Oczekiwania wobec edukacji dzieci - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Oczekiwania wobec edukacji dzieci

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: Oczekiwania wobec edukacji dzieci

Witam serdecznie:) Prowadzę badania do pracy magisterskiej na temat oczekiwań rodziców wobec edukacji dzieci. Chciałabym poznać Wasze zdanie na temat tego jaka jest wymarzona ścieżka edukacyjna dla Waszych dzieci, jaka powinna być idealna szkoła, nauczyciel, program nauczania, jak w przyszłości powinno wyglądać życie dziecka w połączeniu z pracą. Za wszystkie odpowiedzi będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Oczekiwania wobec edukacji dzieci

A moze jakiś kwestionariusz pytań - i kto ma odpwowiadać na te pytania? żeby uszeregować jakoś odpowiedzi, wyciągnąć jakieś globalne wnioski potrzebujesz konkretnego scenariusza badań.

Nie tylko tych ważnyh pytan - typu wymarzona ścieżka edukacyjna.
Ale i na przykład pytan o wykształcenie, płeć i wiek respondenta. Bo inne plany wobec dzieci mają osoby z wyższym wykształcenie, inne z podstawowym (nie mówię gorsze, ale inne).
Więc najpierw sięgnij troszkę do metodologii badań, poszukaj przykładowych kwestionariuszy a potem dopiero "ruszaj w teren"!

3

Odp: Oczekiwania wobec edukacji dzieci

Oczekuję tylko swobodnych wypowiedzi na forum. Jest to dla mnie metoda triangulacji, jako że główną, właściwą metodą zbierania danych są dla mnie wywiady jakościowe, które już przeprowadziłam. I też nie odnoszę tej kwestii do wykształcenia, wieku itp. Są to badania jakościowe, a więc scenariusze i kwestionariusze odpadają. Mimo wszystko będę wdzięczna za wypowiedzi.

4

Odp: Oczekiwania wobec edukacji dzieci

Szkoda, że temat się nie rozwinął sad Autorce już nie pomożemy, ale może ktoś zechce podyskutować o wymienionych przez nią zagadnieniach? Wybór odpowiedniej ścieżki edukacji jest ogromnie ważny, przyznam, że sama już teraz o nim myślę, i chętnie poczytam Wasze wypowiedzi.

5

Odp: Oczekiwania wobec edukacji dzieci

Jestem mama dwóch nastolatków w wieku licealnym.
I tak sobie właśnie uświadomiłam, że ja nigdy nie zakładałam jakiejś ścieżki edukacyjnej moich synów.
Chciałam, żeby w wieku trzech lat poszli do przedszkola, podstawówka i gimnazjum to konieczność narzucona ustawą, szkołę średnią wybrali już sobie sami zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. W to nie ingerowałam już zupełnie wychodząc z założenia że są już na tyle dorośli, że wiedza co ich pociąga a czego by nie chcieli robić w życiu. Studia tez sobie sami wybiorą. Wiedzą tylko że studia muszą jakieś zrobić, bo obaj wybrali ogólniak.
Jeżeli chodzi o zajęcia dodatkowe, to te tez wybierali sobie sami. Nie naciskałam na tak modna teraz naukę języków, bo i tak się na siłę nie nauczą, bo nie lubią (zresztą maja to po mamusi wink) Aczkolwiek maja świadomość, że języki są potrzebne. Wiec może na jakimś tam etapie swojego życia jednak się ich nauczą.
Pojęcie "planowania ścieżki edukacyjnej dziecka" kojarzy mi się z wyobrażeniami rodziców na temat przyszłości nijak mających się do marzeń i predyspozycji ich dzieci....

6

Odp: Oczekiwania wobec edukacji dzieci
bbasia napisał/a:

Pojęcie "planowania ścieżki edukacyjnej dziecka" kojarzy mi się z wyobrażeniami rodziców na temat przyszłości nijak mających się do marzeń i predyspozycji ich dzieci....

Ale jest różnica pomiędzy "Pójdziesz do najlepszego liceum w mieście, żebym miała się czym pochwalić przed koleżankami, a potem na medycynę, bo masz być lekarzem" a wybraniem dla dziecka dobrej placówki. Dobra szkoła = małe klasy, mili i kompetentni nauczyciele, duży wybór ciekawych zajęć pozalekcyjnych, języki obce, wymiany międzynarodowe, liczne i interesujące wycieczki. Nauka w takiej szkole to sama przyjemność. I nie znaczy to wcale, że wyskoczę z okna, jeśli okaże się, że moja córka marzy o zawodówce fryzjerskiej. Po prostu uważam, że warto podsuwać dziecku różne ciekawe możliwości, podpowiadać zajęcia pozalekcyjne, wyposażyć je w wiedzę/umiejętności z wielu dziedzin, by "posmakowało" wszystkiego i mogło dokonać przemyślanego wyboru.

7

Odp: Oczekiwania wobec edukacji dzieci

Dziecko pójdzie tam gdzie będzie chciało po co wybierać mu drogę on sam ma dercydowac

8

Odp: Oczekiwania wobec edukacji dzieci
Agusia31 napisał/a:

Dziecko pójdzie tam gdzie będzie chciało po co wybierać mu drogę on sam ma dercydowac

Zalezy o jakim szczeblu edukacyjnym mowisz .Szkola srednia ,nast studia mysle ze nastolatek juz glownie sam podejmuje decyzje w czym sie lepiej czuje,na jakim kierunku,czy profilu.Chociaz ja osobiscie naciskalabym ile sil na szkole z maturą, a nie zawke.Do profilu dalabym wolną ręke, lecz jednak szkola srednia z maturą (liceum lub tech) jest bardziej przyszlosciowe.
Podstawowka i gimnazjum wg mnie glowną  i przewazającą decyzje ma rodzic.Chociaz pamietam ,ze moi rodzice sie nawet wtrącali w wyborze studiow gdzie powinnam isc a gdzie nie, duzy nacisk stosowali  w trakcie mojej edukacji,bo lubili gdy było wszystko po ich mysli ,a nie odwrotnie,lecz nie zawsze dawalam narzucac sobie czyjej widzimisie

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Oczekiwania wobec edukacji dzieci

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024