rozwód z orzekaniem o winie - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2013-01-01 23:37:17

edziafrog
Niewinne początki

rozwód z orzekaniem o winie

powiedzcie proszę co sędziowie chcą usłyszeć żeby orzec o winie faceta? Mało, ze uciekł z domu - zabrał tylko tel. i komputer, ma kochankę od 4 lat, dziecko z nią, mieszka z nią u swojej matki, doprowadził swoją firmę do upadku, narobił 960 tyś długu, który ja spłacam, nie pracuje legalnie tylko u kochanki, która prowadzi jego firmę pod inną nazwą. czy to jeszcze mało? Doprowadził do licytacji mojego domu i wszystkich sprzętów. czy to jeszcze za mało?

#2 2013-01-02 00:12:48

kochamkonie
Cioteczka Dobra Rada

Re: rozwód z orzekaniem o winie

edziafrog napisał:

powiedzcie proszę co sędziowie chcą usłyszeć żeby orzec o winie faceta? Mało, ze uciekł z domu - zabrał tylko tel. i komputer, ma kochankę od 4 lat, dziecko z nią, mieszka z nią u swojej matki, doprowadził swoją firmę do upadku, narobił 960 tyś długu, który ja spłacam, nie pracuje legalnie tylko u kochanki, która prowadzi jego firmę pod inną nazwą. czy to jeszcze mało? Doprowadził do licytacji mojego domu i wszystkich sprzętów. czy to jeszcze za mało?

Z pierwszym mężem rozwodziłam się już dawno temu , ale żeby dowieść jego winy potrzebne były dowody. Jeżeli Twój mąż miał kochankę już wtedy kiedy jeszcze mieszkaliście ze sobą to będziesz potrzebowała świadków , na to że to on doprowadził firmę do bankructwa jakichś dokumentów , w zasadzie wszystko co będziesz mówiła na jego temat powinno być poparte dowodami. I najważniejsze ,obawiam się że powinnaś zatrudnić dobrego prawnika ,bo myślę że Twój małżonek też takiego będzie miał.

#3 2013-01-02 18:45:28

Anula70
Przyjaciółka Forum

Aktualnie jestem w trakcie rozwodu z orzeczeniem o winie w sumie byłego już męża bo od 8 lat mam separację sądową z takim właśnie orzeczeniem .

,,Bycie Sobą nie jest grzechem jest zaletą i luksusem na który nas stać jeżeli tylko tego chcemy"

#4 2013-01-06 18:45:04

kjersti
Redaktor Działu Prawo

Kochamkonie ma rację, to wszystko, co wymieniłaś, edziafrog, to oczywiście nie jest za mało, by orzec o winie męża, ale każdy z tych faktów musisz przed sądem poprzeć dowodami (dokumenty, zdjęcia, nagrania, zaświadczenia z banku, rachunki, świadkowie).

"I don't even want to try
to become the one who will save your halo."

#5 2013-01-21 22:50:25

_kuna_
Niewinne początki

Edziafrog :) zapomniałaś dodać, że Sąd może orzec o winie męża tylko wtedy gdy on sam ponosi winę za rozkład Waszego związku. W Twoim wypadku jest istotna różnica.
1. mieszkasz w zlicytowanym domu, który wykupiłas wspólnie ze swym kochankiem i jego siostrą (a swoją drogą to musi być straszne, w łóżku z dziadkiem brr :)
2. w czasie chorobowego bawisz się w Alpach z kochankiem
3. kredyty jak się bierze, to chyba logiczne jest, że trzeba będzie je oddać
4. wyrzuciłaś faceta z domu
5. że, Twój mąż płaci alimenty na Twojego syna (adoptował go)
6. jesteś DDA
i w zasadzie można by pisać i pisać, takich kwiatków jest mnóstwo, nie zapominaj o nich

#6 2013-02-10 23:13:42

szosio
Niewinne początki

Witam. Mam zamiar złożyć pozew o rozwód z orzeczeniem winym mężą. Może ktoś wie czy sam powód nadużywania alkoholu przez mąża wystarczy tym bardziej ze nie mam innych dowodów na to co najwyżej świadków, moi rodzice  albo sąsiada który by potwierdzil ze w domu są awantury spowodowane alkoholem męża.
Mam zamiar wymusić na nim żeby mieszkanie , które należy do niego ( jest jego własnością bo kupił przed ślubem)przepisał na dzieci (dzieci są jeszcze malutkie) to wtedy kto będzie będzie prawowitym włąścicielem tego mieszkania ja do osiągniećia dzieci pełnoletności przez dzieci  jako prawowity opiekun dzieci czy mąż.

#7 2013-02-10 23:26:57

Vuk
Net-facet

szosio napisał:

Mam zamiar wymusić na nim żeby mieszkanie , które należy do niego ( jest jego własnością bo kupił przed ślubem)przepisał na dzieci (dzieci są jeszcze malutkie) to wtedy kto będzie będzie prawowitym włąścicielem tego mieszkania ja do osiągniećia dzieci pełnoletności przez dzieci  jako prawowity opiekun dzieci czy mąż.

Po 1. ciekawe jak chcesz go do tego zmusić.
Po 2. Właścicielem w takiej sytuacji nie będziesz ani ty, ani on, tylko dzieci. Zapewne sąd po rozwodzie ograniczy mu prawa rodzicielskie do współdecydowania o najważniejszych sprawach dzieci. Taka nieruchomość - decydowanie o niej - moim zdaniem należy do tych "najważniejszych spraw". Więc będziecie zarządzać wspólnie, a do np. sprzedaży nie tylko będziesz musiała mieć jego zgodę, ale jeszcze zgodę sądu (bo sprzedaż wykracza poza zwykłe zarządzanie majątkiem małoletnich).

#8 2013-02-10 23:27:47

Cynicznahipo
Przyjaciółka Forum

_kuna_ napisał:

Edziafrog smile zapomniałaś dodać, że Sąd może orzec o winie męża tylko wtedy gdy on sam ponosi winę za rozkład Waszego związku. W Twoim wypadku jest istotna różnica.
1. mieszkasz w zlicytowanym domu, który wykupiłas wspólnie ze swym kochankiem i jego siostrą (a swoją drogą to musi być straszne, w łóżku z dziadkiem brr smile
2. w czasie chorobowego bawisz się w Alpach z kochankiem
3. kredyty jak się bierze, to chyba logiczne jest, że trzeba będzie je oddać
4. wyrzuciłaś faceta z domu
5. że, Twój mąż płaci alimenty na Twojego syna (adoptował go)
6. jesteś DDA
i w zasadzie można by pisać i pisać, takich kwiatków jest mnóstwo, nie zapominaj o nich

A skąd posiadasz te informacje? Bo to pierwszy watek Autorki i pierwszy jej post, nic nigdzie nie wspominała o swoim związku.

Adaś, 22.05.2013, 13:45 :-)))))

#9 2013-02-11 14:56:06

szosio
Niewinne początki

Powiedziałam mu ze mam zamiar składac pozew więc on stwierdził ze wyprowadzi się z domu aby dzieci miały dogodne warunki do rozwoju, więc poprostu chce się zabezpieczyć w razie czego jak mąż pójdzie w tany żeby mnie i dzieci nie nachodził. Ja tylko chce sobie mieszkać z dziećmi w tym mieszkaniu a o sprzedaży ja tu nie myślę. Jakby było mnie stać to bym nie liczyła na niego tylko wzięła kredyt i kupiła mieszkanie a niestety przy pensji netto 1600zł. to jakbym wzięła kredyt to bym nie  miała co dzieciom do garnka włożyć.
A co do przymuszenia to mam haka na niego więc smrodu nie chciałabym mu robić bo jeszcze inne osoby zostałyby za tym pociągnięte.
Nie myście o mnie żle ale ja myślę tylko o swoich dzieciach. Jego stać na to żeby kupić sobie drugie.

#10 2013-02-11 15:15:25

betti67
Przyjaciółka Forum

SZOSIO a ja twierdzę ,że jeśli mieszkanie jest majątkiem męża to tak czy siak nim pozostanie a dzieci nie mają wplywu na jakikolwiek podział. Dziękuj mu jeszcze ,że pozwala Wam w nim zostać. U mnie mimo,że majątek byl wspólny,bez względu na dzieci musialam splacić ex męża,polowę wartości domu. A rozwod z orzeczeniem o winie nie ma na to wpływu

#11 2013-02-11 15:33:23

szosio
Niewinne początki

Mówi ze dzieci są dla niego najważniejsze i nie pozwoli na to żeby żyły w nędzy jak on to twierdzi. Ale mówić można wiele no zobaczymy jak to się wszysko potoczy. Jak to wczoraj powiedział nie wyobraża sobie życia bez piwa więc dla mnie jest jasne że nie my rodzina jesteśmy dla niego najważniejszy tylko piwo. Już przestałam liczyć na cud. Więc trzeba coś z tym zobić i iść do przodu.

#12 2013-02-12 12:12:18

betti67
Przyjaciółka Forum

Tu akurat masz rację trzeba coś z tym zrobić. On jeszcze nie rozumie, że jest alkoholikiem.Jeszcze przed nim długa droga. A Ty zadbaj o siebie i dzieci

Stopka forum