Gruszki z twarożkiem - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » KUCHNIE ŚWIATA - PRZEPISY KULINARNE » Gruszki z twarożkiem

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

1

Temat: Gruszki z twarożkiem

Gruszki z twarożkiem

Składniki:
30 dag twarożku, 4 duże gruszki, sok z jednej cytryny, 2 łyżki posiekanych orzechów włoskich, łyżeczka mieszanych przypraw, sól,

Przygotowanie:
Połączyć twarożek, orzechy i przyprawy. Doprawić solą. Owoce przeciąć na połówki i usunąć gniazdo nasienne. Wnętrze gruszek skropić sokiem z cytryny (dzięki temu nie ściemnieje). Przyrządzoną masę z twarożkiem nałożyć do połówek gruszek. Przed podaniem schłodzić w lodówce.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Gruszki z twarożkiem

brzmi ciekawie ;D

3

Odp: Gruszki z twarożkiem

Gruszki w sosie czekoladowym

Składniki:
gruszki, masło, 1 szklanka kompotu z gruszek, cukier, cukier waniliowy, gorzka czekolady, cynamon,

Przygotowanie:
W rondlu rozpuszczamy łyżkę masła i sporządzamy karmel poprzez dodanie łyżki cukru. Mieszamy, zalewamy 1/2 szklanki z kompotu. Chwilę gotujemy, dodajemy połówki gruszek, podgrzewamy. Gorące gruszki ukladamy w salaterkach i polewamy karmelem. 1/2 szklanki kompotu gotujemy z cukrem waniliowym i z cukrem, dodajemy posiekaną czekoladę. Roztopioną czekoladę przelać do sosierki, dodać cynamon i polać gruszki.

4 Ostatnio edytowany przez aniolek27 (2012-05-01 11:11:37)

Odp: Gruszki z twarożkiem

Ostatnio eksperymentowałam z dodatkiem do obiadu i oto co wyszło

Gruszki w sałatce

2 dojrzałe gruszki
pół główki sałaty lodowej
kilka truskawek
ser mozarella light (150-200g)

Sałatę po umyciu porwałam na kawałki. Przełożyłam do miski.
Truskawki umyłam i przekroiłam na połówki. Gruszki obrałam i pokroiłam w plastry. Ser pokroiłam w kostkę.
Wyłożyłam wszystko na sałatę.

Ja zjadłam ze smakiem, a dla męża przyrządziłam jeszcze znalezioną w gazecie z przepisami propozycją na sos:

Należy zmieszać...

- łyżkę płynnego miodu
- łyżeczkę dowolnej musztardy (np. sarepską)
- 2 łyżki oliwy
- sól i pieprz
- szczypta rozmarynu

...i polać sałatę.

Polecam tą sałatkę do pierogów z serem.

https://lh4.googleusercontent.com/-v8yTPOhGLi0/T5-2GIBoI9I/AAAAAAAAFhw/hHt0PBBmcbI/s512/P1110256.JPG?gl=IE

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KUCHNIE ŚWIATA - PRZEPISY KULINARNE » Gruszki z twarożkiem

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024