Witam wszystkie piękne panie, mam kilka pytań odnośnie ciąży - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Witam wszystkie piękne panie, mam kilka pytań odnośnie ciąży

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

Temat: Witam wszystkie piękne panie, mam kilka pytań odnośnie ciąży

Witam piękne panie:)
Jestem tutaj nowa więc proszę o łagodne potraktowanie mnie:):P
Więc tak mam kilka pytań odnośnie ciąży.
Jestem w 31 tygodniu ciąży to znaczy termin wyliczony mam z OM na 6 listopada chociaż pierwszy raz jak poszłam na wizytę do lekarza (15 marzec) lekarz powiedział ,żę to 5 a 6 tydzień ciąży pierwsze powiedział ,żę 5 a na karcie mam zapisany 6 wiec niech będzie 6. Czy lekarz liczy tygodnie od ostatniej miesiączki ?czy jak? Jestem w ciąży z pierwszym dzieckiem i nie wiem jak to jest ;/.
Jak na złość nie pamiętałam dokladnie dnia w styczniu kiedy dostałam miesiączkę( miałam wtedy trudne przejścia  bardzo i nie zwracalam uwagi na datę miesiączki) był to albo 26 , 28 albo 30 styczeń lekarzowi podałam termin miesiączki z 30 styczeń i obliczenia z OM były w sumie takie same jak z USG czyli wychodził niby ten 6 tydzień ciąży. Przechodząc do sedna chciałam zapytać czy możliwe ,żę byłam już w ciąży wtedy kiedy miałam miesiączkę w styczniu? mogłam zajść wtedy ? czy może już byłam w ciąży czy jest taka możliwość ? czy tak jak przypuszczam stało się to gdzieś na początku lutego ? Naprawde tyle czytam o tym rożnych wpisów i jeden różni się od drugiego więc już sobie kompletnie głowe zamotałam. Jeszcze jedno pytanie gdy lekarz powiedział mi ,że to np 6 tydzień ciąży ( wtedy w marcu) to jest jeszcze mozliwosc np ,że to np 4 tydzień był?

Bardzo proszę o odpowiedzi i łagodne podejście smile:)

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Witam wszystkie piękne panie, mam kilka pytań odnośnie ciąży

"Ciąża trwa około 40 tygodni, czyli 280 dni. Informację o tym, w którym tygodniu ciąży jesteś, liczy się od pierwszego dnia ostatniej menstruacji (według teorii Naegelego). Należy pamiętać, że wiek ciążowy, którym posługują się lekarze różni się od wieku zapłodnieniowego i jest zwykle około 2 tygodnie dłuższy. Dlatego, jeżeli lekarz mówi, że jesteś w 8 tygodniu ciąży, to do zapłodnienia doszło prawdopodobnie 6 tygodni temu."
Tak jest napisane na niektórych portalach ciążowych.

Lekarz ponadto wylicza wiek ciąży z pierwszego USG. Daty z obu sposobów wyliczania wieku ciąży bywa różny ponieważ owulacja nie zawsze następuje w równych odstępach czasu tak jak cykle nie zawsze są identyczne. Wiek ciąży z początkowego usg jest najbardziej wiarygodny ponieważ na początku płody rozwijają się mniej więcej jednakowo - później jest już więcej różnic co do wielkości i wagi dziecka co uniemożliwia ocenę wieku ciąży.

To tyle z informacji które sama znalazłam. Mam nadzieję że napisałam w miarę jasno i sama nic nie pokręciłam.

Patrz sercem - najważniejsze jest dla oczu niewidoczne.

3

Z tego co wyliczyłam z terminu porodu to w ciążę zaszłaś w połowie lutego. Mi wyszedł 14 luty oczywiście w założeniu że masz cykle standardowe - 28 dni. Mam nadzieję że coś pomogłam. Możesz skorzystać z kalkulatorów ciąży w internecie.

Patrz sercem - najważniejsze jest dla oczu niewidoczne.
Reklama

4

Pomogłaś bardzo smile Dziękuję <3

5

W lutym właśnie zaczęłam się odchudzać jeszcze na dodatek chorowałam trochę na grypę czyli był jeszcze większa możliwosc zajscia w ciąże  wtedy by się zgadzało:)

Reklama

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Witam wszystkie piękne panie, mam kilka pytań odnośnie ciąży

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016