Zabytki - rekonstrukcja? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » KULTURA » Zabytki - rekonstrukcja?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

1

Temat: Zabytki - rekonstrukcja?

Moje miasto, tak jak wiele, innych dużych miast, było odbudowane po wojnie. Wiele razy dyskutowałam na temat rekonstruowania zabytków.
Widziałam np. San Leo we Włoszech - miasto zbudowane na wzgórzu. Nowe domy są stylizowane na stare, w efekcie całość wygląda dość spójnie i ma klimat średniowiecznego miasteczka z romańską świątynią.
W Polsce mamy często okropny mix  - stare obok nowego, to co odbudowane, to zbieranina tego, co zostało z innych miejsc - wchodzi się do kościoła, a tam tylko nieliczne detale oryginalne, reszta pochodzi "z ziem odzyskanych", nie mówiąc już o tym, że rekonstrukcja nie zawsze jest wierna, nawet jeśli zachowały się dokumenty obiektu.
Z drugiej strony - nasza historia była burzliwa, gdyby ograniczyć się tylko do zachowanych zabytków, to niewiele pozostałoby do zwiedzania sad
Jest wiele miast, które zachwycają swoją nowoczesnością. Może takie rozwiązanie byłoby lepsze? Można byłoby zbudować nowoczesne, przestronne, spójne architektonicznie aglomeracje, mniejsze byłyby problemy komunikacyjne, itp.

Jakie jest wasze zdanie - dobrze, że odbudowano zabytki, czy tak jak Brazylia - należało stworzyć nowe miasta?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Zabytki - rekonstrukcja?

Rekonstruować? Nie... Po co? Jaki w tym sens?  No chyba, że pod turystów - Ale my to nie Włochy big_smile
Raczej restaurować to, co zostało. Dbać o to. Docenić mury, które stoją od 300 - 500 i więcej lat i trwają.

3

Odp: Zabytki - rekonstrukcja?
Averyl napisał/a:

...
Jakie jest wasze zdanie - dobrze, że odbudowano zabytki, czy tak jak Brazylia - należało stworzyć nowe miasta?

Się mi zdaje, że to się nie musi wykluczać... ale czy my mamy takie przeludnienie by nowe miasta tworzyć?
Takie Borne Sulinowo chyba nie bardzo zagospodarowane stoi? A tez przecież jakaś z niego "ciekawostka przyrodnicza"?

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KULTURA » Zabytki - rekonstrukcja?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024