Jak oznajmić rodzicom o zaręczynach? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Jak oznajmić rodzicom o zaręczynach?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 17 ]

Temat: Jak oznajmić rodzicom o zaręczynach?

Kobietki kochane, mam malutki dylemat.

Otóż: z narzeczonym ustaliliśmy, że wieść o naszych zaręczynach przekażemy moim rodzicom spokojnie i skromnie. To znaczy, po prostu zakomunikujemy naszą decyzję i tyle. Ale dzisiaj, jego babcia powiedziała, że muszą być kwiaty dla przyszłej teściowej i mężczyzna powinien koniecznie ubrać garniak. Tylko ja czegoś takiego za bardzo nie chcę, bo mam wrażenie, że takie coś jest na pokaz i sztucznie. Mamy wracać akurat pociągiem z uczelni i wstąpić później do mnie, więc troszkę ciężko by było tak się wyszykować i jechać z torbami i kwiatami.

Myślicie, że jednak trzeba bardziej reprezentacyjnie to zrobić i z "pompą", czy nie przejmować się i tylko powiedzieć, że jesteśmy narzeczeństwem?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak oznajmić rodzicom o zaręczynach?

Ja szczerze chyba nie robiłabym jakiś "ceregieli" z tego powodu. Może ewentualnie kwiaty ale sama nie wiem w sumie. Ja bym chyba też chciała tak normalnie po prostu poinformować o tym fakcie i już smile I tak nie mają nic do gadania, bo to ja się muszę zgodzić tongue
Ja teraz jestem w fazie przedstawiania w ogóle Ukochanego rodzica, jedziemy na święta do mnie a rodzice go jeszcze na oczy nie wiedzieli chociaż jesteśmy razem ponad 1,5 roku tongue:P:P big_smile:D:D:D Czuje, że będzie niezła komedia tongue Tym bardziej ze zawitamy prosto na wigilię tongue
Mój P. powiedział, że jak już w końcu pozna moich rodziców to będzie mógł mnie poprosić o rękę z czystym sumieniem tongue:P big_smile

Chętnie dowiem się co inni myślą o tej sprawie, bo pewnie za niedługo będzie mnie ona też dotyczyć;)

3

Odp: Jak oznajmić rodzicom o zaręczynach?

No, to czekamy na wypowiedzi bardziej doświadczonych big_smile

Nikuś, powodzenia w zapoznawaniu big_smile

4

Odp: Jak oznajmić rodzicom o zaręczynach?

Hehehehe mam trochę cykora tongue Ale będzie czas świąt ludzi przepełnia dobroć hehehe więc może pójdzie jak z płatka smile Jestem dobrej myśli smile (kupiliśmy "wyczesane" prezenty więc się podliżemy delikatnie big_smile )

5

Odp: Jak oznajmić rodzicom o zaręczynach?

I słusznie big_smile

6

Odp: Jak oznajmić rodzicom o zaręczynach?

My się zaręczyliśmy w październiku i w tym czasie moi rodzice byli w Egipcie, więc po tym, jak dostałam pierścionek to napisaliśmy smsa do rodziców. Byli bardzo zaskoczeni,akurat byli na wycieczce na pustyni i wszystkim polakom mówili, ze ich córka się zaręczyła big_smile A po ich przyjeździe Marek kupił kwiaty i dał mojej mamie i alkohol kupił wcześniej i sobie posiedzieliśmy tylko w gronie moich rodziców i rodzeństwa. Ale specjalnie jakiejś imprezy nie było,bo nie uważamy, zeby to było potrzebne. Nikuś Wy chcecie o zaręczynach powiedzieć w święta, więc to jest doskonała okazja do tego. Przy świątecznym stole powiedzieć o Waszych planach. I nie ma się co stresować, to są tylko miłe chwile smile A_normalna myślę, zę kwiaty dla mamy to dobry pomysł. Wiesz sama, ze kobiety lubią dostawać kwiaty a Twojej mamie napewno zrobi się miło. I nie musicie wcale z jakąś wielką pompą oznajmiać o zaręczynach. Mój szwagier zrobił tak, ze podczas świątecznego biesiadowania wyciągnął pierścionek i oswiadczył się siostrze przy całej rodzinie. Potem tacie alkohol dał a mamie kwiaty. Mój brat zrobił to samo, ale w swoje urodziny. Ale to wcale tak nie musi być. My woleliśmy się sami zaręczyć a potem powiedzieć rodzicom.

7

Odp: Jak oznajmić rodzicom o zaręczynach?

Agatko My się jeszcze nie zaręczyliśmy, mój P. dopiero pozna moich rodziców i tak się tym stresujemy dostatecznie, więc nawet nie będziemy wypominać o zaręczynach. A poza tym to ja nic nie wiem o żadnych zaręczynach, bo dopiero jak moj P. się zbierze w sobie to coś będzie. Kiedyś mi wspominał, że ma już cały plan i jak już wszystko dopnie na ostatni guzik to się doczekam. Ja nie wnikam co i jak, bo chcę mieć niespodziankę smile I definitywnie chcemy to raczej przeżyć tylko i wyłącznie we dwoje smile
Ja też myślę, że jeśli ta chwila nadejdzie to powiadomię o tym rodziców, bo pewnie będziemy w Londynie, a jak przyjedziemy to być może właśnie kwiaty i jakiś alkohol aby uczcić delikatnie ten fakt z rodzicami wink

a-normalna a kiedy w się zaręczyliście i na kiedy planujecie ślub ???

8

Odp: Jak oznajmić rodzicom o zaręczynach?

Zaręczyliśmy się w poniedziałek , pierścionek kupiliśmy wczoraj, a powiedzieć chcemy w poniedziałek big_smile
Ślub planujemy na lipiec 2011.

Hmmm jeszcze to obgadamy, ale w takim razie pewnie kupimy kwiaty, jakieś winko i schludne ubranie zamiast garniaka.

9

Odp: Jak oznajmić rodzicom o zaręczynach?

A_normalna wcale nie musi być garniak. Ważne, ze Twój narzeczony wręczy mamie kwiaty a tacie winko a oni sami będą tak podekscytowani, że nie będą zwracać uwagi na to czy on ma garnitur czy nie. Fajnie, ze się zaręczyliście i rodzice pewnie się ucieszą. Moi i mojego narzeczonego rodzice to już czekali od dawna na nasze zaręczyny, więc mogli się spodziewać, ale i tak byli bardzo szczęśliwi. Fajne chwile przed Wami.
Nikuś Twój chlopak napewno wymyśli coś fajnego. Wiesz, ja niby wiedziałam, ze zaręczyny będą już niedlugo, ale i tak byłam wzruszona i zaskoczona lekko smile

10

Odp: Jak oznajmić rodzicom o zaręczynach?

w moim przypadku nawet nie powiedziałam rodzicom że się zaręczyłam. Nie robiłam z tego jakiejś sensacji. Uważam że klekanie i te wszystkie ceregiele są zbędne ale to moje osobiste zdanie
Jesli Twoi rodzice są bardziej że tak ujmę za tradycją to oczywiscie kwiaty dla mamy i jakiś alkohol dla taty.
Gratulacje z okazji zaręczyn przede wszystkim smile

11 Ostatnio edytowany przez a_normalna (2009-12-19 23:09:25)

Odp: Jak oznajmić rodzicom o zaręczynach?

Czyli zdecydowane: kwiaty i wino, bez garniaka (jak próbuję sobie wyobrazić przedzieranie się w nim przez te śniegi, to zdecydowanie nie).
Dzięki wszystkim za rady i miłe słowa :*

12

Odp: Jak oznajmić rodzicom o zaręczynach?

Ja po zaręczynach zadzwoniłam do rodziców i się pochwaliłam - ot tak, później natomiast miało nastąpić zapoznanie obu rodzin i akurat złożyło się tak, że rodzice mojego R. jechali razem z nami do moich rodziców na Wigilię. U mnie w święta obowiązuje strój elegancki, zatem stąd R. miał garnitur i oficjalnie poprosił moją mamę i tatę o moją rękę (mamie wręczając kwiaty a tacie alkohol, a i bratu również dał wykupne) ale już bez klękania.
Zatem symboliczna prośba o moją rękę z darami była, strój hmmm... gdyby nie Wigilia to pewnie nie byłby taki oficjalny.

13

Odp: Jak oznajmić rodzicom o zaręczynach?

No i już po big_smile

Były kwiaty, było wino, był totalny szok rodziców. A najlepszy był ich znajomy, który nagle tuż przed przyszedł coś odebrać (my stoimy ze wszystkim w przedpokoju i psychicznie przygotowujemy się na wejście do pokoju, a tutaj dzwonek do drzwi. Gościu widząc bukiet żartem spytał czy to oświadczyny big_smile Narzeczony powiedział, że tak i że trochę nie trafił z porą wizyty ;]).
Ważne, że już po stresie big_smile

14

Odp: Jak oznajmić rodzicom o zaręczynach?

No to super, że już po oświadczeniu rodzicom o oświadczynach big_smile A kolega to nieźle trafił tongue

15

Odp: Jak oznajmić rodzicom o zaręczynach?

Będzie się ze śmiechem wspominać ten dzień big_smile

16 Ostatnio edytowany przez vinnga (2011-11-09 22:49:31)

Odp: Jak oznajmić rodzicom o zaręczynach?

Nie wklejaj swojego postu w każdy możliwy wątek! Jeśli chcesz - załóż własny wątek w wybranym dziale. Jeśli nie - kontynuuj JEDEN z istniejących, podobnych wątków! Moderatorka Vinnga

Posty [ 17 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Jak oznajmić rodzicom o zaręczynach?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024