Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 57 ]

1 Ostatnio edytowany przez Delicious (2009-09-23 18:32:28)

Temat: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

Witam!
Dziewczyny a macie może jakiś dobry pomysł na własny biznes?? Myślę ,że już najwyższy czas wziąć swój los we własne ręce i pomyśleć nad czymś własnym.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

chyba nie sądzisz , że któraś nawet jeśli ma taki pomysl to Ci go "sprzeda"?:P

3

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

hehe mam ale na swój tongue:P marzy mi sie własny gabinecik rehabilitacji dzieci wink tylko ciiiii....chooo sza! wink

4

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

myślę, że dobry rynek to jakiś klub fitness, albo siłownia. teraz wszystko co jest pro zdrowotne jest na topie. Pomyś tez o zdobyciu dofinansowania z EFS.
Powodzenia

5

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

pomysł pomysłem ale najpierw musisz się zorientować co by mogło wypalić. Nie możesz przecież założyć 1000 solarium w swoim miescie bo to z góry skazane jest na klęskę. Rozejrzyj się czego brakuje albo co by miało szanse na sukces. A najszybciej popytaj zwyczajnie znajomych

6

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

Możesz otworzyć np. butik z odziezą w małych rozmiarach, takich 32 - 36; zastanów sie też nad sprowadzaniem do Polski marek, których u nas nie ma i ich dystrybycją.
Albo zapisz się na kurs stylizacji paznokci i/lub wizażu a potem otwórz mały gabinecik.
Jest bardzo mało przedszkoli, a dzieci mnóstwo, więc może prywatne przedszkole?
A np. gdybyś kupiła na kredyt jakieś małe, zrujnowane gospodarstwo w ciekawej okolicy i powoli remontowała pod agroturystkę?
Hmmm... jest jeszcze możliwość franczyzy, nie wszystkie firmy wymagają wkładu własnego, myślę, że warto się zorientować w tym temacie.

Zastanów się, jakie masz umiejętności praktyczne? W czym jesteś tak naprawdę dobra, na czym się znasz, jakie są Twoje mocne strony?

7

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

JA OTWIERAM MAŁĄ GASTRONOMIĘ:)WSZYSTKO JUŻ PRAWIE GOTOWE.POWINNO WYPALIC;/ CHĘTNIE SŁUŻĘ RADĄ:)

8

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

Witam
a co myslicie o butiku dla malucha w którym znalazly by sie ubrania uzywane naprawde dobrego gatunku i pojedyncze sztuki outletu znanych marek. Dodatkowo ozdoby do włosów,paski szelki itp..stroje karnawałowe.

9

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

Dobry pomysł. u mnie w mieście jedna babeczka otworzyła taki sklep- komis i się przyjął.

10

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

Witaj kometa9 dzieki za odp,
kurcze tak strasznie chciała bym zeby to mialo racje bytu.. jak nie zaryzykuje to sie nie dowiem tak sobie caly czas w głowce mówie:)

11

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

Na rozkręcenie póki co mogę przeznaczyć 15 tys jak myślicie wystarczy mi tyle? za czynsz będe płaciła ok 1500zł 40m2 do tego zatowarowanie...ma ktoś doświadczenie w tym biznesie?

12

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

Do kometa9
Ciężko przebrnąć przez sanepid z małą gastronomią jakie mają wymogi?

13

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

To zależy jaki masz lokal i ile chcesz zainwestowac...
Generalnie to nie ma taryfy ulgowej. ja przed remontem zleciłam projekt technologiczny zgodny z wymogami sanepidu i remontując lokal robiłam wszystko tak jak w projekcie więc nie mają się do czego przyczepic. 
co do wymogów to zależy co chcesz podawac : gotowe jedzenie czy przygotowywac sama bo to duża różnica. Np jak chcesz sprzedawac  np.pierogi czy surówki gotowe kupione np. w hurtowni to jest łatwiej ,ale jeśli chcesz serwowac rzeczy które sama zrobisz to już robi się więcej zachodu . napisz co byś chciała przygotowywac to ci bardziej szczegółowo napiszę

14

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.
gambi napisał/a:

Witam
a co myslicie o butiku dla malucha w którym znalazly by sie ubrania uzywane naprawde dobrego gatunku i pojedyncze sztuki outletu znanych marek. Dodatkowo ozdoby do włosów,paski szelki itp..stroje karnawałowe.

W jakiej wielkości mieście chciałabyś to otworzyc i w jakiej okolicy ( osiedle, centrum itp)?
myślę ,że częśc asortymentu na początek to mogłabyś wziąc w komis to pozwoliłoby na oszczędzic na zatowarowaniu?

15

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

Miasto 700tys,miejsce raczej osiedle, w moim miescie osiedla rosna jak grzyby po deszczu, troche sie orientowałam ogólnie jesty kilka komisów dzieciecych, zaopatrzone sa w odzież ale większość asortymenty to akcesoria wózki, foteliki itp. Strikte ciucha dla dzieci nie ma.. Sama swoje dzieci ubieram głównie w ciucholandzie i takich mam jest wiele.  Większość sklepów przeznacza jeden wieszak lub 1 box na rzeczy dziecinne. A co do gastronomii myslalam o budce z hod dogami, hamburgery. Gdzieś przy szkole uczelni...

16

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

FAST FooD GENEREALNIE DOBRZE SIĘ SPRZEDAJE. JAK BYŚ ZNALAZŁA ODPOWIEDNI LOKAL (PO GASTRONOMII) TO KOSZTA NIE SĄ DUŻE. NO I NIE INWESTUJESZ ZBYTNIO W TOWAR. TROCHĘ SPRZĘTU. NP. PRZY SZKOŁACH CZY UCZELNIACH TO TANIE HOT DOGI MOGŁY BY SIĘ DOBRZE SPRZEDAWAC (TYLKO PIECZONA BUŁKA Z KIEŁBASKĄ PLUS SOSY , WSZYSTKO W GRANICACH 3 ZŁ). ALE TO WSZYSTKO ZALEŻY OD PUNKTU.

CO DO SKLEPU Z DZIECIĘCYMI CIUSZKAMI TO MOŻE WYPALIC BO TERAZ JEST WYŻ  DEMOGR.  JESZCZE MUSISZ MIEC DOBEGO DOSTAWCĘ JAKIŚ PORZĄDNYCH UŻYWANYCH . NO I ROCHE ICH TRZEBA SPRZEDAC ZEBY ZAROBIC. SKALKULUJ KOSZTY ZUS, OPŁATY, DZIERŻAWA, EW.PRACOWNIK I PRZELICZ JAKI MUSISZ MIEC DZIENNY OBRÓT ŻEBY NA TO WYDOLIC...;)

17

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

Witam.Chciała bym rozpocząć swoją małą Działalność Gastronomiczną typu Kebab - ale Reklama nie była by skupiona tylko na Kebabie ale,tak że różnych szybkich przekąsek,typu Hod-dog,Zapiekanka,Hamburger,Knysza itp...Plan i działanie,oraz cel mam taki.W związku iż zmieniam całkowicie Miasto zamieszkania oraz Województwo,idę na drugi koniec Polski wink chciała,bym otworzyć taką nie wielką "przyczepę gastronomiczną" Menu tak,jak wspomniałam wcześniej było by typu FAST-FOOD.Z pełną świadomością,zdaję sobie sprawę,że będzie mi na początku bardzo ciężko,ponieważ całkowicie nowe Miasto i nie będę wiedziała,gdzie,co,z czym! itd...ale to jest kwestia szybkiego zapoznania się z terenem Miasto nie jest Ogromne wink około 100tys.Wpadłam,akurat na ten pomysł ponieważ,jezdząc w miarę dużo po Polsce,nie spotkałam się z takiego typu jedzeniem typu właśnie Hod - Dog zapiekanka itd...jakie jest obecnie u mnie w Mieście Rodzinnym,nie w tym do którego będę się przeprowadzała.Mianowicie są,to tak apetyczne np.Hod-Dogi mam na myśli wszystkie FAST-FOODY,nie widziałam jeszcze w żadnej części Polski tego,może to brzmi śmiesznie,ale naprawdę zazwyczaj były to np.Hod-Dogi parówka,ketchup,majonez,ewentualnie,sałata pomidor.U mnie on by wyglądał w sposób np.taki MENU : "to tylko jeden dla przykładu-ceny kompletnie przypadkowe!" Hod-Dog ( sosy) w skład wchodzi sosów dla jasności podstawowe: ketchup,majonez,musztarda CENA: 2,50 zł                                                                                                                         
                                                              Hod-Dog ( z warzywami) w skład wchodzą,sosy,oraz,np.sałata (karbowana) ale nie koniecznie,ładniej tylko się prezentuje,ogórek zielony,pomidory,kukurydza,cebula czerwona,lub prażona do wyboru,czerwona kapusta,kapusta pekińska,i może jeszcze jakiś dodatek "(chętnie,posłucham,jak ktoś doradzi,co można jeszcze dodać)" CENA: 4 zł
                                                              Hod-Dog Extra (podwójna parówka),i to taka atrakcja Hod Doga by była,do tego oczywiście warzywa,sosy i duża bułeczka CENA: 6,50 zł te Hod-Dogi u mnie w Mieście jak świeże bułeczki idą,robią to znakomicie,przede wszystkim,ze świeżych produktów,a na pewno w większości jest świeża,nie żałują,robią to naprawdę exstra ceny nawet nie są dość małe,bo takie Hod - Dog Extra kosztuje 9,50 zł Małżeństwo ma postawioną taką naprawę malutką przyczepkę kempingową na Rynku czynna jest od Pon do Pt. 10-17 w Soboty do 13,obok stoi jeszcze jedna budka która tylko presperuje,ale nie ze względu za zaopatrzenie,jakość bądz niskie obroty,tylko dla tego,że właśnie te małżeństwo wszystkich "wygryzło" mają już ta budkę naprawde grubo ponad 10 lat tylko z niej się utrzymują a teraz nawet,nie jestem tam codziennie dlatego mówię "teraz" widziałam,że są jeszcze 2 Panie do pomocny,zawsze ogromne kolejki tam,są.Ludzi potrafią po 30 min. czekać na zapiekankę.Po prostu miód wink i ja własnie chciała,bym coś takiego otworzyć i serwować tak jak oni.Wiem jak to wygląda, i smakuję w rzeczywistości to z tym problemu mieć nie będę."Nie,mam absolutnie,tu na myśli Hod-Doga,gdzie bywają przypadki,że są warzywa ale podane jak z "Psu gardła!" to ma być ładnie,czysto,schludnie,apetycznie podane.Wydaje mi się pomysł naprawdę fajny,czytając opinie i kalkulując "plus-minus" zupełnie na oko koszty otwarcia takiej budki nie były by aż,tak wielkie z moich orientacji ( być,może że się mylę) o tuż największym,a raczej najdroższym wydatkiem jest jednak przyczepa gastronomiczna,ja tu chciała bym jeszcze dodać,że chodzi mi o stałe miejsce postojowe,nie o tzw..."handel obwoźny" czy jakoś tak to się nazywa np.miejsce typu Deptak,bądz dobrze usytuowane miejsce,za tym jeszcze się nie rozglądałam,dlatego że to tylko myśl - pomysł - koncepcja i wasza opinia o którą proszę wink Gotowe przyczepy Gastronomiczne Nowe,według mojej wiedzy to koszt 50zł wzwyż,są wystawione tak że na stronach internetowych w rozmaitych cenach tak,że jest w czym wybierać wink ja jednak chciała bym nową ale ze względów na finanse,jednak kupiła bym używaną,w pełni wyposażoną,ponieważ ponoć wtedy nie ma problemu z sanepidem,Ale również chciała bym że by się ładnie prezentowała.Za używaną taką przyczepkę była bym w stanie dać do 20tys zł,na początek według tylko i wyłącznie mojej kalkulacji 10tys zł na towar,zaopatrzenie,typu żywność, przybory plastikowe, itp...Na początek pracowała bym tam na pewno sama,może siostra by mi pomagała ( mogła by być,nawet jako pracownik) nie mam tu na myśli jakiś cichych czarnych spraw wink,a może kiedyś jak by się wszystko kręciło to jeszcze kogoś wink ja będę tam sama,osobiście cały czas też pracowała,ponieważ będę robiła to co lubię.Może dla nie których wyda się dziwne,że 26-letnia dziewczyna ma wysokie ambicje do butki z Hod-Dogami! wink ale niestety TAK wink robiła bym przede wszystkim to co lubię!,to co daje mi ogromną przyjemność,bo uwielbiam się zajmować takimi rzeczami,mimo że nie mam doświadczenia na ten temat ogormnego,tylko Technikum Gastronomiczne gdzie również odbywały się praktyki szkolne wink wiedzę natomiast posiadam w miarę według mnie dużą,a tak z drugiej strony przecież do tego nie trzeba mieć "Komputera" w głowie,to nie jest jakieś ogromnie przedsiębiorstwo wink tylko taka Budka z FAST-FOOD-ami ;)jeszcze wracając do Budki to bardzo bym chciała,że by właśnie ta Budka jak i od strony wewnętrznej tak i zewnętrznej była,bardzo zadbana i bogato się prezentująca a tu wchodzi w gre np.kolor Budki na stronach internetowych nie są drogie ale mianowicie koloru np.srebrnego,białego wygląda to według mnie tak troszeczkę za smętnie,biednie,tak troszeczkę nie schlujnie,a te lepsze są już drogie!i teraz pytanie się pojawia do was! CZYM MOŻE KTOŚ MI PODAĆ JAKIEŚ STRONY INTERNETOWE GDZIE MOŻNA ZROBIĆ TAKIE WŁAŚNIE TYPU REKLAMY ŻE np.czynne od-do...chodzi mi o świecącą reklamę,LUB TEŻ POMALOWAĆ PRZYCZEPKĘ na kolory takie zmieszane z napisami typu Hod-Dog itd...niestety zapewne,bardzo źle szukam ale nie mogę nigdzie tego znaleźć lub może cenowo ktoś z was się orientuje ...myślałam również nad jakimś stałym np.malutkim budyneczku po no.nie wielkim kiosku ale po 1.nie orientuję się na chwilę obecną z Terenem,a po 2. właśnie tu jest też lokalizacja bardzo ważna.Bo jednak z przyczepką jest inaczej bo są szanse że będzie stałe tam gdzie przypuszczalnie ze chcę.Chociaż,wychodzę z założenia że liczy się jakość oczywiście.Jeżeli to by było według mojej wizji wink to podejrzewam że na koniec Miasta by też przyjeźdzali po Hod-Dogi wink.Nie mam w tym doświadczenia,ale wiem też że bym sobie tu poradziła kwestia czasu i oczywiście pieniędzy na ten cel przeznaczyła bym 30tys zł!CZY UWAŻACIE ŻE MÓJ BIZNES MOŻE WYROBIĆ SIĘ W TEJ SUMIE?bardzo proszę o wasze opinie bo zależy mi na wszystkim,nawet na malutkim szczególe ;)Dużo osób jednak sądzi,że takie pomysły nie są dochodowe.Dlatego ja postanowiłam opisać swój pomysł.U mnie Przyczepa ma się szczególnić dobrem i jakością.I nie mam absolutnie na myśli przyczepy typu Reklama bądz Szyld KEBAB - i jakieś tam widzi misie wink NIE! moja przyczepa prezentowała by Dania typu : MENU takie tzw..."przypuszczalnie"
-Hod -Dog (parówka,sos)
-Hod -Dog (parówka,warzywa,sos)
-Hod-Dog Extra ( dwie parówki,sos,warzywa)
oczywiście wszystko jak wyżej tak i niżej wymienione było by w ilości Mała-Duża np.zapiekanka oraz wielkość Pieczywa wink
-Zapiekanka
-Zapiekanka ( z warzywami)
-Hamburger Klasyczny ( kotlet,sos)
-Hamburger ( z warzywami)
-Cheesburger (sos,ser)
- "Apetyczna mieszanka" Burger np.to nazwa wymyślona ponieważ tu bym chciała zrobić np.bułeczka,mniej mięsa a więcej warzyw,lub odwrotne danie ( z jakiego mięsa jeszcze nie wiem,myślałam nad wieprzowiną raczej w 100% ale też może warto z kurczaka do MENU dodać jednak każdy lubi co innego smile
-Frytki ( karbowane) zdecydowanie są lepsze wink Stawiam na jakość,nie na ilość!
- np. "Gotowy Zestaw" w zestawi znajduje się np.frytki,mięso z gyrosa,zestaw surówek,sosy. Takie Danie nie było by oczywiście drogie podanie na Talerzyku plastikowym dużym porcja około (+,-) 12 zł! CO MYŚLICIE O TEJ CENIE!!
- lub też np.Można w MAKRO kupić prze...prze...prze Golonkę,nie jest to Golonka oczywiście taka jaką serwują nam Super Restauracje wink ale jeżeli chodzi o szybkość ( czas w jakim się robi ) i smak to naprawdę rewelacja.Bardzo apetycznie smakuje podane w ten spsrób oczywiście na Talerzyku Plastikowym Dużym Frytki,lub pieczywo jak kto woli,ogórek kiszony,sosy oraz Golonka wink Pychotka jadłam wink pochłania jak na takie Danie nie wiele czas bo około tylko 10-15 Min w zależności jak ją robimy ale myślę,że warto poczekać wink
- Frikandele (może nie każdy wie co to jest ) ale m.w..są to coś w stylu parówki (wyglądem) bo smakiem są całkowicie inne wink więc myślałam własnie też nad takim zestawem ceny zestawów nie sięgały by wygórowanych cen według mnie bo myślę że Golonka była by najdroższa około Mała 13zł Duża 15zł myślę,że warto też zrobić nie dużą różnicę Cen między Mała-Duża wtedy zachęcę więcej osób do korzystania z mojej budki.Problem mam tez tu.Ponieważ,wiem że to może nie ładnie zabrzmi ale tak.Myślałam o np.mięsie typu,parówki,kotlety itp...zakup w MAKRO - najlepiej by było bo wszystko za jednym zamachem bym kupiła,oprócz oczywiście Warzyw,Pieczywa głównie mięso i napoje,oraz małe potrzeby gastronomiczne tylko,że nie była nigdy w MAKRO wink i nie wiem na jakiej zasadzie działa tzn...nie chodzi mi tu o faktury CHOCIAŻ FAJNIE JAK KTOŚ BY COŚ WIEDZIAŁ O TYM;) tylko o np.czy mięso jest tak świeże,czy mrożone może głupie pytanie! ale nie znam niestety odpowiedzi,wszystko jest do sprawdzenia,na pewno uczynię to kiedyś osobiście ale proszę o porady.Np.Gyros bardzo pyszne mięso - bardzo rzadko a powiem szczerze nigdzie nie jadłam z takiego mięsa gyrosa mięso wieprzowe,ale do smakowane pokrojone rewelacyjnie" tylko tego nie ma u naw w Polsce,u mnie w Mieście ma Pan Sławną,renomowaną Pizzerię ale po mięso do Niemiec jezdzi.I nasuwa się PYTANIE:NAWET JAK BYM POJECHAŁA PO TE MIĘSO,BO WYDAJE MI SIĘ ŻE MOŻE I WARTO Z JEDNEJ STRONY BO JEST SUPER SMACZNE OCZYWIŚCIE DOBRZE DOPRAWIONE RÓWNIEŻ,ALE Z DRUGIEJ STRONY JAK POJADĘ TO TEŻ NIE KUPIĘ NIE WIADOMO ILE BO PO 1.BOŻE NIE BYĆ MIEJSCA W ZAMRAŻARCE NA TAKA ILOŚĆ BO NIE TYLKO TEMU ZAMRAŻARKI BĘDĄ SŁUŻYŁY A PRZYCZEPA NIE JEST ZA DUŻA,TO 2.PRZECIEŻ TEŻ NIE KUPIĘ NA POCZĄTEK NIE WIADOMO ILE.Bo na dobrą sprawę też nie będę wiedziała,co najlepiej mi się sprzedaje!a nie chciała bym mieć,mięs mrożonych po nie wiadomo ile dlatego ciekawa jestem jak z MAKRO się kupuję!
-do tego Knysze bym dodała,bardzo rzadko już teraz bynajmniej moim zdanie spotyka się Knyszę a szkoda bo nie jest zła wink
-myślę też na Dooner Pizza to są ( Tureckie) pizze do tego można jeść samą pizze bo jest też dość dobra,lub zrobić to w inny sposób a podejrzałam,będąc pare lat za granicą jak tam oni to robią całkiem wydaje mi się tanio a bardzo apetycznie,ale głównie zależy tu od mięsa.Tak że tak w przybliżeniu chciała bym otworzyć przyczepkę,będzie to na pewno dla mnie trudne ze względu na zmianę Miasta.Mam nadzieję,że Miasto nie uczyni mi problemów ze względów nietutejszych wink a PLUSEM jeszcze jest to,że w Mieście gdzie to by miało się znajdować,jest też inna tradycja całkowicie Gotowania,jak i przyrządzania różnego rodzaju dać tak,że między innymi FAST-FOOD-ów całkowicie daleko od mojej wizji wink dlatego są też duże szanse,że będą zadowoleni ludzie oraz ja.Cały czas,również zastanawia mnie czy kwota 30tys zł to nie za mało! taką gotówką dysponuję,a nie chciała bym brak Kredytów,bądź starać się o Dotacje-bo szans niestety żadnych nie mam obce Miasto! ;)Mały problem,z którym muszę ( będę musiała) sobie poradzić to temu np.jak bym chciała postawić na Deptaku podłączenie wody,itd...to będzie dla mnie masakra.Z Biznesem do czynienia raczej nie miałam,ale wiem że jestem w stanie sobie poradzić!Bardzo proszę wszystkich o opinie,porady.Może ktoś z was to prowadzi/prowadził.Pozdrawiam i Życzę wszystkim powodzenia w takim Biznesiku  "A tak,na marginesie,to wiem ha ha zabrzmi dziwnie wink,że moja ciocia otworzyła cos podobnego na basenie tylko też w innej części Polski,może warto zadzwonić popytać się wink

18

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

Nastka- podoba mi sie jak piszesz o tym biznesie az mi smaka narobilas bo juz widze , ze bedzie pysznie. Ja nie jestem w Polsce ale zawsze jak przyjezdzam to lece na fast foody, knysze, pity, hot dogi, uwielbiam. Jest pare miejsc u mnie w miescie gdzie jest pysznie i widze ze dobrze prosperuja , tak ze mysle ze da sie z tego wyzyc jak bedzie swiezo i smacznie.Zycze powodzenia. A za buda popatrz moze na ebayu angielskim, sa tansze niz w pl

19

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

Dziękuję bardzo,to jest tylko wstępny pomysł,a tak naprawdę to,nie jestem tego nawet w stanie opisać dokładnie,bo po prostu trzeba zobaczyć wink ja się z takim np.Hod-Dog,Zapiekanka itp...nie spotkałam się nigdzie oprócz mojego Miasta wink widziałam,jadłam owszem również nie raz były apetyczne ale to jeszcze nie jest to,co miało by być u mnie.Dzięki bardzo za podpowiedz co do przyczepy na pewno się przyda.Pozdrawiam wink


Jak otworzę "to ciebie zaproszę" wink

I tak na marginesie pomyliłam się niżej w cenie przyczepy gastronomicznej podałam cenę 50zł miałam na myśli min.50tys wink

20

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

Hej mam do was pytanie otóż zastanawiam się nad własnym biznesem, wydaje mi się że to może być świetny pomysł na moim obszarze no ale chce zasięgnąć rady zanim w końcu zdecyduje się udać do wójta.:) Zacznę od tego że pracuje w firmie ale praca ta ciągle mi psuje nerwy, niemiła atmosfera i brak szacunku do pracowników i innych ludzi. Dlatego chciałabym pracować w miejscu gdzie będzie wprost przeciwnie. Otóż zastanawiam się nad założeniem skupu surowców wtórnych typu makulatura, PET, szkło...Mieszkam w gminie wiejskiej gdzie w okolicy nie ma podobnej działalności, makulaturę podobnież można sprzedać kilkadziesiąt km ode mnie. Czy problemem może być to że mamy kosze na segregację odpadów? sądzę chociaż może się mylę że wójt nie zgodzi się na taką działalność. Moje pytania są takie:
1. czy to się opłaca w mojej gminie??
2. jak znaleźć odbiorców?
3. czy zgłosić się z pomysłem do wójta czy może do kogoś innego?
4. czy potrzeby jest wkład własny?
5. czy np. środki z UE wystarczą na rozkręcenie działalności?

21

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

Nie bez kozery małe skupy surowców popadały za wyjątkiem skupów złomu.

Wkład własny zawsze musisz mieć. Albo pokrycie dla kredytu (np samochód, hipoteka itp). Dotacje nie są za darmo. Są różne formy, ale wymagają wyłożenia kasy przez ciebie (w iluś tam procentach - często w okolicy 60-70%), która jest ci potem zwracana. W dodatku są różne obostrzenia jak np konieczność utrzymania się na rynku przez rok czy dwa (inaczej będziesz musiała zwrócić pieniądze).

Dodatkowo sama musiałabyś prowadzić segregację i wstępne oczyszczanie surowców w takim skupie zanim pofrunęłyby do przetwórni. A zanieczyszczenie innymi odpadami jest ogromne - rzędu kilkudziesięciu % - nawet w tych ogólnodostępnych pojemnikach. Ludzie do pojemników na szkło wrzucają stare szyby, butelki, żarówki, lustra itp. A to są szkła o różnych właściwościach i temperaturach topnienia. Nie ogarniesz tego. Z papierami podobnie. Poza tradycyjną gazetą i książką, to reszta w niewielkim stopniu nadaje się do przetworzenia. Kolorowe magazyny mają w sobie zbyt dużo plastiku, aby nadawały się do tego rodzaju skupu. Puszki i metale - licz się z oszustami. Z resztą trudno się dziwić. Kumpel mi opowiadał jak sprzedawał na złomie kabinę ciężarówki. Wrzucili z ojcem do środka dwie beczki z betonem po 200-300kg, a całość zgnietli koparką. Waga na skupie pokazała mniej niż ważyła kabina na pusto. Kamyki w puszkach itp to chleb powszedni. No i oczywiście ludzie nie specjalnie rozpoznają co jest co (czyli np kartoniki po sokach lądują w papierach, mimo że nie powinny).

Aby biznes był ewentualnie opłacalny to musi iść na dużą skalę. Czyli masz dużo miejsca, sortowniki, sprzęt budowlany (jakaś koparkę, ładowarkę, wózek widłowy itp), ciężarówki, ludzi z uprawnieniami do obsługi tego itp. I funkcjonujesz jak inne firmy w tym segmencie, czyli na zasadzie umów podpisywanych z miastem na obsługę w zakresie gospodarki odpadami (w tym wypadku wtórnymi), które później odsprzedajesz odpowiednim fabrykom czy hutom. Ale tutaj przede wszystkim zarabia się na skali działania. Normy dotyczące ekologii w tym wszystkim są wręcz zabójcze tak swoją drogą.

Nie wiem jak to jest natomiast ze starymi oponami, ale wiem, że się je również przetwarza (i stosuje później jako dodatek np to wierzchniej warstwy asfaltu, tz. warstwy ściernej).


Tak czy siak musisz zorientować się w potrzebach lokalnego rynku, zorientować w podstawach prawnych do tego typu działalności (zwłaszcza w zakresie ochrony środowiska), policzyć koszty na rozruch interesu i późniejsze koszty utrzymania (stałe) oraz policzyć ewentualny zysk.

22

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

Ja także coraz częściej myśle o swojej firmie.Tylko najpierw potrzebne byłyby fundusze,a z tym krucho.Myśle też o wyjeździe do pracy za granice.Moje pomysły na biznes to np. Sklep z odzieżą używaną,bar kanapkowy,bar ze zdrową żywnością i kilka innych. Macie jakieś pomysły?jestem z wielkopolski.

23

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

Kilka mcy temu zaryzykowałam i ruszyłam ze sklepem (lumpeks). Może kokosów z tego póki co nie ma, ale to co dla mnie istotne:
nikt mi nie patrzy na ręce i nie rozlicza z planów, nie jestem od nikogo uzależniona, moim "pracodawcą" są zadowolone klientki smile
Robię w końcu to co lubię, wreszcie po wielu latach pracy w korporacjach czuję się tu spełniona.
Jeszcze jedno- praca na własny rachunek nie ma ograniczeń czasowych, pracuję nawet w niedzielę, jeśli trzeba, ale satysfakcję mam ogromną smile To nie jest zajęcie dla osób mało kreatywnych, leniwych i oczekujących, że coś "samo się zrobi".
Jak dla mnie super !

24

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

Mój pomysł na biznes nie jest może jakiś super oryginalny ale po badaniach rynku i wieloletniej pracy w zawodzie uważam,że wypali.
Od grudnia ruszam z zalegalizowanymi korepetycjami z dojazdem do ucznia lub w moim lokalu.Lokal właśnie się remontuje:)
Chętnych już trochę mam,będzie pewnie więcej jak założę stronkę i wydrukuję ulotki:).Jedyny minus to fakt,że praca będzie w godzinach popołudniowych do późnego wieczora.

25

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

Fryzjerka - dobry pomysł na samodzielną działalność. Mały nakład finansowy, a spokojnie z tego idzie później żyć. U mojej koleżanki taki dziadek z 60 lat poszedł na kurs - 2 tys. i spokojnie obcina ludzi, i oni chętnie przychodzą, a ścięcie włosów - 12 zł u faceta.

26

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

fryzjerstwo-nawet nie wiecie jaki pieniadze mozna na tym zarabiac jeszcze jak salon jest damsko meski to juz calkiem naprawde spore...

27

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

Kaja74
-gratuluję odwagi i pewności siebie. Małymi kroczkami- ale do celu. Najważniejsze że robisz to, co lubisz i idziesz do swojej pracy z przyjemnością smile Determinacja zadziałała i efekty widać od razu. Pozostaje nam tylko uczyć się od Ciebie smile

28

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

Czy trzeba spełnić jakieś wymagania co do zakładania firmy? Czy trzeba mieć odpowiednie wykształcenie, wykształcenie wyższe itp?

29

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

Widzę że ostatnie posty typowo gastronomiczne. smile) Ja właśnie otwieram swój mały bar (akurat udało się tanio wynająć lokal w dobrej lokalizacji, więc poszłam za ciosem, tym bardziej, że "od zawsze" marzyłam o takim miejscu smile). Menu "szybkie" - czyli właśnie hot dogi, cheeseburgery, hot dogi, hamburgery, tosty, zapiekanki, kebab, tortille itd. Wszystko właściwie już obmyśliłam, formalności (większość) załatwione, jednak pozostaje sprawa wyposażenia kuchni - tylko to miejsce pozostało mi do zaaranżowania i za kilka miesięcy chciałabym ruszyć z interesem. smile czy może ktoś mi powiedzieć, jakiej firmy sprzęt warto zakupić?? Bo na tym kompletnie się nie znam, a w realu naprawdę nie mam kogo zapytać.

30

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

Też jakiś czas temu otwierałam mamy bar - pub. smile) A sprzęt mam od Tanake, zresztą robili wszystko, cały montaż, projekt technologiczny itd. Dobra opcja, jak ktoś (tak, jak my smile) nie wie, od czego zacząć, mnie to wiele ułatwiło, a wykonanie b. dobre. smile)

31

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

Witajcie.
A ja proszę o radę. Mam pomysł na założenie sklepu odzieżowego dla mam( kobiet ciężarnych i karmiących) oraz dzieci od 0-7 lat. Jestem mamą dwojki dzieci, w tym 4 m-c córci. Długo myślałam nad własnym biznesem i doszłam do wniosku że odzież bielizna i akcesoria dla mam i dzieci to to na czym się znam najlepiej. Mam swój wkład własny w wysokości 20 tyś. Starałam się także o dofinansowanie z PUPu w wysokości 20 tyś ale odesłano mnie z kwitkiem gdyż w urzędzie powiedzieli że na usługi handlowe ano nie przyznają dotacji sad Ja wiem że kwota którą mam nie starczy na założenie takiego sklepu nie starczyło by na zatowarowanie i umeblowanie nie licząc wynajmu lokalu koszt nas w mieście to 2000/3000 + media. A nie mogę wydać przecież też całej kwoty bo to nasze całe oszczędności, jak nie wypali zostanę z długami, bez grosza na koncie i z pensją męża 1600zł na 4 osoby. Tera też ciągniemy powoli z oszczędności zbieranych od kilku lat. Na pracę w naszym mieście nie mam co liczyć chyba, że na trzy zmiany za 1000 zł u koreańczyków, (a dzieci) wyzysk aż piszczy pracowałam tam rok i przyrzekłam sobie że zrobię wszystko aby tam nie wrócić.
Przez półtora roku odkładałam na własny interes, aby zapewnić coś sobie i rodzinie- liczyłam na pomoc Państwa i się przeliczyłam. To jest własnie polityka prorodzinna.


Może ktoś mi doradzi jak mogę/ gdzie starać się o jakąś pomoc dotacja z WUP 40 z FE też odpadają, gdyż też nie chcą dawać dotacji na handel. 'Obdzwoniłam' Chyba każdy urząd jaki się dało.

Myślałam o franszczyźnie może ktoś z Was ma taki interes lub zna kogoś kto by mógł przybliżyć mi ten temat. Z góry dziękuje za odpowiedzi.

32

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

"Teraz też:)" przepraszam za błędy i składnie ale pisane szybko w emocjach  wink

33

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

anula_221 z tego co wiem franczyzna to są duże koszta, kiedyś o tym czytałam, ale chyba nie za bardzo się to opłaca.
skoro z dotacją nie wyszło, to za bardzo nie wiem gdzie możesz szukać pomocy finansowej.
sama mam sklep, z odzieżą dziecięcą, bez odzieży ciążowej, więc może najpierw od tego zacznij, żebgy nie kupować za wiele towaru?
mogę dać Ci namiary na hurtownię u której sie zaopatruje, może w ten sposób przeliczysz sobie koszta i tak zaczniesz?

pozdrawiam

34 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-03-28 15:13:08)

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

Czemu piszesz ze franczyza to duże koszta i ze sie nie opłaca?  mnie się właśnie wydaje wręcz przeciwnie.
franczyza pozwala na rozwinięcie biznesu jak ma sie mało środków własnych , przynajmniej tak było  naszym przypadku
Z mężem kilka miesięcy temu otworzyliśmy mobilną myjnię samochodową właśnie w systemie franczyzy i bardzo korzystne mamy warunki współpracy i niewielkie pieniążki z naszej strony były potrzebne  bo sporo uzyskaliśmy od firmy z która współpracujemy
Nie wiem jak jest w przypadku sklepów , nie interesowałam sie tym ale jak chcecie zobaczyć jak korzystna jest franczyza w przypadku takiej myjni jak nasza to tu na stronce spam pisze o franczyzie sporo

Wstawianie adresów stron internetowych jest sprzeczne z regulaminem forum.

35

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

Witajcie: :-)
Bardzo się cieszę, że trafiłam na to forum i na ten wątek. W tym roku kończę studia z zarządzania, bronię magistra i w czerwcu zostanę już bezrobotna. Od zawsze marzyłam o własnej działalności gospodarczej skupiającej wokół siebie odzież dziecięcą, głównie niemowlęcą, artykuły i środki higieniczne dla dzieci. Mieszkam w mieście wojewódzkim ( ok 170 tys. mieszkańców), gdzie w większość tego typu rzeczy ludzie zaopatrują się w galeriach płacąc wysokie ceny za markę.
Czy ktoś z Was otwierał podobny biznes?
Jak sprawa wygląda z ZUSEM, jakie są koszta księgowe? Skąd mogę starać się o dotację, jeśli PUP nie wchodzi w grę?
Myślicie że w dobie Internetu handel się jeszcze oplaca?

36

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

Aurinka, mając sklep stacjonarny możesz też handlować np. na Allegro. Co do ZUSu jeśli to Twoja pierwsza działalność to przez 2 lata płacisz połowę (teraz to jakieś 400 zł).

37

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

Tak wiem, ostatnio zrobiłam rundkę po galeriach, mieszkam w Rzeszowie także jest ich sporo. Ludzie zaopatrują się w odzież dziecięcą głównie w markowych sklepach, mało jest takich zwykłych, gdzie i cena byłaby niższa.
Ciągle analizuję plusy i minusy, jednak wiem, że jeśli nie zaryzykuję to nie będę wiedziała jak będzie.
Na razie zbieram informacje, obserwuję lokalny rynek i planuję w głowie, a czy kiedyś mój plan doczeka się realizacji, no cóż, zobczymy smile

38 Ostatnio edytowany przez złosnica (2014-01-17 00:22:14)

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

witajcie dziewczuszki wink bardzo ciekawy temat. Od dłuzszego czasu myslę o czyms wlasnym tylko nie wiem jak za to sie zabrac ... myslam o gastronomi, chcialam isc w tzw fasfood ale ze zdrową żywnościa... czyli jak pakuja nam w fasfoodzie hamburgera+kola+frytki ,to ja bym pakowała sałtkę+sok ze swierzej marchewki czy jakis inny do wyboru+ ciastko zbozowe
czy takie cos mialo by szansę przejsc ?
bombarduja nas hamubrgerami ,kola i frytkami a dietetycy alarmuja o otylosci dzieci i chorym spoleczenstwie ... wiele kobiet tez nie ma czasu zdrowo zjesc bo pracują ,jedza w drodze do pracy w biegu na luch frytki itp ... dzieciakom zostawiaja kase na pizze, kiedy nie maja czasu ugotowac ...i nagle pojawia sie w miescie taka saltkarnia ze swierzych ,warzyw,owoców, do tego cieply posilek to zupy krem, i pierogi na rozne sposoby z bukietem surówek
czy mialo by to szansę ?
głownie sałtaki były by w zestawach z sokiem i ciastkiem
ale tez bym chciala zeby ludzie mogli przyjsc posiedziec przy deserze robionym na ich oczach np truskawki,kiwi,ananas + jogurt naturalny do tego ?
miasto ok 50 ty mieszkancow ,mamy wlasna uczelnie studentów.
Za bardzo nie wiem jak bym mogla wyliczyc koszsty produkcji jedznia oraz gdzie szukac szkolen kulinarnych , w domu wymyslam salatki sama,jestem tez smakoszem wiec gdzie nie pojade na wakacje to zawsze zamawiam wszedzie rózne salatki ( nie wiem tylko jak to by wygladalo w praktyce prowadac taka knajpke czy takie sałatki by smakowały)  za granica np Wlochy, podawane sa duze kawalki warzyw tj Sałata lodowa,rukola,pomidory, kurczak i polane sosem.
Pamietam jak zamowilam saltke z dzikim łososiem ,dostalam 3 wielkie kawalki sałaty na to platy łososia,pare oliwek ,kukurydza,ogorek zielony i skropione cytryna, zadna rewelacja ale za to zdrowo wink

39

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

@złosnica, moim zdaniem to nie przejdzie. W takim miejscu lepiej się sprawdzi kolejny bar azjatycki czy kebab. Ewentualnie możesz zaryzykować z polskim szybkim żarciem, czyli np.: smażona kiełbasa z dodatkami, a na śniadanie jakieś parówki itp. Na zdrowe jedzenie nie znajdziesz chętnych. Studenci, młodzież i dzieci nie kupią, bo wolą coś innego, pracownicy uznają, że tym się nie najedzą, a ogół społeczeństwa stwierdzi, że takie coś to sobie mogą w domu zrobić. Twoimi klientami mogłyby być kobiety, które już pracują, odchudzają się i zdrowo odżywiają, a przynajmniej chcą sprawiać takie wrażenie wink Takich za dużo nie znajdziesz.

Ty chcesz uszczęśliwić siebie, a do udanego biznesu to za mało. Jak chcesz, żeby to wypaliło to musisz trochę odwrócić kolejność. Najpierw znajdź klientów, których chcesz obsługiwać, później pomyśl co masz do zaoferowania, a na końcu opracuj strategię, czyli gdzie, za ile, co jeszcze itp. W tym celu możesz zrobić ankietę. Wszystko się opiera o potrzeby klienta. Możesz je zbadać albo wykreować, a później musisz zaspokoić. Czasem wystarczy jeden szczegół np.: lokalizacja, żeby biznes się kręcił.

Dla przykładu w moim mieście ktoś otworzył myjnie naprzeciwko stacji benzynowej. Gdyby nie lokalizacja to pewnie po kilku tygodniach musiałby ją zamknąć, a tak ma ruch jak na Marszałkowskiej. Do tego zrobił promocje wtedy, kiedy chce mieć więcej klientów. Miasto ma ledwo kilkanaście tysięcy mieszkańców, więc tutaj trudno coś ciekawego zrobić.

40

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

A ja już wkrótce otwieram własny interes, a mianowicie lokal gastronomiczny we franczyzie smile Przeglądałam różne oferty, spodobał mi się Subway. Kapitał początkowy całkiem rozsądny (chociażby w porównaniu do takiego McDonalda, dajcie spokój), nie mają żadnych wygórowanych wymagań odnośnie lokalizacji, no i ogólnie brzmią uczciwie smile

41

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

Także zaczynam biznes oparty na franczyzie ale z kolei myjnia parowa. Franczyza Ecomyjni, w okolicy u mnie oddział krakowski Ecomyjni oczywiście. Solidny kapitał, porządne europejskie maszyny parowe- mam nadzieje zrealizuje marzenia bo w okolicy nie ma nic aż takiej konkurencji

42

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

A mobilna gastronomia? Są firmy jak np. bannert robiące przyczepy gastroomiczne. Ponadto są dofinansowania z UE. Także nie ma problemu by bezpiecznie wystartować taki biznes. Nie mowie o jakichś hamburgerach a np. o ekologicznych wędlinach. Spory popyt na rynku jest na takie towary.

43

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

Sami 'zwykli użytkownicy' forum w tym wątku.
Zero ordynarnej reklamy.

44

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.
gambi napisał/a:

Witam
a co myslicie o butiku dla malucha w którym znalazly by sie ubrania uzywane naprawde dobrego gatunku i pojedyncze sztuki outletu znanych marek. Dodatkowo ozdoby do włosów,paski szelki itp..stroje karnawałowe.

Ja myślę , że to zły pomysł, z tego co widzę, po kolei lumpexy się zamykają- przyczyna jest prosta- jak ludzie chcą kupić rzecz, to chcą, żeby była to nowa. Poza tym, teraz w lumpach ceny są niewspółmiernie wysokie do jakości. Myślę, że to nie wypali...

45

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

Szukam informacji od fryzjerów i specjalistów, albo od kogoś profesjonalnego w tej dziedzinie.

Sama skończyłam szkołę fryzjerstwa i obecnie jestem zatrudniona w salonie.

Teraz chcę zaproponować mojej pracodawczyni, żeby wysłała mnie na kurs z przedłużania włosów.

Poszukałam już nawet miejsca, padło na beauty for you. Czy może mi ktoś z profesjonalistów powiedzieć,czy warto brać się za przedłużanie włosow?

Opinie jak widziałam są różne, ale dużo jest pozytywnych. Z ciekawości zadzwoniłam i właściwie siedemset zł za kurs to jeszcze nie takie straszne.

Macie może jakieś doświadczenie, a może powiedzcie mi czy same skorzystałybyście z takiego zabiegu?

46

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

Mi też się marzy własny biznes, ale to czym się zajmuję hobbystycznie, raczej zysków mi nie przyniesie, tym bardziej, że jestem w tym początkująca i jeszcze wiele muszę się nauczyć. Robię ręcznie kartki okolicznościowe, ostatnio także zaproszenia...

47

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

Dużo możliwości daje Ci przyczepa mobilna z jakimś żarciem, przemieszczasz się gdzie chcesz w zaleznosci od tego gdzie jest ruch przez co latwiej zapanowac nad przedsiewzieciem. Mi za taka przyczepke szybko sie zwrocily koszty i teraz smigam na swoim:) na pewno w Bannert cos takiego znajdziesz

48

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

Dużo zależy też od wielkości miasta. Moim zdaniem jeśli jest wykonana analiza rynku, można pokusić się o stworzenie punktu Mail Boxes Etc. To jest taki punkt franczyzowy. Właśnie się teraz zastanawiam nad tym, bo u mnie w okolicy nie ma czegoś takiego, ludzie, jak chcą skorzystać np. z usług poligraficznych to muszą biegać nie wiadomo gdzie, a tak to jest w jednym miejscu. Dodatkowo nie trzeba dużych kosztów na rozpoczęcie działalności. Widziałam taki punkt, jak pracowałam we Włoszech.

49

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

Moim zdaniem to trzeba zacząć od zbadania rynku lokalnego, sprawdzenia co jest a czego nie ma no i dobrze by było żeby było to coś na czym się zna:) i co się lubi. Bo w innym razie to biznes nie wyjdzie... Gdzieś w necie trafiłam na fajny wykład - wrzucam link do YT mam nadzieję że mogę:) https://www.youtube.com/watch?v=ABLFbOxScnQ   fajny i daje trochę do myślenia. Trzeba się realizować, spełniać marzenia i iść do przodu przede wszystkim nie ważne na jakim etapie życia będąc!

50 Ostatnio edytowany przez cslady (2016-02-15 10:58:13)

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

Każdy pomysł jest dobry, jak się umie poprowadzić biznesem.
Ja wpadłam ostatnimi czasy na taki pomysł, żeby otworzyć sklep papierniczy. Wiem, ze zarz posypią się komentarze, że dzisiaj skomputeryzowane czasy i nikt w zeszytach nie pisze, ale... mam wrażenie, że to może chwycić... Poza tym nie chcę tylko samych artykułów papiernicznych tam sprzedwać, ale też np. zaproponować wyrób pieczątek, na własnej maszynie widziałam że firma na przykład spam dostarcza takie maszyny.

Jakieś sugestie co do pomysłu? smile

51 Ostatnio edytowany przez Anemonne (2016-12-05 13:01:22)

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

Jak dla mnie każdy pomysł jest dobry, ale trzeba go umiejętnie sprzedać. Są różne formy promocji, a jedną ze skuteczniejszych jest bezpośredni kontakt z klientem, np. przez telemarketing. To bardzo skuteczna forma promocji. Mozna nawet stworzyć w swojej firmie dział, który się tym będzie zajmować. Warto wykorzystać też narzędzia do contact center, jak np: [spam]

52 Ostatnio edytowany przez Anemonne (2016-12-05 13:01:04)

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

Coraz bardziej powszechnym pomysłem na własny biznes jest drukarnia. Bądź jakieś produkcja, a ale do tego już trzeba dużo większego kapitału. Ja taką prowadzę i chwalę sobie bardzo. Nie tak trudno o klientów, koszty założenia szybko się zwracają a do tego natrafiłam na dobry sprzęt który nie sprawia mi żadnych problemów. Jeśli myślisz o czymś podobnym polecam  [spam], bezawaryjny sprzęt. Czyli kupujesz i służy Ci na długie lata.

53

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

Jak ktoś ma dobry pomysł to albo go realizuje, albo się do tego przymierza. Nikt tak naprawdę nie powie co to jest i nie zdradzi szybciej szczegółów. Bardzo dobrze, bo w końcu ważne żeby biznes wyszedł. Nawet gdyby znać przepis na super biznes to trzeba to "czuć" żeby później to pociągnąć w górę.

54

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

Dobry pomysł na biznes = ile masz kapitału + jakie masz możliwości kredytowe + Twój pomysł ( w oparciu o znajomość rynku i ewentualne innowacje ) + całkowity biznesplan + plan a', jeśli plan a nie wypali. I najważniejsze : Determinacja.

55

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

Ja pięć lat temu odważyłam się i założyłam biznes z odkurzaczami parowymi (jakby kogoś interesowało to Green steam). Dojeżdżam do klientów bądź oni mogą podjechać do mnie na miejsce żeby skorzystać z opcji wyczyszczenia sobie samochodu w środków, dywanów, nawet kanap. Teraz to się jeszcze popularniejsze zrobiło niż przedtem, bo dużo jest alergików, a takie mycie parowe zabija bakterie i roztocza, odświeża, no i szybko wysycha więc chętnych nie brakuje.

56

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

Z tego co czytam, widzę, że kobiety mają prościej z założeniem własnego biznesu smile

57

Odp: Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

Hej hej,

od jakiegos czasu mam wrazenie ze bladze w firmie (sklep internetowy ). Szukam kogos kto zajmuje sie doradzctwem biznesowym, zwlaszcza tym strategicznym, ktory pomoglby mi okreslic w jakim kierunku mozna by bylo rozwinac firme - do ktorych drzwi uderzyc, co jest wartosciowe, gdzie nawiazac wspolprace (i nie chodzi mi tu o marketing w sieci czy barterowe wspolprace).
Swoją drogą polecam ciekawy artykuł na temat wdrożenia nowego pracownika do pracy:

https://eventis.pl/artykul/jak-wdrozyc- … asad-id152

Posty [ 57 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Dobry pomysł na własny biznes - pomóżcie.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024