pasemka a włosy - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2008-02-16 19:45:45

moniczka25
Gość Netkobiet

pasemka a włosy

Od okołu roku mam pasemka (jasne , na ciemnych włosach) , kiedyś miałam piękne długie włosy ( to było jakieś dwa lata temu jeszcze przed jakimkolwiek farbowaniem ) i myłam je około 3 razy w tygodniu , nie było żadnego kłopotu z nimi, świetnie się kręciły i układały. Niestety odkąd robię pasemka (raz na półtora miesiąca) , włosy są cienkie, szybko się przetłuszczają (nie mogę dobrać żadnego szamponu)  Czy można to jakoś uratować ? Chcę mieć jasne włoski, w pasemkach wyglądam ślicznie, ale nie chcę mieć ich coraz słabszych sad Co robić ?

#2 2008-02-17 17:35:24

kknd
O krok od uzależnienia

Re: pasemka a włosy

Duzo da regularne podcinanie wlosow. Moze Pani uzywa zlych szamponow i zabuzylo to pH skory (nie ma Pani wrazenia ze wlosy sa "spalone" - wskazana wizyta u dermatologa).
Zbyt czesto Pani farbuje wlosy, rozjasnianie niszczy wlosy. Raz w tygodniu mozna robic kompres (nalozyc odzywke na koncowke wlosow, zostawic na 15min i splokac)
Dobre sa rozniez ampulki z alfaparf do wlosow zniszczonych znajdzie je Pani w salonach fryzjerskich lub hurtowniach fryzjerskich.

Ostatnio edytowany przez kknd (2008-02-17 17:36:00)

Fryzjerstwo to nasza pasja

#3 2008-02-17 19:47:13

moniczka25
Gość Netkobiet

Wielkie dzięki za odpowiedz:)
Tak, mam wrażenie właśnie jakby były spalone sad Tak jak po bardzo długim pobycie na słońcu. Ampułki na pewno sobie zakupię i wypróbuję. Mam dwa pytanka. 
1)Czy istnieją może jakieś mniej inwazyjne sposoby ( nie wiem np jakieś naturalnie farby , zioła albo może jakieś mniej szkodliwe farby) na to żeby mieć jasne włoski ? Mój naturalny kolor to bardzo ciemny blond, który nie wygląda ciekawie.
2)Czy lepiej - to znaczy zdrowiej dla włosów- robić pasemka czy farbować całe włosy ?

#4 2008-02-18 17:24:58

kknd
O krok od uzależnienia

Nie ma tak, wszystkie farby sa szkodliwe (jedne mniej drugie wiecej), np farby z firmy "Kadus" sa wg. mnie malo szkodliwe, maja mniej substancji szkodliwych i dodatkowo zawieraja substancje pielegnujace.

Do rozjasniania potrzebny jest rozjasniacz (a nie farba) (najlepiej z mala zawartoscia amoniaku)
Czy aby Pani sama sobie nie rozjasniala wlosow ? moze Pani za dlugo trzymala rozjasniacz na wlosach i przez to wlosy wydaja sie byc "spalone" lub stosuje Pani zla technika nakladania (taki zabieg rozjasniania wlosow powinien odbywac sie w salonie fryzjerskim, gdzie oprocz rozjasnienia wlosow fryzjer dodatkowo powinien odzywic wlos)

Nie wiem co Pani rozumie przez "farbowac cale wlosy" tj. farbowac wlosy (rozjasnia Pani wlosy tzw "odrost" + wlosy juz rozjasnione - naklada pani na cale wlosy)
Generalnie mniej inwazyjne obciazajace jest robienie pasemek poniewaz nie widac (wizualnie) tak bardzo odrostow a przez to nie trzeba tak czesto powtarzac rozjasniania.

Moze Pani poprosic swojego fryzjera o odzywke ktora odbudowuje strukture wlosa, do domowej pielegnacji polecam odzywke do wlosow rozjasnionych firmy Gliss kur ze splukiwaniem (prosze to stosowac w formie kompresów), dodatkowo mozna uzywac jedwabiu (np firmy Chi) zapobiega on elektryzowaniu wlosa a przy tym dodatkowo go nawilzy, ulatwi rozczesywanie (wlos przy rozczesywaniu bedzie mniej narazony na uszkodzenie mechaniczne).

Ostatnio edytowany przez kknd (2008-02-18 17:27:31)

#5 2008-02-18 22:40:48

wisienka27
Gość Netkobiet

To prawda - odrosty przy pasemkach są mniej widoczne, więc nie trzeba tak często farbować. Ja tez długi czas robiłam pasemka i byłam z tego bardziej zadowolona niż z farbowania. Po jakimś czasie jednak ,zawsze miałam falowane włosy, zauważyłam, ze włosy mam całkiem proste i się nie kręcą i nie falują jak dawniej. Wyjechałam wtedy na wakacje, odpuściłam sobie te pasemka i po powrocie  i 3 miesiącach nie robienia pasemek już się bardziej falowały. Teraz mam naturalne włosy , kolor może nie ciekawy specjalnie ale uwielbiam moje fale na włosach i na razie daje włosom odetchnąć od wszelkich farb. Ale zobaczymy jak długo wytrzymam wink

#6 2008-03-07 14:52:24

gloriia
Gość Netkobiet

Zawsze robiłam pasemka, ale ostatnio mam ochotę na zmianę i chciałabym zrobić balejaż. Czym się różni balejaż od pasemek i co jest zdrowsze dla włosów ?

#7 2008-03-07 23:19:54

kknd
O krok od uzależnienia

gloriia napisał:

Zawsze robiłam pasemka, ale ostatnio mam ochotę na zmianę i chciałabym zrobić balejaż. Czym się różni balejaż od pasemek i co jest zdrowsze dla włosów ?

Baleyage - często jest mylony ze zwykłymi dwu kolorowymi pasemkami. podkreśla kolor oczu i zakrywa niedoskonałości. Umiejętnie dobrane kolory ukryją naturę do tego stopnia że tylko Ty będziesz wiedziała o tym że włosy są farbowane. Jest to czysta gra kolorów o różnych odcieniach, przeznaczona dla osób które lubią naturę. Polecam go osobom ze stu procentową siwizną. W balejarzu mozna zastosować rozjasniania.

Pasemka - Najbardziej popularne to pasemka koloru blond, aby pogłębić ich naturalny wygląd zawsze po farbowaniu nakładam farwidol brilant. Płukanka balsamiczna ma za zadanie odżywić włos i dłużej utrzymać kolor na włosach.

Co lepsze czy baleyage czy pasemka, szczerze to zalezy od koloru, generalizujac baleyage jest zdrowszy, ale szerzej napisze o tym jutro smile
(mam nadzieje)

Ostatnio edytowany przez kknd (2008-03-07 23:28:40)

#8 2008-03-08 15:22:11

virginia
Niewinne początki

Baleyage jest bardzo fajny i wygląda naturalniej niż pasemka (które żółkną z czasem i robią się brzydkie) Ja być Ci polecała baleyage - mam od 2 lat i jestem bardzo zadowolona a przedtem robiłam pasemka. Włosy też wydają mi się mniej po nim przesuszone i zdrowsze.

#9 2009-01-11 09:49:24

Lala
Gość Netkobiet

Prostuję włosy a ostatnio chciałam sobie zrobić pasemka.
Czy to prowadziło by do łysiny?

#10 2009-01-11 09:53:15

SylwiaFM
Przyjaciółka Forum

nie na pewno nie wyłysiejesz smile

W maleńkiej obrączce uczuć świat cały,
Miłość, obowiązek, wzniosłe ideały.
Maleńka obrączka, a znaczy tak wiele...
Na całe życie włożona w kościele.

#11 2009-01-11 10:40:14

oazuu
100% Netkobieta

hahaha. nie do łysiny racvzej nie.
bo ja miałam pasemka i prostowałam włosy.

jeśli chcesz wiedzieć coś o mnie, to coś Ci zdradzę.
miłość dla mnie to huśtawka, która stoi w równowadze.
bo chcę Cię z każdą wadą. Nic nie zmienię.

mój narkotyku, mój tlenie. < 3

#12 2009-03-01 21:25:16

iwcia777
Niewinne początki

Hey mam pytanie czy możecie  mi powiedzieć czy są jakieś sposoby na pozbycie się pasemek. mam długie włosy, których wszyscy mi zazdroszczą, ale zepsulam je sobie pasemkami. szybko się przetluszczają i wypadają. Nie chcę farbować ich jednak tylko chcę alby przywrocono mi naturalny kolor. oczywiscie obcinanie nie wchodzi w gre

#13 2009-03-01 21:30:05

sueno6
100% Netkobieta

Iwcia777 - taki sposób niestety nie istnieje...
jeśli masz pasemka blond - potraktowane rozjaśniaczem...to niestety...możesz tylko czekać aż odrosną Twoje własne hmm
a jak już to idź do dobrej fyzjerki i popytaj co ona by Ci doradziła w tej sytuacji?

Być jak płynąca rzeka...

#14 2009-03-02 08:32:33

iwcia777
Niewinne początki

aha... szkoda ale dziekuje za informacje xD smile:*

#15 2009-05-09 22:59:25

kasiula810
Cioteczka Dobra Rada

Mam pytanie , a nie chce powtarzac watkow smile
Mam Ciemne wlosy, pofarbowalam kiedys farba ciemny braz, wyszly prawie czarne, chcialabym sie pozbyc ciemnego koloru, jednak nie chcialabym robic dekoloryzacji, fryzjer zaproponowal mi pasemka ale nie chce miec kilka kolorow na glowie:( czy sa jakies inne sposoby?

#16 2009-05-10 00:29:40

Verissimo
Przyjaciółka Forum

płukaj rumiankiem i często myj włosy farba zawsze troche się spłuka

#17 2009-05-10 02:34:55

kasiulka188
Przyjaciółka Forum

moniczka25 wg mnie za często robisz pasemka tak naprawe przy pasemkach aż tak bardzo nie widać odrostów żeby kobieczne było robienie ich co 1,5 miesiąca. Proponuje tak raz na 2,5 lub 3 miesiące. Ponadto jeszcze kwestia czy kłedziesz pasemka po całych włosach czy tylko odrost? przy stałej koloryzacji zalecane jest robienie tyllko odrostu a nie powtarzanie pasemaek na całości. No i jeszcze jedno nigdy nie rób tego sama( ja tylko raz eksperymentowałam w ten sposób- efekt spaliłam włosy porobiły mi się rany na skórze głowy i dodatkowo zmieniłam 3 razy kolor podczas 4 dni a i tak musiaął to poprawić fryzjerka). Co do innych metod raczej nie istniją metody mało inwazyjne zwłaszcza jeśli chodzi o rozjaśnianie. Jadnak pasemka robi się na wodzie 3%, 6%, 9%, 12% i fryzjerka może zastosować ta najmnije szkodliwą czyli 3% ale to zależne jest od odcieniu jaki chcesz uzyskać i od podatności włosów na rozjaśnianie.
Co do farbowania całości na jesny kolor wtedy można zastwosować farbe a nie rozjaśniacz która z kolei mniej niszczy włosy ale przy całych ufarbowanych włosac h szybciutko widać odrostu i kółko się zamyka.
Ogólnie włosy rozjaśniane wydają sie być słabsze. Ponadto przesuszone i tu kluczową rolę odgrywa dobry szmpon i odżywka! ja farbyje włosy od jakiś 6 lat miałam juz chyba wszystkie możliwe kolory i wszystkie możliwe rodzaje farbowania. kiedyś po dwóch latach bycia blondi przeszłąm do czarno czerwonych obecnie po odbarwieniu jestem z powrote blondynka i na dzień dzisiejszy ok 6 miesiecy po ściaganiu farby włosy wróciły do normy mimo że są systematycznie robione. No ale ja zawsze miałam grube gęste wlosy więc moge eksperymentować, sytuacja wygląda inaczej jeśłi ma się cienkie.

Lola napewno nie wyłysiejesz od pasemek i prostownicy ja prawie codziennie prostuje włosy a mam pasemka i jakoś jeszce nie wyłysiałam.

Kasiulka810 faktycznie możesz często myc włosy farba z czasem trochę sie przymyje jednak bedzie to miało że tak to nazwę skutki uboczne w postaci wypłowiałego koloru i braku blasku co wcale nie wygląda ładnie.
Zawsze możesz poprosić fryzjera żeby położył ci farbe zbilżoną do twojego naturalnego koloru włosów to powinno je troszke rozjaśnić jednak jeśli włosy farbowałaś nie dawno efekt nie będzie jakiś imponujący.
Możesz róniez poczekkać aż włosy troche sie przymyja i dopiero wtedy je zafarbować na kolor podobny do naturalnego napewno bedzie lepszy efekt niż w poprzednim przypadku.
Jeśli jednak chcesz juz rozjaśnić włosy to masz dwa wyjścia( w zasadzie ktrych nie chcesz) albo pasemka albo właśnie dekoloryzacja.

Ostatnio edytowany przez kasiulka188 (2009-05-10 02:35:57)

Super jest niekiedy a niekiedy to wcale...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica, a dzisiaj to dar losu!

#18 2009-05-11 19:37:52

kasiula810
Cioteczka Dobra Rada

Dziekuje:)

Stopka forum