Wzmozone napiecie miesniowe,asymetria ciała u maluszka - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2009-10-09 20:10:15

lady.sweet
Dobry Duszek Forum

Wzmozone napiecie miesniowe,asymetria ciała u maluszka

czy ktos to przerabiał?
jak dlugo trwala terapia?
jakie badania przechodzilo dziecko?
jestem zdezorientowana ... troche samotna z tym problemem 
pomocy!

#2 2009-10-09 21:39:14

Agatka
100% Netkobieta

Re: Wzmozone napiecie miesniowe,asymetria ciała u maluszka

Mój siostrzeniec miał asymertię i podejrzenie o napięcie mięśniowe.Przede wszystkim trzeba iść do pediatry, który da skierowanie do rehabilitanta. Rehabilitacja mojego siostrzeńca polegała na zabawie. Siostra została nauczona, co ma z nim robić. Maluszek musiał być w dobrym humorze i ona podczas zabawy wykonywała polecenia pani rehabilitantki. Maluszek ma teraz 8 miesięcy i po asymetrii praktycznie nie ma śladu, napięcia nie ma a mały jest strasznie silnym i żywym dzieckiem. Już nawet chce chodzić wink Tak więc nie zwlekaj tylko się wybierz do lekarza. Sama rehabilitacja trwała jakoś 4 miesiące, nie pamietam dokładnie. Ale niestety trzeba być cierpliwym i regularnie z dzieckiem ćwiczyć. Powodzenia.

Ostatnio edytowany przez Agatka (2009-10-09 21:40:34)

#3 2009-10-11 17:35:33

lady.sweet
Dobry Duszek Forum

Chodzimy na rehabilitacje, do neurologa, psychologa dzieciecego, lekarza od rozwoju dzieciecego, cwicze z nia rozne rzeczy, ale nie  widze efektow ... szkoda ze nie ma tu mamy ktora sama przez to przechodzila .....

#4 2009-10-14 16:13:46

gamaja
Niewinne początki

Mój wnuczek jest wcześniakiem miał wzmożone napięcie mięśniowe i asymetrię.Chodziliśmy na rehabilitację 4 razy w tygodniu , przez
8 miesięcy.Rehabilitantka dokonała cudu.Kubuś zaczął chodzić wcześniej jak się tego spodziewali lekarze,ma równiutkie nóżki,stopy
stawia prosto,równiutki kręgosłup.Wszystko zależy od rehabilitanta.Pierwszy lekarz nie wzbudził we mnie zaufania więc od razu
zrezygnowałam narażając się pozostałej rodzinie.

#5 2009-10-14 19:01:26

lady.sweet
Dobry Duszek Forum

my chodzimy 2 razy w tygodniu przez miesiac dopiero, rehabilitantka mowi ze taerapia powinna trwac ok 4-5 mies. czy Pani wnuczek chodził na basen? jakie jeszcze badania przechodził? Nina tylko neurologiczne ... jak wygladaly szczepienia? Nina ma przesuniete ze wzgledu na to napiecie? bede wdzieczna jesli Pani odpisze a skad Pani jest?

#6 2009-10-15 08:43:15

Jeanne
Zbanowany

Nie wiem dokładnie o napięcie jakich mięśni chodzi w przypadku twojego maluszka.W przypadku mojej córki wyglądało to tak , że cały czas układała główkę
na prawą stronę , co powodowało jej spłaszczenie.Jest bardzo prawdopodobne , że przyczyną tego mogło być ułożenie w macicy podczas ciąży.
Oczywiście nie obeszło się od konsultacji z pediatrą , który strasząc powikłaniami wynikającymi z zaniedbania tego stanu ( np.wady wzroku , słuchu), dał skierowanie do rehabilitanta.Niestety , zrażona opieką ortopedy w przypadku mojego syna ( ale to już temat do innego wątku), postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce.Głównym celem było zrobić wszystko , żeby rozluźnić napięte mięśnie i doprowadzić do tego , żeby córka zaczęła odchylać główkę w drugą stronę.Nie było to z początku łatwe , ponieważ dla dziecka był to ogromny dyskomfort i niewygoda.Podkładałam pod jedną stronę główki , owinięty w tetrę woreczek soli , tak , żeby musiała odwrócić główkę w przeciwnym kierunku , dbając o to , żeby uszka się nie odginały .Ważny też był sposób noszenia , tak , żeby cały czas musiała być zwrócona w przeciwnym kierunku , niż ten , który był dla niej wygodny.Często mówiliśmy do niej , po to , żeby odwracała główkę ( sprawdzian , czy dobrze słyszy i właściwie lokalizuje odgłosy), pokazywaliśmy kolorowe zabawki , przesuwaliśmy przed jej oczami , po to , żeby ruszała szyja w obu kierunkach ( sprawdzian , czy prawidłowo widzi).Stopniowo , coraz bardziej rozciągając mięśnie.Podczas każdej kąpieli stosowałam masaż rozluźniający mięśnie , przy pomocy mleczka o zapachu lawendy i rumianku Johnson's baby.Kiedy poszłam na kolejną wizytę do poradni przed szczepieniem pediatra był pod niesamowitym wrażeniem , że rehabilitacja przebiegła tak pomyślnie , ponieważ nie było w zasadzie śladu , oprócz lekko spłaszczonej główki , która później sama się wyrównała ( ważne , żeby interweniować , póki główka jest jeszcze miękka i podatna ).Był w szoku , kiedy mu powiedziałam , że nie byłam z dzieckiem  u żadnego rehabilitanta.
Oczywiście , nie zniechęcam do wizyt u specjalisty.Nie wiem , jak to napięcie wygląda w przypadku twojego dziecka.Zaufaj swojej intuicji , na pewno terapia dziecku nie zaszkodzi.Jeśli możesz , napisz coś więcej.I nie martw się na zapas , bardzo dużo dzieci ma takie problemy.

#7 2009-10-15 13:21:20

lady.sweet
Dobry Duszek Forum

Tak dostarczanie dziecku bodźców z obu stron to podstawa Nina nie tylko odwraca glowke w swoje "ulubione lewo", ale także wkladała tylko lewą rączke do buźki -tak jakby " zapomniała"  że ma prawa stronę .Więc prawą rączke smarowiliśmy glukozą i pomagaliśmy skierowac do buźki ,slodki smak rączki pomagał dłużej utrzymać ją w buźce .Śpi raz w jednym raz w drugim koncu łóżeczka .Ma też problem z wodzeniem wzrokiem za zabawkami i aby uczyla sie koncentrowac wzrok na 1 przedmiocie ma zawieszonego pingwinka <czarno białe kontrasty są lepiej widoczne>zamiast karuzelki z 5 pastelowymi misiami. W/g rehabilitantki ma ona silny wyprost ciala dlatego nie powinna byc noszona w pionie (wypręza sie i odgina glowke do tyłu)nosimy ja wiec w pozycji fotelikowej i w faktycznie w foteliku dużo przebywa, wazne by miala rączki blisko ciala a nie " rozrzucone " na boki .Powinna duzo dotykac zabawek na ktore patrzy aby koordynowac droge reka-oko. Naprawde zastosowanie sie do wszystkich zalecen pochlania mnostwo czasu i energii i nerwow bo kazda mam chce aby jej dziecko było zdrowe

#8 2009-10-17 21:11:48

gamaja
Niewinne początki

Witam! Mój wnuczek leżał w inkubatorze w Centrum Matki i Dziecka w Katowicach przez 2 miesiące. Przy wypisie został skierowany
pod opiekę kilku specjalistów.Okulista,neurolog,audiolog,kardiolog.Obecnie w dalszym ciągu jest pod opieką neurologa.Ma 21 miesięcy
wieku skorygowanego.Szczepienia miał odłożone na 7 miesięcy.Uczęszcza również do Ośrodka rehabilitacyjnego raz w tygodniu na
zajęcia manualne . Wcześniej te napięcie mięśniowe to polegało na: prężył nóżki, wyginał plecy ,odchylał główkę do tyłu.
Pani doktor badała go metodą Vojty i na tej podstawie przepisała serię ćwiczeń, które były wykonywane przez specjalistę osobiście,a
nie jak w innym Ośrodku rehabilitacyjnym powiedziano nam ,że ćwiczenia będziemy wykonywać w domu ,a raz w miesiącu będziemy
przychodzić na kontrolę.Te ćwiczenia , które nam zademonstrowano polegały na trzech ruchach w postaci masażu nóżek i rączek.
Sądzę ,że gdybyśmy nie zrezygnowali z tego ośrodka to mój wnuczek miałby dzisiaj problemy z siedzeniem i chodzeniem.
Pozdrawiam, i życzę aby Pani córeczka Nina pomyślnie przeszła przez okres ćwiczeń, trochę cierpliwości i będzie dobrze.

#9 2011-10-08 21:38:26

klaudia12315
Niewinne początki

Drogie mamy. Mój synek urodzony przez cesarskie cięcie 3 miesiące temu ma najprawdopodobniej skolioze dziecięcą. Od urodzenia synek układał się tylko na lewą stronę. Główkę zawsze dawał na lewo. Nasz pediatra nic nie zauważył choć informowaliśmy go o nieprawidłowościach(mamy porównanie gdyż mamy jeszcze 14 miesięczną córkę) niestety lekarz uznał że naszemu synkowi nic nie ma. Wczoraj byłam z synkiem na kontroli stawów biodrowych więc przy okazji powiedziałam lekarzowi(innemu) o naszych obawach. (Mój synek ma lewą stronę główki wklęsłą). Lekarz zbadał syna i skierował do poradni wad postawy po skierowanie na rehabilitację. Na skierowaniu do ww poradni napisał: obserwacja skoliozy dzięcięcej M 41. Niestety wizytę mamy dopiero na 31 października. A MOŻE TO JEDNAK NEPIĘCIE MIĘŚNIOWE? Z tego co piszecie to wynika że mój synek ma napięcie a nie skoliozę...

Co mam robić do tego czasu? Jak ćwiczyć z synkiem? Czy skolioza wykryta w wieku 3 miesięcy się rehabilituje czy będzie potrzebna operacja? Proszę o odpowiedzi.

Drogie mamy uważajcie nawet  na lekarzy których dobrze znacie. Nasza intuicja nas nie zawodzi. Jak coś cię nie pokoi to szukaj pomocy. Gdybyśmy nie posłuchali naszego pediatry synek byłby pewnie już rehabilitowany!

#10 2014-08-04 17:46:06

michal28
Niewinne początki

Klaudia zgadzam się z Tobą, że trzeba uważać na lekarzy nawet tych, których dobrze znamy. Rok temu mój mąż (mam nadzieję, że się nie obrazi że piszę z jego konta hihi) miał zapalenie trzustki, co dopiero stwierdzono po badaniach szpitalnych. Wcześniej jak poszliśmy na USG do "naszego" lekarza, to stwierdził że wszystko jest w porządku...męża na drugi dzień zabrała karetka.
Jednak nie o tym jest wątek. Ja już przestałam wierzyć w cuda NFZ z wielu powodów. Proponuję poszukać pomocy w prywatnych centrach rehabilitacyjnych - dużo dobrego piszą o Zabajce i Centrum Rehabilitacyjnym Norman - proponuję sprawdzić.

Stopka forum