CIĘŻKO ZNALEŹĆ PRACĘ KOBIECIE Z MALUTKIM DZIECKIEM:(:( - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » CIĘŻKO ZNALEŹĆ PRACĘ KOBIECIE Z MALUTKIM DZIECKIEM:(:(

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

Temat: CIĘŻKO ZNALEŹĆ PRACĘ KOBIECIE Z MALUTKIM DZIECKIEM:(:(

Witam. Od jakichś trzech miesięcy szukam intensywnie pracy,ale co pójdę na rozmowę to od razu pytają się o dziecko, z kim je zostawię itd., to jest moja sprawa chyba. Mała ma roczek,teściowa chętnie popilnuje. Mam 25 lat i 5 lat pracowałam jako ksiegowa, chciałabym nadal pracować w biurze rachunkowym na przykład. Bardzo lubię to zajęcie. Teraz utrzymujemy się z jednej wypłaty męża i ciężko jest zwłaszcza ze wynajmujemy mieszkanie. Ciężko jest ze znalezieniem odpowiedniej pracy. Chciałabym pracować na jedna zmianę( ze względu na córkę) ponieważ mąż pracuje na trzy zmiany. Zaczynam mysleć o sobie, że nie nadaję sie do niczego, bo ostatnio byłam na rozmowie na kasjerke i też problemem było dziecko. Poradzcie co mam robić. Nie mam już sił.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: CIĘŻKO ZNALEŹĆ PRACĘ KOBIECIE Z MALUTKIM DZIECKIEM:(:(

Im to trochę nie na rękę... bo tu dziecko zachoruje to urlop, tu nie masz z kim go zostawić. Pamiętam jak kiedyś moja mama szukała pracy i mimo, że ja miałam już 5 lat a moja siostra 3... to i tak mówiono: za małe dzieci. Nie wiem jak to jest teraz ale myślę, że chyba dużo się nie zmieniło... myślę, że trzeba szukać i znaleźć wyrozumiałego pracodawcę. Nie wiem... może kobietę?

Nie wiem jak to jest, czy to nie za wcześnie, ale nie myślałaś o żłobku dla córki?

3 Ostatnio edytowany przez Lena (2009-12-09 21:03:58)

Odp: CIĘŻKO ZNALEŹĆ PRACĘ KOBIECIE Z MALUTKIM DZIECKIEM:(:(

Zanim coś napiszesz zapoznaj się z regulaminem obowiązującym na tym forum

4

Odp: CIĘŻKO ZNALEŹĆ PRACĘ KOBIECIE Z MALUTKIM DZIECKIEM:(:(
szkrabek200811 napisał/a:

Witam. Od jakichś trzech miesięcy szukam intensywnie pracy,ale co pójdę na rozmowę to od razu pytają się o dziecko, z kim je zostawię itd., to jest moja sprawa chyba. Mała ma roczek,teściowa chętnie popilnuje. Mam 25 lat i 5 lat pracowałam jako ksiegowa, chciałabym nadal pracować w biurze rachunkowym na przykład. Bardzo lubię to zajęcie. Teraz utrzymujemy się z jednej wypłaty męża i ciężko jest zwłaszcza ze wynajmujemy mieszkanie. Ciężko jest ze znalezieniem odpowiedniej pracy. Chciałabym pracować na jedna zmianę( ze względu na córkę) ponieważ mąż pracuje na trzy zmiany. Zaczynam mysleć o sobie, że nie nadaję sie do niczego, bo ostatnio byłam na rozmowie na kasjerke i też problemem było dziecko. Poradzcie co mam robić. Nie mam już sił.

Witam:)
Ja jestem matką 2 córeczek,sama je wychowuje i takze szukam pracy na jedną zmiane:( szukam juz od pol roku:( to prawda ze jest problem ze znalezieniem pracy gdy jest sie matka. ale np: zalórzmy w sklepach, zarabiaja najwiecej wlasnie na matkach, a nie chca ich zatrudniac, to za co one maja kupowac jak nie maja pracy. dla mnie to jest masakra jesli chodzi o prace dla kobiet ktore maja dzieci.  przydala by sie jakas firma zatruniajaca wlasnie kobiety ktore sa matkami:)

Odp: CIĘŻKO ZNALEŹĆ PRACĘ KOBIECIE Z MALUTKIM DZIECKIEM:(:(

Studentkom studiów zaocznych też nie jest lekko, dzisiaj miałam znowu rozmowę, wszystko ładnie pięknie a praca jak złoto tylko, że pracuje się w soboty a ja przecież mam szkołę ehhh sad wiem co to znaczy!!

6

Odp: CIĘŻKO ZNALEŹĆ PRACĘ KOBIECIE Z MALUTKIM DZIECKIEM:(:(

Idąc tym torem trudności w znalezieniu pracy mają równiez młode dziewczyny, w szczególności młode mężatki smile Przecież mogą zajść w ciążę.
Te 45+ też nie maja lekko.
Podsumowując kobiety są dyskryminowanie i już...

Na pocieszenie mogę dodać, że wciąż istnieją firmy przyjazne mamom. Jakiś czas  temu kiedy szukałam pracy poszłam do małej firmy na rozmowę. Z marszu pytałam, czy jest możliwość niepełnego etatu, bo na pełny sobie nie mogę pozwolić ze względu na dziecko. Usłyszałam " to co, chce Pani być szczęśliwą mamą?" Wymieniłyśmy parę zdań na temat mojego doświadczenia i wzajemnych oczekiwań i pracę dostałam. smile

Warto szukać dłużej, żeby znaleźć taką pracę, do której będzie się chodziło z przyjemnością.

Tak całkiem na marginesie... Dużo zależy od dziecka, ale żłobek może być na prawdę dobrym rozwiązaniem. Niektóre dzieciaczki jak się tylko zaklimatyzują, lubią tam chodzić. A info dla szefa, że mamy do dyspozycji i żłobek i babcię / opiekunkę może pomóc (nawet jek nie powinno go to obchodzić).

7

Odp: CIĘŻKO ZNALEŹĆ PRACĘ KOBIECIE Z MALUTKIM DZIECKIEM:(:(

Witam Kobietki bez pracy. Mam dwójkę dzieci i znam Wasz problem doskonale. Kiedyś sama miałam problem znaleźć pracę, bo wszedzie własnie słyszałam, że mam małe dziecko. (najpierw było jedno).Tak mnie to denerwowało, że zaczęłam myślec o sobie,  że nie nadaję się do niczego. Było mi ciężko bardzo, bo mąż zarabiał najniższą krajową i pracował po 12 godzin. Zaczełam szukać pracy w domu. I znalazłam ją :-) To nie jest chałpnictwo tylko normalna praca! Czyli powinnam być zadowolona bo jestem sobie szefem, ale teraz powiem Wam, że znowu mam problem.  Poszukuje ludzi do pracy, którzy pracowaliby ze mną, a ludzie mi nie wierzą, że tak można pracować. Ja siedzę w tym biznesie już prawie 4 lata, nauczyłam sie wielu rzeczy i chętnie pomogę ludziom, któzy szukają pracy. Ale w Polsce to jest tak, że ludzie chcą żeby im płacono za minimum wysiłku. Sama musiałam się uczyć i podejmować wyzwania. Wcale nie mówię że było mi łatwo, ale dzisiaj już nie boje się o to co będzie jak mi dziecko zachoruje. Dzisiaj jestem z dziećmi cłay dzień, a wieczorkami siadam do kompa i pracuję. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tej pracy, to proszę o kontakt.

8

Odp: CIĘŻKO ZNALEŹĆ PRACĘ KOBIECIE Z MALUTKIM DZIECKIEM:(:(

Witam wszystkie zmartwione Kobietki. Głowa do góry, najgorsze co możecie zrobić, to myśleć, że się do niczego nie nadajecie !!!! Bzdura, wiem, że to trudne, ale bądźcie ponadto. Nie poddawajcie się i szukajcie różnych możliwości zarabiania. Praca na etat nie jest wcale najlepszym i jedynym rozwiązaniem !!! Jest zwykle marnie płatna, mocno stresująca i wcale nie spełniająca Waszych oczekiwań. Popieram Cię haniatk !!! Znalazłaś rozwiązanie, nie dość, że masz czas dla swoich pociech i jesteś niezależna finansowo to nie musisz płaszczyć się przed jakimiś pracodawcami, którzy ciągle mówią, że przez to, że masz dzieci jesteś gorsza !!!! Wiecie co, to paskudne !!! Musimy same zmienić coś we własnym życiu i nie dać się tak traktować i wykorzystywać !! Dziewczyny w nas jest MOC !!! Zacznijcie wierzyć w siebie, we własne możliwości !!! Ja też jestem mamą dwójki dzieci. Sytuacja zmusiła nas żebym wróciła do pracy, ale ja nie chciałam pracy na etat, przepracowałam dość lat za marne grosze i tak jak haniatk szukałam innego rozwiązania. Teraz jestem w klubie Oriflame, moja praca nie koliduje z moim życiem prywatnym, poświęcam jej tyle czasu ile potrzebuje i w takich godzinach jakie mi odpowiadają. Problem jest natomiast taki sam jak ma haniatk - kobiety nie wierzą, że tak można zarabiać, że tak można zarabiać godne, prawdziwe, duże pieniądze i być sama dla siebie szefem. Jestem w trakcie tworzenia swojego zespołu ludzi, ale ciężko jest mi przekonać ludzi, że to na prawdę tak można i że to działa !!! Wystarczy trochę uwierzyć i zaufać - a będziecie śmiać się z tego, że nie widziałyście kiedyś innych możliwości i szczytem marzeń była praca na etacie za marne pieniądze.  pozdrawiam i trzymam za Was kciuki !!!!! Nie dajcie się tak łatwo i zmieńcie swoje myślenie na bardziej pozytywne

9

Odp: CIĘŻKO ZNALEŹĆ PRACĘ KOBIECIE Z MALUTKIM DZIECKIEM:(:(

Dziewczyny !!!! Czemu tak zaniemówiłyście? nic nie piszecie na ten temat ;( odezwijcie się. smile smile

10

Odp: CIĘŻKO ZNALEŹĆ PRACĘ KOBIECIE Z MALUTKIM DZIECKIEM:(:(

Hej!

Zawsze jest opcja - praca dorywcza o bb elastycznym grafiku.. Jasne, że lepsza byłaby praca stała, ale jak nie ma innej możliwości, to choć tak się załapać na parę groszy;) a w między czasie można szukać czegoś konkretnego, bo każda z nas dobrze wie, że dziecko kosztuje i to sporo!!! Ja jestem z Poznania i od 2 tygodni pracuję jako telemarketerka przez Adecco- agencję pracy tymczasowej. Na serio idzie się dogadać co do grafiku, praca nie jest ciężka, a co najważniejsze nie odrzucają aplikacji młodych matek:P Spróbujcie! Kaska zawsze się przyda, a z tego co wiem to ludzi do pracy potrzebują cały czas:) Powodzenia!

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » CIĘŻKO ZNALEŹĆ PRACĘ KOBIECIE Z MALUTKIM DZIECKIEM:(:(

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024