Aloes - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: Aloes

wiem, że temat już był. szperałam trochę w internecie, ale nie znalazłam konkretnej odpowiedzi na moje pytanie. Otóż mam w pokoju aloes w doniczce, urósł już jak nie wiem co... bym go jakoś wykorzystała. najchętniej na twarz. raz złamał mi się listek i sporo płynu z niego wyciekło. czy ten płyn bezpośrednio na twarz nie byłby szkodliwy? może go z czymś rozcieńczyć? piszcie jak znacie jakieś dobre sposoby. pozdrawiam.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Aloes

Sama nigdy nie stosowałam, może dlatego, że nie posiadam tej rośliny w domu.
Natomiast aloes ma wiele właściwości i wykorzystuję się go na wiele sposób, od opatrywania ran po nalewki. Internet jest pełen przepisów, musisz powtórzyć swoje poszukiwania.
Co do stosowania "soku" bezpośrednio na skórę, spotkałam się z tym, w jednym przypadku, ze względu na trądzik w drugim na wrastające włoski.

3

Odp: Aloes

Na początek go rozcieńcz, bo to jednak sok roślinny, może ci podrażnić skórę (choć nie powinien) może być zwykła przegotowana woda. najpierw w stosunku 1:4, potem pół na pół a jak twoja skóra będzie sok dobrze tolerować to możesz taki "żywy" bezpośrednio na skórę.

4 Ostatnio edytowany przez Ramirezik (2013-11-14 22:43:02)

Odp: Aloes

Małe info dla Ciebie o aloesie big_smile

Aloe Vera jest sucholubnym, a nawet sukulentnym krzewem o spiralnie ułożonych mięsistych liściach bez łodygi. Zawiera bardzo cenne enzymy, glikozyd aloinę, żywice, witaminy, minerały i wiele innych substancji. W chwili obecnej zapotrzebowanie na aole jest tak duże, że jest uprawiana na rozległych plantacjach. Aloes jest znany od wielu wieków. Aleksander Wielki uznał go w czasie podbojów za jedyny środek skutecznie łagodzący stłuczenia i zranienia.

Aloes zastosowanie:
- poprawa funkcji trawiennych
- ulga przy zgadze i niestrawności
- ulga przy wzdęciach i skurczach jelitowych
- regulacja wypróżniania
- regulacja nawracających biegunek
- wysiłki odchudzania są bardziej efektywne
- poprawa samopoczucia i wzrost energii
- zmniejsza poziom złego LDL cholesterolu
- zwiększa stosunek dobrego HDL cholesterolu do całkowitego poziomu cholesterolu we krwi
- zmniejsza poziom trójglicerydów
- zmniejsza poziom fosfolipidów
- odkryte w aloesie związki z grupy lektyn mają wybitne działanie antyzakrzepowe

źródło arkazdrowia.wordpress. com

5

Odp: Aloes

Spokojnie możesz zmieszać miąższ z aloesa z otrębami i kłaść jako maseczkę na twarz - ja to stosowałam szczególnie w okresie dojrzewania, kiedy pryszcze.. ah ;-). Działało i dzięki temu ponoć nie mam ranek na twarzy, a pryszczy miałam czasem takie, że wstydziłam się z domu wychodzić. Polecam.

6

Odp: Aloes

odkopie temat.. stosujecie może soki aloesowe firmy Top aloe Vera ? aż 99% aloesu..

7

Odp: Aloes

aloes świetna sprawa : ) mąż ma alergie często zatkany nos i katar kupiłam mu ostatnio krople z aloesem właśnie. Powoli jest lepiej te akurat to aquamer coś tam bo tam jest pare rodzajów ale pytajcie o te z aloesem właśnie  na pewno w aptece wiedzą, które to bo teraz nie pamiętam.

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024