Temat: Picie drożdży na porost włosów

Witajcie,
jestem zwolenniczką naturalnych, regularnych metod walki o piękne włosy. Właśnie przymierzam się po raz drugi do picia drożdży, ponieważ na moje włosy ta metoda działa- wcześniej włosy urosły mi do ok 2,5-3 cm/mc. Niezły efekt w porównaniu z ich normalnym wzrostem- 1-1,5 cm/mc.
Niestety, nie mogę powiedzieć, żeby ich smak tyłek mi urwał- wprost przeciwnie. Czy któraś z Was stosuje tą metodę i ma jakieś sprawdzone sposoby, żeby jakoś to przełknąć? smile I jak to jest u was? Ile włosy urosły po miesiącu, dwóch, trzech? Przyznam szczerze, że u mnie naprawde widoczne efekty były w trzecim miesiącu stosowania. Później przerwa i teraz chciałabym wspomóc włosy jakoś do lata... Ale ten smak! A raczej brak smaku! smile

A no i u mnie tabletki nie wchodzą w grę..ja nie umiem ich połykać! big_smile Ale zachęcam również do podzielenia się opinia nt drożdżowych wspomagaczy farmakologicznych-suplementów - jakie były efekty i ile czekałyście na pozytywne zaskoczenie smile

Na drzewie milczenia wisi jego owoc ? spokój.

2

Odp: Picie drożdży na porost włosów

Piłam drożdże długi czas.Zalewałam je ciepłym mlekiem i mieszałam.Nie były jakoś wyjątkowo okropne w takim zestawieniu ale przyznam,że nie stosowałam ich na porost włosów- raczej na gładką cerę:)

Sprawy mroczne i ogromne:
Świat na naszych oczach kona.
Wszystko wina to masona,
Że o Żydzie tutaj już nie wspomnę.

3

Pokrzywa co dzień oraz skrzyp do tego ,znaczy do drożdży smile
Oraz ,nie zastąpione przy słabych włosach ............żadnego stresu!!!!!!!!!!!! Tylko wieczne przyjemne uniesienia i  pozytywna adrenalinka big_smile
Rosną i gęstnieją jak szalone smile
To mogę powiedzieć Ja...która choruje na niedoczynność tarczycy..która z kolei powoduje cholerne duże problemy z włosami ,paznokciami oraz wiele innych.

tylko jak to zrobić aby było wiecznie przyjemnie i bez nerw ?? big_smile heheheh

4

Nikandra, ja też piję pokrzywę i dobrze dbam o swoje włosy smile wg mnie nie mam się czego wstydzić. Mnie chodzi bardzo o ich długość, bo zapuszczam.. ale wiesz jak to jest.... Chce się już, natychmiast, chociaż zdaję sobie sprawę, że na efekty trzeba poczekać..wiec czekam big_smile Chociaż Ciebie faktycznie podziwiam. Mam w rodzinie "tarczki" i widzę, jak się muszą starać o porządnie wyglądające włosy...Nie wszystkim sie udaje...  Ale wydaje mi się, ze po prostu każdy cudów oczekuje po krótkim czasie. A to tak nie działa. Gojka sama pisała, ze piła długi czas na cerę... 
No właśnie... ja zabijam te drozdże gorącym mlekiem.. ale i tak ciężko mi je przełknąć, mimo, ze nastawienie mam jak najbardziej pozytywne big_smile
Dziś dodałam do drożdży cappuccino (tak to się pisze? xD) i szybko łyknęłam, duszkiem. Krótko: lepsze juz jest bez.

5 Ostatnio edytowany przez cupcake (2012-05-20 13:09:48)

McMiodek zalej wodą, prawie wrzącą tak, żeby zabić jednak te drożdże i jak już przestygną trochę dodaj miodku smile
albo łyżeczkę kakao instant.

A jeżeli chodzi o smaczek... nie piłaś sypkich piwowarskich?  to to dopiero jest ohydztwo. smak się nijak nie ma do piwka

6

Cupcake, ja wodą nie zalewam, bo tego nie mogę przełknąć:D Zalewam wrzącym mlekiem... ale już dodaję cukru/miodu smile Nawet nie jest najgorsze tongue Słyszałam o rosołowej kostce, ale boję się spróbować lol

7

od dzisiaj zaczynam stosowanie, zalane drożdże czekają na wypicie:D mam nadzieje, że włoski zaczną szybciej rosnąć , bo wiecie co ,odkąd we wrześniu ściełam to prawie nie ma różnicy:/ bu.

8

Ile tych drożdży trzeba rozpuścić w mleku?kostkę? I taką mieszankę jak często się piję. codziennie?

9

a to ciekawy sposób smile ja na włosy łykam szkrzyp polny z jakąś mieszanką dodatkowych witamin smile strasznie mi zależy na tym, żeby włoski odrosły ponieważ musiałam je ostatnio drastycznie podciać hehe. Czytałam na jakimś forum, że wcieranie olejku rycynowego w skórę głowy przyspiesza porost włosów smile

10

ja tez brałam skrzypovite podcielam i staram sie nie prostować. A jak te drożdze w połaczeniau z mlekiem  działają na figure? nie tyjesz po nich ?

11 Ostatnio edytowany przez adam_K (2013-03-01 21:15:01)

smile:)
Bardzo spodobał mi się wasz post dziewczyny. Kurcze gdybym wiedział to kilkanaście lat temu, kiedy zaczęły mi włosy wypadać, to pewnie zamiast wcierania niezliczonej ilości bodajże "Nizoralu" piłbym drożdże;). Potem poszedłem do wojska gdzie fryzjer goli wszystkich jednakowo, fryzura spodobała mi się i tak już zostało.
Niemniej jednak wam życzę powodzenia.Piękne długie włosy to naprawdę wspaniały atrybut kobiecości. Choć nie wątpię, że wymaga to sporo zachodu.

Franz: Do szkoły trzeba by cię posłać.
Angela: Znów mnie wszyscy będą pierdolić.
Franz: No, to jest argument przeciwko szkole.
http://www.youtube.com/watch?v=_sUrkn9ztAg

12 Ostatnio edytowany przez Shyvanna (2013-04-24 19:00:17)

kasik2126 napisał/a:

Ile tych drożdży trzeba rozpuścić w mleku?kostkę? I taką mieszankę jak często się piję. codziennie?

Ćwiartka takiej kostki i 3/4 szklanki wody albo mleka : ) Tak żeby porządnie to rozćieńczyć. Codziennie, och codziennie. A potem miło umyć zęby : D

Również jakiś czas temu zaczęłam taki challenge z piciem drożdży, na razie nie widzę jeszcze efektów, ale pamiętam, że parę lat temu piłam drożdże na cerę, na początku miałam okropny wysyp i oczyszczało mi cerę od środka, a potem normalizacja. Fajna sprawa. Dodatkowo ciągle mam problem z trądzikiem i może tym razem drożdże też się przyczynią wink

Ale nie ma co cudów oczekiwać. Pomaga pomaga, ale wiele zależy od naszej diety i stresu.

Mhm, a zalewacie do ciepłym mlekiem/wodą czy wrzątkiem i czekacie? Jedne źródła piszą, że powinno zabić się bakterie drożdży (troszkę bezsens ale brzuch nie boli i nie ma fermentacji... -mit?) a inne wręcz przeciwnie. Trochę lewa jestem w sprawach chemicznych : P

13

A czy takie picie drożdży jest zdrowe???

14

Madleina24 napisał/a:

A czy takie picie drożdży jest zdrowe???

Jest zdrowe, ale pod warunkiem, ze zaleje się je wrzątkiem, bo inaczej można zaszkodzą a nie pomogą. Poczytaj sobie o tym na necie. Wiem, że nie można ich mieszać z cukrem, ale nie pamiętam dokładnie dlaczego.

No i oczywiście przy wrażliwym jelicie, czy problemach gastrologicznych pić ich nie można.

Niezależność- cudowna sprawa.

15

Ile mniej więcej czasu będzie trwała taka kuracja, żeby przyniosła efekt?

16

Nie ma nic od razu:) Kuracje naturalne działają długodystansowo, u mnie picie wspomogło faktycznie porost,ale łączyłam to z masażem głowy,. wcierkami, piciem pokrzywy i soku z natki pietruszki smile Efekty widać po min. 3 miesiącach tak naprawdę...

W każdym razie ja daję sobie zazwyczaj czas 3 tygodnie picia i tydzień przerwy (Jak jakiś alkon lol)