Nudzi mi się, nic mi się nie chce i nie mam żadnych zainteresowań. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Nudzi mi się, nic mi się nie chce i nie mam żadnych zainteresowań.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

Temat: Nudzi mi się, nic mi się nie chce i nie mam żadnych zainteresowań.

Jestem nieśmiałą osobą z kompleksami, taką szarą myszką. Nie lubię ludzi, nie ufam im, tylko najbliższej rodzinie wierzę bo wiem że ona mnie prawdziwie kocha... Ale nie o to chodzi... Chodzi o to że nudzi mi się w życiu od pewnego czasu, nic mi się nie chce robić i nie mam żadnych zainteresowań.. przez to czuję się gorsza od innych sad Do każdej pracy czuję wstręt.. I wszystko też przez niską samoocenę, bo ja cały czas sobie wmawiam że jestem do niczego, i że i tak mi nic nie wyjdzie... Tylko się dołuję sad Już wiele w życiu osiągnełam ale i tak się nie cenię.. Może to przez to że kiedyś byłam wyśmiewana, bardzo pojeżdżano mi po ambicji a do tego byłam bardzo wrażliwa... Teraz tą wrażliwość również straciłam, ale co za tym idzie zdolności również straciłam sad
Jestem załamana, proszę o pomoc !
W nazwach tematów zabrania się umieszczania zwrotów jak "proszę o pomoc", "mam problem" ,  itp. Skoro zakładasz nowy temat, w którym o coś pytasz to logiczne jest, że masz problem. W tytule lepiej zwięźle opisz swój kłopot.
moderatorka apoteoza

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Suzan_444 (2013-03-19 21:55:36)

Odp: Nudzi mi się, nic mi się nie chce i nie mam żadnych zainteresowań.

Witaj.
Wygląda na to , ze przyczepiłaś sobie etykietkę "jestem do niczego" i nie wiem czy sama będziesz w stanie ją zdjąć.
Dość dobrze Cię rozumiem , niegdyś sama miałam podobny kłopot .
Potrzeba Ci wiary w siebie i własne możliwości.
Sama dość dużo już osiągnęłam - szkoda tylko , że tak szybko człowiek zapomina jak długo o ten cudny efekt walczył. Zawsze mnie to zastanawia.
Może zrób taką swoją listę tego , co udało Ci się zdobyć , Twoje najważniejsze osiągnięcia. Powieś go niczym plakat i w chwili zwątpienia spójrz na to wink. Może trochę podniesie na duchu.
Jeśli chciałabyś to skorzystaj z terapii - w końcu i ona jest dla ludzi. Tam będziesz miała okazję lepiej poznać siebie , swoje atuty  oraz silne strony , na których warto się skupiać.

3

Odp: Nudzi mi się, nic mi się nie chce i nie mam żadnych zainteresowań.

Już byłam u psychologa i dziękuję... nic mi nie pomógł sad Mój przypadek jest chyba nieuleczalny, nie daję sobie już rady.. cały czas mam wrażenie że czas mi ucieka i już niczego nie zdążę się nauczyć... A poza tym jestem starszną perfekcjonistką, chcę żebym wszystko umiała idealnie i to też mnie gubi... Do tego nie mam już prawie w ogóle kontaktu z ludźmi, mam tak niską samoocenę że wszystkich odpycham.. to smutne ale prawdziwe...

4 Ostatnio edytowany przez Suzan_444 (2013-03-20 09:02:50)

Odp: Nudzi mi się, nic mi się nie chce i nie mam żadnych zainteresowań.

Słuchaj , nie jesteś żadnym nieuleczalnym przypadkiem wink To dobrze , że byłaś u psychologa , ale pamiętaj ,że nie każdy jest taki sam. To podobnie jakbyś szła do dentysty - ten ci nie odpowiada , zmieniasz i idziesz do innego. Może teraz warto spróbować na psychoterapii , bo to nie to samo co wizyta u psychologa wink.
Co do profesjonalizmu - może warto skupić się na jednej rzeczy i rozwijać się właśnie w tym. Mi zawsze powtarzali , że nie ma ideałów i nikt nie będzie w stanie być we wszystkim dobry.
Piszesz , że wszystkich odpychasz - a dlaczego  ? co takiego się dzieje , że nie chcesz z nikim rozmawiać. Pamiętaj , że człowiek to istota społeczna i potrzebuje kontaktów , mimo wszystko wink

5

Odp: Nudzi mi się, nic mi się nie chce i nie mam żadnych zainteresowań.

Jesteś po prostu leniwa ;-). Dlatego nie pomógł Ci psycholog.

Przejdź się do najbliższego hospicjum, albo zgłoś się do pomocy w schronisku dla zwierząt.
Gwarantuje, ze nabierzesz chęci do życia...

Wszystkich odpychasz, bo nic Ci się nie chce, nie masz zapału, ogólnie nie przekonujesz ludzi do siebie swoim zachowaniem.
Po prostu zarażasz nuda.

6

Odp: Nudzi mi się, nic mi się nie chce i nie mam żadnych zainteresowań.
Cynicznahipo napisał/a:

(...)Przejdź się do najbliższego hospicjum, albo zgłoś się do pomocy w schronisku dla zwierząt.
Gwarantuje, ze nabierzesz chęci do życia...(...)

Protestuję! Protestuję przeciwko wysyłaniu osoby, która nie lubi ludzi, do hospicjum. To jest miejsce dla osób chorych terminalnie, nie zaś do wpadania, by pocieszyć się, że "inni mają gorzej". To miejsce dla tych, którzy chcą i potrafią towarzyszyć w chorobie, w umieraniu.


marotek,
psycholog Ci nie pomógł? A niby jak miał Ci pomóc podczas jednej, dwóch wizyt? Poza tym, to Ty masz dokonać zmian w swym sposobie myślenia o sobie, o świecie, o innych ludziach. To prawda, że zrobić to łatwiej przy pomocy specjalisty, ale... jeśli klient przychodzi do terapeuty, by potwierdzić swą tezę, że jest przypadkiem nieuleczalnym? Do tanga trzeba dwojga, czyli motywacja klienta jest podstawą.

Rozumiem, że masz sporo nieprzyjemnych doświadczeń, że masz niską samoocenę. Możesz, jeśli się na to zdecydujesz, zmienić sposób widzenia rzeczywistości, możesz przestać koncentrować się na negatywach, możesz przestać widzieć świat i innych jako zagrożenie dla siebie.

7

Odp: Nudzi mi się, nic mi się nie chce i nie mam żadnych zainteresowań.
Wielokropek napisał/a:
Cynicznahipo napisał/a:

(...)Przejdź się do najbliższego hospicjum, albo zgłoś się do pomocy w schronisku dla zwierząt.
Gwarantuje, ze nabierzesz chęci do życia...(...)

Protestuję! Protestuję przeciwko wysyłaniu osoby, która nie lubi ludzi, do hospicjum. To jest miejsce dla osób chorych terminalnie, nie zaś do wpadania, by pocieszyć się, że "inni mają gorzej". To miejsce dla tych, którzy chcą i potrafią towarzyszyć w chorobie, w umieraniu.

Nie chodziło mi o to, by Autorka pocieszyła się, ze inni maja gorzej. Skąd wiesz, ze nie poznałaby tam kogoś, z kim by się zaprzyjaźniła? A może by jej się spodobało bezinteresowne pomaganie innym? Ja 4 lata pracowałam jako wolontariuszka w dziecięcym hospicjum onkologicznym, widziałam pełno młodzieży, która przychodziła tam pomagać również w ramach resocjalizacji ;-). Znam buntujące się przypadki, które nie chciały pomagać, palcem ruszyć, a ostatecznie nawet po "odrobionych" godzinach przychodzili z własnej woli.

8

Odp: Nudzi mi się, nic mi się nie chce i nie mam żadnych zainteresowań.
Cynicznahipo napisał/a:

Jesteś po prostu leniwa ;-). Dlatego nie pomógł Ci psycholog.

Wszystkich odpychasz, bo nic Ci się nie chce, nie masz zapału, ogólnie nie przekonujesz ludzi do siebie swoim zachowaniem.
Po prostu zarażasz nuda.

Z tym się zgadzam... Nie ma o czym ze mna rozmawiać bo nie interesują mnie nawet filmy, telewizja, oglądam tylko takie odmóżdżające kanały typu tvn style czy polsta cafe... I faktycznie nie mam zapału, nie ma we mnie życia, cały czas chodzę smutna, nie umiem nic śmiesznego powiedzieć... I to nie tak że jestem leniwa, raczej zakompleksiona, nie wierząca w siebie, i do tego straszne perfekcjonistka, chcę żeby wszystko było idealnie..

9

Odp: Nudzi mi się, nic mi się nie chce i nie mam żadnych zainteresowań.
marotek napisał/a:
Cynicznahipo napisał/a:

Jesteś po prostu leniwa ;-). Dlatego nie pomógł Ci psycholog.

Wszystkich odpychasz, bo nic Ci się nie chce, nie masz zapału, ogólnie nie przekonujesz ludzi do siebie swoim zachowaniem.
Po prostu zarażasz nuda.

Z tym się zgadzam... Nie ma o czym ze mna rozmawiać bo nie interesują mnie nawet filmy, telewizja, oglądam tylko takie odmóżdżające kanały typu tvn style czy polsta cafe... I faktycznie nie mam zapału, nie ma we mnie życia, cały czas chodzę smutna, nie umiem nic śmiesznego powiedzieć... I to nie tak że jestem leniwa, raczej zakompleksiona, nie wierząca w siebie, i do tego straszne perfekcjonistka, chcę żeby wszystko było idealnie..

Gdybys byla perfekcjonistka, to na pewno bys nie siedziala i uzalala sie nad soba, tylko zajela np. dekoracja, ogrodem, sprzataniem i nowe hobby gotowe.

Moze Ty potrzebujesz kogos, kto Cie zarazi optymizmem, entuzjazmem, nie wiem, idz do lasu, wez rower.
Ja nie mialam nigdy tego typu problemow z zapelnieniem sobie czasu.

Moze faktycznie sprobuj wolontariatu w schronisku, lubisz zwierzeta?

10

Odp: Nudzi mi się, nic mi się nie chce i nie mam żadnych zainteresowań.

Chyba trochę przesadziłam, za bardzo narzekam... Tak naprawde to ma swoje podłoże.. niedawno umarła mi mama i nie umiem sobie czasami znaleść miejsca przez to... Ale nie jest tak źle bo sobie radzę w życiu smile Także temat do zamknięcia bo już mi jest lepiej.. po prostu złapał mnie dołek i tyle.

11

Odp: Nudzi mi się, nic mi się nie chce i nie mam żadnych zainteresowań.
marotek napisał/a:

Jestem nieśmiałą osobą z kompleksami, taką szarą myszką. Nie lubię ludzi, nie ufam im, tylko najbliższej rodzinie wierzę bo wiem że ona mnie prawdziwie kocha... Ale nie o to chodzi... Chodzi o to że nudzi mi się w życiu od pewnego czasu, nic mi się nie chce robić i nie mam żadnych zainteresowań.. przez to czuję się gorsza od innych sad Do każdej pracy czuję wstręt.. I wszystko też przez niską samoocenę, bo ja cały czas sobie wmawiam że jestem do niczego, i że i tak mi nic nie wyjdzie... Tylko się dołuję sad Już wiele w życiu osiągnełam ale i tak się nie cenię.. Może to przez to że kiedyś byłam wyśmiewana, bardzo pojeżdżano mi po ambicji a do tego byłam bardzo wrażliwa... Teraz tą wrażliwość również straciłam, ale co za tym idzie zdolności również straciłam sad
Jestem załamana, proszę o pomoc !
W nazwach tematów zabrania się umieszczania zwrotów jak "proszę o pomoc", "mam problem" ,  itp. Skoro zakładasz nowy temat, w którym o coś pytasz to logiczne jest, że masz problem. W tytule lepiej zwięźle opisz swój kłopot.
moderatorka apoteoza

oooo, ja mam to samo,

12

Odp: Nudzi mi się, nic mi się nie chce i nie mam żadnych zainteresowań.

Brak ci motywacji. Poczytaj jakiś poradnik, jak ją w sobie wzbudzić.

13

Odp: Nudzi mi się, nic mi się nie chce i nie mam żadnych zainteresowań.

E tam, zrób tak.
W poniedziałek pójdź sama na basen.
We wtorek pójdź do kina.
W środę pojedź na wycieczkę rowerową, w jakiś określony cel, weź ze sobą piknik.
W czwartek idź wypożyczyć kajak, jeżeli cię stać windsurfing.
W piątek idź do pubu, usiądź przy barze, jeżeli ktoś cię zapyta co tam opowiedz co robiłaś cały tydzień.

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Nudzi mi się, nic mi się nie chce i nie mam żadnych zainteresowań.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024