TRYLOGIA Greya : 50 Twarzy / Ciemniejsza Strona / Nowe Oblicze - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » KULTURA » TRYLOGIA Greya : 50 Twarzy / Ciemniejsza Strona / Nowe Oblicze

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 27 ]

Temat: TRYLOGIA Greya : 50 Twarzy / Ciemniejsza Strona / Nowe Oblicze

Mile widziane opinie wszystkich którzy przeczytali całą trylogię!
Jak Wam się podobała ta powieść?
Czekacie na Premierę w kinach?
Znacie jakieś książki o podobnej tematyce , godne polecenia? - nie koniecznie musi być erotyka.

50 TWARZY GREYA -gdy tylko przeczytałam pierwszy rozdział już wiedziałam,że to będzie najciekawsza jaką w życiu miałam okazję czytać i się nie myliłam. W trzy dni ją opracowałam smile
Pięć razy robiłam podchody czy zacząć czytać drugą część czy nie i ciekawość wzięła górę! Nie mogłam tak zostać nie nasycona po tym jak Ana odeszła od Christiana... CIEMNIEJSZA STRONA GREYA - zrobiła na mnie równie dobre wrażenie co pierwsza... Nie mogłam się od niej oderwać. Oświadczyny Greya i ten końcowy wątek o Jacku sprawił,że znów musiałam zacząć czytać kolejną i ostatnią część. NOWE OBLICZE GREYA było według mnie najlepsze! Było dużo kryminalnych wątków, które nie dawały spokoju i musiałam czytać dalej i dalej... I wszystko zaczęło się układać w jedną całość... wyjaśniać... Dzieciństwo Christiana... Any upartość... Seks na zgodę...

Wszystko było takie pełne zmysłowości... Były chwile,że czułam gulę w gardle... łzy napływały mi do oczu... także momenty , kiedy czułam gęsią skórkę na ciele...przeszywały mnie dreszcze na samą myśl co Grey wyprawiał z Aną big_smile Temu wszystkiemu towarzyszyły wszystkie piękne miejsca... pełne luksusu... wygody... oraz wątki rodzinne...

E.L. James stworzyła piękną powieść i szacunek dla niej za to!
Przykro mi się czyta w internecie recenzje ludzi, którzy nie przeczytali ani jednej części i komentują,że to chłam...
Wiadomo,że jednych historia urzeknie a drugich nie.

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Iceni (2014-10-01 23:36:47)

Odp: TRYLOGIA Greya : 50 Twarzy / Ciemniejsza Strona / Nowe Oblicze
Bella123 napisał/a:

50 TWARZY GREYA -gdy tylko przeczytałam pierwszy rozdział już wiedziałam,że to będzie najciekawsza jaką w życiu miałam okazję czytać i się nie myliłam. W trzy dni ją opracowałam smile

Bardzo ci współczuję jeżeli TO była najciwkawsza książka jaką przeczytałaś...

|---------------|------>

3

Już dawno żadna nie zrobiła na mnie takiego wrażenia wink Szanuję Twoją wypowiedź ,ale odczuwam sporą dawkę irytacji... pewnie nie podoba Ci się ta książka i dlatego taka opinia.

Reklama

4

Na pewno mnie nie zachwyciła.

|---------------|------>

5

Lubisz tez Zmierzch?

Made the wrong move, every wrong night
With the wrong tune
Played till it sounded right, yeah
Reklama

6

nie zamierzam czytać ani Greya, ani Zmierzchu, ani Browna szkoda mi czasu na takie śmieciowe książki

7

Że się tak wyrażę, d...nie urywa lol Czytałam lepsze, np. "Lessie wróć" big_smile

8

NinaLafairy napisał/a:

Lubisz tez Zmierzch?

Nigdy nie czytałam Zmierzchu i pewnie już nie przeczytam, ponieważ widziałam film.
Co do Greya, to na mnie naprawdę zrobiła ta książka pozytywne wrażenie i następną jaką będę czytać będzie Wbrew Zasadom - Samantha Young. Myślałam,że wiele Polek ma dobrą opinię na temat powieści Greya... ,ale na forum tutaj to widzę ,że nikogo takiego nie ma, kto mógłby się ze mną podzielić swoimi wrażeniami. Szkoda.
Wszyscy reagują wybuchem irytacji,jakby te książki były czymś paskudnym, odrzucającym. Dziwię się,że nikt jeszcze nie napisał niczego pozytywnego. Ciężko mi się czyta takie komentarze, ponieważ na mnie ta książka zrobiła ogromne wrażenie.

9

mariola856 napisał/a:

nie zamierzam czytać ani Greya, ani Zmierzchu, ani Browna szkoda mi czasu na takie śmieciowe książki

Może dla Ciebie są śmieciowe,ale dla innych nie!!!

10

Bella123 napisał/a:
mariola856 napisał/a:

to tylko ksiazka, skad tyle agresji, to nie Biblia:)

11

Bella123 napisał/a:

Przykro mi się czyta w internecie recenzje ludzi, którzy nie przeczytali ani jednej części i komentują,że to chłam...

To cytat o mnie big_smile  Też nie przeczytałam żadnej części... bo zwyczajnie nie byłam w stanie przebrnąć choćby przez pierwszą... Niestety w literaturze szukam trochę innego rodzaju stymulacji intelektualnej ale dobrze, że masz nawyk czytania książek smile

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia,  nie obleka tego faktu w słowa"

12

mariola856 napisał/a:
Bella123 napisał/a:
mariola856 napisał/a:

to tylko ksiazka, skad tyle agresji, to nie Biblia:)

No bo jak można nie lubić Greya, noo? big_smile lol

13

Bella123 napisał/a:
NinaLafairy napisał/a:

Lubisz tez Zmierzch?

Nigdy nie czytałam Zmierzchu i pewnie już nie przeczytam, ponieważ widziałam film.
Co do Greya, to na mnie naprawdę zrobiła ta książka pozytywne wrażenie i następną jaką będę czytać będzie Wbrew Zasadom - Samantha Young. Myślałam,że wiele Polek ma dobrą opinię na temat powieści Greya... ,ale na forum tutaj to widzę ,że nikogo takiego nie ma, kto mógłby się ze mną podzielić swoimi wrażeniami. Szkoda.
Wszyscy reagują wybuchem irytacji,jakby te książki były czymś paskudnym, odrzucającym. Dziwię się,że nikt jeszcze nie napisał niczego pozytywnego. Ciężko mi się czyta takie komentarze, ponieważ na mnie ta książka zrobiła ogromne wrażenie.

Te książki nie są paskudne, paskudne jest natomiast tłumaczenie, tłumaczka pierwszej części chyba dopiero początkuje w tej dziedzinie. To raz. Dwa, styl samej pisarki jest dość prosty, to jest książka pisana stylem licealistki, urodził się na blogu i tam powinien pozostać.
A po trzecie ta lektura może być podniecająca dla kogoś, kto jest albo bardzo wyposzczony, albo ma niewielkie pojęcie o seksie. A o BDSM czytał tylko w Wikipedii.

Szału nie ma, serio...

|---------------|------>

14

Przeczytałam dwie części, których już praktycznie nie pamiętam. Trzecią zaczęłam ale nie dałam razy zmęczyć.

Utkwił mi za to jeden fragment z trzeciej części, przez który się roześmiałam i rzuciłam tą książkę w kąt. A mianowicie: (gdy Ana i ten jej facet byli gonieni autostradą przez złoczyńców) było zdanie, że Ana (bo ona prowadziła) pędziła tym Audi R8 120km/h jadąc slalomem między innymi samochodami. I udało im się uciec HA!

Styl pisania bardzo prosty, ale jeśli ktoś lubi taki styl to może się podobać.

Tłumaczenie tez mi się osobiście nie do końca podobało.

A co do Zmierzchu to mnie się akurat podobał (film nie książka) smile

15

Hej

Przeczytałam całą trylogię i cóż - pierwsza część mnie zaintrygowała ale kolejne to już brazylijska telenowela. Książkę czyta się jednym tchem bo nie wymaga specjalnego zaangażowania intelektualnego. To taka bajka dla kobiet które szukają prawdziwej miłości i szalonego seksu. Ale to tylko książka smile . Mam wiele znajomych które zachwycają się trylogią. Mają do tego prawo a my z kolei nie mamy prawa ich krytykować. Wystarczy napisać - książka nie spodobała mi się ale polecam Ci....... O i tu możecie się wykazać inwencją smile - ja poleciłabym Jaume Cabre "Wyznaję" .

I still haven't found what I'm looking for...

16

Ja poleciłbym Catherine Millet "Życie seksualne Catherine M." i Valerie Tasso "Nimfomanka", Starowicza "Kocha, lubi, pragnie".

Nie poleciłbym Greya, ani Mastertona, ani Piątej fali pożądania... <--- sama fikcja, którą można się rozczarować w realu.

Nie zawsze możemy żyć z tymi, których kochamy. Szczęściem jest kochać tych, z którymi żyjemy. Nieprawda, że można kochać tylko jedną, tylko jednego.

17

Poziomka79 napisał/a:

Hej

Mają do tego prawo a my z kolei nie mamy prawa ich krytykować.
.

to jak to jest?
nie mamy prawa krytykować tych - którym się podoba?
a jest prawo krytykowania tych - którym się nie podoba?

jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda

18

,,Nimfomanke,, czytałam polecam
a pozostale tu polecone jak będę mieć czas to przeczytam,

in_ka napisał/a:
Poziomka79 napisał/a:

Hej

Mają do tego prawo a my z kolei nie mamy prawa ich krytykować.
.

to jak to jest?
nie mamy prawa krytykować tych - którym się podoba?
a jest prawo krytykowania tych - którym się nie podoba?

Z wypowiedzi Poziomki nie płyną takowe wnioski. W tym przypadku znowu kłania się jakże mądra łacińska maksyma: "De gustibus non disputandum est". Pomimo upływu tylu wieków.

Hrvatska Ljubavi Te!
Wierzę w miłość od pierwszego spojrzenia,
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

20

Iceni napisał/a:
Bella123 napisał/a:

Bardzo ci współczuję jeżeli TO była najciwkawsza książka jaką przeczytałaś...

Miałam napisać dokładnie to samo co Iceni... Nie wiem jakie książki czytałaś czy w ogóle czytałaś cokolwiek... ale Grey najciekawszą książką?! Przecież to tani gniot, o durnych wymysłach niedoruch*nej kobity... ;/

21

Książka była bardzo chwalona przez moje koleżanki, więc sięgnęłam po nią i.... czytałam przez 3 miesiące. Język prosty, treść bez większego sensu... nie polecam.

Nie czytałem ale czytała koleżanka. Mówi, ze to jak głupi film. Jesz czipsy i pochłaniasz kolejne strony a na końcu orientujesz się, że straciłeś/łaś masę czasu na taki chłam

23

Ja też czytałam Greya...W tydzień opracowałam 3 częsci i szczerze mówiąc podobała mi się smile Co do stylu...cóż jeżeli ktoś spodziewa się w tego typu książce języka wyniosłego i prawdziwie literackiego to rzeczywiście nie powinien jej czytać bo straci czas...Zdania są fatalnie budowane ale to akurat kwestia tłumaczenia bo w oryginalnej wersji jest dużo lepiej. Mam wrażenie że większość ludzi spodziewała się czegoś "więcej"... Po przeczytaniu 3 części czuję lekki niedosyt... Duzo niewykorzystanych wątków i rzeczywiście w pewnym momencie zrobił się z tego tasiemiec... Gdy szli do sypialni miało się ochotę przerzucić kilka kartek do przodu żeby to ominąć i chyba sama autorka się zorientowała bo w 3 cz  szli do sypialni i zaczynał się inny wątek... Szczerze to zawdzięczam tej książce dużo wink Podrzuciłam ją mężowi i jak widać ja nie potrafiłam mu dość prosto wytłumaczyć że przydałoby się jakieś urozmaicenie w sypialni( i nie chodzi tu o kiepski zarys BDSM) wink Nie czytałam nigdy książek z działu literatury erotycznej i po Greyu chciałam w to trochę się zagłębić ale to co znalazłam w moim miescie to wszystko podróbki Greya. Jeżeli ktoś mówi że Grey to kicha i powinien przeczytać "Na każde jego rządanie" to dopiero badziew.
Jeżeli chodzi o tych krytykujących..Daję sobie ręke obciąć że 3/4 z nich poleci do kina żeby obejrzeć film a przecież to taki chłam wink

Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, ja... Twoja mama...

24

Przeczytałam około połowy pierwszej części, bo dalej już nie miałam ochoty tracić czasu. Nudnawa, brak jej porządnego kopa. cool

25

teraz wyszedł polski odpowiednik 50 twarzy greya: seksturysta jestem bardzo ciekawa co to będzie

26 Ostatnio edytowany przez mag.str (2016-11-08 11:47:19)

Przeczytała  wszystkie częsci- 50 Twarzy Greya. Ciemniejsza strona Greya, Nowe oblicze Greya  a także 50 twarzy Greya oczami Christiana. Nigdy za specjalnie nie lubiłam czytać ksiązek ale too- to mnie wciągneło i to mocno. Obejrzałam film, podobal mi się ale brakuje duzo z ksiązki. teraz czekam na Ciemniejsza strone na film. a w tak zwanym miedzyczasie  słucham audiobooka wink

27

Czytałam 50 Twarzy Greya, głównie z ciekawości i chęci skonfrontowania własnej opinii z tą obiegową. I niestety, dla mnie popularność tej powieści to jedno ze świadectw upadku człowieka.

Posty [ 27 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KULTURA » TRYLOGIA Greya : 50 Twarzy / Ciemniejsza Strona / Nowe Oblicze

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016