Nadreaktywność pęcherza pomocy !!! Czy ktoś na to choruje? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Nadreaktywność pęcherza pomocy !!! Czy ktoś na to choruje?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: Nadreaktywność pęcherza pomocy !!! Czy ktoś na to choruje?

Witam
Niestety od lutego męczę się z pęcherzem (lekarz ogólny tylko zapisywał kolejne leki,w tym antybiotyki. Dopiero dwa miesiące temu dostałam skierowanie na badania: ogólny mocz, posiew, morfologia- wyniki wyszły prawidłowe). Na początku było to typowe nawracające się zapalenie pęcherza, natomiast teraz od około miesiąca jest to ciągłe parcie na mocz. Była u urologa na NZF i po wyniku moczu i posiewu stwierdził "taka moja uroda" i nic więcej nie może zrobić!!!. Jestem załamana! Nie zrobił żadnego badania nawet usg. Zaczęłam czytać w internecie co może mi dolegać, plus napisałam wątek w innym medycznym portalu i tak jeden lekarz odpisał, że mogę mieć właśnie nadreaktywność pęcherza. Zapisałam się do ginekologa prywatnie i miałam robione wymazy na chlamidię i wymaz z cewki moczowej. Okazało się, że wyniki są poprawne, więc zostaje tylko porządny urolog. No i tak zapisałam sie znowu prywatnie do urologa na 21.10. Moje pytanie jest następujące: Czy ktoś na to chorował? Jeśli tak to jak był leczony? Czy był wyleczony, czy tylko złagodzono objawy. Czytałam, ze jest to trudne do wyleczenia i przez to jeszcze bardziej się załamuje sad. Już nie wytrzymuje psychicznie i czasami mam ochotę to wszystko skończyć ;(. To niewyobrażalne, ze co chwile się budzę żeby skorzystać z toalety i wcale nie daje to ulgi, bo parcie było i jest sad . Chciałabym w przyszłym roku zajść w ciaże, ale jak będe na to chorować to nie dam rady psychicznie sad Błagam o pomoc !

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Nadreaktywność pęcherza pomocy !!! Czy ktoś na to choruje?

Witam,
ja miałam taki sam problem, zaczęło się od zapaleń cewki moczowej, potem kazali dużoo pić łykać żurawinę oraz urosepty i wszystko sobie rozregulowałam .Poszłam do urologa, który zapisał mi tabletki Uroflow 2 czy jakoś tak. Niepowiem bo pomagały, ale lekarz podczas kontroli stwierdził że będę musiała je brać do końca życia. (Mam 22 lata) ja nie chciałam więc postawiłam na zioła, piłam mieszankę ziołową (niestety nie pamiętam co dokładnie tam było) trzy razy dziennie, potem stopniowo odstawiałam tabletki, gdy odstawiłam tabletki zaczęłam zmniejszać ilośż picia naparu zz iół i robiłam sobie coraz słabszy. Teraz nie piję już ziół i tabletek też nie biorę, ale mam je przy sobie bo czasami muszę wziąć. Obecnie mam problem z nietrzymaniem moczu dlatego zamierzam ćwiczyć mięsnie Kegla. mam nadzieję że się wyleczysz i zajdziesz w ciążę, bo wiem że życie z seksualne z tym problemem nie jest zbyt przyjemne.
Pozdrawiam

3

Odp: Nadreaktywność pęcherza pomocy !!! Czy ktoś na to choruje?
milusińska napisał/a:

Witam,
ja miałam taki sam problem, zaczęło się od zapaleń cewki moczowej, potem kazali dużoo pić łykać żurawinę oraz urosepty i wszystko sobie rozregulowałam .Poszłam do urologa, który zapisał mi tabletki Uroflow 2 czy jakoś tak. Niepowiem bo pomagały, ale lekarz podczas kontroli stwierdził że będę musiała je brać do końca życia. (Mam 22 lata) ja nie chciałam więc postawiłam na zioła, piłam mieszankę ziołową (niestety nie pamiętam co dokładnie tam było) trzy razy dziennie, potem stopniowo odstawiałam tabletki, gdy odstawiłam tabletki zaczęłam zmniejszać ilośż picia naparu zz iół i robiłam sobie coraz słabszy. Teraz nie piję już ziół i tabletek też nie biorę, ale mam je przy sobie bo czasami muszę wziąć. Obecnie mam problem z nietrzymaniem moczu dlatego zamierzam ćwiczyć mięsnie Kegla. mam nadzieję że się wyleczysz i zajdziesz w ciążę, bo wiem że życie z seksualne z tym problemem nie jest zbyt przyjemne.
Pozdrawiam

Również życzę CI dużo zdrowia smile. Szkoda ze nie pamiętasz nazwy tych ziół. Ja również łykam suplement z żurawiną, piję ok 2 litry jak nie więcej i też żurawinę. Dzisiaj znalazłam opisy osób, którym wyszły problemy hormonalne i to przyczyniło się do ciągłego parcia na pęcherz. I coś podejrzewam, że to w tym kierunku bo to sie działo jak odstawiłam tabletki anty które mi nie służyły (choć mówiłam 2 ginekologom że może te tabletki miały wpływ, odpowiedz była negatywna). A czytając strony poświęcone pęcherzowi, to jest tam wzmianka o hormonach.Zrobiłam sobie na własną rękę TSH. Jutro będę miała wynik. Bardziej szczegółowe badania uzgodnię z Panią ginekolog bo idę do jakiejś nowej. Może ona mi coś podpowie. A jak nie to tez na własną rękę estriadol,LH,FSH,PRL,FT3,FT4 i testosteron, zeby w razie czego zupełni wykluczyć problemy hormonalne. Póki co nietrzymania moczu nie mam, i obym nie miała. Bardzo Ci współczuję! Kurde jesteśmy takie młode że nie powinniśmy mieć z tym problemu hmm

4

Odp: Nadreaktywność pęcherza pomocy !!! Czy ktoś na to choruje?

Ja też już się zastanawiałam czy to może nie hormony,brałam tabletki anty ale tylko jakieś 4-5 miesięcy i po 2 zmianach odstawiłam w ogóle, bo i tak po nich nie miałam ochoty na seks. Proszę napisz jak już będziesz coś więcej wiedziała na ten temat, ja też zamierzam iść kolejny raz do lekarza może inny mi pomoże, bo jak byłam do tej pory to zero pomocy ;( Czy na to badanie TSH i te pozostałe moża iść ze skierowania  a jeśli nie to jaki jest koszt ich zrobienia? Pamiętaj, że jeśli łykasz dużo żurawiny to jest ona moczopędna, czyli jeszcze częściej chce Ci się siusiu wink Dodam tylko że mam chybaa także coś nie tak z florą bakteryjną pochwy i często ma infekcje co moim zdaniem potwierdza że to hormony.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedz
wink

5

Odp: Nadreaktywność pęcherza pomocy !!! Czy ktoś na to choruje?

Mnie to wygląda na zwyczajny częstomocz.
Mnie wyleczyła z niego ciąża, bo urolog był bezradny.
A jak latasz siku, chce Ci się mocno, to dużo moczu oddajesz, czy tylko trochę?

6 Ostatnio edytowany przez ola12rac (2017-02-07 11:25:35)

Odp: Nadreaktywność pęcherza pomocy !!! Czy ktoś na to choruje?

Polecam zrobić badanie urodynamiczne mam ten sam problem od kad się urodziłam zrobilam to badanie i wszystko wyszło co i jak niestety do tej pory tego Nie wyleczylam mam 22 lata i dalej z tym walcze. Byłam juz w prawie każdym mieście u specjalistów i nic. Wszyscy specjaliści przepisywali mi tabletki z najwyższych półek i nic zaczęłam wierzyć ze juz nic mi nie pomoże bo szczerze wszystkiego próbowałam wczoraj byłam w Warszawie u profesora który niby jest od tego a wiecie co mi przepisał tabletki na prostate na padaczkę i na depresje   jeżeli wiecie co z tym zrobić pomózcie

7

Odp: Nadreaktywność pęcherza pomocy !!! Czy ktoś na to choruje?

Witam ,ja mam ten sam problem od lat,tez juz wszystko bralam,antydepresanty,tabletki na padaczke itd,nie bede wszystkiego wymieniala,bo za duzo tego by bylo,jedno co mi pomaga,a odkrylam to przez przypadek,to sa czopki dopochfowe Vagi C,poniewaz ja mieszkam w niemczech,to napewno one inaczej nazywaja sie w Polsce,polecam wyprobowac.Ograniczyc picie,i srodki moczopedne.Trzymam kciuki,bo wiem ,ze to strasznie meczy.

8

Odp: Nadreaktywność pęcherza pomocy !!! Czy ktoś na to choruje?

Kobietki drogie ja mam to samo co wy.Odkad pamiętam zawsze mialam nadreaktywny pęcherz nie wiedząc o nazwie tej choroby.Próbowałam różnych leków i metod i nic nie pomaga na dłużej. Teraz od miesiąca biorę kuleczki homeopatyczne i zamierzam stosowac homeopatię nawet do końca życia jeżeli nie znajdę innego sposobu.Wprawdzie na homeo nie jest zbyt wielka poprawa ale przynajmniej nie mam skutków ubocznych. Oprócz choroby pęcherza mam też silna migrenę dlatego nie moge brać leków chemicznych bo po nich wymiotuję. Kuleczki homeo są bardzo skuteczne w moim przypadku dużo mi pomogły na migrenę i na żołądek.Piłam kiedyś takie ziółka o nazwie lisć mącznicy i sikanie wtedy było mniej meczace,także polecam, ja ich nie mogę pić bo mam migreny po takich silnych ziołach.Jeszcze rok temu piłam olejek pichtowy i naprawde był pomocny w pęcherzu , u mnie niestety długotrwale picie spowodowalo wymioty tak więc odstawiłam,pije sie go tylko trzy miesiące a ja za długo piłam.
Mój przypadek jest skompliwkowany bo mam wrodzona wade miednicy gdzie bóle odczuwam od zawsze w miejscu kości ogonowej i nogę mam krzywą dlatego boli.
Na początku gdy sie dowiedzialam ze mam nadreaktywny pęcherz lekarze przepisywali mi Vesicare, Betmiga, lek na padaczkę,Wszystkie te leki miały skutki uboczne i nie brałam ich długo.Dokładnie rok temu potwierdziła sie diagnoza po badaniach urodynamicznych,okazalo sie że mam bardzo małą pojemność pęcherz a mianowicie niecałe 150 ml objętości.Mam 35 lat i całe moje życie było  koszmarem przez tę chorobę.
Piłam wiele ziół, brałam nawet olej lniany na czco i piłam go codziennie, nic nie dało mi poprawy.

Odp: Nadreaktywność pęcherza pomocy !!! Czy ktoś na to choruje?

Witam. Ja mam to samo. Jestem zalamana.. borykam sie z tym od dwoch lat. Na poczatku bylo lepiej teraz coraz gorzej. Oczywiscis wszyscy rozkladaja rece. Bralam.betmige i vesicare . Czaswm.pomoglo a teraz wydaje mi sie ze juz mniej.. mialam.robiona rok temu cystoskopie i mam pomniejszony pecherz  ok . 150ml... wcsesniej jakos dalo sie zyc a teraz ciagle mam parcie na mocz. Czesto płaczę przez to. Mam chlopaka ale boje sie ze mnie przez to za niedlugo zostawi. Nasze zycie seksualne jest tragiczne. Dzisiaj robilam.posiew i ogolne badanie moczu. Wyszly bardzo liczne bakterie. Ogolnie to w zyciu mialam trzy zwykle zapalenia pęcherza jedno z krwią nawet. Pozniej bylo ok pojechalam nad morze w maju 2015 także i od wtedy zaczely sie dolegliwości. To straszne ze nie ma na to leku. Ja juz wysiadam psychicznie. Tak sie nie da funkcjonować.do tego mam.ciagle problemy z pochwa. Infekcja utrzymuje sie juz od dawna i nawwt nie pamietam od kiedy. Glupio juz chodzic do lekarza... nigdy bym nie pomyslala ze spotka mnie cos takiego w wieku 22lat...   :( :( :(

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Nadreaktywność pęcherza pomocy !!! Czy ktoś na to choruje?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024