Kubeczek menstruacyjny - Lady Cup - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » Kubeczek menstruacyjny - Lady Cup

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 60 ]

Temat: Kubeczek menstruacyjny - Lady Cup

Pierwszy raz usłyszałam o tym produkcie w którymś z porannych programów w tv. Czy któraś używa, używała, spotkała się z tym gdzieś? Niby same superlatywy, ale chyba miała bym małe opory przed użyciem go, nie wiem, same poczytajcie:
http://menstrualcups.files.wordpress.com/2008/06/ladycupsaples.jpg
Lady Cup to nowoczesny kubeczek menstruacyjny, zakładany w podobny sposób co tampon. Podczas menstruacji krew gromadzi się wewnątrz LadyCup?. Kubeczek wyprodukowano wyłącznie z silikonu lekarskiego. Na idealnie gładkiej powierzchni nie pozostają żadne bakterie. Produkt nie wchłania żadnych cieczy, co oznacza, że nie dochodzi do zmian we florze bakteryjnej pochwy.
Bezpieczeństwo ? Nowoczesność ? Łatwość w obsłudze ? Ekologiczność - Higiena
100% pełnowartościowa alternatywa dla podpasek higienicznych i tamponów
najmodniejszy produkt z zakresu higieny intymnej dla kobiet
łatwy w użyciu
?oszczędny wobec środowiska naturalnego? ? w przypadku prawidłowej konserwacji można go używać nawet 15 lat
ekologiczny i ekonomiczny ? zwrot kosztów kupna LadyCup? już po 4 miesiącach
wykonany z najbardziej elastycznego silikonu
posiada optymalne rozmiary i gładka powierzchnie ? łatwe w użytkowaniu i konserwacji z najwyższej jakości niemieckiego silikonu lekarskiego, używany wyłącznie w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym

LadyCup? jest w stanie utrzymać do 30ml krwi menstruacyjnej. Dzięki swojej konstrukcji to idealna pomoc w okresie menstruacji, podczas uprawiania wszystkich rodzajów sportu, podróżowania lub po prostu używania na co dzień. Z kubeczka LadyCup? można również bezpiecznie korzystać w nocy. Produkt można nosić do 12 godzin dziennie bez wyjmowania. Projekt uchwytu ze specjalną szorstką powierzchnią ułatwia wyjmowanie. Wytrzymałość użytego silikonu gwarantuje optymalną elastyczność.

W zależności od obfitości krwawienia LadyCup? należy opróżniać 2 do 5 razy dziennie. Po opróżnieniu można go po prostu opłukać wodą. Kubeczek można również wygotować lub wysterylizować w specjalnym roztworze. Wybór sposobu czyszczenia zależy od aktualnych możliwości osoby użytkującej.

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Kubeczek menstruacyjny - Lady Cup

Słyszałam o tym wcześniej. I wszystko świetnie, ale ja nie siedzę ciągle w domu i jakoś nie wyobrażam sobie wyjść z toalety np. na uczelni i opłukać taki kubeczek pod kranem na oczach wszystkich innych korzystających z toalety kobiet... To jest co najmniej obleśne...

3

Też o tym słyszałam i uważam, że to mega obrzydliwe hmm może i ekologiczne, ale obrzydliwe :-)

Reklama

4

Ja o tym nie słyszałam yikes  Brakuje mi różowego w tej kolekcji wink A tak serio nie jestem jednak nowoczesna i powtórzę za poprzedniczkami, że to by był dla mnie hardcore odświeżać taki kubeczek w toalecie publicznej a i zobaczyć taki zabieg...not  cool hmm

Między imieniem a imieniem most
Kto skradł brzegi?

5

O masakra! W ogole jak w tym kubeczku chodzic?? To jakos przeciez musi sie tam zmiescic wiec na pewno jakos rozpycha pochwę... Nie wyobrazam sobie... a co do oprozniania tego to krew z okresu jest czasem gesta bardzo i galaretowata i jak to dobrze umyc pod kranem???? Poza tym idzie sie myc a co dalej skoro ma sie okres? Trzeba miec drugi kubeczek na zmiane bo inaczej bedzie czerwona plama... Mysle ze to jest niepraktyczne....

"Najpiękniejszą suknią dla kobiety są ramiona mężczyzny, którego kocha"
Reklama

Wiem, że to, co zaraz napisze, nie wniesie wiele do dyskusji, ale muszę... po prostu muszę...

O rany!!!! Fuj!!!!! Mega fuj!!!!! yikes

Use your heart as a weapon
It hurts like heaven

7

Znam ten produkt i znam parę osób go używających.Używają zamiennie z tamponami bo tak jak napisała Kaisa- jak się jest prawie cały dzień poza domem to użycie tego jest dość uciążliwe.

Ja nie zamierzam wkładać sobie kubka- mam opory co do używania.Być może tak to jest z nowościami- jeszcze ze 30 lat temu kobiety pewnie nie wyobrażały sobie,że można używać tamponów:)

"Brak seksu flustruje" smile
z cyklu: mądrości forumowe smile

8

charlotte_harris napisał/a:

Wiem, że to, co zaraz napisze, nie wniesie wiele do dyskusji, ale muszę... po prostu muszę...

O rany!!!! Fuj!!!!! Mega fuj!!!!! yikes

mam to samo :-)

9

Kiedyś to było kawałek szmatki albo wata, nie wyobrazam sobie tego!

"Najpiękniejszą suknią dla kobiety są ramiona mężczyzny, którego kocha"

10

Zdecydowanie jestem na nie! Wydaje mi się że to mało higieniczne rozwiązanie.

11

Jak to wygląda, można zobaczyć jak wpiszecie to hasło w google i przełaczycie na grafikę....
czytałam o tym jakiś czas temu i nie pisano tylko o zaletach.
Szczerze... nie zdecydowałabym się. Ekologiczne -a czy tampony nie są ekologiczne? są z naturalnych włókien. No i ....po co się pytam, skoro są tampony i wydaje mi się, że bardziej wygodne i dyskretne ....osobiście nie jestem przekonana.

12

Bleeeeeeeeee....... Ja zdazylam zjesc sniadanie!!

Kiedy się urodziłam, diabeł spojrzał, skrzywił się i mruknął...szlag konkurencja big_smile

13

Catwoman: chodzi o to, że w tamponach Ci się mogą namnażać bakterie, a ten kubeczek jest niby ok pod tym względem. Jak to działa w praktyce to nie wiem...

14

Póki co, od lat używam tamponow i nie cierpię z tego powodu smile

15

Wydaje mi się to bardziej ekologiczne niż tampony, które nasiąkną krwią, a w kubeczku ta krew się zbiera. Cóz. CIekawa jestem ile to kosztuje i gdzie to kupic.

16

ale na czym polega na ekologia? tampony nie są zrobione z folii aluminiowej.

17

Na tym, że nie wyrzucasz tego jak tampony, które no tabene obrzydliwe babska wrzucają wszędzie gdzie popadnie. A to ubiakcja publiczna, las, łąka itd. tylko kubeczek służy bardzo wiele lat.

18

ja nie wyrzucam byle gdzie i nienawidzę niechlujstwa kobiet i tej w damskich toaletach....

19

O! W ogóle jak to wkładać... to takie nieforemne!? Może jakby to było jednorazowe to bym spróbowała, ale myć to i wylewać? Fee... Wydaje mi się, że po to zrobili podpaski i tampony żeby nie mieć z krwią takiego bezpośredniego doczynienia..

To przechowuje krew ok a co z kawałkami (u mnie dość sporymi) wraz z krwią?

20

Pozostaje tylko czekac na opinię kogoś kto tego używa:)
chociaż szczerze....i tak nie mam zamiaru. Ale opinii jestem ciekawa:)

21 Ostatnio edytowany przez Lusija (2012-06-26 09:47:47)

Eolias napisał/a:

Ja o tym nie słyszałam yikes  Brakuje mi różowego w tej kolekcji wink A tak serio nie jestem jednak nowoczesna i powtórzę za poprzedniczkami, że to by był dla mnie hardcore odświeżać taki kubeczek w toalecie publicznej a i zobaczyć taki zabieg...not  cool hmm

http://kubeczek-menstruacyjny.ladycup.eu/images/content/3D_cups+bags_03.png jest smile

Właśnie szukam ceny.. hm gdyby nie była przerażająca to bym wypróbowała chociażby nocami.. bo wtedy zazwyczaj się topię ;] hehe

Edit: 120 zł.. jak dla mnie odpada xD na noc mi się nie opłaca big_smile

22

a teraz pytanie techniczne ;p... że niby którą stroną się to wkłada big_smile?

nie no wszystko fajnie, tylko się cofamy drogie panie ;p... może znowu zacznijmy prać podpaski i same je sobie szyć smile?
tak na marginesie to gdzieś czytałam artykuł jakiejś genialnej pani ginekolog która twierdziła ze tampony i podpaski to samo zło, trujące, wybielane chlorem, przy użyciu tamponów odnotowane są przypadki śmiertelne w wyniku zablokowania tętnicy okołomiedniczej, powodują infekcje dróg rodnych a w konsekwencji nawet bezpłodność więc szyjmy same! fuck yeah big_smile

23 Ostatnio edytowany przez sierpniowa (2012-06-28 19:27:56)

theivorycameo napisał/a:

a teraz pytanie techniczne ;p... że niby którą stroną się to wkłada :D?

Dzyndzelkiem w dół ;-)

theivorycameo napisał/a:

może znowu zacznijmy prać podpaski i same je sobie szyć ?

Takie ekologiczne podpaski istnieją ... zapytaj Reni Jusis ;-)
A co do używania tamponów to istnieje ryzyko TSS

Zespół Wstrząsu Toksycznego (TSS) to bardzo rzadka, ale poważna choroba toksyczna, która może wystąpić u mężczyzn, kobiet i dzieci. W ponad połowie przypadków TSS występuje u dziewcząt lub kobiet w trakcie menstruacji. TSS opisano w związku z użyciem tamponów, może on jednak wystąpić również podczas miesiączki, kiedy tampony nie są stosowane. Wstrząs wywołany jest przez toksyny produkowane przez bakterię często występującą u człowieka. TSS może zagrażać życiu, w związku z tym musi być szybko rozpoznany i leczony. Jeśli podczas miesiączki nagle zaczynasz czuć się bardzo chora, choć dotychczas byłaś w pełni zdrowa, kiedy pojawi się gorączka (39°C lub powyżej), wymioty, biegunka, ból głowy, ból gardła, zawroty głowy lub utrata przytomności, bóle mięśniowe, zmiany skórne przypominające oparzenie słoneczne, to na wszelki wypadek usuń tampon i niezwłocznie zgłoś się do lekarza lub na oddział szpitalny. Wspomnij o możliwości wystąpienia TSS, poinformuj lekarza również o tym, że masz miesiączkę. TSS może występować wielokrotnie, niezależnie od tego, czy używasz tamponów czy też nie. Jeśli raz chorowałaś na TSS, omów dalsze stosowanie tamponów ze swoim lekarzem.

24

Dzyndzelkiem w dol??
Ten dzyndzelek jest przeciez otwarty to jakim cudem ta krew sie zbiera? Grawitacja w tym przestaje dzialac czy co?? big_smile
Boze, laski ja nie chce zabrzmiec jakos dziwnie ale moja szparka czegos takiego nie pomiesci. A jesli juz to najpewniej droga operacyjna wklad i droga operacyjna usuniecie. Poza tym czy to jest elastyczne czy sztywne? Wiecie ja z tych raczej aktywnych jestem i gdybym miala miec sztywne kilka cm w pochwie przez kilka dni to jak ja dam rade na silowni czy basenie? Wiecie co stanowczo bardziej wole tampony. A i ekologi nie posuwajmy do jakichs absurdow big_smile

Kiedy się urodziłam, diabeł spojrzał, skrzywił się i mruknął...szlag konkurencja big_smile

25

Sadie, ten dzyndzelek nie jest otwarty - to jest uchwyt, który ma pomóc w zaaplikowaniu takiego kubeczka. I spokojnie zmieści się on w każdej szparce tongue, są różne rozmiar S - dla kobiet, które nie rodziły i mają poniżej 25 lat i L - dla pozostałych pań wink Taki kubeczek jest elastyczny i nawet polecany dla aktywnych kobiet.

Wymiary kubeczka S średnica 40mm, długość 46mm, długość uchwytu 19mm - one tylko na fotkach wyglądają mało zachęcająco

26

Dziewczyny ja dopiero dziś się dowiedziałam o tym czymś, w szoku jestem hah. Pojawił się ktoś kto nabrał doświadczenia ??

Cel bez planu jest tylko marzeniem

27

Słyszałam o tych kubeczkach, ale nie założyłabym. Ble. Wydaje się być mało komfortowe, nawet dla tych mniej aktywnych kobiet.

'I can feel the magic floating in the air
Being with you gets me that way...'

28

No i w sumie nie wiem czemu ma służyć?

29 Ostatnio edytowany przez TrzyKostkiLodu (2013-02-19 17:30:42)

Ja usłyszałam o tym wynalazku kilka miesiecy temu. Chcę go wypróbować, bo jestem ciekawa jak to działa. smile Czekam tylko na jakas nadprogramowa gotówke, bo akurat mi sie nie spieszy. Co do krwi menstruacyjnej, no cóż - dopóki nie brudzi mi bielizny i ubran to nie widze problemu. Nie wiem jak Wy, ale ja np. gdy sie myje podczas okresu to mam stycznosc z ta krwia, gdy aplikuje tampon, nie uzywam do tego aplikatora. Jestesmy kobietami, menstruacja jest naturalnym procesem, nie ma sie czego wstydzic ani brzydzic. Jezeli bede musiała zmienic kubeczek, a akurat bede musiała skorzystac z publicznej toalety to mimo wszystko uzyje tampona/nu(...) na taka okazje, bo to co mi nie przeszkadza nie musi podobac sie innym, a zwłaszcza nie mam zamiaru ich do tego zmuszac.

Faceci są dumni np. z produkcji własnej spermy, maluja nią gdzie tylko im pozwolimy, natomiast bron Boze umyc kubeczek z własną menstruacyjna krwia, bo to ochyda! Ach te nieczyste kobiety! Najlepiej odseparowac je od wzroku ludzkiego i dotyku mężczyzn jako, ze nieczyste to istoty i sieja zgorszenie sromotne! xD

Edit: Poza tym, reakcji "ochyda!" mogłabym sie spodziewac po kims kto np. nie rodził dzieci, albo jest dziewicą. Co z sexem podczas TYCH dni? Moze ja jestem jakas dziwna, ale  ja uprawiam sex w TYM czasie, nic złego mi sie nie dzieje i moje łóżko nie zamienia sie w krwawą łaźn.

- I may not be there yet but I'm closer than I was yesterday.
Wzrost 158 cm
03.01.2013 58,00 kg
31.05.2013 54,5 kg     Cel I  30.06.2013 53 kg; Cel II 01.09.2013 50 kg big_smile

30

Myślę, że wszystko zależy od człowieka. Ciebie to nie brzydzi, innych tak. Kwestia względna.
Jak dla mnie- te kubeczki są średnio praktyczne i zostanę przy tamponach.

'I can feel the magic floating in the air
Being with you gets me that way...'

31

Ja mam MeLunę (tańsza wersja) i ją uwielbiam!
W życiu nie wróciłabym do tamponów czy podpasek.
Ostatnio okres mi się zaczął jak byłam w pracy i byłam zmuszona używać tego dnia podpasek zanim się doturlałam do domu do mojego kubeczka - no TO jest dopiero OBRZYDLIWE!
Kubeczek jest higieniczny, czysty i megakomfortowy.
Jakby co służę informacją.

A tak bajdełej to straszne jest jak kobiety nie znają własnego ciała, brzydzą się własnej fizjologii. Odnalezienie szyjki macicy jest bardziej skomplikowane niż misja na Marsa. Znajomość cyklu, jego kolejnych faz, tego jak zmienia się ciało także "tam w środku", a nie tylko osławione liczenie dni na kalendarzyku... praktycznie nie istnieje w narodzie.

A i jeszcze coś - wkładki, podpaski i tampony wcale nie są takie cool. Mi np. dopiero jak w ogóle przestałam ich używać skończył się problem z infekcjami.

"Do you feel the hate? ? It is the source of your strength. You still hate me. No matter. Today you have delivered yourself into my hands. I have the power of life and death over you, Maul. Someday, you will hold that power over another. It is the honour of the Sith. You will devote yourself to the idea of domination."

32

Dziewczyny to bardzo ciekawe co piszecie smile.. może to temat ktoś powie nie dla mnie ale ja jestem ciekawym człowiekiem smile.. /jak to powiedział niegdyś B. Smoleń do Z. Laskowika/.. i choć fizjologia kobiety i używane przez nie "co miesięczne gadżety " nie jest mi obca to pierwszy raz słyszę o takich kubeczkach !.. gdzie co się wkłada to oczywiste.. ale czy zawartość nigdy się nie przeleje.. a później nie wydostanie na zewnątrz?.. a co za tym idzie nie pobrudzi bielizny ?.. kiedy wiadomo że kubeczek powinno się opróżnic ?.. czujecie Cie to jakoś ?.. bo chyba nie tak jak mokra podpaske czy też tampon ?..

33

Robcio73 a właściwie dlaczego Ciebie jako faceta to interesuje?

34

bo ciekawym człowiekiem jestem big_smile... wszystko co sie wiaze z kobieta mnie interesuje smile.. wysle mnie kiedy która do apteki to juz bede kumaty smile

35

Robcio73 napisał/a:

.. wysle mnie kiedy która do apteki to juz bede kumaty smile

Marzenia big_smile Tak wiedzy o kobiecie się nie zdobędzie hm... właściwie nigdy big_smile

36

Znalazłam na allegro za 120zł przezroczysty nawet ktoś kupił. Ja się nie zdecyduję na coś takiego.Zostanę przy tamponach smile

37

Robcio73 napisał/a:

(...) ale czy zawartość nigdy się nie przeleje.. a później nie wydostanie na zewnątrz?.. a co za tym idzie nie pobrudzi bielizny ?.. kiedy wiadomo że kubeczek powinno się opróżnic ?.. czujecie Cie to jakoś ?.. bo chyba nie tak jak mokra podpaske czy też tampon ?..

No właśnie, podpinam się pod pytanie:)
Pierwszy raz o czymś takim słyszę i w sumie na noc to by może i było dobre tylko cena trochę odstrasza. No i w czasie używania takiego kubeczka seks raczej nie jest możliwy.

38 Ostatnio edytowany przez Robcio73 (2013-02-28 17:55:34)

Cat jakie marzenia ?.. ja juz znam w znacznym stopniu instrukcje obsługi kobiety big_smile..

Posty [ 1 do 38 z 60 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » Kubeczek menstruacyjny - Lady Cup

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016