Polski Bus - Wasze doświadczenia :) - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Polski Bus - Wasze doświadczenia :)

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 61 ]

Temat: Polski Bus - Wasze doświadczenia :)

Od kilku lat na polskim rynku działa tzw. Polski Bus-działa i ma się dobrze. Autobus jeździ w przeróżne miejsca/miasta w Polsce oraz zagranicę a podróżować można już od 1 zł - w zależności od tego, jak wcześnie bilet zaklepiemy.
Zdarzyło mi się jak do tej pory raz podróżować Polskim Busem.... zaletą niewątpliwie była cena, minusów było może kilka, ale o tym później smile

Czy podróżowaliście już Polskim Busem? Jeśli tak, jak wrażenia?

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Polski Bus - Wasze doświadczenia :)

Jechałam dwa razy, z Katowic do Gdańska.
Podróż wspominam raczej miło, aczkolwiek dziękuje bogu, że nie miałam chorego pęcherza, ponieważ toaleta była w potwornym stanie.
Niewątpliwym plusem była też niska cena - zapłaciłam 29zł za podróż w jedną stronę.

Aha, niby mają Wifi, ale przerywa... nawet na fb nie dałam rady wejść ;p

Wina była znajomym strojem, który od początku wisiał w jej szafie i który wkładała każdego ranka. Bez niej czuła się naga. Majgull Axelsson

3 Ostatnio edytowany przez Catwoman (2014-02-18 15:20:18)

Ja jechałam z Katowic do Warszawy i zapłaciłam 10 zł -bilet rezerwowałam ok. 4 tyg.wcześniej.
Co uważam za naprawdę złe- kontakt mailowy z człowiekiem. Bo jestem człowiekiem, a ten ktoś zza drugiej strony odpowiadał tak, jakby pisał z automatem- i tak kilka razy się zdarzyło. Uważam, że szef PB powinien postawić jednak na kontakt z klientem-zwłaszcza że wszystko załatwia się w sumie przez Internet - i zatrudnić osobą...ludzką.

Ogólnie wrażenie OK, siedzenia niezbyt wygodne + brak miejsca na bagaż podręczny - jak ktoś ma kurtkę, którą da radę zwinąć w kulkę to OK, większy bagaż chociażby plecak musi trzymać na kolanach lub przy nogach. Na krótkie odległości w porządku, ale na kilkugodzinną jazdę uważam, że mogłoby być bardziej komfortowo.

Co do Wi-Fi: podzielam zdanie.

Ale cieszę się, że taka alternatywa powstała.

Reklama

4

Nie podróżowałem, ale znam z opowieści, które były:
- pozytywne - u ludzi, którzy wybrali Polskiego Busa zamiast PKP i lokalnych przewoźników,
- negatywne - u wszystkich innych wink

@Catwoman, nie będzie lepszej obsługi. Celem Polskiego Busa jest cięcie kosztów m. in. poprzez brak przystanków i zniechęcenie do kontaktu wymagającego pracy człowieka. Stąd bilety po 1 PLN. Gdyby nie 3.69 PLN za minutę rozmowy to co druga osoba musiałaby tam zadzwonić. Wystarczyłoby kilkuminutowe spóźnienie.

By oszczędzić ludzkości kolejnych konwulsji, musimy jasno i stanowczo powiedzieć naszym kobietom, starcom i dzieciom: My tu rządzimy! Żadnych eksperymentów! Żadnego ?współdecydowania? w rodzinie! (?) Panowie! Zachowujmy się odważnie, po męsku!   Janusz Korwin-Mikke

5

Catwoman napisał/a:

Od kilku lat na polskim rynku działa tzw. Polski Bus-działa i ma się dobrze. Autobus jeździ w przeróżne miejsca/miasta w Polsce oraz zagranicę a podróżować można już od 1 zł - w zależności od tego, jak wcześnie bilet zaklepiemy.
Zdarzyło mi się jak do tej pory raz podróżować Polskim Busem.... zaletą niewątpliwie była cena, minusów było może kilka, ale o tym później smile

Czy podróżowaliście już Polskim Busem? Jeśli tak, jak wrażenia?

Podróżowałam na trasach Katowice-Bratysława oraz Katowice-Wiedeń. Bus zawsze wyjeżdżał o czasie i przyjeżdżał przed czasem (akurat dla mnie to był minus, bo w planach miałam 24-godzinne intensywne zwiedzanie ww. miast, a piesze wędrówki ok. 3 czy 5 nad ranem do szczególnie przyjemnych czy bezpiecznych nie należą). Siedzenia były całkiem wygodne, laptopa można było podpiąć do gniazdka, WIFI działało należycie. Niestety, za każdym razem, trafiałam na rozwrzeszczane albo "problemowe" towarzystwo, także moje plany przespania nocy brały w łeb. Jeśli ktoś rozważa zakup biletu na nocną trasę, polecam zabrać ze sobą koc, poduszkę i zatyczki do uszu!

I jako, że to mój pierwszy post, witam wszystkich smile

Reklama

6

hej cocomero!

Ooooo widzisz, bo ceny biletów również różnią się w zależności od pory doby! Ja jechałam też tak, że w Warszawie byłam o 5.30 rano! No ale znalazły się Dobre Dusze, które przygarnęły dwa kropki na czas oczekiwania na samolot big_smile W każdym razie, tak.....ten czas ....dobrze że o nim wspomniałaś wink

7

Catwoman napisał/a:

hej cocomero!

Ja jechałam też tak, że w Warszawie byłam o 5.30 rano! No ale znalazły się Dobre Dusze, które przygarnęły dwa kropki na czas oczekiwania na samolot big_smile

Wiesz, wszystko ma swoje zady i walety wink Przynajmniej wiem, gdzie można posiedzieć sobie w ciepełku, skorzystać z darmowej toalety czy tanio i dobrze zjeść.

8 Ostatnio edytowany przez sarenka1990 (2014-02-19 00:25:59)

Mam kilkanaście podróży Polskim Busem za sobą zatem mogę to i owo powiedzieć o tym przewoźniku wink

Niewątpliwym plusem jest naprawdę niska cena biletu (najczęsciej podróżuje na trasie Wrocław-Kraków, najdroższy bilet na tej trasie w polskim busie kosztowal mnie 12 zł, co uważam za bardzo korzystną alternatywe dla linkbusów czy lajkoników, gdzie bilet na tej trasie oscylował w granicach 35-40 zł)

Ponadto bardzo pozytywnym zaskoczeniem było i jest dla mnie częstowanie gorącą kawą/herbatą, bułeczkami i herbatnikami na trasie wrocław-kraków,  to naprawdę  miły akcent wliczony w cene biletu wink

Miałam okazję również jechać z Częstochowy do Wiednia polskimbusem, również musze podkreślić punktualność i atrakcyjną cenę (płaciłam jakieś 60 zł za bilet w jedną stronę i troszke drożej  z powrotem , co uważam za i tak za korzystną zwłaszcza w okresie wakacji)

Minusy ? Niewątpliwie mało miejsca na nogi, zwłaszcza jest to uciązliwe dla wysokich osób - jedyne miejsce o które jest walka to miejsce na samym początku, tuż przed  przednią szybą  gdzie miejsce na wyciągnięcie  nóg jest bez porównania więcej niż w dalszej części autokaru .

Reasumując, bardzo polecam tego przewoźnika, mimo niektórych negatywnych aspektów;)

"Znudziłem się wam? Tak? Jesteście tylko zgrają snobistycznych snobów. Snobistycznych snobów, którzy się snobują. I tak was nie potrzebuję. Obejdę się i bez was. A kiedy odniosę sukces, wydam wielkie barbecue. I żadnego nie zaproszę. Pokażę wam. Jeszcze zobaczycie!"

Johnny Bravo !

9

Plusy:
- niska cena
- punktualność (jechałam kilkanaście razy i nigdy się nie spóźnił)
- poczęstunki na trasie W-wa - Gdańsk
- wi-fi (działało smile )
- możliwość zakupu biletu przez internet (a więc i pewność, że jak się na przystanku objawię to zostane zabrana)
- klimatyzacja
- zabierają rower bez jakichkolwiek problemów

Minusy:
- ciasno
- brak możliwości zakupu biletu przy autobusie na większości tras (ojej, jaka byłam zła jak mi sprzed nosa w Krakowie odjechał w połowie pusty, bo bilety tylko przez internet można było kupić)
- tani bilet, więc i towarzystwo różnorodne się trafia smile
- okropna toaleta

10

O tych ciastkach, drożdżówkach, delicjach słyszałam ale tylko...słyszałam:D Czyżby tylko na Waszych trasach tak rozpieszczali podniebienia? big_smile

Vinnga, bilet można kupić również bezpośrednio u kierowcy, O ILE ma wolne miejsca. Taki bilet może tani nie jest, ale jak komuś zależy na czasie to dojedzie.
Tylko kierowca musi mieć miejsce (być może w Twoim przypadku kierowca miał już tak naprawdę komplet, ale ludzie dopiero wsiadali dalej?).

11

Nie, Cat. Jeszcze w poprzednie wakacje nie można było kupować u kierowcy. Owszem, na niektórych trasach sprzedawano bilety, ale były to specjalnie wyznaczone do tego celu osoby. Tacy kasjerzy byli np. w Gdańsku. W Krakowie nie. Kasjer wiedział czy nikt się na trasie nie dosiada, kierowcy nie posiadają takich informacji. Dziwne to było dla mnie - taka sztuczna biurokracja. Zresztą tak mi to też tłumaczył kierowca, kiedy go pytałam dlaczego w Gdańsku mogę kupić bilet przed autobusem a w Krakowie już nie.

Co co ceny - jeśli się nie ma zniżki studenckiej to praktycznie zawsze PB wychodzi taniej niż analogiczna trasa PKP. Wspomniana trasa W-wa - Gdańsk, najdroższe bilety było po 53zł (w godzinach szczytu przy autobusie kupowane) i jechałam 4,5 godz. Za PKP płaciłam 67zł i jechałam 7,5 godz.

12

Dodam i ja swoją opinię o PB. Często podróżuję na trasie Kraków - Gdańsk - Kraków . Na tej trasie zawsze kursuje autobus piętrowy.
Pierwsza moja podróż byłaby super,gdyby nie  koszmar w toalecie. Teraz już na postojach np. w Łodzi przychodzi pani sprzątająca. Natomiast w czasie dużych mrozów (styczeń/luty br) toaleta była w ogóle nieczynna ,bo...zamarzała podobno woda. Pan kierowca informował o tym i mówił,że w razie potrzeby zatrzyma się.
Teraz już się wycwaniłam i wiem gdzie biec do toalety na postojach,tzn.w Katowicach,Łodzi czy Toruniu.
Zastanawiam się dlaczego na tej długiej trasie nie ma żadnego cateringu.Szkoda!
Bilety kupuję przez internet,często za przysłowiowe grosze (2,00 zł). Kupuję je odpowiednio wcześniej  tak,aby trafić na promocje.
Bilety można zwrócić prawie,że do momentu odjazdu autobusu. Traci się parę złotych
Nie zdarzyło mi się,żeby jakieś pijane ,rozrabiające towarzystwo jechało. Może na pięterku,ale ja zawsze siadam na dole i poluję na miejsce za kierowcą,przy stoliczku. Poza sezonem letnim niewiele ludzi jeździ,można więc dwa siedzenia mieć dla siebie,a i nogi do przodu wyciągnąć.
Nigdy nie wyjechałam ani nie przyjechałam spóźniona. Tak organizuję wyjazdy,żeby nie podróżować w weekendy.
Internet jest ,ale ... pozostawia wiele do życzenia. Ostatnio na szczęście miałam swój (orange) bo ich wcale nie działał.

Są takie dwa(a może i cztery) miejsca zaraz przy środkowym wejściu po prawej stronie położone niżej niż wszystkie inne,tam jest sporo miejsca na nogi. Nigdy jednak nie siedziałam tam.
Nad głową można wcisnąć kurtkę,ale można ją też powiesić na wieszaczku przy oknie.
Kierowcy często się zmieniają,na każdym postoju. Jest taki jeden ,który gada cała drogę,chyba z jakaś kobietą. hmm 

Jedna wielka zaleta PB - tani przejazd. Za takie pieniądze nie możemy wiele wymagać.

Trochę chaotycznie popisałam,ale może komuś moje doświadczenia  przydadzą się.

Szczęśliwego,bezpiecznego podróżowania życzę  

http://www.smileygarden.de/smilie/Autos/93.gif

GaduGadu 11705885

13

Temat dla mnie! big_smile Podróżuję Polskim Busem średnio co 2 tygodnie dojeżdżając na zjazdy 400 km. Często jeżdżę o północy, dojeżdżam nad ranem - ludzi nie ma dużo, więc można się na dwóch siedzeniach rozłożyć i spać. W drugą stronę przeważnie jadę o 18 i dojeżdżam na północ - wtedy już pełny autobus ludzi, więc warunki gorsze i wi - fi średnio działa big_smile

Ogólnie po około 300 godzinach spędzonych w tym pięknym autobusie jestem zadowolona! smile Chyba tylko raz się zawiodłam - jak ogrzewania kierowca włączyć nie chciał i w śpiworze siedzieć musiałam tongue

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

14

Jechałam Polskim Busem raz, na trasie Gdańsk - Warszawa. Generalnie jestem miłośniczką jazdy pociągiem, więc byłam sceptycznie nastawiona. Może dlatego, że miałam w pamięci prywatne, stare, brudne busy, którymi przemieszczałam się po Pomorzu. Ale wrażenia po Polskim Busie miałam bardzo pozytywne.

Miejsca były całkiem wygodne jak dla mnie, może miejsca nie za dużo na nogi, ale niska jestem więc dla mnie wystarczyło spokojnie. Z Wi-fi faktycznie był problem, ale jechałam z koleżanką więc się nie nudziłam. Był poczęstunek i to spory: lody, rogalik i jakieś picie.
Co do toalety to może miałam szczęście, ale była w zupełnie przyzwoitym stanie. A do tego był postój na stacji benzynowej i każdy spokojnie mógł też tam skorzystać. Klimatyzacja działała bez zarzutu. I tani bilet do tego smile

''Być czy mieć?
Być z tym, co się ma.''

15

Ja też zawsze dostaję bułkę drożdżową, soczek i lody wink

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

16

No to chyba te przekąski zależą od trasy, bo jak pisałam: nasłuchałam się opowieści o drożdżówkach a tu nic big_smile

17

Zależy od trasy i kierunku. Ja w jedną stronę (czyli ok 3.30 nad ranem) dostaję lody, bułkę i sok big_smile a wracając o 18 nie dostaję już nic tongue

18

Jeszcze na studiach podróżowałam pociągami. Ale zaczęłam płacić normalną cenę za bilety przerzuciłam sie na Polski Bus. Cena biletów zarezerwowanych odpowiednio wcześnie jest naprawdę niska. Komfort podróży oceniam pozytywnie. Przynajmniej jest możliwość skorzystania z toalety. Dla przykładu Podlasie Express ma toalety..zamknięte na czas podróży. A na trasie Warszawa-Białystok autobus się nie zatrzymuje ani razu na postój. Nigdy więcej!
Minusy Polskiego Busa:
-mało miejsca na nogi
-w święta jest straszny tłok i czasem trzeba czekać aż podstawią drugi autobus. nie zawsze od razu są dwa
-tylko na niektórych dworcach można kupic bilety w kasie
-konieczne jest posiadanie internetowego konta bankowego, żeby dokonać przelweu ( w tych czasach nikt nie idzie na pocztę, żeby zapłacic za bilet na autobus;)). To jednocześnie jest zaletą, bo bilet można kupić nie wychodząc z domu
-nie ma żadnych woreczków ani kosza na śmieci. Dostaje się poczęstunek (drożdżówkę i soczek) a potem trzeba chować je ze sobą do torby.

Ogólnie i tak uważam, ze to niezła alternatywa dla pociągów, busów i tego typu środków transportu. Czekam na rozwój lokalnych linii lotniczych;)))

19

Jechałam z nim z 3 razy z chłopakiem smile 2 razy z Warszawy do Gdańska- jak jechaliśmy nad morze, to właśnie najpierw Polskim Busem, potem pociągami już na miejsce docelowe np raz do Łeby, raz do Jastarni. Dwa razy z z powrotem z Gdańska- tylko, że raz spóźniliśmy się na niego, więc nie pojechaliśmy nim, dlatego liczę trzy razy, a nie cztery- ten jeden nam przepadł i niestety kasę straciliśmy, ale już trudno. A spóźniliśmy się z powodu znowuż busu, który się sporo spóźnił i dlatego potem my się na Polski Bus spóźniliśmy. Co dziwne, miał odjeżdżać chyba 15:30, a jakiś facet na przystanku nam powiedział, że odjechał tak 15:10. No, ale to dziwne, bo jednak z tego co obserwowałam to Polski Bus to solidna firma pod tym względem- w sensie, że z tego co widzę i wiem, to odjeżdżają na czas, a nie za wcześnie lub za późno, chyba, że jak już to może się zdarzyć za późno, ale nie za wcześnie, przecież wtedy by stracili sporo klientów, więc coś mi się nie chce wierzyć, w to co nam powiedział. Za bilety płaciliśmy łącznie 103 zł i tak płaciliśmy 2 razy jak tak jechaliśmy, czyli na osobę 52,5 (z tym, że w tym wlicza się jeszcze opłata za rezerwację, ale nie pamiętam dokładnie jak to naliczają), a trzecim razem zapłaciliśmy też chyba 52,5 za osobę, czwartym razem tak ok 45 za osobę, mimo że 3-4 dni przed wyjazdem zamawialiśmy, tylko że czwartym razem właśnie się na niego spóźniliśmy, więc niestety nim nie pojechaliśmy jak już wyżej pisałam.  Za trzecim razem, co też płaciliśmy na osobę tak ok 52,5 i wracaliśmy z Gdańska do Warszawy, to wtedy było bardzo dużo ludzi, dlatego podstawili dwa autobusy, żeby każdy się zmieścił, tak że wtedy było ludzi na dwa autobusy.Zrobił się bałagan, ale to z racji tego, że niektórzy ludzie nie zrozumieli poleceń, gdzie mają się udać, my zrozumieliśmy- wszystko wyjaśnili klarownie, że np Ci z tym początkiem numeru idą tam itp, coś takiego.

Generalnie tak wiem, że ludzie często jeżdżą nim do Gdańska czy gdzie indziej np po 20-30 zł albo nawet taniej, ale my generalnie rezerwowaliśmy z tydzień przed i dlatego cena ok 50 zł za osobę- wtedy zazwyczaj już jest taka cena, jest to wtedy już taka ich cena regularna i z tego co wiem wyżej już niż te ok 50 zł co płaciliśmy nie wzrasta, jest taka już do dnia odjazdu chyba.

Co innego jak się kupi wcześniej, ale my tydzień wcześniej kupowaliśmy, bo mój często miał taki niepewny urlop, więc nie było jak. Z powrotem tego czwartegoo razu, z Gdańska do Warszawy kupowaliśmy chyba nawet 3 lub 4 dni wcześniej tylko bo też nie mieliśmy za bardzo jak wcześniej, ale wyszło ten raz mniej, bo ok 45 zł,  pewnie mniej ludzi wtedy jechało i dlatego taniej,(czego być nie możemy pewni, bo przecież się spóźniliśmy, w efekcie czego nim nie pojechaliśmy, wróciliśmy dlatego pociągiem),  a jak te 2 razy jechaliśmy, to niestety cały autobus ludzi, no i tydzień przed rezerwowane, więc krótko to ok 50 zł- właśnie na pewno dlatego, że krótki termin i dużo ludzi jechało, więc i cena wzrasta, no i trzeci raz też, bo jak pisałam drugi autobus musieli wtedy aż podstawić.. No, ale mimo wszystko ceny bardzo fajne, ok 50 zł do Gdańska to spoko, pociągiem generalnie byłoby drożej, zwłaszcza jak ma się bilet normalny, a tak wychodzi taniej smile Komfort jak dla mnie jest w porządku, siedzenia dość wygodne, tzn po jakimś czasie czasem bolą plecy, ale gdzie tak nie jest big_smile Wszędzie czysto, fajnie, obsługa miła, my za każdym razem dostaliśmy drożdżówki, soczek jakiś i tyle, więc to było bardzo miłe. No, ale słyszałam, że to często jest właśnie na trasie Warszawa-Gdańsk i Gdańsk-Warszawa, a że my trzy razy na tej trasie to nic dziwnego, że za każdym razem dostaliśmy smile Mało miejsca przy siedzeniu, ale to dla wyższych, mnie przy 170-172 (co pomiędzy mam) to nie przeszkadzało raczej, za to mojemu chłopakowi trochę tak, ale on ma 185 cm, to dlatego. W wc byłam parę razy i dla mnie super, że jest, bo ileż razy, to spotkałam się w autobusach nawet np z Warszawy do Krynicy Morskiej, że nie było wc albo zamknięte na kluczyk i jechaliśmy wtedy np nocą, to poprosiłam pana i wysadził mnie i zrobiłam w krzakach:D No bo kurczę, nawet jak jest noc, to ciężko mi wytrzymać 8 godzin, nawet jak śpię, to z raz idę na siusiu, nie umiem spać 8 godzin i nie iść ani razu albo bardzo rzadko big_smile

Uważam, że to normalne, a nienormalne jest, żeby w autobusie, który jedzie 8 godzin nie było toalety, a postój niby był, ale to chyba po 5 czy 6 godzinach trasy, a mi się wcześniej zachciało.... Dlatego dostęp do wc cały czas jest jak dla mnie dobry. Ja w Polskim Busie sporo coś tam piłam, dlatego byłam na tej 5 godzinnej relacji z 2 czy 3 razy na siku big_smile Toaleta mała, ale moim zdaniem to nie jest wada, ważne, że jest i można skorzystać. Na mnie zrobiła dobre wrażenie, czysta, można korzystać w każdej chwili, a nie tylko na postojach, wszystko ładnie, rączki można umyć. Dla mnie super, dlatego dziwię się opiniom, że kiepska. Co jeszcze? Ogólnie fajny komfort dla mnie za tę cenę, dużo lepszy od każdego autobusu dalekobieżnego, jakim jechałam. Dlatego na pewno jeszcze nie raz nim pojadę, w wakacje znowu raczej jedziemy nad morze, więc w te wakacje na pewno pojedziemy też Polskim Busem do Gdańska, a potem dalej. Tyle, że teraz pewnie uda nam się wcześniej rezerować, bo ma trochę inną pracę i z większym wyprzedzeniem będzie mógł powiedzieć. Może uda nam się zarezerwować miesiąc wcześniej, co też już nieźle albo chociażby 2 tygodnie przed wyjazdem, a jak tak będzie, to wydaje mi się, że dorwiemy bilety za ok 35 zł osoba, więc może to nie te 5 czy 15 zł jak niektórzy jeżdżą, ale zawsze jeszcze lepiej niż za 45 czy 50 zł jak ostatnio smile A pojechać za 35 zł do Gdańska z Warszawy to ho ho naprawdę tanio, dużo taniej niż pociągiem, co pewnie ok 60 zł, zwłaszcza, że teraz nie mam już ulgi studenckiej, tylko normalne bilety.

Mnie tylko wkurzali tam niektórzy ludzie, ale przecież to nie wina Polskiego Busa. Ja wiem, fajnie, gdyby Polski Bus miał miejsca numerowane, ale z drugiej strony jak za taką cenę, to spoko, mnie tam obojętne, gdzie będę siedzieć, chciałabym tylko siedzieć obok chłopaka. Na szczęście za każdym razem tak było, choć kto wie, jakby trafić na kogoś wrednego i by nie było dwójek, to może nie chcieliby się przesiąść (chociaż ja tam tego nie rozumiem). No, ale zasada jest taka, że jak masz już numerek bagażu, to wiadomo idziesz najpierw, a jakaś babka miała numerek po nas, my już czekamy do wejścia, a ona się wpycha przed nas hmm No ludzie, aż mój chłopak coś jej na ten temat powiedział. Po prostu bezczelnie się wepchnęła przed nas, mimo że bagaż oznaczyła po nas i jeszcze twierdziła "Ja byłam pierwsza". No wiecie, na pewno o co chodzi, ale mój chłopak powiedział co myśli i dopiero stanęła za nami wtedy. Innym razem tak było z jakimś dziadkiem. Ona też taka kobieta hm koło 50-tki może. Mam szacunek do starszych, ale mam wrażenie, że oni często bardziej się pchają, przynajmniej ja się często tak z tym spotykam sad

A i dla mnie płacenie przez Internet jest wygodą, jestem w tym już wprawiona, jest szybkie, dużo rzeczy robię w Internecie. Rozumiem jednak, że dla wielu osób może to być problematyczne. Podobno na niektórych stacjach gdzieś można w takim punkcie kupić bilet, ale chyba na nielicznych i nie słyszałam o niczym takim jak Ty Catwoman, żeby kierowca sprzedawł bilet, jak ktoś nie ma. Nie, nie ma raczej tak, oni są nastawieni na sprzedaż internetową i podobno jak nie masz biletu przez Internet, to Ci nie sprzeda, nie pojedziesz i tyle. Chyba, że będziesz miał laptopa i szybko kupisz tak przez Internet przed odjazdem autobusu- słyszałam, że ktoś tak zrobił na szybko i dopiero wtedy pojechał. Kierowcy tam nie sprzedają biletów. Dla mnie nie jest to złe, chociaż też mogliby sprzedawać, bo rozumiem, że wielu osobom, by ułatwiło. No, ale mimo wszystko dla mnie to duża wygoda przez Internet, tyle, że ja to robię tylko w domu, kupuję te bilety itp, bo w telefonie np Internetu nie mam i laptopa też nie mam. No, ale dla mnie to nie problem smile Dla mnie to po prostu szybkie i wygodne kupić te bilety przez Internet smile

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

20

Jeździłam z nimi sporo razy i częto było okey, ale również zdarzały się mocne opóźnienia. Do tego mieli juz sporo wypadkow, wiec gdzie moge to jade pociagiem lub lece samolotem. Niestety za bezpieczenstwo trzeba płacic.

Jechałam raz do Berlina  w dwie strony. Co do komfortu jazdy - super, ale to też dlatego, że mieliśmy cały autokar dla siebie. No i cena - 2 zł w dwie strony to jednak była okazja smile

Ja mam same dobre wrażenia.

whatever happens, happens...

22

Do Berlina za 2 złote, to już na prawdę okazja życia! smile Też poluje na takie, tylko z mojego miasta nie jeżdżą za granicę, musiałabym wcześniej do innego miasta dojechać. Ale to już nie taki ogromny problem wink

Co do opóźnień, to mi się ostatnio pierwszy raz zdarzyło. 15 minut później dojechał na miejsce, a tak to zawsze punktualny.

23

MarysiaStaskiewicz napisał/a:

Jechałam raz do Berlina  w dwie strony. Co do komfortu jazdy - super, ale to też dlatego, że mieliśmy cały autokar dla siebie. No i cena - 2 zł w dwie strony to jednak była okazja smile

Ja mam same dobre wrażenia.

niemozliwe!
a gdzie 1 zł za rezerwacje ?:D

"Znudziłem się wam? Tak? Jesteście tylko zgrają snobistycznych snobów. Snobistycznych snobów, którzy się snobują. I tak was nie potrzebuję. Obejdę się i bez was. A kiedy odniosę sukces, wydam wielkie barbecue. I żadnego nie zaproszę. Pokażę wam. Jeszcze zobaczycie!"

Johnny Bravo !

24

Możliwe, bo te "mega promocje" to 1 zł + 1 zł rezerwacji smile

25

Na samym początku, w pierwszych chwilach polskiegobusa nie było opłaty w wysokości 1 zł za rezerwację smile Przynajmniej ja wówczas nie płaciłam.
Polskim busem podróżuję notorycznie, ale tylko na krajowych trasach, owszem - ma swoje minusy, ale wyrównuje je niska cena biletów, a jak się jeździ częściej, to się nabiera doświadczenia w podróżowaniu tymże srodkiem transportu - jak już kilka osób pisało: są wygodniejsze siedzenia na dole, z przodu autobusu oraz z tyłu po  prawej stronie na piętrze. Mi bardzo brakuje braku mozliwości zakupu biletu z miejscówką sad co skutkuje mega pchaniem się przez wszystkich, żeby jak najszybciej dostać się na pokład. Najgorzej jest wówczas, kiedy się dosiada do autobusu na którejś ze stacji po drodze, ale cóż - jak już wspomnialam, dopóki  ceny biletów będą tak atrakcyjne, zawsze będę brać polskiegobusa pod uwagę planując jakikolwiek wyjazd.
Potwierdzam, wi-fi raczej słabe.

26 Ostatnio edytowany przez truskaweczka19 (2014-07-26 02:27:57)

Jechałam teraz 4 i 5 raz polskim busem, znowu do Gdańska i potem z Gdańska do Warszawy, to na razie jedyne trasy na jakich byłam, nie było potrzeby inaczej big_smile Nadal podtrzymuję, że dla mnie polski bus jest super, bardzo fajnie się jechało, czasem niewygodnie, ale nie siedziałam w dobrym miejscu. Pchający się ludzie to uciążliwość i też tak miałam, ale teraz o dziwo było wszystko ok, na pewno dlatego, że pani powiedziała jasno, że najpierw oddajemy bagaże, dopiero po oddaniu przychodzimy, a nie np, że jedna osoba oddaje bagaż druga już czeka w kolejce, by wejść do autobusu i faktycznie wtedy się robi bałagan. Znowu był poczęstunek, tak dopiero po 3 i pół godzinach jazdy, czyli półtorej godziny przed Wawą np, ale dla mnie to żadna konieczność. Wi fi sprawdziłam u chłopaka i fakt, chodziło słabo, no ale wi fi jest bez hasła, a jak tak jest, to zwykle chyba jest wolniejsze. Nie jest to dla mnie jednak nic strasznego, nie muszę w każdej minucie być podłączona do sieci, bez przesady. Ogólnie było bardzo fajnie smile Kupowaliśmy tak kilka dni przed, bo znowu wcześniej nie wiedzieliśmy dokładnie kiedy pojedziemy, więc bilety nie były już z tych najtańszych, ale nadal cena dobra, bo tak 36 czy 38 zł z Warszawy do Gdańska za osobę nam wyszło i z powrotem tak samo smile

Teraz nie jest tak jak pisała mmka789, bo po jakimś czasie przyszła pani z workiem i wrzucaliśmy po poczęstunku opakowania, więc pełna profeska, wszystko ładnie smile

Zawsze mnie rozbraja ten głos na początku jazdy i pod koniec, śmiesznie i tak po angielsku potem śmiesznie mówi, ze śmiesznym akcentem w sumie ta stewardessa czy kto tam big_smile

A i trochę gorzej działała z powrotem chyba klimatyzacja, ale nadal było znośnie smile No i z powrotem dotarłam zamiast 21:25 to 21:10, no wiadomo wtedy drogi puściejsze itp, ale i tak fajnie. Te 5 razy już co jadę to zawsze polski bus jest na czas smile

Wisława Szymborska

27

Mnie tylko denerwuje ta ustawiona na maksa klima i częste opóźnienia jak bus jedzie z Krakowa.

28

Raz w życiu na trasie Toruń - Katowice. Wszystko byłoby ok gdyby nie fakt, że takie busy muszą przestrzegać przepisów i wleką się po autostradach. Jak ktoś jeździ samochodem tak jak ja to taka podroż busem jest niczym podróż koleją trans-syberyjską.

"... Like you said, only the strongest shall rule. "

29

W zeszłym tygodniu jechałam o 5 rano z Krakowa do Wrocławia PolskimBusem.
Co mnie zaskoczyło ? Miałam kupiony bilet na trasę bezpośrednią,okazało się że autobus który przyjechał zatrzymuje się w Katowicach i ma inne oznaczenie linii niż ta, którą miałam na bilecie. Pani sprawdzająca bilety też była zaskoczona- bo data,godzina i miejsce wyjazdu zgadzały się  , ale bez problemu pozwoliła mi jechać -tak więc nie mam zastrzeżeń do tego przewoźnika wink Oczywiście tradycyjnie kawa i ciasta za friko na tej trasie wink

Johnny Bravo !

30

Witam, mam pytanie do kierowców Polskiego busa, ile się tam faktycznie zarabia na rękę (netto) ? Czy jeździ się na stałych liniach czy na zmiennych ?

31

janek007 napisał/a:

Witam, mam pytanie do kierowców Polskiego busa, ile się tam faktycznie zarabia na rękę (netto) ? Czy jeździ się na stałych liniach czy na zmiennych ?

nie wiem ile konkretnie, ale kilku kolegów przeszło z PKSów, jeździli w PKSach na krótkich trasach i stawali co chwilę na przystankach, było to z punktu widzenia kierowcy uciązliwe, chcieli coś zmienić, jeździć na długich przelotach i zarabiają niewiele więcej, ale sprzęt mają nowszy i dłuższe przeloty zazwyczaj stałe trasy tam z powrtotem, potem wolne i generalnie chwala sobie.

32

Dziękuję za informację, jeżeli jednak ktoś wie ile konkretnie się zarabia na rękę to będę wdzięczny za taką odpowiedź.

33

Nie ma dla mnie nic lepszego., z pociagami polski bus wygrywa smile Przyjemność jazdy, szybkość i wygoda przede wszystkim. Duży plus za to że mogę sie wyspać w polskim busie big_smile bo w pociągu cięzko mi było smile

34

Malinowa_ona napisał/a:

Nie ma dla mnie nic lepszego., z pociagami polski bus wygrywa smile Przyjemność jazdy, szybkość i wygoda przede wszystkim. Duży plus za to że mogę sie wyspać w polskim busie big_smile bo w pociągu cięzko mi było smile

Jakże rozbieżne spostrzeżenia mamy co do komfortu i wygody... dla mnie to są jedne z największych minusów PB.

35

Dla mnie są całkiem. Jak pisałam jechałam na razie 5 razy, a niedługo będę jechać do Gdańska i z powrotem kolejne 2 razy. Tylko mało miejsca na nogi, ale poza tym dla mnie wszystko ok, a tym bardziej w tej cenie smile Nie wiem czy mi się dobrze by spało, bo właśnie nogi ciężko ułożyć, ale same siedzenia dla mnie całkiem wygodne. No, ale ja ogólnie staram się nocami nie jeździć, bo ja tak mam, że jakby nie było w autobusie czy pociągu, to nie umiem spać, chyba, że te kuszetkę, by mi dali czy coś to może, ale tak oparta o siedzenie to nie bardzo.

Wisława Szymborska

36

A wiecie coś na temat przewożenia małych psów? Pozwalają?

"Brak seksu flustruje" smile
z cyklu: mądrości forumowe smile

37

gojka102 napisał/a:

A wiecie coś na temat przewożenia małych psów? Pozwalają?

Niestety, z tego co czytam regulamin tutaj nie pozwala na odstępstwa. Piszą, że nie można na stronach z polskiego busa, nie wspominają o żadnych wyjątkach, więc chyba nie. Żadnego chyba nie można, nawet małego. Pewnie, że szkoda, ale na to wygląda.

Wisława Szymborska

38

Zajrzałam do regulaminu. Mój pies nie jest przewodnikiem więc nie skorzystam z usług firmy.

"Brak seksu flustruje" smile
z cyklu: mądrości forumowe smile

Posty [ 1 do 38 z 61 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Polski Bus - Wasze doświadczenia :)

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016