Kuchnia - ciekawe pomysły - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2009-04-02 09:18:13

Anastazja
Słodka Czarodziejka

Kuchnia - ciekawe pomysły

hey,
Proszę podzielcie się ze mną ciekawymi rozwiązaniami do kuchni smile Mam remont a nie mam pomysłu smile
Będę wdzięczna za każdy pomysł! smile

#2 2009-04-02 14:25:23

beatkam63
Netbabeczka

Re: Kuchnia - ciekawe pomysły

To napisz co cię interesuje. Czy myślisz tylko o nowym wystroju czy chcesz pomysłów na generalna przebudowę pomieszczenia.

Al chiaro di luna-w swietle ksiezyca

#3 2009-04-02 14:59:18

Selena
Gość Netkobiet

Nowa kuchnia,wystrój-zależy od upodobań bardzo osobistych.Każdy lubi inny styl,kolor,przestrzeń.Jest wiele stron w internecie lub fachowe czasopisma-na ten temat.

#4 2009-04-04 11:55:28

Anastazja
Słodka Czarodziejka

Jasne, że zależy ale tak pomyślałam ze może 'podpatrzę' u was jakieś fajne rozwiązania. Słyszałam bądź czytałam o np. przesuwanych szafkach w kuchni albo o  dużej szafie która chowa wszystkie półki. Chciałabym się też dowiedzieć o materiałach może co łatwiej utrzymać w czystości. Czy lodówkę lepiej schować w meble (zabudować)czy postawić tradycyjnie smile o takie rozwiązania mi chodzi.
Wolę raczej styl nowoczesny ale jednak przytulny ;]
a remont generalny smile

#5 2009-04-05 20:07:13

Nysza
Dobry Duszek Forum

a pytanie:
czy kuchnia jest otwarta na salon ?? czy zamknięta ??? ... ja osobiście lubię jak lodówka jest zabudowana i duuuuuuuuużżżżżżo szafek a w dolnej części same szuflady - wygoda nie z tej ziemi ... wszystko się mieści  smile

#6 2009-04-06 09:54:34

robaczek2105
Wróżka Bajuszka

Mi sie bardzo podoba wyspa w kuchni:-)

The starry skies above me and the moral law inside me

#7 2009-04-06 10:07:48

stokrotka28
Przyjaciółka Forum

Ja w kuchni spędzam sporo czasu,więc lubię mieć dużo szafek i blatów,abym mogła mieć pod ręką wszystkie rzeczy niezbędne dla mnie w kuchni.I bardzo bym chciała mieć wyspę,to takie nasze malutkie marzenie  smile

Człowiek ma dar kochania, lecz także dar cierpienia.

#8 2009-04-06 13:44:00

Anastazja
Słodka Czarodziejka

kuchnia jest otwarta. Tak właśnie myślałam o tej wysepce tylko boje się ze bardzo zmniejszy kuchnie.. a blaty z czego macie? lepiej jasny czy ciemny? smile

#9 2009-04-07 00:05:00

Tamara985
Cioteczka Dobra Rada

Lepiej jasny przy ciemnym będzie prawie zawsze widać kurz
Zawsze w kuchni lubię troszkę rozgardiasz bo wtedy widać że tam ludzie i jedzą i mieszkają
---------------
Tamara

Jarosław Iwaszkiewicz
Wierzysz w potęgę miłości, napełnia cię ona do tego stopnia, że nie zostawia miejsca na pytania. I dobrze tak jest. Bo skoro dopuścisz do jednego pytania, jednej wątpliwości, pustka zacznie wkradać się do twojego serca.

#10 2009-04-07 10:13:12

Anastazja
Słodka Czarodziejka

A co myślicie o szafie przesuwanej? bo jak zamawiałam szafę do sypialni to w katalogu tej firmy widziałam szafę.. i strasznie mnie kusi takie rozwiązanie. Do tego jeszcze fajnie połączyli styl nowoczesny z tradycyjnym bo były tez drewniane elementy w kuchni. Jak znajde zdjęcie to prześle link.

#11 2009-04-15 11:00:42

Anastazja
Słodka Czarodziejka

nie znalazłam artykułu z ta szafa w roli głównej ale znalazłam na stronie producenta:
http://www.komandor.pl/komandor_szafy_system_topaz.html
te dwa pierwsze zdjęcia
o taką  szafę mi chodzi smile
chciałabym do tego ciemne meble i zielone jasne ściany - podobno ten kolor poprawia nastrój a ja często się w kuchni denerwuje wiec może pomoże  wink tylko nie wiem czy lepiej płytki czy pomalować tylko ściany?

Ostatnio edytowany przez Anastazja (2009-04-27 10:25:45)

#12 2009-05-06 11:11:51

Anastazja
Słodka Czarodziejka

Witam ponownie:) praca w kuchni wre, już mam troszkę dość tego ciągłego bałaganu ale trzeba to przeżyć. Zielony niestety mężowi się nie podoba sad chce pomarańcz.. co do szafy to zamówiliśmy big_smile przynajmniej jeden mój pomysł przeszedł. Teraz wybieramy nowe sprzęty ale jest ich taki wybór, że się w głowie kręci. A no i jeszcze ten zlew.. wolałabym podwójny ale twierdzą, że nie potrzebnie miejsca zabierze sad

#13 2009-05-14 01:01:00

patunia28
Dobry Duszek Forum

Właściwie to się zgodzę smile U mnie jest dwukomorowy i uważam, że jedyne do czego się przydaje druga komora to odstawianie brudnych naczyń smile Lepiej to przeznaczyć np. na przestrzeń dla lodówki side by side wink
A nad jakim sprzętem się zastanawiacie? smile

Nie stój nad kwiatem z konewką i batem - to na nic!

#14 2009-05-14 08:51:08

Anastazja
Słodka Czarodziejka

o dobrze, że wspomniałaś o sprzęcie - bo są takie (podobno) urządzenia - zmywarka i kuchenka w jednym.. ja bym się trochę bała to razem zestawić ale można zaoszczędzić miejsce.. sama nie wiem. Co myślicie?

#15 2009-05-15 11:39:32

kora40
Przyjaciółka Forum

Ja niestety zbytnio nie moge poszalec,mam mala kuchnie.nieustawna zbytnio.

#16 2009-05-27 23:31:16

patunia28
Dobry Duszek Forum

Anastazjo - chodzi Ci o płytę grzewczą na zmywarce? Dobrze zrozumiałam? smile
Cóż... Sądzę, że najlepiej będzie spytać kogoś zorientowanego w sprzęcie, np. w sklepie. Bo ogólne zasady możesz znaleźć tutaj Ale o zmywarce niestety nic nie ma smile
kora - nawet w małej kuchni czasami da się wyczarować co nieco wink

#17 2009-05-28 10:58:32

Anastazja
Słodka Czarodziejka

Patunio28 mój kochany twierdzi, że są takie zmywarka z kuchenką i piekarnikiem! Podobno taka większa kuchenka tyle ze w dolnej części (pod piekarnikiem) jest mała zmywarka ;] ja chyba ryzykować jednak nie bede smile

#18 2009-06-01 00:34:05

patunia28
Dobry Duszek Forum

ojoj big_smile pierwsze słyszę... a czy Twój Luby mógłby jakiś konkretny model podać? bo na serio jeszcze nigdy czegoś takiego nie widziałam smile
ostatnio miałam przyjemność obejrzeć za to nowiutką lodóweczkę ze stajni LG smile słuchajcie - normalnie się zakochałam!!!
co ciekawe umieszczono ją w aranżacji m.in. salonu, co było o tyle szokujące, co zachwycające smile nigdy bym nie pomyślała, że taki sprzęt może dobrze wyglądać w pokoju.
tutaj fotki smile

#19 2009-06-01 10:21:08

Anastazja
Słodka Czarodziejka

modelu nie pamiętam ale podobno kiedyś taką miał smile heh Tą lodówkę widziałam w Saturnie.. piękna. Choć nie wstawiłabym jej do sypialni wink

#20 2009-06-15 17:53:16

patunia28
Dobry Duszek Forum

no tak, ja pewnie też nie wink to by miało zgubny wpływ na moją i tak już nadwyrężoną figurę wink ale świetne wyjście do aneksu połączonego z salonem prawda? smile ładna, ozdobna, funkcjonalna...
a taki bajerek ostatnio w jakimś sklepie internetowym widziałam big_smile śmiesznie wygląda smile ale chyba bym się nie porwała... strasznie malutka ta zmywarka była i klasy B...

#21 2009-06-16 11:52:48

Anastazja
Słodka Czarodziejka

Tak, i ja uwierzyłam, że takie urządzenie istnieje - dobre rozwiązanie dla małej kuchni gdzie właściciel jest jeden i  bardzo nie lubi zmywać wink
Musze się pochwalić, szafa wyszła super, jak w katalogu. Do tego kolor zielony pasuje idealnie. Jeszcze długa droga do końca remontu ale efekty już są.

#22 2009-06-21 23:36:10

patunia28
Dobry Duszek Forum

ooo smile no to fajnie smile a powiedz, jak tam kuchnia wasza? smile

#23 2009-06-23 12:49:13

Anastazja
Słodka Czarodziejka

a już koniec remontu w kuchni wyszło całkiem interesująco - ta szafa stoi w kuchni - i to ona dodaje takiego ciekawego akcentu. Mieszczą się w niej prawie wszystkie sprzęty kuchenne, talerze itp. polecam. Kolor jak planowałam taka cytrynowa zieleń smile mi się podoba ale niektórzy domownicy twierdza, że zaszalałam za bardzo heh i tak ja tam najwięcej czasu spędzam.
Zlew jedno komorowy, a pozostałe sprzęty już tradycyjne, bez szaleństw heh
posłuchałam się waszych rad i blaty wzięłam jasne:)

#24 2009-07-19 00:28:46

karina1
Zbanowany

Kuchnie powinien urządzać ten kto tam spędza najwięcej czasu. Ma być mu miło i wygodnie. Fajnie Anastazja, że zrealizowałaś swoje pomysły. Ja notorycznie narzekam na brak miejsca na dodatkowe szafki i szuflady na szpargały kuchenne, bo sporo rzeczy stoi na blacie i wydaje mi się, że tworzy sie przez to bałagan.
A co sie tyczy lodówek, to ja tez bym zrezygnowała z trzymania jej w sypialni, a co jak zacznę lunatykować...hihi!
Ostatnio na wystawie koreańskiej w Pałacu Kultury były prezentowane te lodówki, o których pisałyście: http://img14.imageshack.us/i/p1536070709.jpg/

#25 2009-07-19 18:20:51

patunia28
Dobry Duszek Forum

Anastazjo bardzo się cieszę, że już po i wszystko w porządku smile Zgadzam się z kariną - to osoba, która najczęściej przebywa w danym pomieszczeniu powinna mieć największy wpływ na jego wystrój - skoro Tobie się podoba ta cytrynowa zieleń rodzinka musi to zaakceptować big_smile A szafa to faktycznie rewelacyjny pomysł big_smile
karina - z tym lunatykowaniem to racja tongue Biedne nasze talie tongue A wystawę też nawiedziłam big_smile Widzę, że ta urocza Pani Ci zapozowała do zdjęcia big_smile Muszę przyznać, że się wręcz zaśliniłam na widok pewnych produktów - tej lodówki LG również xD Jeszcze ten tv o grubości 6mm mi baaardzooo przypadł do gustu tongue No i kilka telefonów też było niczego sobie, a że umowa mi się niedługo kończy... niach niach wink
Ale wracając do tematu - na tej stronce jest mnóstwo świetnych pomysłów na kuchnie big_smile Strasznie mi się podobała taka zielona aranżacja z mozaiką między stojącymi i wiszącymi szafkami smile

#26 2009-08-08 13:14:36

karina1
Zbanowany

Mi bardzo podoba się taka kuchnia: http://czterykaty.pl/czterykaty/51,5764 … 6.html?i=0 Lubie jak dodatkami są kamienie to daje dużo ciepła.
Apropo wystroju kuchni, będąc na wystawie, o której wcześniej wspominałam widziałam stoisko gdzie było mnóstwo telewizorów: http://www.youtube.com/watch?v=wN0_MxTF7c4 zapytałam czy takie telewizory montuje się też w kuchniach i usłyszałam, że właśnie coraz więcej telewizorów trafia prosto do kuchni. Co Wy na to? Też macie TV w kuchni?

#27 2009-08-29 21:04:28

chloe
Zaglądam tu coraz częściej

oj ja polecam Moje własne ostatnie zakupy ze sprzętu agd
http://www.euromall.pl/product-pol-2799 … T25EU.html
http://www.euromall.pl/product-pol-1313 … 0CRHS.html
dzięki nim kuchnia wygląda na nowoczesną i wiecznie nową;]

#28 2009-09-03 15:03:48

Anastazja
Słodka Czarodziejka

tv w kuchni.. bałabym się, że się zapatrzę i coś przypale heh ale w kuchniach amerykańskich tv w kuchni to coś całkiem normalnego. Ja bym nie chciała, w kuchni lubię rozmowy ale na żywo smile
Sprzęty piękne smile mam nadzieje, że będą dobrze służyły ;]
A ja słyszałam, że szafę którą mam w kuchni ludzie wstawiają sobie do łazienek. Też fajny pomysł smile

#29 2009-09-09 10:05:22

Ekspert
Zbanowany

A ja bez telewizora w kuchni nie mogłabym żyć wink Nie wyobrażam sobie przygotowywania posiłków w głuchej ciszy jak jestem sama...

#30 2009-09-15 09:16:30

Yuki
Słodka Czarodziejka

Witam Was, kochane dziewczynki! Też mam remont w kuchni, tylko na nowe mebelki mnie narazie nie stać, więc pomyślałam o odnowieniu starych, może któraś coś takiego robiła i podzieli się doświadczeniami?! Mam meble z epoki późnego PRLu, oklejone jakąś okleiną, zastanawiam się, czy da się takie mebelki pomalować...

Jeśli coś uparcie gaśnie, zaufaj iskierce nadziei...

#31 2009-09-15 12:26:31

Anastazja
Słodka Czarodziejka

Widziałam w programie Dekoratornia,jak przerobili zwykłą szafkę (pawlacz) na szafkę z drzwiczkami przesuwanymi z wypełnieniem ze szkła matowego - Świetnie to wyglądało, a taka wymiana drzwiczek  nie powinna dużo kosztować a całkiem zmieni kuchnie smile

#32 2009-09-21 22:52:51

paula
Do zakochania jeden krok

Przede mną tez urządzanie kuchni, ale koncepcji nie mam żadnej.... No może tyle tylko, że zamiast płytek chciałabym mieć szkło i raczej nowoczesne meble od starodawnych.... Ale to jeszcze mało.
A co sądzicie o meblach kuchennych BRW?
Bo w sobotę jest otwarcie wielgachnego salonu BRW na Popularnej w Warszawie, ma być kilkaset urządzonych pomieszczeń i jakieś promocje, jak dam radę to pojadę, może jakieś natchnienie mnie ogarnie...

#33 2009-09-22 20:00:07

ballia
Zbanowany

Yuki napisał:

Witam Was, kochane dziewczynki! Też mam remont w kuchni, tylko na nowe mebelki mnie narazie nie stać, więc pomyślałam o odnowieniu starych, może któraś coś takiego robiła i podzieli się doświadczeniami?! Mam meble z epoki późnego PRLu, oklejone jakąś okleiną, zastanawiam się, czy da się takie mebelki pomalować...

jeśli to są meble z płyty wiórowej plus okleina to malowanie tego to masakryczna robota, próbowałam niedawno:/ gra nie warta świeczki, efekt paskudny. zdecydowanie lepiej kupić fajną tapetę i okleić. trochę jest z tym roboty ale efekt murowany.
ja planuję zrobić własnie coś takiego, bo na nową kuchnię tymczasowo mnie nie stać.
wybrałam sobie grubą, winylową tapetę we wzory, ale ona nie nadaje się na całość.
dlatego całość szafki (korpus od zewnątrz plus front z obu stron) zamierzam okleić zwykłą samoprzylepną białą tapetą (tania i łatwo się klei). brzegi dodatkowo taką wąską taśmą zabezpieczającą. natomiast tę moją wymarzoną fioletową tapetę nakleję tylko na sam front. do tego wymiana zawiasów, uchwytów i magnesów, ale to już groszowa sprawa.

aha jeśli Twoje meble są z litego drewna to trzeba je najpierw oskrobać papierem ściernym, potem pomalować (może być zwykła emalia choćby) a na koniec zabezpieczyć ze dwiema warstwami lakieru do drewna.

#34 2009-09-22 20:02:19

ballia
Zbanowany

paula napisał:

Przede mną tez urządzanie kuchni, ale koncepcji nie mam żadnej.... No może tyle tylko, że zamiast płytek chciałabym mieć szkło i raczej nowoczesne meble od starodawnych.... Ale to jeszcze mało.
A co sądzicie o meblach kuchennych BRW?
Bo w sobotę jest otwarcie wielgachnego salonu BRW na Popularnej w Warszawie, ma być kilkaset urządzonych pomieszczeń i jakieś promocje, jak dam radę to pojadę, może jakieś natchnienie mnie ogarnie...

ja własnie jestem na tym samym etapie, też jedziemy w sobotę do brw bo pomagamy rodzicom męża robić remont w kuchni i własnie wybierają meble. póki co wahają sie nad dwoma wzorami, nie pamiętam nazw niestety i chcemy je na żywo obejrzeć. liczę że uda się załapać na jakieś promocje z powodu otwarcia :]
niestety ja o nowej kuchni mogę tylko pomarzyć, zresztą jest tak mała, że nawet nie miałabym pojęcia jak ją urządzać:]

#35 2009-09-23 00:32:42

begar
Powoli się zadomawiam

To ten wielki salon we Włochach? Boje się, że na otwarciu będą straszne tłumy... Promocje tylko jeden dzień będą obowiązywać?

Ostatnio edytowany przez begar (2009-09-24 06:39:36)

#36 2009-09-23 00:42:00

paula
Do zakochania jeden krok

ballia, z małej kuchni też można cudeńko zrobić, tylko trzeba dobrze wszystko rozplanować. Nie wiem jaki masz rozkład mieszkania, ale może warto tę kuchnię z salonem połączyć? A może tylko odświeżyć szafki i jakieś nowe dodatki kupić? Niestety to wszystko kasa, chyba, że ktoś ma wyjątkowy "dyg" w rękach jak to moja mama nazywa. Ja niestety nie mam i dlatego gotowca muszę kupić i trochę na ten BRW liczę. A kasy jako tako nie posiadam, ale ma być możliwość zakupu na raty 0% więc na to tez liczę smile

Kupiłam dziś Cztery Kąty i oglądam. Ach....

#37 2009-09-23 00:51:50

paula
Do zakochania jeden krok

begar napisał:

To ten wielki salon we Włochach? Boje się, że na otwarciu będą straszne tłum... Promocje tylko jeden dzień będą obowiązywać?

Tak, ten na Popularnej. Tłum pewnie będzie, nie ma co się łudzić. A co do promocji to zdaje się, że do wyczerpania zapasów, więc pewnie dłużej potrwa, jak im towar zostanie. Tak sobie myślę, że filiżanek mi też potrzeba, może nabędę smile

#38 2009-09-24 06:46:10

begar
Powoli się zadomawiam

Ja liczę na to, że może dużo osób nie wie o otwarciu;P  Z drugiej strony teraz w okolicach Włoch i Ursusa jest masa nowych osiedli i podejrzewam,ze mieszka tam sporo potencjalnych klientów BRW... No, ale przejdę się tam, może coś upoluje:)

Stopka forum