Picie drożdży na porost włosów - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2012-05-09 22:54:17

McMiodek
Przyjaciółka Forum

Picie drożdży na porost włosów

Witajcie,
jestem zwolenniczką naturalnych, regularnych metod walki o piękne włosy. Właśnie przymierzam się po raz drugi do picia drożdży, ponieważ na moje włosy ta metoda działa- wcześniej włosy urosły mi do ok 2,5-3 cm/mc. Niezły efekt w porównaniu z ich normalnym wzrostem- 1-1,5 cm/mc.
Niestety, nie mogę powiedzieć, żeby ich smak tyłek mi urwał- wprost przeciwnie. Czy któraś z Was stosuje tą metodę i ma jakieś sprawdzone sposoby, żeby jakoś to przełknąć? smile I jak to jest u was? Ile włosy urosły po miesiącu, dwóch, trzech? Przyznam szczerze, że u mnie naprawde widoczne efekty były w trzecim miesiącu stosowania. Później przerwa i teraz chciałabym wspomóc włosy jakoś do lata... Ale ten smak! A raczej brak smaku! smile

A no i u mnie tabletki nie wchodzą w grę..ja nie umiem ich połykać! big_smile Ale zachęcam również do podzielenia się opinia nt drożdżowych wspomagaczy farmakologicznych-suplementów - jakie były efekty i ile czekałyście na pozytywne zaskoczenie smile

Życie jest małą ściemniarą,
wróblicą, wygą, cwaniarą...
Plącze nam nogi i mówi "Idź"...

#2 2012-05-10 21:50:34

gojka102
Przyjaciółka Forum

Re: Picie drożdży na porost włosów

Piłam drożdże długi czas.Zalewałam je ciepłym mlekiem i mieszałam.Nie były jakoś wyjątkowo okropne w takim zestawieniu ale przyznam,że nie stosowałam ich na porost włosów- raczej na gładką cerę:)

Z każdym dniem jestem piękniejsza ale dziś to już przesadziłam tongue

#3 2012-05-10 21:57:32

nikandra
Przyjaciółka Forum

Pokrzywa co dzień oraz skrzyp do tego ,znaczy do drożdży smile
Oraz ,nie zastąpione przy słabych włosach ............żadnego stresu!!!!!!!!!!!! Tylko wieczne przyjemne uniesienia i  pozytywna adrenalinka big_smile
Rosną i gęstnieją jak szalone smile
To mogę powiedzieć Ja...która choruje na niedoczynność tarczycy..która z kolei powoduje cholerne duże problemy z włosami ,paznokciami oraz wiele innych.

tylko jak to zrobić aby było wiecznie przyjemnie i bez nerw ?? big_smile heheheh

#4 2012-05-10 23:19:32

McMiodek
Przyjaciółka Forum

Nikandra, ja też piję pokrzywę i dobrze dbam o swoje włosy smile wg mnie nie mam się czego wstydzić. Mnie chodzi bardzo o ich długość, bo zapuszczam.. ale wiesz jak to jest.... Chce się już, natychmiast, chociaż zdaję sobie sprawę, że na efekty trzeba poczekać..wiec czekam big_smile Chociaż Ciebie faktycznie podziwiam. Mam w rodzinie "tarczki" i widzę, jak się muszą starać o porządnie wyglądające włosy...Nie wszystkim sie udaje...  Ale wydaje mi się, ze po prostu każdy cudów oczekuje po krótkim czasie. A to tak nie działa. Gojka sama pisała, ze piła długi czas na cerę... 
No właśnie... ja zabijam te drozdże gorącym mlekiem.. ale i tak ciężko mi je przełknąć, mimo, ze nastawienie mam jak najbardziej pozytywne big_smile
Dziś dodałam do drożdży cappuccino (tak to się pisze? xD) i szybko łyknęłam, duszkiem. Krótko: lepsze juz jest bez.

#5 2012-05-20 13:08:29

cupcake
Przyjaciółka Forum

McMiodek zalej wodą, prawie wrzącą tak, żeby zabić jednak te drożdże i jak już przestygną trochę dodaj miodku smile
albo łyżeczkę kakao instant.

A jeżeli chodzi o smaczek... nie piłaś sypkich piwowarskich?  to to dopiero jest ohydztwo. smak się nijak nie ma do piwka

Ostatnio edytowany przez cupcake (2012-05-20 13:09:48)

#6 2012-05-21 16:21:21

McMiodek
Przyjaciółka Forum

Cupcake, ja wodą nie zalewam, bo tego nie mogę przełknąć:D Zalewam wrzącym mlekiem... ale już dodaję cukru/miodu smile Nawet nie jest najgorsze tongue Słyszałam o rosołowej kostce, ale boję się spróbować lol

#7 2013-02-16 14:04:49

katiusza88
Zaglądam tu coraz częściej

od dzisiaj zaczynam stosowanie, zalane drożdże czekają na wypicie:D mam nadzieje, że włoski zaczną szybciej rosnąć , bo wiecie co ,odkąd we wrześniu ściełam to prawie nie ma różnicy:/ bu.

#8 2013-02-27 15:36:15

kasik2126
Niewinne początki

Ile tych drożdży trzeba rozpuścić w mleku?kostkę? I taką mieszankę jak często się piję. codziennie?

#9 2013-02-27 22:40:23

chemicznyswiat

a to ciekawy sposób smile ja na włosy łykam szkrzyp polny z jakąś mieszanką dodatkowych witamin smile strasznie mi zależy na tym, żeby włoski odrosły ponieważ musiałam je ostatnio drastycznie podciać hehe. Czytałam na jakimś forum, że wcieranie olejku rycynowego w skórę głowy przyspiesza porost włosów smile

#10 2013-03-01 13:20:31

Ann-Margret
Niewinne początki

ja tez brałam skrzypovite podcielam i staram sie nie prostować. A jak te drożdze w połaczeniau z mlekiem  działają na figure? nie tyjesz po nich ?

#11 2013-03-01 20:14:11

adam_K
Net-facet

smilesmile
Bardzo spodobał mi się wasz post dziewczyny. Kurcze gdybym wiedział to kilkanaście lat temu, kiedy zaczęły mi włosy wypadać, to pewnie zamiast wcierania niezliczonej ilości bodajże "Nizoralu" piłbym drożdże;). Potem poszedłem do wojska gdzie fryzjer goli wszystkich jednakowo, fryzura spodobała mi się i tak już zostało.
Niemniej jednak wam życzę powodzenia.Piękne długie włosy to naprawdę wspaniały atrybut kobiecości. Choć nie wątpię, że wymaga to sporo zachodu.

Ostatnio edytowany przez adam_K (2013-03-01 20:15:01)

Franz: Do szkoły trzeba by cię posłać.
Angela: Znów mnie wszyscy będą pierdolić.
Franz: No, to jest argument przeciwko szkole.
http://www.youtube.com/watch?v=_sUrkn9ztAg

#12 2013-04-24 18:59:50

Shyvanna

kasik2126 napisał:

Ile tych drożdży trzeba rozpuścić w mleku?kostkę? I taką mieszankę jak często się piję. codziennie?

Ćwiartka takiej kostki i 3/4 szklanki wody albo mleka : ) Tak żeby porządnie to rozćieńczyć. Codziennie, och codziennie. A potem miło umyć zęby : D

Również jakiś czas temu zaczęłam taki challenge z piciem drożdży, na razie nie widzę jeszcze efektów, ale pamiętam, że parę lat temu piłam drożdże na cerę, na początku miałam okropny wysyp i oczyszczało mi cerę od środka, a potem normalizacja. Fajna sprawa. Dodatkowo ciągle mam problem z trądzikiem i może tym razem drożdże też się przyczynią wink

Ale nie ma co cudów oczekiwać. Pomaga pomaga, ale wiele zależy od naszej diety i stresu.

Mhm, a zalewacie do ciepłym mlekiem/wodą czy wrzątkiem i czekacie? Jedne źródła piszą, że powinno zabić się bakterie drożdży (troszkę bezsens ale brzuch nie boli i nie ma fermentacji... -mit?) a inne wręcz przeciwnie. Trochę lewa jestem w sprawach chemicznych : P

Ostatnio edytowany przez Shyvanna (2013-04-24 19:00:17)

#13 2013-10-13 23:02:33

Madleina24
Dobry Duszek Forum

A czy takie picie drożdży jest zdrowe???

#14 2013-10-14 12:40:41

Ta_najgorsza
Mój jest ten kawałek podłogi

Madleina24 napisał:

A czy takie picie drożdży jest zdrowe???

Jest zdrowe, ale pod warunkiem, ze zaleje się je wrzątkiem, bo inaczej można zaszkodzą a nie pomogą. Poczytaj sobie o tym na necie. Wiem, że nie można ich mieszać z cukrem, ale nie pamiętam dokładnie dlaczego.

No i oczywiście przy wrażliwym jelicie, czy problemach gastrologicznych pić ich nie można.

Niezależność- cudowna sprawa.

#15 2013-10-14 13:38:03

Tamarka
Słodka Czarodziejka

Ile mniej więcej czasu będzie trwała taka kuracja, żeby przyniosła efekt?

#16 2013-10-17 21:18:05

McMiodek
Przyjaciółka Forum

Nie ma nic od razu:) Kuracje naturalne działają długodystansowo, u mnie picie wspomogło faktycznie porost,ale łączyłam to z masażem głowy,. wcierkami, piciem pokrzywy i soku z natki pietruszki smile Efekty widać po min. 3 miesiącach tak naprawdę...

W każdym razie ja daję sobie zazwyczaj czas 3 tygodnie picia i tydzień przerwy (Jak jakiś alkon lol)

Stopka forum