Mobbing,chora sytuacja. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

1 Ostatnio edytowany przez Lenna22 (2014-01-28 12:07:17)

Temat: Mobbing,chora sytuacja.

Witam!Opisze Wam w skrócie moją sytuacje.

Od ponad roku pracuje w restauracji (nie jest to praca na umowę),nigdy nie była to dla mnie  praca marzeń ,były argumenty ,które przemawiały za tym żeby poszukać czegoś bardziej ambitnego i odpowiadającemu mojej osobie ,talentowi,mimo tego zawsze jakaś kasa była i nie czułam się tam bardzo źle.Nie owijając w bawełnę chodzi o nowego pracownika ,którego przyjeli.Zawsze się dogadywałam z każdym pracownikiem .Jednak pracując z nim wynikały dwuznaczne sytuacje.Mianowicie pozwalał sobie na to żeby łapać mnie za pośladki ,propozycje na tle seksualnym,temat moich piersi ,tyłka niby tylko w żartach typu(jak sam twierdził) : że jeśli coś jeszcze posprzątam bądź zrobię coś więcej mam mu zrobić ,,loda? Czułam się osaczona ,wykonywałam swoją pracę a on specjalnie stawał kolo mnie jakby chciał mnie rozproszyć ,zdenerwować.Obrażal nie tylko mnie ,potrafił także zejść na temat mojego narzeczonego ,nie znając go obrażal go ,ze jest mi nie wierny(czy to jest dobry żart?).Kilkakrotnie zwracałam mu uwagę ,on wtedy stawał się oburzony i kazał mi na siebie nie krzyczeć,mówił że jestem wredna.Czy takie sytuacje mają prawo zaistnieć w miejscu pracy?Doszlo do tego ze wykręcałam się przed pójsciem do pracy,wychodziłam kilka godzin wcześniej.W końcu sprawa trafiła do Szefostwa.Niestety zawiodłam się na Szefie ,który powiedział mi ,że poruszyl temat z tym człowiekiem ,ten oczywiście powiedział ze to tylko żarty,że niby przystopuje.Na dodatek gdy o tym opowiadała Szef stosował jakieś uśmieszkiTylko czy macanie za tyłek,propozycje seksualne jest żartem?Miałam się z tego śmiać? Nie potrafię tego tak odebrać.Szef powiedział  ze on taki jest(to jeśli taki jest mam się godzić na takie traktowanie?absurd) ,ze mówił mu ze to żarty i ze  niby ma przestać się tak zachowywać,na dodatek zażyczył sobie żebym nikomu nie mówiła o tej sytuacji bo się boi ze dojdzie do mieszkańców ze u niego w pracy wystąpiło zjawisko mobibngu,że on nie wyrzuci tego Pana X.Po takich słowach wkurzylam się ,poczulam się  jakby nie potraktowano mnie poważnie,jakbym wszystko sobie wymyśliła.Doszłam do wniosku ,że środowisko w którym pracuje to totalne dno.Miał tam miejsce alkoholizm,kradzieże ,ale pracownicy byli zwalniani i nie odbijało się to na mnie,ale jeśli ja mam na tym ucierpieć to stwierdziłam ,ze podziękuje za taką pracę i traktowanie w taki sposób swoich pracowników,odeszłam z dnia na dzień lecz czy w takiej sytuacji i bez żadnej umowy ktoś może mieśc do mnie o to pretensje?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Mobbing,chora sytuacja.

Witaj.

Lenna22 napisał/a:

(...)odeszłam z dnia na dzień lecz czy w takiej sytuacji i bez żadnej umowy ktoś może mieśc do mnie o to pretensje?

Dobrze zrobiłaś, że odeszłaś z tej pracy.
Tylko nie rozumiem Twojego pytania.

Pozdrawiam.

3

Odp: Mobbing,chora sytuacja.

Kolezance chodzi chyba o to, ze nie ma zadnej umowy i czy w związku z porzuceniem pracy bedzie ponosić jakiekolwiek konsekwencje i czy ktokolwiek bedzie miał prawo przyczepić się do niej o to.

4

Odp: Mobbing,chora sytuacja.

Chciałabym po prostu dowiedzieć się od was czy ktoś był w podobnej sytuacji ,czy to co mi się przydażyło ma prawo zaistnieć w miejscu pracy?Wiem ,że nie mając żadnej umowy ,moge chyba odejść kiedy chce nie mam przecież żadnych zobowiązań??

5

Odp: Mobbing,chora sytuacja.

W przypadku, gdybyś była zatrudniona u pracodawcy na umowę, to mogłabyś wypowiedzieć ją nawet ze skutkiem natychmiastowym, podając jako przyczynę mobbing/molestowanie. Dalej, mogłabyś pozwać pracodawcę do Sądu i żądać odszkodowania.
Ale wówczas musisz przedstawić tego dowody.

Ty pracowałaś na 'czarno', zatem nie dotyczą Cię żadne przepisy prawa pracy - porzucenie pracy.

Odpowiadając na Twoje pytanie: NIKT  nie ma prawa napastować seksualnie pracownika w miejscu pracy, a winę za to ponosi również pracodawca, który powziąwszy o tym wiadomość nie przeciwdziała temu zjawisku.

6

Odp: Mobbing,chora sytuacja.

Trafiłaś na kiepskiego szefa i kiepskiego pracownika. Jeden i drugi siebie warci. NIe rozumiem tłumaczenia, 'bo on już taki jest" hmm Jest chamem, to wszyscy mają tolerować jego chamskie zachowania? Żenada. Przypuszczam, że wyczuł że nie jesteś zbyt asertywną osobą, więc sobie pozwalał.
Nie miałaś umowy, więc wg prawa tam nie pracowałaś, nic c nie mogą zrobić.

7

Odp: Mobbing,chora sytuacja.

Mam pretensje do siebie oto ,że nie zareagowałam szybciej i bardziej skutecznie ,pierwszy raz znalazłam się w takiej sytuacji ,miałam gorszy okres w życiu prywatnym na to jeszcze sytuacja w pracy.Faktycznie byłam słabsza ,mniej asertywna,robiłam dobrą minę do złej gry chciałam dbać o dobrą atmosferę w pracy ,ale jak zawsze dobroć źle się kończy...Nie rozumiem tylko jak można traktować pracownika ,który pracuje od samego początku powstania restauracji w taki sposób zaś zaufać tak komuś z zewnątrz. Jakie działania powinien podjąć mój były pracodawca w stosunku do mnie do tej sytuacji??

8

Odp: Mobbing,chora sytuacja.

Jak w tej restauracji byli sami faceci to rzeczywiscie kiepska sytuacja nie zazdroszczę Ci. i to nie jest Twoja wina że nie zareagowała dobrze że odeszłaś. Faceci pewnie jeden jak i drugi sobie głupio żartowali, brak szacunku do kobiety szef się pewnie zbytnio tym wszystkim nie przejął, ale już nie pierwszy raz słysze o takich sytuacjach na kelnerkach, niestety chyba ta branża jest specyficzna

9

Odp: Mobbing,chora sytuacja.

Dziękuje za Wasze odpowiedzi ,widocznie miało tak być smile Będę miała uraz do pracy w restauracjach,mam nadzieje ze szybko znajdzie coś nowego .Pozdrawiam smile

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024