Cudowna moc modlitwy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Cudowna moc modlitwy

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 57 ]

1

Temat: Cudowna moc modlitwy

Witajcie!
Moje pytanie może co niektórym wydać się trochę dziwne, ale chciałam zapytac czy przywiązujecie dużą wagę do modlitwy? I czy macie jakieś ulubione modlitwy oraz czy dostąpiliście szczególnych łask odmawiając np. nowennę?

"Przede wszystkim jesteś człowiekiem stworzonym po to, by żyć, śmiać się, by kochać, by być dobrym. Tak na prawdę na tym świecie liczy się tylko to"
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Cudowna moc modlitwy

Ja swego czasu modlilam sie co wieczor i zawsze "po" bylam jakas taka spokojniejsza, lepiej spalam.

Life is hard. After all it kills you.

3

Ja mam dokładnie to samo, z kolei gdy się nie pomodlę choć raz dziennie, widzę wszystko w ciemnych barwach, ogólnie to spada mi nastrój i łatwiej popadam w depresję...

"Przede wszystkim jesteś człowiekiem stworzonym po to, by żyć, śmiać się, by kochać, by być dobrym. Tak na prawdę na tym świecie liczy się tylko to"
Reklama

4 Ostatnio edytowany przez KA_pl (2013-01-22 13:56:06)

Tak, ja też się modlę. Nieraz są to dłuższe modlitwy, nieraz krótsze - wiadomo nieraz mam trochę więcej czasu, innym razem trochę mniej, zdarza się, że jestem bardzo zmęczony, ale staram się nie zapominać o modlitwie. Czuję się wtedy lepiej, mam większą motywację, większą siłę do zmagania się z różnymi problemami, i z większym optymizmem, nadzieją na wszystko patrzę. Czy mam ulubione modlitwy - trudno mi powiedzieć - często odmawiam Modlitwę Pańską, Pozdrowienie Anielskie, Pod Twoją Obronę, modlitwę do Anioła Stróża. A z dłuższych modlitw - Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego (jak bierzemy udział w wersji śpiewanej, człowiek bardziej się wtedy skupia).

5

Zdecydowanie uwielbiam dziękować Bogu za wszystko!! Moje myślenie, nastawienie do dnia, życia zmienia się diametralnie smile

6

staram się codziennie modlić. Przed snem, to rozmawiam z Nim o wszystkim. Czasami niestety zasypiam... cóż, ludzka słabość=p. I rano zaczynam dzien od znaku krzyża i witam się z Nim, i tak cały dzień On przy mnie jest (tez by byl nawet gdybym sie nie modliła, ale dzieki temu uświadamiam to sobie:). Modlę się swoimi słowami, to taka przyacielska rozmowa bardziej jest. A konkretna modlitwa, taka wymyślone już słowa to Modlitwa Zawierzenia Ruchu Czystych Serc codzienna. I działa:)

7

Ja również lubię rozmawiać z Bogiem na tzw. "swój sposób". Oczywiście odmawiam Różaniec lub rózengo rodzaju koronki, ale jednak modlitwa własna, prosta rozmowa jak z przyjacielem jest według mnie  najszczersza. A macie jakieś szczególne doświadczenia z modlitwą? Jakieś wymodlone łaski, które szczególnie zapadły Wam w pamięci?

8

Maira7 napisał/a:

A macie jakieś szczególne doświadczenia z modlitwą? Jakieś wymodlone łaski, które szczególnie zapadły Wam w pamięci?

Pokój w sercu:) Radość. Pozbycie się wieloletniego żalu.

9

Każdy człowiek otrzymuje od Boga Talenty, ktoś ma piękny głos, ktoś inny jest bardzo zdolny.Zastanawiałam się czy ja coś dostałam a
jeżeli to co. Dopiero od czterech lat wiem, wcześniej myślałam że każdy tak ma.Ja zostałam bardzo szczodrze obdarowana.
Mam dar modlitwy we dwoje.Zwykle prosiłam Boga o coś co było związane ze mną i moja modlitwa prośba była spełniona.
Obecnie wiedząc co posiadam każdego wieczora zapalam świeczkę i modlę się za dusze w czyśćcu cierpiące i za dusze opuszczone.
Całkowicie ufam Bogu i wiem że pomagam. Mam dużo przykładów modlitwy i modlę się ze swego wnętrza własnymi słowami i z różańcem.
Cora543

10

Maira7 napisał/a:

czy dostąpiliście szczególnych łask odmawiając np. nowennę?

Nie.
Kiedy jeszcze byłam wierząca modliłam się regularnie i totalnie nic się w moim życiu nie zmieniło od kiedy się nie modlę i nie wierzę. Dokładnie tak samo część rzeczy mi się udaje, a część nie.

11

Ja mam wrażenie, że większość moich modlitw prośby zostaje wysłuchanych, jeśli proszę naprawdę gorliwie. Czasem aż mi się to wydaje zaskakujące. Wiem też, że kilka osób modli się za mnie regularnie i nie powiem, wiedzie mi się w życiu bardzo dobrze smile Co do modlitwy uwielbienia czy dziękczynnej, to po prostu sprawia mi radość i dodaje sił smile

''Być czy mieć?
Być z tym, co się ma.''

12 Ostatnio edytowany przez anna3066 (2013-02-13 20:08:47)

Do MAirA7 (Pan BÓG to nie wróżka i nie służy do spełniania życzeń)ODNOŚNIE POSTU OSOBY KTóra nie wierzy. ja jestem człowiekiem wierzącym od zawsze, nie pamiętamam żebym kiedykolwiek odeszła od Boga, jednak Ojcowie kościoła a mam tu na myśli ludzi kościoła którzy wnieśli coś do doktryn naszej wiary mowili, że nawet święci mieli wątpliwości. niestety jest to pozostałość po grzechu pierworodnym. modlitwa z wiarą ma moc niewiarygodną, przenoszącą góry. ja w moim życiu doświadczyłam niesamowitych sytuacji.jednak trzeba wiedzieć że modlitwa też jest darem. opowiem ale musze lecieć bo malucha mi płaczecdn

13

8 lat temu w roku śmierci JPII postanowiłam modlic sie o dobrego meza. z wielka wiara.nie byłam juz ani bardzo młoda ani piekna. na rezultaty modlitwy nie musiałam długo czekać. dziwnym powtarzam dziwnym trafem znalazłam sie w jednym pomieszczeniu z meżczyzną szalenie przystojnym i do głowy by mi nie przyszło ze go zainteresuje a co dopiero rok pózniej zostane jego zona. To jeden przykład.cdn

14

Owszem, modlę się. Nie jest to taka modlitwa zwyczajna. Zwykle prowadzę rozmowę, mówię o wszystkim. Czasem odmawiam różaniec. Czy jest lepiej? Jest.
Zaczęłam to robić w trudnym dla mnie momencie i pomogło bardzo.

15

anna3066- a mogłabyś coś więcej o tym opowiedzieć?:)
Pytam, bo sama jestem już niemłoda i na pewno też nie piękna:) a też niedawno zaczęłam się w tej intencji gorąco modlić...:)

16

impresja8 napisał/a:

anna3066- a mogłabyś coś więcej o tym opowiedzieć?:)
Pytam, bo sama jestem już niemłoda i na pewno też nie piękna:) a też niedawno zaczęłam się w tej intencji gorąco modlić...:)

to
miałam na studiach koleżankę która WYMODLIŁA SOBIE meza. byli wtedy i sa dalej bardzo szczesliwym malzenstwem juz przeszło 20 lat. ja zaczelam juz powoli tracic nadzieje na szczesliwe zycie malzenskie kiedy przypomniało mi sie że przeciez moge Boga prosic o dobrego mezecama i udało sie. mój mąz to dusz człowiek daje mi poczucie bezpieczenstwa. polecam modlitwe,pielgrzymke w tej intencji.napakne tylko ze nie szukałam go na sile. sam przyszedl do mojego zycia

17

smile

18

Modlitwa o dobrego męża... Czytałam bardzo dużo na ten temat i można zauważyć, że mąż "wymodlony" jest jakby lepszy, związki gdy jedno z partnerów modliło się o drugiego są trwalsze;)

19

Ja też podczytuje na internecie:) Jakiś świadectw szukam, dobrze przeczytać coś budującego:)

20

Dokładnie;) fajnie mieć świadomość, że jak już wszystko zawiedzie, to człowiek zawsze ma jeszcze nadzieję w Bogu, który nie zawodzi.

21

Maira7 napisał/a:

Dokładnie;) fajnie mieć świadomość, że jak już wszystko zawiedzie, to człowiek zawsze ma jeszcze nadzieję w Bogu, który nie zawodzi.

maz zanim mnie poznał nie byl szczegolnie rozmodlony jak kazdy facet. teraz czesto odmawiamy różaniec albo Koronkę do Bozego miłosierdzia razem. stąd tez nasz 5 letni synek zna juz na pamiec te modlitwy i lubi sie z nami modlic.
zreszta on własnie jest szczegolnym darem modlitwy. zaczal sie rodzic w 4 mcu ciazy ale dzieki modlitwie wielu osob Bog pozwolil mu przyjsc na swiat.przy drugim dziecku tez były komplikacje ale dzieki nowennie pompejanskiej jest cala i zdrowa. modlitwa ma wielka moc w chwilach kiedy juz nie mamy na nic wplywu ale i na codzien pozwala na normalne zdrowe funkcjonowanie w tym jakze zawikłanym szlonym swiecie. zal mi tych którzy nie wierza, zdani sa tylko na siebie a to jak wszyscy wiemy nie wystarcza i czesto zawodzi.

22

anna3066 no może nie dzięki nowennie pompejskiej, ani Koronce, ale dzięki Bogu to na pewno smile I poświadczam, że owszem, dzieją się rzeczy wspaniałe.

23

A przede wszystkim dzięki naszej wierze... Człowiek mający wiarę wielkości ziarnka gorczycy, może bowiem góry przenosić smile Bez wiary, choćby ktoś modlił się cały dzień i całą noc, nic nie zdziała...

24

Prawda! Nawet Jezus nie nazywał się nigdy cudotwórcą, ale ilekroć chodziło o np.uzdrowienie, mówił "Twoja wiara to uczyniła...."

25

Maira7 napisał/a:

A przede wszystkim dzięki naszej wierze... Człowiek mający wiarę wielkości ziarnka gorczycy, może bowiem góry przenosić smile Bez wiary, choćby ktoś modlił się cały dzień i całą noc, nic nie zdziała...

zgadzam sie. podczas tych modlitw zawsze wierze i wierzyłam ze Pan Bóg mnie wysłucha.

26

'Kto nie boi się wierzyć, że się uda? Ja nie! Ja wierzę, wiara czyni cuda!' smile smile

''Być czy mieć?
Być z tym, co się ma.''

27

Tutaj na tym forum znalazłam kiedyś ciekawy wpis- niestety nie mogę wklejać linków, jeszcze, więc tak to podam:
MOJA NIESAMOWITA HISTORIA ?  Święty Józef znalazł mi męża

28

Nie należę do ludzi wierzących.
Ale jedna modlitwa sprawdza mi się w stu procentach.
Czasem zdarzało mi się być na pogrzebach.
Modlitwa: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki wieków. 
Ze światłością nie wiem, ale nigdy nie słyszałem, żeby ktoś powrócił z wiecznego odpoczywania.
Modlitwa krótka a skuteczna.

29

iryd napisał/a:

Modlitwa: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki wieków. 
Ze światłością nie wiem, ale nigdy nie słyszałem, żeby ktoś powrócił z wiecznego odpoczywania.

hmm nie wierzy a się modli do Pana -dlaczego?

30

Picea napisał/a:
iryd napisał/a:

Sprawdza mi się modlitwa wypowiedziana z reguły przez księdza.
"Cudowna moc modlitwy" - nie wiedziałem, że chodzi tylko o modlitwę we własnym wykonaniu. Autor tego nie zaznaczył.

31

Modlę się co wieczór, obecnie tylko pacierz i tyle, kiedyś dłużej, z większym zaangażowaniem. Mam wrażenie, że robię to bardziej z przyzwyczajenia, czy obowiązku.
Modlitwa chyba nic mi nie daje i nigdy nie dawała. Choćbym nie wiem jak prosiła i błagała o jakaś łaskę, wierzyła w sens modlitwy to nigdy nic z tego. I nie proszę dla siebie, ale dla innych ludzi, moich bliskich, którzy bardzo potrzebują danej łaski, ale to najwyraźniej nie ma znaczenia.
Jedynie może wspomnę, że modle się głównie dla tego, że bez odklepania tych słów trudno byłoby mi się położyć i iść spać. jakoś tak od małego byłam przyzwyczajona. jednak kiedy się modlą to czasami tylko szybciej, aby już skończyć i móc przemyśleć sprawy "dnia dzisiejszego" co zazwyczaj robię przed zaśnięciem.

32

iryd napisał/a:
Picea napisał/a:
iryd napisał/a:

Sprawdza mi się modlitwa wypowiedziana z reguły przez księdza.
"Cudowna moc modlitwy" - nie wiedziałem, że chodzi tylko o modlitwę we własnym wykonaniu. Autor tego nie zaznaczył.

Czy to oznacza, że wszystkie modlitwy księdza się sprawdzają? Czy tylko ta na pogrzebie?
Można słyszeć czyjąś modlitwę i nie zgadzać się z jej treścią i nie przyłączać się, albo przeciwnie aprobować słowem Amen.
A ja myślałam, że tu chodzi o osobiste doświadczenia związane z modlitwą. Jak to jest, że patrząc na to samo widzimy co innego?

33

Witam wszystkich...

Kiedyś czytałem pewną książkę o modlitwie w której autor przytacza różne historie związane z modlitwą, sposób  w jaki świat zachodni się modli jest inny niż ten oferowany przez starożytne przekazy, nie będę tu przytaczał jakie....

Mianowicie w tej książce jest parę przykładów które mówią ze jeżeli modlimy się o coś to wtedy  tego czegoś nigdy nie dostaniemy, uważane jest że modlitwa to uczucie posiadania tego o co się modlimy czyli jak byśmy już to mieli.

Zastanawiam się czy ktoś słyszał o tak zwanym 'lost mode of prayer' przepraszam za angielski ale taki właśnie jest tytuł jej książki.

The Kingdom of Heaven is here but you do not see it...

34

@Columbus, prawdopodobnie chodzi o Tajemnice zagubionej modlitwy Gregga Bradena. Takich książek jest pełno. Wszystko opiera się na tych samych uniwersalnych zasadach, więc polecam zapoznanie się z huną Serge' a Kinga jako całościowym systemem.

By oszczędzić ludzkości kolejnych konwulsji, musimy jasno i stanowczo powiedzieć naszym kobietom, starcom i dzieciom: My tu rządzimy! Żadnych eksperymentów! Żadnego ?współdecydowania? w rodzinie! (?) Panowie! Zachowujmy się odważnie, po męsku!   Janusz Korwin-Mikke

Bzdura. To, czy Bóg spełni naszą prośbę nie zależy od tego czy się do niego pomodlimy a od tego, czy spełnienie tej prośby będzie dla nas dobre. Skoro o coś proszę, to chyba jasne, że jeszcze tego nie mam. Gdy już tę rzecz otrzymam, dziękuję za nią(można dziękować modląc się). Przynajmniej ja tak uważam.

36

marioosh666 napisał/a:

@Columbus, prawdopodobnie chodzi o Tajemnice zagubionej modlitwy Gregga Bradena. Takich książek jest pełno. Wszystko opiera się na tych samych uniwersalnych zasadach, więc polecam zapoznanie się z huną Serge' a Kinga jako całościowym systemem.

Mogło chodzić o Grega, a mogło  o "12 warunków na cud" Todda Michaela, jego też często cytują.

37

mysterious_chocolate napisał/a:

Bzdura. To, czy Bóg spełni naszą prośbę nie zależy od tego czy się do niego pomodlimy a od tego, czy spełnienie tej prośby będzie dla nas dobre.

Bzdura. Bóg spełnia różne modlitwy.

Skoro o coś proszę, to chyba jasne, że jeszcze tego nie mam.

Tak naprawdę chodzi o uczucia. One nadają modlitwie moc. Poczucie braku oddala od spełnienia modlitwy.

Gdy już tę rzecz otrzymam, dziękuję za nią(można dziękować modląc się).

Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. Inni więc uczniowie mówili do niego: Widzieliśmy Pana! Ale on rzekł do nich: Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i nie włożę ręki mojej do boku Jego, nie uwierzę. A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz domu i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: Pokój wam! Następnie rzekł do Tomasza: Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż ją do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym! Tomasz Mu odpowiedział: Pan mój i Bóg mój! Powiedział mu Jezus: Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli. I wiele innych znaków, których nie zapisano w tej książce, uczynił Jezus wobec uczniów. Te zaś zapisano, abyście wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyście wierząc mieli życie w imię Jego.   (J 20, 24?31)

Przynajmniej ja tak uważam.

Jak chcesz, ale trzeba uwierzyć, żeby można było zobaczyć - nie odwrotnie smile

By oszczędzić ludzkości kolejnych konwulsji, musimy jasno i stanowczo powiedzieć naszym kobietom, starcom i dzieciom: My tu rządzimy! Żadnych eksperymentów! Żadnego ?współdecydowania? w rodzinie! (?) Panowie! Zachowujmy się odważnie, po męsku!   Janusz Korwin-Mikke

Tak, to prawda, spełnia różne modlitwy. Nie napisałam, że jest inaczej wink
Spełnia te prośby, których spełnienie nie wyrządzi nikomu krzywdy, których spełnienie przyniesie dobro. Przecież nas kocha a ponadto wie wszystko więc jak mógłby dać nam coś, co koniec końców okaże się szkodliwe?
Nie wiem jak inni, ale ja kiedy o coś proszę, skupiam się na Bogu, nie na tym, że musi koniecznie spełnić moją prośbę. Oczywiście mam nadzieję, że tak będzie, ale jeśli się tak nie stanie, wtedy wiem, że widocznie to nie przyniosłoby mi szczęścia. Albo muszę uzbroić się w cierpliwość. Proszę z pokorą, nie zastanawiam się w danym momencie czy to mam czy nie, czy będę miała czy nie będę, skupiam się na Bogu.
Nie twierdzę, że jest inaczej smile Na pewno trzeba mieć wiarę w to, że Bóg pomoże, inaczej modlitwa nie miałaby sensu.

Posty [ 1 do 38 z 57 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Cudowna moc modlitwy

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016