Jak skutecznie nauczyć się angielskiego? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 106 ]

Temat: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

uderzam z problemem. otóż od kiedy pamiętam mam problemy z nauką jęz. obcych sad Nigdy nie wchodziły mi do głowy słówka. w dzisiejszych czasach nie znać dodatkowego języka to wstyd. chciałabym bardzo nauczyć się lepiej angielskiego. macie jakieś dobre sposoby zeby ta nauka jakoś szła? proszę o porady.

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez skakanka88 (2013-08-22 18:40:43)

Odp: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Wiesz co mi pomogło? Tłumaczenia. Na początku nie wiedziałam, czy dobrze, a z czasem mogłam poprawiać nawet siebie, bo czułam, że coś nie gra i sensu nie ma i szukałam, szperałam i odnajdywałam odpowiednie tłumaczenie jakiejś frazy. Oglądaj seriale/filmy po angielsku z napisami polskimi, a potem z angielskimi. Albo najpierw z angielskimi, a potem z polskimi.

Masz jakiś ulubiony serial/film/książkę? Czytaj opowiadania stworzone przez fanów na podstawie tychże. Polecam stronę fanfiction.net. Tam jest tego od groma i ciut ciut. W różnych językach wink

Moja znajoma podpisywała wszystko w domu w języku obcym.

Zarejestruj się na stronach, gdzie można poznać kogoś z zagranicy, więc będziesz musiała pisać w danym języku, a nawet będziesz mogła wymienić się znajomością polskiego smile

3 Ostatnio edytowany przez Paweł-1979 (2013-08-22 19:27:53)

Mi zawsze powtarzano, żeby najszybciej nauczyć się języka ,trzeba z nim przebywać jak najwięcej.
Tak jak dziecko które dopiero uczy się mówić, jest non stop "atakowane" mową, tak ty nie ograniczaj się tylko do lekcji na kursie czy w szkole ,czy choćby do godzinki z książką lub z programem. W czasie wolnym staraj się jak najwięcej przebywać z mową angielską np. Włącz BBC nie musisz wszystkiego rozumieć, ważne że "przesiąkasz" językiem słuchając.
Bajki dla dzieci po angielsku (pamiętaj że w obcym języku jesteś dzieckiem ) .Dobrze by było jak byś miała z kim rozmawiać kto dobrze zna język. To jest potrzebne choćby po to żeby uczyć się zastępować w zdaniu słówka których nie znasz słówkami które znasz ,budować zdanie tym czym już dysponujesz ,to odblokowuje a radość jak ktoś cię zrozumie co chcesz przekazać, bardzo buduje i motywuje wink
        Where there is a will there is a way  Dla chcącego nie ma nic trudnego. wink
Powodzenia wink

"Ce­lem nasze­go życia nie po­win­no być po­siada­nie bo­gac­tw, lecz bo­gac­two bycia."- E.Fromm
Reklama

4 Ostatnio edytowany przez YOGI bear (2013-08-22 19:28:15)

Popieram zdanie Pawła.
Sam jestem antytalentem językowym, ale oglądając kiedyś (bardziej słuchając big_smile) czeską telewizję, obyłem się z tym językiem na tyle, że zacząłem rozumieć kontekst wypowiedzi w programach informacyjnych, bez żadnych słowników, samouczków itp.

Także teraz, oglądając rosyjskie filmy w oryginale, bardzo szybko przypomniałem sobie ten język i praktycznie nie mam problemu z odbiorem treści filmu.

5

Mam tak samo problem z tym. I niby wiem, że trzeba oglądać filmy po angielsku, słuchać radia, nawet myśleć po angielsku, to mimo tego tak nienawidzę tego języka, jest dla mnie tak wstrętny, że nie potrafię się zmusić do nauki... Już sama nie wiem co może mi pomóc żeby się przełamać i po prostu zacząć uczyć!

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"
Reklama

6

Ale po co uczyc sie czegos, czego sie nie lubi?

Made the wrong move, every wrong night
With the wrong tune
Played till it sounded right, yeah

7 Ostatnio edytowany przez XX30 (2013-08-23 20:05:33)

NinaLafairy napisał/a:

Racja.

Ja np uwielbiam angielski, a uczyłam sie go spisując teksty piosenek ze słuchu i starając sie znaleźć odpowiednie słowa w słowniku. Potem sobie podśpiewywałam smile ucząc sie całej masy tekstów.

Ale rosyjski mi nigdy nie leżał. I chyba bym sie popłakała jakbym sie go miała nauczyć. Obecnie szukam kolejnego języka. Jeszcze nie zdecydowałam sie który mi sie spodoba.

Jeśli nie lubisz brzmienia danego języka, ciężko Ci sie będzie go nauczyć... bo nie będzie Ci "wpadał w ucho".

Paweł-1979 napisał/a:

Where there is a will there is a way  Dla chcącego nie ma nic trudnego. wink
Powodzenia wink

Pawel tym tekstem przyponiales mi piosenke na ktorej uczylam sie angielskiego.

Rappin' 4 Tay Problems Lyrics -youtube
No I can't run I can't hide from all this pressure
If I sell out that means I'm copping to a lesser charge
And whenever there's a will baby there's a way
Each one teach one I always say
The murder rate is rising soceity ain't scaring me
Life is like a puzzle ain't no telling when they'll bury be
They wanna tell me how to live
But I got dues to pay now how much money you gon' give
For my PG and me bill, 'cause it's a week late,
Leave the hustle alone, fool, don't procastanate,
Cause I'm a get mine, and that's the way I was taught,
Fool, now what you thought, (...)

Great minds discuss ideas.
Average minds discuss events.
Small minds discuss people.

by Eleanor Roosvelt

8

Ja nie lubie niemieckiego.
Angielskiego uczylam sie z ksiazek i filmow. Swoja droga uwazam, ze Harry Potter to swietna metoda uczenia sie angielskiego , i filmy i ksiazki. Ale nic nie nauczy nas tak jak rozmawianie i pisanie po angielsku.

With the wrong tune

9

Tak, tylko jak język nie będzie do Ciebie przemawiał ... To tak jak z muzyka ... sa kawałki których mogłabyś słuchać na okrągło a inne wkurzają już przy pierwszej nucie.

Great minds discuss ideas.
Average minds discuss events.
Small minds discuss people.

by Eleanor Roosvelt

10

Wlasnie - to jest pytanie - jak nauczyc sie jezyka? 
Trzeba po pierwsze, myslec w tym jezyku - bo bez sensu jest formulowanie zdania po polsku, i potem tlumaczenie na jezyk obcy. Musi powstac cos w rodzaju maszynki, automatu, ktory sam dziala. jest to calkowicie niezalezne od woli.
Nauczenie sie angielskiego to nauczenie sie innego niz nasz sposobu myslenia.
Jak sie to zalapie - angielski jest latwy. Ja mam problem z przeskakiwaniem z jednego jezyka na drugi. Podobno gdy uczy sie jezyka jako dziecko jest komunikacja miedzy tzw, polami brocka. Ja mam przepasc.
Gdy porozumiewam sie w j, angielskim - nie rozumiem polskiego. Dunskiego ucze sie w oparciu o angielski - mam tylko slownik dunsko - ang , ang - dunski i politiken ordbog (dunsko -dunski). Wiec mam jakas komunikacje miedzy tymi jezykami. co jest dobre - jak brakuje slow, sztukuje angielskim.
Mysle, ze powinnas sie poslugiwac slownikiem ang- angielskim. Np. Oxford Dictionary of Current English. Kazde slowo wytlumaczone po angielsku. Co ma jednak zle strony. Ja np.  nie znam nazw drzew. Bo co mi da wyjasnienie, ze jakies slowo oznacza drzewo lisciaste z okraglymi liscmi?
Co do wymowy - powtarzac za kims, kto ma dobra. Prosta sztuczka, a skutkuje. Mnie Anglicy chwalili za wymowe - a nigdy orlem nie bylam. Znajdz jakies teksty z podpisami po angielsku, i powtarzaj.
Byla bym wdzieczna, jakby ktos podpowiedzial, jak opanowac dunska wymowe ( i nie uszkodzic aparatu mowy)

.

11

Przeczytalam calego HP po angielsku - mam siostre potteromaniaczke. Polecam, filmy tez - najlep?iej DVD z podpisami ang.

.

XX 30 może zdecydujesz się na język chorwacki? Angielskiego nigdy nie lubiłem się uczyć. Chorwacki poznaję na zasadzie zabawy.

Hrvatska Ljubavi Te!
Wierzę w miłość od pierwszego spojrzenia,
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

13 Ostatnio edytowany przez femte (2013-08-24 10:27:57)

Tylko  moze akurat angielski jest jej potrzebny? Wlasciwie angielski to jezyk, ktory przydaje sie zawsze i kazdemu.
Chorwacki na pewno dla nas jest latwiejszy - ta sama zasada dzialania jak polskiego. Wiem, bo uczylam sie rosyjskiego, tez laciny (klasycznej i medycznej)
Przy takiej konstrukcji jezyka znaczenie slowa odczytuje sie po koncowce. Jak w polskim. Czyli obojetnie czy napiszemy, ze Jan uderzyl piotra, czy Piotra uderzyl Jan.
W angielskim ( dunskim tez)  nie ma odmiany. O sensie zdania decyduje kolejnosc wyrazow. To cala filozofia, trzeba tego sie nauczyc.
Jestem wyjatkowo tepa jezykowo. Zauwazylam, ze mozg latwiej przyswaja jezyk, gdy zajmujemy sie interesujacym problemem. Niestety, programy do nauki jezykow chyba opracowuja ludzie, ktorzzy maja inne pojecie tego, co interesujace. Jekies bla bla psychologiczne czy spoleczne. mialam tak z angielskim, teraz dunskim. Tematy, ktore mnie zupelnie nie interesuja. czy powinno sie stosowac bardziej rygorystyczne zasady wychowania dzieci, czy przeciwnie? Czy  dobrym pomyslem jest jeden dzien w tygodniu bez internetu. I tak dalej.
Ksiazki, ktore daja jako lektury - wspolczesny, mlody bohater, z ktorym czytelnik moze sie utozsamiac. Problem troche sensacyjny (jakies wlamanie czy nawet morderstwo) ale bardziej psychologiczny - jaka postawe przyjmie bohater. Nuda.
Ja staram sie czytac cos, co daje jakies informacje, rozszezy swiatopoglad. Mam juz pozwolenie, bede zdawac lektury wg, wlasnego wyboru, spoza specjalnej serii dla uczacych sie jezyka.

.

14

NinaLafairy napisał/a:

Bo trzeba wink Już nawet nie chodzi o to, że każdy angielski teraz zna i wstyd nie umieć, ale jakby kiedyś "trzeba było" wyjechać zarabiać na życie, to wiadomo o ile lepiej mają ci, którzy język znają.

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

15

Nemezys napisał/a:
NinaLafairy napisał/a:

Bo trzeba wink Już nawet nie chodzi o to, że każdy angielski teraz zna i wstyd nie umieć, ale jakby kiedyś "trzeba było" wyjechać zarabiać na życie, to wiadomo o ile lepiej mają ci, którzy język znają.

Ale jak wyjedziesz np. do Francji, to angielski ci do życia jakoś wybitnie potrzebny nie będzie wink

NinaLafairy napisał/a:

Jednak są pewne rzeczy, które wiedzieć trzeba. Matmy nie lubiłam, a jednak jej podstawy się przydają wink

Nie znoszę niemieckiego. Uczyłam się 5 lat. 2 w podstawówce, 3 w gimnazjum. Gdy w licem nadarzyła się okazja do zmiany, zrobiłam to od razu, a niemiecki wyrzuciłam z pamięci. Umiem się dziś tylko przedstawić. Nie płaczę z tego powodu, znam angielski dość dobrze, uczę się francuskiego i mi do szczęścia język, którego nie lubię nie potrzebny.

Jest tyle języków, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie i jeśli nie lubi angielskiego (którego swego czasu też nie lubiłam, ale mi przeszło big_smile), to może uczyć się innych, na które też pracodawcy patrzą przychylnym wzrokiem.

Niedawno byłam na jakichś targach pracy dla studentów. Sporo przedstawicieli różnych firm poszukiwało ludzi ze znajomością języków innych niż angielski. Najczęściej spotykałam połączenie niemiecki-francuski.

16

skakanka88 napisał/a:
Nemezys napisał/a:
NinaLafairy napisał/a:

Ale jak wyjedziesz np. do Francji, to angielski ci do życia jakoś wybitnie potrzebny nie będzie wink

Wiem, dlatego uczę się francuskiego smile Ale wiadomo - lekcje francuskiego droższe, niż angielskiego, w szkole zawsze angielski angielski i angielski (pech chciał, że ani w liceum ani na studiach nie mogłam wybrać francuskiego, a za niemiecki serdecznie podziękowałam big_smile) i ogólnie innego języka niż angielski mogę uczyć się tylko sama, w domu. A to nie to samo...

17

Nemezys napisał/a:
skakanka88 napisał/a:
Nemezys napisał/a:

Wiem, dlatego uczę się francuskiego smile Ale wiadomo - lekcje francuskiego droższe, niż angielskiego, w szkole zawsze angielski angielski i angielski (pech chciał, że ani w liceum ani na studiach nie mogłam wybrać francuskiego, a za niemiecki serdecznie podziękowałam big_smile) i ogólnie innego języka niż angielski mogę uczyć się tylko sama, w domu. A to nie to samo...

Czy droższe? W jednej z lepszych szkół językowych w moim mieście, j. francuski od podstaw do poziomu egzaminacyjnego kosztował tyle samo, co angielski.

No ja na studiach też mogłam wybierać tylko między angielskim a niemieckim. A jeśli już mogłam wybrać zajęcia z francuskiego w grupie międzywydziałowej to robili pod górę - pierdylion podań, wizyty w dziekanacie, podpięcia w USOS, a potem taka mała niespodzianka - zmiana planu tongue

Teraz będę mieć możliwość podreperowania mojego francuskiego "na żywo". Początki będą ciężkie, bo wielu rzeczy nie pamiętam, ale mam nadzieję, że dam sobie radę, a Francuzi nie są aż tak wredni i bardziej skorzy do angielskiego niż to jak są przedstawiani przez innych. Ja trochę podukam po francusku, oni po angielski i się dogadamy big_smile

18

skakanka88 napisał/a:

Czy droższe? W jednej z lepszych szkół językowych w moim mieście, j. francuski od podstaw do poziomu egzaminacyjnego kosztował tyle samo, co angielski.

Nie wiem czy zależy od miasta - u mnie szukałam, pytałam i wszędzie francuski był jednak droższy, a jak był tańszy, to otwierany dopiero, gdy się grupa utworzy. Albo nauczany metodą, która nie do końca mnie zachęcała. Nie wiem, jaka metoda OD PODSTAW najlepsza? Chodziłam na kurs angielskiego prowadzony metodą BLS Communication i nawet będąc w grupie niskiej, gdzie rozumiałam wszystkie zdania, to jakoś "wyżej" wspiąć się nie mogłam. Wszystko nauczone na pamięć (bo tak trzeba), teraz nie pamiętam nic... więc jeśli o ten kurs akurat chodzi, to w moim przypadku pieniądze wyrzucone w błoto.
Myślałam nad jakąś szkołą/kursem z dwoma językami - angielskim i francuskim, żeby taniej było.

19 Ostatnio edytowany przez Melancholy (2013-08-24 21:03:15)

femte napisał/a:

Mysle, ze powinnas sie poslugiwac slownikiem ang- angielskim. Np. Oxford Dictionary of Current English. Kazde slowo wytlumaczone po angielsku.

Moim zdaniem to bardzo, bardzo dobra rada, ale dla osób, które już mają opanowane jakieś podstawy, bo inaczej po prostu nic nie zrozumieją smile Ale będąc w liceum w klasie z rozszerzonym angielskim (nawet biologię w połowie miałam po angielsku), nie znosiłam mojej nauczycielki za to, że m.in.kazała nam się uczyć na pamięć wybranych definicji słów ze słownika ang.-ang. Czytaliśmy też te definicje na lekcjach. Cały czas mieliśmy rozmawiać po angielsku, co było dość krępujące, choć z czasem przestało przeszkadzać. Okazało się, że te definicje to jednak bardzo przydatna sprawa, ponieważ nie znając jakiegoś słówka, można je po prostu opisać, idąc naokoło też można się dogadać i to bardzo ułatwia sprawę. Wtedy najważniejsza kwestia to umieć zacząć, ale najczęściej definicja zaczyna się od thing, behaviour, feeling/state of mind, place etc. Załóżmy, że nie znam słowa 'nest'. A muszę komuś powiedzieć coś związanego z tym słówkiem. Wtedy zamiast się zaciąć mówię np. I mean the place on a tree where adult birds raise their children, feed them etc. Coś w ten deseń - wtedy rozmówca od razu wie, o co chodzi. Nie polecam uczenia się miliona nikomu niepotrzebnych czasów (angielski ma ich kilkanaście) - większości i tak się nie używa. Jakieś podstawy powinno się mieć, wiedzieć, że w ogóle istnieje taka struktura, czy też umieć powiedzieć coś w stronie biernej, bo jednak to też czasem się przydaje, ale bez szczegółów. Najbardziej polecam native speakera, ale oczywiście wychodzi to drożej. Jednak są tacy, którzy biorą mniej za godzinę, ale uczą np. przez Skype, ostatnio na stronach z korepetycjami sporo jest tego typu ogłoszeń. Ale rzeczą najważniejszą jest nauka słówek. Słówka, słówka i jeszcze raz słówka. Tak samo jak w Polsce kiedy ktoś powie np. Ja być wczoraj u mama gotować kolacja, to i tak wiemy o co chodzi. A kiedy ktoś powie np. Ja byłem wczoraj eee...eee...you know...eee...dinner, you know! To raczej się nie dowiemy.

Teoretycznie coś o tym wiem, bo jestem niedoszłą nauczycielką angielskiego, na studiach miałam dzień w dzień kontakt z native Brytyjką i rozmawiałam przez 2 lata prawie non-stop po angielsku, a poza tym udzielam korków dzieciom już chyba z 5 lat.

Wiele osób dobrze radzi np. z piosenkami, osobiście sporo mi to dało, tłumaczyłam teksty, które mi się podobały, jeszcze wtedy tekstowo.pl nie było tak znane, tłumaczeń też często nie było i radziłam sobie sama. Polecam też po prostu śledzić tekst piosenki za artystą, aż w końcu zacznie się samemu rozróżniać poszczególne słówka, a później już można śpiewać razem z nim:)

Jeśli kogoś nie stać też na prywatne lekcje, czy szkołę językową, można skorzystać z mnóstwa darmowych kursów w internecie albo iść do antykwariatu i poszukać podręcznika dla początkujących z płytą z ćwiczeniami. Polecam najpierw przejrzeć podręcznik, bo np. Bugs' World cz.1 dla początkujących raczej niewiele da osobie dorosłej, bo tam po prostu większość to obrazki smile Uczyłam w minionym roku szkolnym 9-latkę, która miała 3 części tego podręcznika i z 1.niewiele dało się zrobić.

Polecam też oglądać filmy po angielsku Z NAPISAMI w celu osłuchania się z językiem, często padają frazy, zwroty, które się powtarzają, jak hasło dr House'a "Everybody lies" smile Wtedy łatwiej zapada w pamięć.

Nauka będzie też lepiej wchodzić, kiedy dowiemy się, czy jesteśmy wzrokowcami, słuchowcami, czy mamy jeszcze inaczej. Ja np.jestem wzrokowcem i zaznaczałam sobie jakimś kolorem dane zwroty i często przypominało mi się coś po tym, jak sobie uświadomiłam, że np. dane hasło było na górze strony, a jakieś inne na środku.

Ale podstawa to SŁÓWKA!

20

ja jednak polecam slowniki ang- ang. Frazeologiczne to sie chyba nazywa? nawet jezeli nie rozumiesz opisu- to sam opis jest forma nauki. A pozwoli zostac na obszarze "angielskim" nie wracajac do polskiego. Wiec uczy sie myslenia po angielsku.
Na nauke slowek mam jeden, moze smieszny sposob, ?podal mi go lata temu nauczyciel. W miejscu, gdzie czesto przebywasz z niezajetym umyslem, ponaklejaj karteczki. Najlepszym miejscem jest ubikacja. Naprawde, spedza sie tam sporo czasu, mozna sobie poczytac.
Jednak same slowka to za malo, trzeba znac zastosowanie. Slowo niekoniecznie musi byc uzywane w ten sposob,, co polski odpowiednik.
Ja pozyczam ksiazki z biblioteki, z plytami CD. najpierw slucham rozdzialu, potem czytam ze slownikiem, slucham jeszcze raz, slucham i powtarzam.
Te nowoczesnne metody nauki polegaja na wyobrazaniu sobie znaczenia slow, np, slowo "water" wyobrazasz sobie zimna, czysta wodw. A co innego robimy czytajac ksiazke? Widzisz ta wode, nawet nie zadajac sobie trudu.
Mozna robic sobie slowniki np, na googlu. Od razu podana wymowa. ja robie takie dunsko - angielskie.  na lekcjach mam nauczycieli angielskojezycznych, tlumaczenia slow czy zwrotow daja tylko angielskie.

.

21

O właśnie, też kiedyś przyklejałam sobie takie małe karteczki np.do monitora, fajny sposób. Można też sobie ustawić tapetę z kilkoma słówkami, prędzej czy później wejdą do głowy.
Femte dobrze mówi, jeśli chodzi o poznanie zastosowania słówek, to zawsze warto spróbować samemu napisać sobie jakieś przykładowe zdanie, dostosowane do swojego poziomu. Np. uczysz się, że 'house' to dom, do tego możesz dodać zdanie: I live in a big house.

22

Ja tłumaczyłam piosenki z angielskiego na polski oczywiście ze słownikiem...może i Ty spróbuj smile

"Kiedy wierzysz w siebie, nie starasz się przekonać innych. Kiedy jesteś zadowolony z siebie, nie potrzebujesz aprobaty pozostałych." Lao Tze

23

Ja uwazam, ze wszystkiego mozna sie pieknie w teorii nauczyc, ale jezyka sie tak naprawde nie zna do kiedy nie zacznie sie go uzywac w rozmowie i w zyciu.
Moja kolezanka jest nauczycielka angielskiego w liceum. Moj maz mowi, ze mowi ona dobrze i poprawnie, ale tak , ze od razu wiadomo, ze nie mieszka tutaj i, ze nigdy nie mieszkala. Zbyt nienaturalnie.

With the wrong tune

24

Oczywiście, że najlepsza metoda, to wyjechać za granicę i tam się uczyć angielskiego w codziennym życiu wink Moja kuzynka, skończyła filologię i uczyła w szkole, a gdy pierwszy raz pojechała do Nowego Jorku, to w sklepie dogadać się nie mogła.

Ale wszystkie te rady, o których piszecie sama zastosuję w nauce, zmotywowałyście mnie! smile

25

Znam ten ból smile Z anglika zawsze byłam noga w szkole, na samych trójach i dwójach jechałam smile Dopiero na studiach wzięłam się za siebie smile Głośno wtedy zrobiło się o kursach SITA ? nowoczesna metoda nauki przy pomocy odprężenia (wtedy szybciej zapamiętujesz słówka). Zachęcona opiniami kupiłam cud okularki, które faktycznie okazały się cudem big_smile Szybko nadrobiłam językowe zaległości. Oprócz kursu, jeszcze starałam się jak najwięcej oglądać filmów na początku z napisami, potem bez smile Rok temu.... nie półtora roku (ależ ten czas leci) wyjechałam do UK jak większosć rodaków za pracą. Powiem Ci, że trochę się bałam jak to będzie z  tym angielskim, ale radzę sobie bez problemu. W mojej pracy mam do czynienia z ludźmi mówiącymi wyłącznie po angielsku i spokojnie się z nimi dogaduję smile

26

KoalaK napisał/a:

Znam ten ból smile Z anglika zawsze byłam noga w szkole, na samych trójach i dwójach jechałam smile Dopiero na studiach wzięłam się za siebie smile Głośno wtedy zrobiło się o kursach SITA ? nowoczesna metoda nauki przy pomocy odprężenia (wtedy szybciej zapamiętujesz słówka). Zachęcona opiniami kupiłam cud okularki, które faktycznie okazały się cudem big_smile Szybko nadrobiłam językowe zaległości. Oprócz kursu, jeszcze starałam się jak najwięcej oglądać filmów na początku z napisami, potem bez smile Rok temu.... nie półtora roku (ależ ten czas leci) wyjechałam do UK jak większosć rodaków za pracą. Powiem Ci, że trochę się bałam jak to będzie z  tym angielskim, ale radzę sobie bez problemu. W mojej pracy mam do czynienia z ludźmi mówiącymi wyłącznie po angielsku i spokojnie się z nimi dogaduję smile

A próbowałaś wcześniej innych metod nauki? Dopiero SITA Ci pomogła? smile

27

Nemezys - próbowałam smile tłumaczyłam teksty, czytałam (a raczej starałam się ) książki w oryginale, czyli po ang, oglądałam filmy bez napisów...

28

W moim przypadku wiele dobrego zrobiła prywatna szkoła językowa, do której chodziła w młodych latach. Dobrze jest chodzić na jakiś kurs. Pomijając już to, że trzeba znać na jakiś poziomie gramatykę, to dobrze jest obcować z danym językiem, jeśli nie ma możliwości wyjazdu, to przynajmniej za pośrednictwem filmów, książek, prasy. Ale o tym była już mowa.

Tylko nowe złudzenia chronią nas od rozpaczy po stracie dawnych.

29

Jeszcze dodam, że uczyłam się jak każdy, w szkole smile Próbowałam też sama coś dłubać, kupowałam podręczniki, jakieś gazetki z nauką języka i kasetami magnetofonowymi (heh teraz to zabytek taka kaseta big_smile ). Pamiętam jak słuchałam w walkmanie big_smile Pamiętam, że miałam też mały epizod w szkole języków obcych, bo rodzice mnie zapisali. Kiepsko mi szło i w końcu sama zrezygnowałam.

30

Mi pomogły poza różnymi kursami także różne audiokursy, których sobie słuchałem chodząc pieszo do pracy (8 km w jedną stronę). Potem sięgnąłem do gazet i ksiązek. Może to dziwnie zabrzmi ale miałem motywację, bo tak bardzo chciałem poznać kogoś z zagranicy, ale się nie udało wtedy. Dużo potem pomogły misje wojskowe. A dziś z przyjemnością zaczynam uczyć się języka czeskiego. smile. Po cichu marzy mi się poznać jakąś miłą Czeszkę, z którą chętnie bym pokonwersował wink

[Sygnatura wulgarna - usunięta przez moderację]

http://www.youtube.com/watch?v=_sUrkn9ztAg
adam_K napisał/a:

Mi pomogły poza różnymi kursami także różne audiokursy, których sobie słuchałem chodząc pieszo do pracy (8 km w jedną stronę). Potem sięgnąłem do gazet i ksiązek. Może to dziwnie zabrzmi ale miałem motywację, bo tak bardzo chciałem poznać kogoś z zagranicy, ale się nie udało wtedy. Dużo potem pomogły misje wojskowe. A dziś z przyjemnością zaczynam uczyć się języka czeskiego. smile. Po cichu marzy mi się poznać jakąś miłą Czeszkę, z którą chętnie bym pokonwersował wink

Bardzo lubię słuchać piosenek po czesku. Język ten będący często obiektem żartów i drwin jest przecież niezwykle ciekawy i piękny. Idąc Twoim tokiem myślowym Adamie mnie się marzy poznanie jakiejś miłej Chorwatki.

Hrvatska Ljubavi Te!
Wierzę w miłość od pierwszego spojrzenia,
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

32

Kochaniutkie i kochani big_smile , dzięki za tyle odpowiedzi i porad, aż zaskoczona jestem smile A co myślicie gdybym zaczęła oglądać filmy bez napisów, tłumaczyła sobie piosenki i używała SITA to szybko się nauczę języka? Dużo pracy będzie trzeba włożyć, ale może się uda smile

NinaLafairy, ja zawsze lubiłam angielski, mimo że nie szła mi nauka smile Taki paradoks smile Zresztą jak już pisałam w dzisiejszych czasach trzeba znać języki obce.

33

A wg mnie najlepiej zapisać się na kurs językowy. Nie musi to być od razu szkoła językową z regularnymi lekcjami, na które trzeba dojeżdżać. Ja 3 miesiące temu zapisałam się na kurs do ESKK. Uczę się w  domu wtedy kiedy mam czas  dzięki  niemu już bardzo dużo umiem smile.
Teraz mogę oglądać filmy bez lektora i wszystko rozumiem, nie to co kiedyś wink.

"Kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, to właściwie sam fakt, że żyjemy, powinien nas najbardziej zadziwić."
Reinhold Schneider

34

Nie ma jednej najlepszej metody (gdyby taką wymyślono, dawno byśmy o tym wiedzieli big_smile ). Jeden najlepiej przyswaja wiedzę na kursach, inny ucząc się z książek w domu, ktoś jeszcze inny poprzez oglądanie programów w języku obcym.
Ja np. wykupiłam kurs z ESKK, żeby przeskoczyć następny poziom z angielskiego, przemęczyłam dwa zeszyty, a reszta leży nieruszana i czeka na lepsze dni. Nie odpowiada mi forma tam podana. Wolę korzystać ze stron internetowych (bardzo przydatna jest strona BBC Learning English) i kompendium gramatyki w podręczniku.
Z kolei moja siostra, której nigdy nie chciało się siedzieć nad słówkami i opanowała angielski tylko w takim podstawowym zakresie, tyle co do matury podstawowej (która jest bardzo łatwa), bardzo poprawiła język oglądając seriale - część po angielsku z polskimi napisami, ale w największym stopniu koreańskie dramy i programy rozrywkowe z napisami angielskimi. Nawet mimo tego, że więcej czytała niż słuchała, teraz nie ma problemu dogadać się za granicą. U mnie ta metoda nie działa, ale ja mało oglądam, częściej słucham angielskiego radia.

Każdy ma jakieś indywidualne preferencje, więc cała sztuka polega na tym, żeby znaleźć najlepszy dla siebie sposób. Ważne, żeby nauka języka nie była katorgą, więc jeśli ktoś nie lubi ślęczeć nad książkami i zakuwać na pamięć, na pewno nie powinien ograniczać się do książek ani traktować ich jako podstawowego źródła.

Konwersacje są przydatne, warto więc zalogować się na jakiejś stronie, która umożliwia rozmowy online. Nawet jeśli ktoś nie umie wiele powiedzieć po angielsku nie zaszkodzi spróbować - mniejszy stres przed zbłaźnieniem się. Ja korzystam ze strony sharedtalk i italki, bardziej polecam tę pierwszą.

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej".
Albert Einstein

35

Ja zamiast wiadomości ze swiata czytać na stronach onetowych czy interiowych przechodzę na bbc lub yahoo i też to sporo pomaga w nauce

Jeśli wszyscy wokół Ci kadzą, zważ, byś nie został zaczadzony

36

Pierwsza sprawa to trzeba mieć kilka naprawdę mocnych powodów np.: wycieczka za granicę, chęć poznania osoby z innego kraju, język potrzebny do zdobycia wiedzy z obszaru swoich zainteresowań, ciekawsza praca itp., żeby nie było problemów z motywacją.

By oszczędzić ludzkości kolejnych konwulsji, musimy jasno i stanowczo powiedzieć naszym kobietom, starcom i dzieciom: My tu rządzimy! Żadnych eksperymentów! Żadnego ?współdecydowania? w rodzinie! (?) Panowie! Zachowujmy się odważnie, po męsku!   Janusz Korwin-Mikke

37

A moim zdaniem najważniejsza jest systematyczność, systematyczność i systematyczność. Mój sposób był prosty codziennie uczyłam się po 20 słówek, dwa razy w tygodniu uczyłam się dłuższej wypowiedzi a w sobotę/niedziele powtórka smile 20(słówek)*180(dni)= 3600 słowek. Prosta kalkulacja smile Polecam tą metodę smile

38

Nie wiem czy ktoś to juz pisał - zapewne tak wink Ale mnie np. w podstawowce rowniez nie wcodził angielski. Tak naprawde mało co mi wchodziło.. byłam dziwnym dzieckiem. A w gimnazjum - zwrot o 180 stopni. Zaczełam wszystko łykac. W technikum, gdy poszłam do swojej byłej nauczycielki z podstawowki po korepetycje - była w kompletnym szoku i za jej namową zdawałam rozszerzenie. A jak to sie wszystko stało? łuchałam baaaaaardzo duzo piosenek w tym języku, śpiewałam wszystkie big_smile i oczywiscie byłam ciekawa tekstu, wiec je tłumaczyłam. W zkole niestety nigdy nie przykładałam do języka, tak jak i do wszystkiego... mam nadzieję, ze Ty nie popełniasz/popełniłas tego błędu ;p Bo język jest naprawde ważny. No i oczywiscie fajnie by było wyjechac np. do Londynu np. jako au pair na wakacje i łykać język smile No i obowiązkowo kup sobie fiszki - super prawa. Powodzenia!

Posty [ 1 do 38 z 106 ]

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016