Jak przełamać nieśmiałość wobec mężczyzn??? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2013-03-03 18:12:43

LillaM
Tajemnicza Lady

Jak przełamać nieśmiałość wobec mężczyzn???

Hej. Piszę, bo mam problem ze swoją nieśmiałością wobec mężczyzn. Poznając faceta nie umiem się zmusić, żeby zagadać, chociaż nie wiem jak bardzo by mi się podobał... Albo gdy się z kimś spotykam i już rozmawiamy nie potrafię podtrzymywać rozmowy,żeby się jakoś w miarę płynnie toczyła.  Po takim spotkaniu czuję się jak ostatnia idiotka, a przecież dobrze wiem, że stać mnie na dużo więcej, bo nie jestem głupia... Dodam, że rozmawiając z kobietami nie mam tego problemu. Czym to może być spowodowane??? Pomocy!!!

#2 2013-03-03 18:53:20

adam_K
Net-facet

Re: Jak przełamać nieśmiałość wobec mężczyzn???

Po prostu chcesz dobrze wypaść, stąd lęk.Ja to bym cię złapał wtedy za rękę uśmiechnął się i powiedział "Spokojnie"smile.

Franz: Do szkoły trzeba by cię posłać.
Angela: Znów mnie wszyscy będą pierdolić.
Franz: No, to jest argument przeciwko szkole.
http://www.youtube.com/watch?v=_sUrkn9ztAg

#3 2013-03-03 18:59:03

gen
Net-Facet

chyba nie ma innego wyjścia, jak najwięcej przebywać w męskim towarzystwie, oswoisz się, to i łatwiej będzie...

#4 2013-03-05 16:41:57

LillaM
Tajemnicza Lady

Może faktycznie wynika to stąd, że chcę wypaść jak najlepiej, ale wychodzi mi na odwrót... Zabawne jest to, że całe dzieciństwo spędziłam w towarzystwie chłopaków i nigdy nie przypuszczałam, że mogę mieć problem w komunikowaniu się z facetami. Rozmawiając z mężczyzną (który w jakiś sposób mi się podoba) nie potrafię patrzeć mu prosto w oczy dłużej niż kilka sekund, rozglądam się jak głupia dookoła i nie wiem kompletnie co mówić. On zapewne myśli, że nie jestem zainteresowana i więcej nie chce się spotkać. Dobija mnie to... ;/

#5 2013-03-05 16:47:17

gen
Net-Facet

LillaM napisał:

Może faktycznie wynika to stąd, że chcę wypaść jak najlepiej, ale wychodzi mi na odwrót... Zabawne jest to, że całe dzieciństwo spędziłam w towarzystwie chłopaków i nigdy nie przypuszczałam, że mogę mieć problem w komunikowaniu się z facetami. Rozmawiając z mężczyzną (który w jakiś sposób mi się podoba) nie potrafię patrzeć mu prosto w oczy dłużej niż kilka sekund, rozglądam się jak głupia dookoła i nie wiem kompletnie co mówić. On zapewne myśli, że nie jestem zainteresowana i więcej nie chce się spotkać. Dobija mnie to... ;/

bo wtedy, to byli kumple/koledzy, rozmawiaj jak najwięcej z osobami/mężczyznami obcymi, świeżo poznanymi, jak znam życie, to przynajmniej część z nich wplecie elementy flirtu - normalka... a Ty się jakoś tam oswoisz...

#6 2013-03-05 16:54:02

LillaM
Tajemnicza Lady

No to by było najlepsze rozwiązanie, tylko, że ja już nie mam siły się wysilać... Ale jakoś trzeba będzie się zebrać na odwagę, bo inaczej nigdy nie poznam faceta dla siebie tongue
Dzięki za rady smile

#7 2013-03-05 16:57:25

gen
Net-Facet

LillaM napisał:

No to by było najlepsze rozwiązanie, tylko, że ja już nie mam siły się wysilać... Ale jakoś trzeba będzie się zebrać na odwagę, bo inaczej nigdy nie poznam faceta dla siebie tongue
Dzięki za rady smile

albo rybki, albo akwarium - wybór należy do Ciebie...

P.S. - nawet kolega Adam wykonał szybką wrzutkę - "Ja to bym cię złapał wtedy za rękę uśmiechnął się i powiedział "Spokojnie""... i takich sytuacji w realu będzie mnóstwo...

Ostatnio edytowany przez gen (2013-03-05 17:02:24)

#8 2013-03-05 17:19:51

LillaM
Tajemnicza Lady

Będę próbować smile Dzięki smile

#9 2013-03-06 16:16:12

elady18e
Do zakochania jeden krok

Daj znać jak Ci się uda, bo ja mam podobny problem...
... a może nawet większy, bo teraz w grę wchodzi bariera językowa...
...jestem teraz we Włoszech a nie za dobrze włoskiego sad
uczę się dopiero, rozumieć to dużo rozumiem ale z mówieniem mam duże problemy...

#10 2013-03-06 16:50:48

ban
Net-Facet

Bariera językowa we flircie to tylko ułatwienie -- można nie mówić, źle mówić, starać się, śmiać się z tego... smile Nic strasznego.

Po drugie ja też się boję, że rozmowa nie będzie się toczyć fajnie. Trzeba się z tym pogodzić. W najgorszym wypadku można mówić, że najbardziej nie lubi się, jak rozmowa się urywa i o tym rozmawaić. No i na pewno są dla kobiet książki w stylu "Gra" Strausa dla mężczyzn.

Z patrzeniem w oczy to faktycznie jest problem, bo może zrobić się "seksualnie", a nie neutralnie.

Ostatnio edytowany przez ban (2013-03-06 16:51:39)

#11 2013-03-06 17:07:59

LillaM
Tajemnicza Lady

Czytałam taki poradnik dla kobiet, jak sobie radzić z facetami, ale po tej lekturze jestem chyba jeszcze głupsza niż wcześniej ;P A co do patrzenia w oczy to rzeczywiście po dłuższej chwili robi się dziwnie tongue

#12 2013-03-06 17:32:16

gen
Net-Facet

LillaM napisał:

Czytałam taki poradnik dla kobiet, jak sobie radzić z facetami, ale po tej lekturze jestem chyba jeszcze głupsza niż wcześniej ;P A co do patrzenia w oczy to rzeczywiście po dłuższej chwili robi się dziwnie tongue

przestań czytać jakieś durne poradniki, bo to tylko wodę z mózgu robi, ruszaj pupę i między ludzi idź... nie ma nic lepszego niż praktyka, bo teoria, to tylko jej uboga siostra...

#13 2013-03-06 17:38:40

LillaM
Tajemnicza Lady

gen napisał:

przestań czytać jakieś durne poradniki, bo to tylko wodę z mózgu robi, ruszaj pupę i między ludzi idź... nie ma nic lepszego niż praktyka, bo teoria, to tylko jej uboga siostra...

Wiem, wiem nigdy więcej nie wezmę takiego poradnika do ręki. Myślałam, że coś się zmieni po tej lekturze, ale nic takiego się nie stało :]

#14 2013-03-06 17:52:25

LillaM
Tajemnicza Lady

A mam w związku z tym pytanie do Panów- co myślicie, gdy jesteście na spotkaniu z dziewczyną, a ona ma problem z nawiązaniem rozmowy, rozgląda się dookoła i wygląda na ciut zestresowaną??? I dlaczego nie chcecie się umówić na następne spotkanie???

#15 2013-03-06 17:53:34

gen
Net-Facet

LillaM napisał:

A mam w związku z tym pytanie do Panów- co myślicie, gdy jesteście na spotkaniu z dziewczyną, a ona ma problem z nawiązaniem rozmowy, rozgląda się dookoła i wygląda na ciut zestresowaną??? I dlaczego nie chcecie się umówić na następne spotkanie???

widać brzydka jest...

#16 2013-03-06 17:55:39

LillaM
Tajemnicza Lady

gen napisał:

LillaM napisał:

widać brzydka jest...

A jeśli właśnie nie jest brzydka???

#17 2013-03-06 17:59:08

LillaM
Tajemnicza Lady

Czy mężczyznom naprawdę podobają się tylko pewne siebie kobiety?

#18 2013-03-06 18:04:45

gen
Net-Facet

LillaM napisał:

a czy każdy murzyn ma pół metrową fujarę???, przestań dywagować i do roboty się bierz...

#19 2013-03-06 18:10:44

LillaM
Tajemnicza Lady

gen napisał:

LillaM napisał:

a czy każdy murzyn ma pół metrową fujarę???, przestań dywagować i do roboty się bierz...

Ostro hmm Tylko zapytałam, chyba po to jest to forum?!

#20 2013-03-06 18:16:25

gen
Net-Facet

LillaM napisał:

gen napisał:

LillaM napisał:

a dlaczego nos na kwintę spuściłaś???, było napisać - gen Ty capie paskudny, ale bełkoczesz... lub coś podobnie... chcesz się nieśmiałości pozbyć? - to to rób... i tyle...

#21 2013-03-06 18:19:16

LillaM
Tajemnicza Lady

gen napisał:

LillaM napisał:

gen napisał:

a dlaczego nos na kwintę spuściłaś???, było napisać - gen Ty capie paskudny, ale bełkoczesz... lub coś podobnie... chcesz się nieśmiałości pozbyć? - to to rób... i tyle...

Uwierz, że chciałam napisać dosadniej(!), ale się powstrzymałam, bo to nie jest miejsce na obrażanie innych, tylko doradzanie ;]

#22 2013-03-06 18:26:32

gen
Net-Facet

LillaM napisał:

gen napisał:

LillaM napisał:

Uwierz, że chciałam napisać dosadniej(!), ale się powstrzymałam, bo to nie jest miejsce na obrażanie innych, tylko doradzanie ;]

przecież bym się nie obraził... chyba, że napisałabyś - a co, zazdrościsz tego pół metra?, poszedłbym się wypłakać... ale tak na poważnie - nie masz innego wyjścia jak praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka...

#23 2013-03-09 19:08:43

Asterka10
Zbanowany

O jaka piękna rozmowa ...To ja zadam genowi pytanie - brzydka rozumiem dyskwalifikacja.To czemu żal, że fujara mniejsza od murzyna i też dyskwalifikacja.Uwielbiam zadawać takie pytania na tym forum, bo czegoś nie chwytam.Dlaczego my kobiety nie możemy faceta dyskwalifikować , oczywiście nie ze względu na fujarę jak nie murzyna (choć penis poniżej 16 cm to dla mnie jednak dyskwalifikacja)????Ale np dlatego, że facet jest niski, albo mało przystojny, albo nie daba o siebie.Mamy być szlachetniejsze i nie patrzeć na wygląd????

"Rzeczywiście tak jak księżyc, ludzie znają mnie tylko z jednej , jesiennej strony"
"We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars"

#24 2013-03-09 19:26:26

S..
Dobry Duszek Forum

Ja też nie rozumiem takiego kategoryzowania -brzydka -to co? Brzydka nie może kochać i być Kochana? A dlaczego? Oj gen...nie ładnie..Bełkoczesz, bełkoczesz...

Gdy Bóg zamyka drzwi, zostawia otwarte okno.

#25 2013-03-09 19:30:32

missnowegojorku
Przyjaciółka Forum

A nie możemy?

#26 2013-03-09 19:56:00

alaclaudie
Przyjaciółka Forum

LillaM napisał:

Dlatego nie umawia sie na kolejne bo:
a) liczył na szybki seks
b) myslę ze częściej spotykane- nie czuł zainteresowania z Twojej strony wiec odpuścił
Jak przełamać? Jak najwiecej spędzać czasu z facetami i tyle! bez kombinowania czy cos z tego bedzie!!!

#27 2013-03-09 22:14:38

Asterka10
Zbanowany

missnowegojorku napisał:

A nie możemy?

Misska, pewnie, że możemy.Tylko wtedy wychodzimy na wstrętne .Nie pojmuję dlaczego męzczyźni tak strasznie przeżywają krytykę i nie potrafią zrozumieć, że MY TEŻ MOŻEMY MIEĆ WYMAGANIA.Z ich strony padają wtedy, albo mało miłe określenia, albo wielkie pytanie dlaczego????A dla nich ciągle normalnym jest, że jak kobieta jest gruba, brzydka , niska to się z nią nie umawia.

"Rzeczywiście tak jak księżyc, ludzie znają mnie tylko z jednej , jesiennej strony"

#28 2013-03-10 12:08:00

missnowegojorku
Przyjaciółka Forum

Wydaje mi sie że co bardziej myślący zdająsobie sprawę ze swoich mankamentów urody i tez miewają kompleksy.

#29 2013-03-10 12:17:12

Asterka10
Zbanowany

Pewnie widzą, ale ich kompleksy przekładają się na bycie bucem i palantem, a nie przepraszam , że żyję.
Mnie wkurza ta łatwość  werbalizowania i myślenia BRZYDKA = NIE UMAWIAM SIĘ, ignoruję, nie widzę, nie jest dla mnie kobietą.

#30 2013-03-10 14:04:16

just.love.me
Woman In Red

Asterka - a ty byś się z brzydkim facetem umówiła ?

Każdy umie cierpieć - to ludziom przychodzi najłatwiej, najtrudniejszą i najambitniejszą rzeczą w życiu jest osiągnąć szczęście.

#31 2013-03-10 15:55:39

John123
Niewinne początki

Kobieta nieśmiała i tak ma lepiej od faceta nieśmiałego. To facet zaprasza na randkę to od faceta więcej zależy. A jak facet jest nieśmiały to ma dopiero przesrane : /

#32 2013-03-10 16:47:32

Asterka10
Zbanowany

Problem w tym, że z racji mojego wyglądu to mężczyźni się ze mną nie umawiali .Nawet ci brzydcy.Więc trafiłaś kulą w płot.
Nigdy , nie skreślałam faceta bo był brzydki.Byłam z 2 takimi, których przystojnymi trudno było nazwać i to oni , a nie ja mieli zastrzeżania do mego wyglądu.
John 123, nie ma innego wyjścia jak odważyć się i walczyć z nieśmiałością.W dzisiejszych czasach to ogromna wada.
Da się - masz tu doskonały przykład w mojej osobie - do osiemnastki byłam nieśmiała w kontakcie z wszystkimi ludzmi.Tuż przed trzydziestką , stwierdziłąm, że jeśli nie zacznę działać będę dziewicą do śmierci.Patrząc z perspektywy , tylko dzięki dziecku nie żałuję, że tak się nie stało.

Ostatnio edytowany przez Asterka10 (2013-03-10 16:48:14)

#33 2013-03-10 17:56:37

sula
Niewinne początki

no dobra, mowi sie, ze kobiety jak chca zdobyc kogos to nie powinny siedziec z zalozonymi rekami tylko cos zrobic, ale czy to nie prawda, ze faceci nie lubia jak kobieta robi pierwszy krok? przeciez to oni sa urodzonymi zdobywcami od wiekow:)

"chcę z Tobą milczeć, chcę z Tobą rozmawiać, chcę się z Tobą kochać, chcę się z Tobą kłócić, chcę się z Tobą śmiać, chcę przez Ciebie płakać, ale najbardziej na świecie chcę, żebyś wreszcie był"

#34 2013-03-10 18:09:11

gen
Net-Facet

no to się Panie zbulwersować raczyły, i jakie wrzutki piękne... nieźle, to co Was tak zdenerwować raczyło - to pytanie o urodę, czy fujary murzyńskie??? - bo przytyk o urodę był tylko z jednego powodu - zobaczyć, czy autorka nie ma słabego mniemania o sobie jako całości, ale nie jest źle, nawet jakoś tam odpyskować próbowała - czyli, ludzie z niej będą... a tak zupełnie na marginesie, to i uroda i murzyńska fujara czasami się przydają - ot, jak to w życiu... znowu gen majaczysz straszliwie, niczym Stalin o pokoju światowym... lub Eskimos na Saharze...

#35 2013-03-10 18:50:56

takijedenfacet820
Net-facet

LillaM napisał:

W takiej sytuacji pomyślałbym, że wolałaby być gdzieś indziej niż rozmawiać ze mną. Zacząłbym główkować czy aby jest zainteresowana spotkaniem czy nie przeszkadzam w innych, ciekawszych zajęciach. Gdybym wyczuł, że na pytanie wprost  nie dostałem szczerej odpowiedzi to nici z drugiego spotkania, chyba, że Ona by chciała.
Co do urody i innych rozmiarów to podstawą dla mnie jest ciekawa rozmowa, reszta schodzi na drugi plan.

#36 2013-03-10 19:55:55

Asterka10
Zbanowany

Żeby zacząć rozmawiać trzeba  na to pozwolić i wybrać rozmówcę.Jakoś tak ani specjalnie mało atrakcyjnych do rozmów mężczyźni nie wybierają, ani chętnie tych rozmów nie kontynują.Wielu panów woli beztroskie bla, bla , bla z ślicznymi blondynkami.

Ostatnio edytowany przez Asterka10 (2013-03-10 21:32:35)

#37 2013-03-11 16:35:08

LillaM
Tajemnicza Lady

Asterka10 napisał:

Żeby zacząć rozmawiać trzeba  na to pozwolić i wybrać rozmówcę.Jakoś tak ani specjalnie mało atrakcyjnych do rozmów mężczyźni nie wybierają, ani chętnie tych rozmów nie kontynują.Wielu panów woli beztroskie bla, bla , bla z ślicznymi blondynkami.

Zauważyłam tę zależność, że nawet Ci "mądrzy" faceci zdecydowanie bardziej wolą pogaduszki o byle czym z pięknymi paniami. Jeśli chodzi o mnie, to słyszałam od paru dobrych dusz, że faceci się mnie boją, bo jestem atrakcyjna, ale wyglądam na bardzo poważną osobę. I to mnie skreśla??? To śmieszne, że Ci zdobywcy boją się zawalczyć :]

#38 2013-03-11 16:42:21

LillaM
Tajemnicza Lady

gen napisał:

bo przytyk o urodę był tylko z jednego powodu - zobaczyć, czy autorka nie ma słabego mniemania o sobie jako całości, ale nie jest źle, nawet jakoś tam odpyskować próbowała - czyli, ludzie z niej będą... .

Nie mam problemu ze swoim wyglądem, jestem świadoma swojej atrakcyjności, jeśli do tego "piłeś". A odpyskować też potrafię, jeśli trzeba :]
Po prostu zostałam wychowana na "grzeczną dziewczynkę" i stąd mój problem z nieśmiałością wobec Panów ;]

Stopka forum