Trzęsące się ręce - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2012-07-12 22:08:18

Słonko91
Słodka Czarodziejka

Trzęsące się ręce

Witam smile
Mam ogromny problem ;/ Są nimi trzęsące się ręce. Najczęściej dzieje się to przy sytuacjach stresowych zarówno ręce jak i czasami nogi. Nie mogę sobie z tym zupełnie poradzić. Staram się uspokoić, a to jeszcze pogarsza sprawę. Od niedawna pracuje na kasie w hipermarkecie i na samym początku aż wstyd było mi wydawać ludziom kasę tak się stresowałam i trzęsłam.
Słyszałam,że powodem trzęsienia się rąk może być nadczynność tarczycy, brak magnezu lub nerwica. Ja jestem strasznym nerwusem, więc przewiduje że to przez to. Często też boli mnie serce, byłam na badaniach i usłyszałam,że to tylko nerwy.
Jak z tym walczyć?

#2 2012-07-13 14:33:02

Lemurka
Do zakochania jeden krok

Re: Trzęsące się ręce

Witaj. Mam to samo i od niedawna zdiagnozowali u mnie nerwicę. Mnie neuralgie dotykają najczęściej w chwilach stresowych, ale bywa, ze zaskakują mniew nietypowych sytuacjach. Np. niosę kawę w filiżance na spodeczku, a ręce trzęsą się tak, że filiżanka spada na podłogę hmm Dodatkowo, mam niedoczynnośc tarczycy (chorobę Hashimoto), która potęguje te "drgawki". Moim rozwiązaniem jest fitness, melisa i w naprawdę cięzkich chwilach lek na ukojenie nerwów. Biorę lek na receptę - Seronil, i jestem z niego bardzo zadowolona smile

PS. A jak ktoś Cię zapyta, dlaczego tak się trzęsiesz, warto zażartować : Dzisiaj jeszcze nie piłam tonguetonguetongue

"My z drugiej połowy XX wieku,rozbijający atomy, zdobywcy księżyca - wstydzimy się, miękkich gestów, czułych spojrzeń, ciepłych uśmiechów. Kiedy cierpimy wykrzywiamy lekceważąco wargi.  Kiedy przychodzi miłość wzruszamy pogardliwie ramionami. Silni cyniczni z ironicznie zmrużonymi oczami ... Dopiero późną nocą przy szczelnie zasłoniętych oknach gryziemy z bólu ręce umieramy z miłości ..."

#3 2012-07-13 16:22:48

Słonko91
Słodka Czarodziejka

Dziękuję za odpowiedź wink)

#4 2012-07-13 16:34:19

frytka292
Gość Netkobiet

mi też się bardzo ręcę trzęsą w sytuacjach nerwowych! ba nawet całe ciało plus mocne łomotanie serca ... napewno też mam nerwicę ...mam jakieś zioła ale zapominam brać lub jak wezmę jakoś nie pomagają... wychodzę na papierosa i jakoś powoli przechodzi

#5 2012-07-13 18:07:51

Lemurka
Do zakochania jeden krok

Papieros ... Hmmm na mnie by nie zadziałał, wręcz chyba zaszkodził. Przy moich bólach w klatce piersiowej mam coś jakby brak tchu i silne kłucie między żebrami hmm Zioła to raczej nie pomogą ... Należy je pić zapobiegawczo, bardziej przed niż w trakcie. tabletki odpowiedzio dobrane przez specjaliste pomogą, tylko trzeba je niestety brać regularnie - zwłaszcza przed sytuacjami stesogennymi smile

No i spokoju życzę. Wam i sobie tongue

"My z drugiej połowy XX wieku,rozbijający atomy, zdobywcy księżyca - wstydzimy się, miękkich gestów, czułych spojrzeń, ciepłych uśmiechów. Kiedy cierpimy wykrzywiamy lekceważąco wargi.  Kiedy przychodzi miłość wzruszamy pogardliwie ramionami. Silni cyniczni z ironicznie zmrużonymi oczami ... Dopiero późną nocą przy szczelnie zasłoniętych oknach gryziemy z bólu ręce umieramy z miłości ..."

#6 2012-07-13 18:09:56

Lemurka
Do zakochania jeden krok

A z leków ziołowych bez recepty polecam syrop Neospasmina. Ma właściwości ułatwiające zapypianie i wyciszające. Jest okropny w smaku, ale moje noce przed maturą dzieki niemu były bardziej znośne tongue

#7 2012-07-14 20:02:47

Słonko91
Słodka Czarodziejka

Dziwna dolegliwość nie ma na nią leku, który by całkowicie by zniszczył te przykre skutki stresu.
W technikum chodząc do tablicy nie potrafiłam narysować prostej kreski na tablicy , tak mi się ręce trzęsły ;/ Przykre gdy czasami ktoś zwraca uwagę by aż tak się nie denerwować. Łatwo mówić, szkoda że jest to niezależne od naszej woli.
wink

#8 2012-07-25 09:53:35

aizen49
Niewinne początki

proponuję suplement dity - przy zwiększonej dawce witamin ręce powinny być cieplejsze

#9 2012-07-25 10:42:04

Hakuro
Niewinne początki

Oj skąd ja to znam smile Mam dokładnie tak samo i troszkę mi lżej, że mój przypadek nie jest odosobniony. Mam ten problem własciwie od wczesnej młodości, odpowiadanie przy tablicy w szkole było moja zmorą sad Teraz mimo, że minęło wiele lat nadal w sytuacjach stresowych, a czasem nawet zupełnie normalnych drżą mi dłonie, czasem mam wrazenie, że cała się trzęsę. Nie raz już ktoś zwracał na to uwagę mówiąc, że niepotrzebnie sie tak stresuję, ale nie mam wplywu na drżenie dłoni sad Nie jestem osobą jakos specjalnie niesmiałą choć do przebojowych tez sie nie zaliczam. Doprawdy nie wiem czy mogę sobie jakos pomóc. Teraz jestem w ciąży więc pewnie nie wszystkie środki uspokajające mogę zażywać. Poza tym nie chciałabym uzalezniać się od tabletek... Czy jest jakaś inna metoda aby w końcu się z tym uporać?

Ostatnie tematy :

Stopka forum