Biegnij chłopcze,biegnij - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Biegnij chłopcze,biegnij

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

1 Ostatnio edytowany przez gojka102 (2014-04-11 10:25:50)

Temat: Biegnij chłopcze,biegnij

Obejrzałam wczoraj premierę w reżyserii Danquarta filmu polsko- francuskiego. Poruszyła mnie historia ośmioletniego Żyda uciekającego z getta,błąkającego się po lasach,zdanego na pomoc obcych ludzi.Chłopiec pod obcym nazwiskiem,podający się za katolickiego Polaka próbuje przetrwać koszmar wojny.
W takich sytuacjach nie mogę pozbyć się myślenia co byłoby gdyby mnie to spotkało...
Owszem,zdarzają się sceny sci fi- np. gdy chłopca po lesie ściga szecioosobowa grupa esesmanów z psami a jemu udaje się ukryć.
A może to po prostu niezwykła wola życia i determinacja? Podobnie jest w sytuacji gdy Jurek- takie przybiera imię - z amputowaną ręką ucieka ze szpitala i ukrywa się w wiejskich gospodarstwach.

Moim zdaniem film poruszający.A na pewno warto na ten film iść z dzieckiem,choć na wczorajszym seansie moja córka była jedynym dzieckiem.Moja dziewięciolatka jest dopiero wprowadzana w tematykę.Jako,że w naszej rodzinie jest wielu Żydów film nastroił ją do tego by zastanowić się nad własną tożsamością i pytać o nią.Bardzo mnie to ucieszyło bo wcześniej raczej ja mówiłam- pytań nie było.

Polecam film tym,którym tematyka holokaustu jest bliska i chcą ją "ugryźć" z trochę innej strony.
Dajcie znać jak Wam się film podobał.

"Brak seksu flustruje" smile
z cyklu: mądrości forumowe smile
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Biegnij chłopcze,biegnij

Obejrzałam 2 dni temu smile Bardzo mi się podobał bo....spełnił swoją rolę: naprawdę mnie poruszył. Zwłaszcza, że to prawdziwa historia i na końcu "Jurek" był pokazany jako dorosły mężczyzna.
Niesamowite było dla mnie to, jak zaradny był 8-latek; nie tylko on, jego kompanii, z którymi się początkowo włóczył, również. Chłopiec był zdeterminowany by przetrwać i tej sztuki się nauczył.
Poruszające było również to, jak -mimo wszystko- wiele osób mu pomagało zwłaszcza że wiem, iż nie jest to wymyślona i odosobniona historia- w moim kręgu również są ludzie, którzy ukrywali Żydów podczas wojny, narażając swoje życie. Gdy oglądam tego typu filmy, myślę o ludzkiej dobroci.

Ale też za każdym razem myślę i śmiać mi się chce jak tym "bidnym" Niemcom się wbija szpilę- ja wieeem, że nawet sami kręcą takie filmy, ale za każdym razem stawiam się na ich miejscu i stwierdzam, że czułabym się trochę chociaż...dziwnie smile

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Biegnij chłopcze,biegnij

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016