Wci您 za ma這 snu - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, w豉郾ie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady u篡tkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : mi這嗆, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj si !!!

#1 2009-11-23 12:13:58

Desire1987
Przyjaciłka Forum

Wci您 za ma這 snu

Witam, chcia豉bym was zapyta ile 鈔ednio godzin 酥icie? Ile potrzebujecie na to 瞠by sie wyspa...?
Ja jestem z natury 酥iochem i nie wiem czy to normalne ze czasem nawet jak spie  oko這 11 godzin wci捫 wstaje niewyspana...wczoraj np po這篡豉m sie specjalnie o 21 spa z my郵 ze mo瞠 wreszcie wstan rano do pracy o 7 wyspana...myli豉m sie - historia co rano ta sama - ci篹ko wsta - ka盥a minuta w 堯zku jest z這tem...
zaczyna mnie to martwic...jak nie ma nikogo w domu jest cisza i nikt mnie nie budzi mog przespa nawet 15 godzin - wtedy powiedzmy ze czuje sie wyspana i wypocz皻a....normalnemu cz這wiekowi potrzeba 8 godzin sk康 u mnie ta przypad這嗆? jest tak odk康 pami皻am...
przewa積ie k豉d si oko這 22 wstaj po 7...- spi do ostatniej chwili - budzik dzwoni o 7 a wstaje o 7.20 - ledwo wyrabiam sie do pracy

" Bo  Mi這嗆 boli" powiedzia zaj帷 軼iskaj帷 je瘸...

#2 2009-11-23 13:13:46

Greta
Przyjaciłka Forum

Re: Wci您 za ma這 snu

Ja nic ci nie doradz bo te jestem 酥iochem .Ale mo瞠 spr鏏uj przed spaniem wywietrzy sypialni .b璠ziesz bardziej wypocz皻a.http://supergify.pl/images/stories/Na%20dobranoc/beer32.gif

Ostatnio edytowany przez Greta (2009-11-23 13:15:11)

#3 2009-11-23 20:50:46

niki
100% Netkobieta

ja niestety te nie doradz, bo mam podobnie
niewa積e o kt鏎ej po這輳 si spa, to i tak mam ci篹ko wsta, zawsze na ostatni moment i zawsze niewyspana
najgorzej jest rano, bo wtedy najbardziej chce mi si spa

ka盥ego dnia cz這wiek walczy o prze篡cie

#4 2009-11-23 21:54:15

ineczka :D
Tajemnicza Lady

Wszystko zalezy od czlowieka smile Moj organizm np. regeneruje sie bardzo szybko i nie potrzebuje duzo snu. Wystarcza mi 2/3 godziny snu i czuje sie wypoczeta i gotowa do pracy smile Gdy zarwe kilka nocy pod rzad tez nie ma tragedii, bo funkcjonuje normalnie. Ale nie powiem, ze mimo tego nie lubie sobie czasami polezec dluzej w lozku tongue Jedno wiem napewno...w moim przypadku sen jest krotki, ale gleboki i intensywny, co pomaga mi wypoczac big_smile (Zazwyczaj klade sie spac po godzinie 3, a budze sie okolo 6 - wypoczeta i zrelaksowana.) 

Teraz duzy wplyw na nasz organizm ma tez przesilenie zimowe - jestesmy bardziej zmeczeni, senni, itp.  Napewno nie zaszkodzi zrobic badana kontrolne - chociazby krwi.

Ostatnio edytowany przez ineczka :D (2009-11-23 22:30:50)

Zawsze trzeba wiedzie, kiedy ko鎍zy si jaki etap w 篡ciu. Je郵i uparcie chcemy w nim trwa d逝瞠j ni to konieczne, tracimy rado嗆 i sens tego, co przed nami.

#5 2009-11-23 22:02:58

Delicious
Moderator

Angielscy naukowcy robili podobno badania i zaobserwowali, 瞠 odsypianie po kilku zarwanych nocach nie przynosi oczekiwanych rezultat闚, 瞠 regeneracja organizmu trwa kilka nocy. Jednak nast瘼uje szybciej, je郵i "zrobimy zapasy" przed planowanymi zarwanymi nocami. To tak dla informacji.

I czytaj帷 Wasze posty co sobie u鈍iadomi豉m. K豉d si przewa積ie mi璠zy 22-24. Wstaj o 8. Wi璚 酥i od 8 do 10 godzin. I te ci篹ko mi wsta o 8. Tak ko這 10-11, kiedy wiem, 瞠 mog pospa d逝瞠j to ju wstaj normalnie. Tylko s to weekendy, wi璚 i k豉d si p騧niej. I u鈍iadomi豉m sobie, 瞠 jak obudz si w nocy po kilku godzinach snu, jestem wyspana. Tak, jak pisa豉 Ineczka. Jaki czas temu utrudniano mi natarczywie za郾i璚ie i przysypa豉m i budzi豉m si co chwil od 23 do 4 rano. Wsta豉m po 4h snu o 8 i bez problemu prze篡豉m ca造 dzie. Co jest w tym, co pisze Ineczka, mo瞠 tak spr鏏owa Desire?

Regulamin forum - przeczytaj! <klik>
Je郵i masz pytania dotycz帷e forum,  skontaktuj si ze mn

#6 2009-11-23 22:27:53

Vanessa
Dobry Duszek Forum

Te mam ten problem ;/ ale mam spos鏏 na siebie.. szkoda mi czasu na spanie wi璚 za wcze郾ie si nie k豉d spa ok 24-1..
Ale budzik ustawiam godzin przed czasem wstania <budzik 7, a wstaj o 8> i takim sposobem mam kilka dzemek kt鏎e mnie ratuj smile

Je郵i co naprawd kochasz - pu嗆 to wolno... Je郵i wr鏂i - jest Twoje, je郵i nie - nigdy nie by這...

#7 2009-11-24 08:54:04

Desire1987
Przyjaciłka Forum

Delicious napisa:

Angielscy naukowcy robili podobno badania i zaobserwowali, 瞠 odsypianie po kilku zarwanych nocach nie przynosi oczekiwanych rezultat闚, 瞠 regeneracja organizmu trwa kilka nocy. Jednak nast瘼uje szybciej, je郵i "zrobimy zapasy" przed planowanymi zarwanymi nocami. To tak dla informacji.

taaak w radiu zet o tym ostatnio m闚ili:) ja bym musia豉 chyba przez tydzie z 堯zka nie wychodzi zeby na zapas odespac 3  zarwane nocy...nigdy u mnie nie by這 mowy o chocia瘺y nocnym uczeniu sie 22- i juz koniec - oczy zamykaj sie i dobranoc...na imprezach to troche inaczej wiadomo - towarzystwo muzyka...za to jak dotre do domu to padam bezw豉dnie na 堯zko

" Bo  Mi這嗆 boli" powiedzia zaj帷 軼iskaj帷 je瘸...

#8 2009-11-25 20:27:48

Cicada
Zbanowany

Ja zauwa篡豉m, 瞠 wstaj mi si du穎 gorzej je郵i 酥i przez wi璚ej ni 8 godzin. Ostatnio w wiadomo軼iach m闚ili, 瞠 d逝go嗆 snu tak na prawd nie ma znaczenia, bo wa積e jest jak 酥imy. Ja na przyk豉d mam tak, 瞠 k豉d g這w na poduszce, od razu zasypiam i 酥i bardzo mocno, a osoby, kt鏎e 酥i p造tko rzadko si wysypiaj tak porz康nie. Wa積a te jest temperatura w jakiej 酥imy, ja wietrze pok鎩 przykr璚am kalaryfer tak zeby by這 poni瞠j 20 stopni, wtedy 酥i mi si idealnie.

#9 2010-02-27 21:22:25

Karina2005
Zbanowany

Ostatnio jestem troszk zm璚zona i lubi sobie pospa tak z 10 godzin, mo瞠 to i du穎, ale je郵i organizm potrzebuje...

#10 2010-03-01 10:02:34

czapla
Zaglądam tu coraz częściej

Hej 如iochy smile
Dobrze wiedzie, 瞠 nie jestem sama...ufff wink M鎩 m捫 ostatnio wyszuka mi artyku na temat spania. Pono wg bada faza snu trwa 1,5h i sk豉da si z cz窷ci wprowadzaj帷ej, g喚bokiego snu i cz窷ci wybudzaj帷ej. Naukowcy ocenili, 瞠 najlepiej wstawa mi璠zy fazami czyli w okresie tzw snu lekkiego (cz窷 wprowadzaj帷a i wybudzaj帷a). Organizm 豉twiej to przyjmuje a my budzimy si szybciej i jeste鄉y wypocz璚i. W skr鏂ie: lepiej spa  7,5h ni 8h. ja staram sie testowa ten system, ale na razie drzemki wygrywaj ;D

#11 2010-03-01 22:36:34

Amelia*
Zbanowany

och,sk康 ja to znam....酥i po 11 godz. i do tego jaka drzemka w ci庵u dnia,a i tak
chce mi si ci庵le spa.
Ostatnio gdzie nie p鎩d wieczorem,to chce mi si spa.Katastrofa i najgorsze jest to,瞠
nie wiem co mam zrobi.
Przesypia ca造 dzie?smile

Stopka forum