Kaktusy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: Kaktusy

Jeśli  macie kaktusy,to proszę udzielcie mi rady jak o nie właściwie dbać,bo dostałam od męża pięknego kwitnącego kaktusika,
bardzo mi się podoba więc rozpaczałabym gdyby mi się zmarnował.Nie mam pojęcia co ile dni go podlewać.Słyszałam że jest specjalna ziemia do tego typu kwiatów lecz jeszcze jej nie kupiłam,więc przebywa w tej ziemi w której został kupiony.Czy obojętne jest kiedy się je przesadza? Może macie jakieś sprawdzone rady? smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Kaktusy

Kaktusów mam kilkanaście. Przesadzałam zawsze na wiosnę, ale to z racji tego, że nie chciałam brodzić sobie w domu i robiłam to na dworze, więc czekałam, aż będzie trochę cieplej. Co do ziemi to nie kupowałam nigdy specjalnej, ale można spróbować. Ja mieszałam zawsze zwykłą ziemię z piaskiem pół na pół. Na spód doniczki zawsze kilka kamyków, żeby woda się nie zatrzymywała. Podlewać co 2 tyg niewielką ilością wody, a w okresie od listopada do marca schować w jakieś chłodniejsze miejsce, ja chowałam np.: do spiżarni, bo nie było tam grzejnika. Są przeróżne przydatne odżywki do kaktusów.

3 Ostatnio edytowany przez Ewel (2009-02-23 09:11:29)

Odp: Kaktusy

ja też mam trochę kaktusów. W specjalnej ziemi nie są. Na zimę niestety nie przestawiam ich w chłodniejsze miejsce bo po prostu nie mam gdzie. I żyją smile Co do kwitnących odmian - kilka takich miałam i niestety, jak już przekwitł to nigdy więcej już kwiatka nie wypuścił hmm podlewam rzadko -tak jak Delicious -ok. 2 tygodnie
też będę wdzięczna za wszelkie wskazówki- właśnie jeden mi usechł (!! ?)

4 Ostatnio edytowany przez Selena (2009-04-05 18:52:21)

Odp: Kaktusy

Mój syn kolekcjonuje kaktusy.Ma fachową literaturę.Zimą nie podlewa,latem wynosi na słoneczny balkon.Efekty-piękne kwiaty i duży przyrost.

5

Odp: Kaktusy

Bo zimą się kaktusów nie powinno podlewać, można trochę żeby ziemia nie wyschła. A kiedy zaczyna się robić cieplej, to można spryskać z góry.

6

Odp: Kaktusy

Babcia popsuła moje kochane kaktusy hmm W tym był jeden najstarszy, rozsadzany przeze mnie własnoręcznie jeszcze w podstawówce, który sięgał mi już prawie do pasa i musiałam go związać na około sznureczkiem a w środek doniczki wbić patyk bambusowy, bo tak się porozrastał na boki...
No cóż... trzeba będzie zacząć zbierać od nowa, bo z tamtej kolekcji zostało tylko kilka.

7 Ostatnio edytowany przez Bożena (2009-09-30 14:16:29)

Odp: Kaktusy

selena - niby takie proste a skuteczne...dobrze wiedzieć :>

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024