Wciąz za mało snu - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Wciąz za mało snu

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

Temat: Wciąz za mało snu

Witam, chciałabym was zapytać ile średnio godzin śpicie? Ile potrzebujecie na to żeby sie wyspać...?
Ja jestem z natury śpiochem i nie wiem czy to normalne ze czasem nawet jak spie  około 11 godzin wciąż wstaje niewyspana...wczoraj np położyłam sie specjalnie o 21 spać z myślą ze może wreszcie wstanę rano do pracy o 7 wyspana...myliłam sie - historia co rano ta sama - ciężko wstać - każda minuta w łózku jest złotem...
zaczyna mnie to martwic...jak nie ma nikogo w domu jest cisza i nikt mnie nie budzi mogę przespać nawet 15 godzin - wtedy powiedzmy ze czuje sie wyspana i wypoczęta....normalnemu człowiekowi potrzeba 8 godzin skąd u mnie ta przypadłość? jest tak odkąd pamiętam...
przeważnie kładę się około 22 wstaję po 7...- spię do ostatniej chwili - budzik dzwoni o 7 a wstaje o 7.20 - ledwo wyrabiam sie do pracy

" Bo  Miłość boli" powiedział zając ściskając jeża...
Poleć temat na :

2 Ostatnio edytowany przez Greta (2009-11-23 14:15:11)

Odp: Wciąz za mało snu

Ja nic ci nie doradzę bo też jestem śpiochem .Ale może spróbuj przed spaniem wywietrzyć sypialnię .będziesz bardziej wypoczęta.http://supergify.pl/images/stories/Na%20dobranoc/beer32.gif

3

ja niestety też nie doradzę, bo mam podobnie
nieważne o której położę się spać, to i tak mam ciężko wstać, zawsze na ostatni moment i zawsze niewyspana
najgorzej jest rano, bo wtedy najbardziej chce mi się spać

każdego dnia człowiek walczy o przeżycie

4 Ostatnio edytowany przez ineczka :D (2009-11-23 23:30:50)

Wszystko zalezy od czlowieka smile Moj organizm np. regeneruje sie bardzo szybko i nie potrzebuje duzo snu. Wystarcza mi 2/3 godziny snu i czuje sie wypoczeta i gotowa do pracy smile Gdy zarwe kilka nocy pod rzad tez nie ma tragedii, bo funkcjonuje normalnie. Ale nie powiem, ze mimo tego nie lubie sobie czasami polezec dluzej w lozku tongue Jedno wiem napewno...w moim przypadku sen jest krotki, ale gleboki i intensywny, co pomaga mi wypoczac big_smile (Zazwyczaj klade sie spac po godzinie 3, a budze sie okolo 6 - wypoczeta i zrelaksowana.) 

Teraz duzy wplyw na nasz organizm ma tez przesilenie zimowe - jestesmy bardziej zmeczeni, senni, itp.  Napewno nie zaszkodzi zrobic badana kontrolne - chociazby krwi.

Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś etap w życiu. Jeśli uparcie chcemy w nim trwać dłużej niż to konieczne, tracimy radość i sens tego, co przed nami.

5

Angielscy naukowcy robili podobno badania i zaobserwowali, że odsypianie po kilku zarwanych nocach nie przynosi oczekiwanych rezultatów, że regeneracja organizmu trwa kilka nocy. Jednak następuje szybciej, jeśli "zrobimy zapasy" przed planowanymi zarwanymi nocami. To tak dla informacji.

I czytając Wasze posty coś sobie uświadomiłam. Kładę się przeważnie między 22-24. Wstaję o 8. Więc śpię od 8 do 10 godzin. I też ciężko mi wstać o 8. Tak koło 10-11, kiedy wiem, że mogę pospać dłużej to już wstaję normalnie. Tylko są to weekendy, więc i kładę się później. I uświadomiłam sobie, że jak obudzę się w nocy po kilku godzinach snu, jestem wyspana. Tak, jak pisała Ineczka. Jakiś czas temu utrudniano mi natarczywie zaśnięcie i przysypałam i budziłam się co chwilę od 23 do 4 rano. Wstałam po 4h snu o 8 i bez problemu przeżyłam cały dzień. Coś jest w tym, co pisze Ineczka, może tak spróbować Desire?

Regulamin forum - przeczytaj! <klik>
Jeśli masz pytania dotyczące forum,  skontaktuj się ze mną

6

Też mam ten problem ;/ ale mam sposób na siebie.. szkoda mi czasu na spanie więc za wcześnie się nie kładę spać ok 24-1..
Ale budzik ustawiam godzinę przed czasem wstania <budzik 7, a wstaję o 8> i takim sposobem mam kilka dzemek które mnie ratują smile

Jeśli coś naprawdę kochasz - puść to wolno... Jeśli wróci - jest Twoje, jeśli nie - nigdy nie było...

7

Delicious napisał/a:

Angielscy naukowcy robili podobno badania i zaobserwowali, że odsypianie po kilku zarwanych nocach nie przynosi oczekiwanych rezultatów, że regeneracja organizmu trwa kilka nocy. Jednak następuje szybciej, jeśli "zrobimy zapasy" przed planowanymi zarwanymi nocami. To tak dla informacji.

taaak w radiu zet o tym ostatnio mówili:) ja bym musiała chyba przez tydzień z łózka nie wychodzić zeby na zapas odespac 3  zarwane nocy...nigdy u mnie nie było mowy o chociażby nocnym uczeniu sie 22- i juz koniec - oczy zamykają sie i dobranoc...na imprezach to troche inaczej wiadomo - towarzystwo muzyka...za to jak dotre do domu to padam bezwładnie na łózko

" Bo  Miłość boli" powiedział zając ściskając jeża...

8

Ja zauważyłam, że wstaję mi się dużo gorzej jeśli śpię przez więcej niż 8 godzin. Ostatnio w wiadomościach mówili, że długość snu tak na prawdę nie ma znaczenia, bo ważne jest jak śpimy. Ja na przykład mam tak, że kładę głowę na poduszce, od razu zasypiam i śpię bardzo mocno, a osoby, które śpią płytko rzadko się wysypiają tak porządnie. Ważna też jest temperatura w jakiej śpimy, ja wietrze pokój przykręcam kalaryfer tak zeby było poniżej 20 stopni, wtedy śpi mi się idealnie.

9

Ostatnio jestem troszkę zmęczona i lubię sobie pospać tak z 10 godzin, może to i dużo, ale jeśli organizm potrzebuje...

10

Hej Śpiochy smile
Dobrze wiedzieć, że nie jestem sama...ufff wink Mój mąż ostatnio wyszukał mi artykuł na temat spania. Ponoć wg badań faza snu trwa 1,5h i składa się z części wprowadzającej, głębokiego snu i części wybudzającej. Naukowcy ocenili, że najlepiej wstawać między fazami czyli w okresie tzw snu lekkiego (część wprowadzająca i wybudzająca). Organizm łatwiej to przyjmuje a my budzimy się szybciej i jesteśmy wypoczęci. W skrócie: lepiej spać  7,5h niż 8h. ja staram sie testować ten system, ale na razie drzemki wygrywają ;D

11

och,skąd ja to znam....śpię po 11 godz. i do tego jakaś drzemka w ciągu dnia,a i tak
chce mi się ciągle spać.
Ostatnio gdzie nie pójdę wieczorem,to chce mi się spać.Katastrofa i najgorsze jest to,że
nie wiem co mam zrobić.
Przesypiać cały dzień?:)

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Wciąz za mało snu