem".
Powtarzam nieustannie, że lęk jest złym doradcą i jeszcze to, że : wczoraj umarło, nie ma go już; jutro się jeszcze nie narodziło i to jak będzie wyglądać decydujesz dziś TU i TERAZ. Tak na prawdę żyjesz tylko w tej chwili, więc żyj z pasją. Jednak dla zbyt wielu ludzi jest to duże wyzwanie i wolą stare piekiełko niż nowe wyzwania. Każdy z nas podejmuje sam decyzję i wszelkie zrzucanie winy na okoliczności i los jest zwykłym nieporozumieniem utrudniającym zmianę błędnych poczynań.
Jednak wolna wola człowieka jest niepodważalna i nie mnie oceniać, ja tylko tym, którzy poproszą pokazuję, że można żyć inaczej i z rozmachem, reszta już nie do mnie należy.
Pozdrawiam cieplutko

#10 2009-04-11 21:53:43

Pestka
Dobry Duszek Forum

No właśnie..jak znależć ten cel? Ostatnio coraz częściej się nad tym zastanawiam bo jestem na przełomie swojego życia. Znalazłam sobie kilka rodzajów "hobby", ale jakoś jeszcze nie znalazłam czegoś co naprawdę by mnie absorbowało.. Stale poszukuję.. sama nie wiem czego. Ale czuję że nadal czegoś mi w życiu brak.

"...między ciszą a ciszą
sprawy się kołyszą..."
--------------------------------------------------------------------
15.04.2009 => PRÓBUJEMY ŻYĆ BEZ SŁODYCZY........ smile

#11 2009-04-11 22:09:32

Selena
Gość Netkobiet

Życie codziennie przynosi niespodzianki.A,jakie jest -w dużym stopniu zależy od nas samych przecież...Cele,marzenia,sukcesy,porażki,to bilans.A czego przewaga,to naszą zasługą jest....

#12 2009-04-12 00:30:32

Yvette
100% Netkobieta

Calineczko, w psychologii bardzo często etap, na którym się znalazłaś nazywa się "kryzysem środka życia". Wielu ludzi w wieku 35-40 lat dokonuje bilansu swojego życia.
Niezależnie od tego, do jakich wniosków się dojdzie, warto pamiętać, że w żadnym wieku nie jest za późno na zmiany. Dziewczyny mają rację - osiągnęłaś już wszystkie zewnętrzne oznaki sukcesu, na jakich Ci zależało - może więc czas skupić się na tym, co byłoby tylko dla Ciebie? Nigdy nie jest za późno, żeby rozwijać swoje pasje i zainteresowania smile
Poza tym sądzę, że powinnaś być z siebie dumna - już coś Ci się udało. Pamiętaj, że to Twój atut wink

... Mam serce w ogniu i niewiele mam w tym życiu czasu, by żałować czegoś...

REGULAMIN Forum Netkobiety.pl - przeczytaj smile

#13 2009-04-12 00:47:50

harmony11
100% Netkobieta

Pestka napisał:

No właśnie..jak znależć ten cel? Ostatnio coraz częściej się nad tym zastanawiam bo jestem na przełomie swojego życia. Znalazłam sobie kilka rodzajów "hobby", ale jakoś jeszcze nie znalazłam czegoś co naprawdę by mnie absorbowało.. Stale poszukuję.. sama nie wiem czego. Ale czuję że nadal czegoś mi w życiu brak.

Też się w sumie dołączę do pytania. Znam wielu ludzi, którzy mają jasne cele, to pozwala im codziennie realizować plan, który zapewnia im dotarcie do wytyczonych punktów.. A ja niby studiuję i chcę założyć rodzinę, ale nie mam ani żadnego wielkiego konika ani tysiąca pomysłów... Żyję z dnia na dzień i tak sobie myślę, czy to normalne i mogę się wyluzować czy powinnam raczej gruntownie przetrzepać umysł w poszukiwaniu jasno obranej drogi (?)

Nie można uciec od samego siebie przenosząc się z miejsca na miejsce - E. Hemingway

#14 2009-04-12 04:48:19

liza1971
Cioteczka Dobra Rada

Przychodzi w naszym życiu moment kiedy się zastanawiamy nad sensem naszego istnienia , po spełnionych marzeniach . Co jeszcze można było by zrobić ? Jest bardzo dużo do zrobienia nie zastanawiajmy się nad śmiercią  ona zawsze zdąży po nas przyjść nikt nie jest wieczny .  Jest tyle ludzi wokół nas na których nie zwracamy uwagi a tak bardzo potrzebujących wsparcia od kogokolwiek, przechodzimy obojętnie nie zastanawiając  się,  że właśnie ta osoba jest jeszcze bardziej nieszczęśliwa niż my same . Miałam niedawno taki przypadek w super markecie . Stoi kobieta przy makaronach i widzę, że łzy płyną jej po policzku więc podeszłam i grzecznie spytałam czy się źle czuje odpowiedziała,  że wszystko jest dobrze zaproponowałam pójście na kawę i rozmowę  zgodziła się . Okazało się,  że tydzień temu pochowała męża i syna jednocześnie którzy zginęli w wypadku samochodowym rozmawiałyśmy chyba z trzy godziny , bardzo dziękowała mi za ten czas  poświęcony jej uwadze. Właśnie to jest ten sens życia nie żyjemy dla siebie,  żyjemy dla innych.  Jeżeli  nie mamy celu życia zróbmy tak by ten cel się znalazł  pomagajmy innym .

#15 2009-04-12 19:14:25

harmony11
100% Netkobieta

Wow, Liza to takie piękne że to zrobiłaś. Jestem pewna, że ta kobieta Ci tego nie zapomni nigdy smile Ja też lubię wspierać innych, myślę że znaczną część swojego życia na to poświęcam, ale chciałabym mieć też jakiś własny osobisty cel, albo kilka...

Nie można uciec od samego siebie przenosząc się z miejsca na miejsce - E. Hemingway

#16 2009-05-06 21:25:27

kora40
Przyjaciółka Forum

czy taka nasza ludzka natura ze mamy takie zwatpienia?chyba kazdy je ma..kazdy tez ,czy chociaz wiekszosc poszukuje celow..

Stopka forum