Nie wiem czy powinnam być z takim facetem... - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2012-03-19 20:37:08

kardio
Powoli się zadomawiam

Nie wiem czy powinnam być z takim facetem...

Witam, chciałam się Was poradzić.
Jestem z chłopakiem od 1,5 roku (ja 22 lata on 29). Jest to zwiążek na odległość (on mieszka w Anglii). Od dłuższego czasu zastanawiam się czy powinnam z nim być.
Na początku, jak wiadomo, było fajnie, byłam nim zauroczona i przymykałam oko na cechy które dziś stają się coraz bardziej dla mnie uciążliwe, zresztą wierzyłam jeszcze że w pewnych sprawach się zmieni, ale chyba nic z tego.
Po pierwsze, jest u nas spora różnica wykształcenia, ja studiuję a on skończył zawodówkę, i nie byłby to problem gdyby był w miarę mądry, ale on nie jest inteligentny, błyskotliwy, nie ma podstawowej wiedzy i robi przerażające błędy ortograficzne, co mi jednak bardzo przeszkadza. Wcześniej tłumaczyłam sobie że to drobiazgi i nie mogą zaważyć na związku, ale zaczynam mieć co do tego wątpliwości. Zwłaszcza że jest drugi problem, jego brak ambicji. Od 2 lat mieszka w Anglii i pomimo moich próśb, i jego obietnic, nie uczy się angielskiego - a to pomogłoby mu przeciez w znalezieniu lepszej pracy, zwłaszcza że po studiach, jak mówiliśmy, miałam jechac do niego i mieliśmy w Anglii układać sobie razem życie. Poza tym od 2 lat ma robić prawo jazdy, rozumiem że w Polsce nie było go stać, ale w Anglii sa takie możliwości, tylko że on nie potrafi uzbierać pieniędzy, nie ma żadnych oszczędności. Nie wiem czy jest sens zakładać z kims takim rodzinę. Problemem jest dla mnie też, iż on nie potrafi płynnie czytać, duka jak dziecko z podstawówki, tez miał nad tym popracować, czytac książki albo chcoiaż jakies artykuły w internecie, ale mineło 1,5 roku i jest nadal tak samo. A mi wstyd za niego by było gdyby ktoś się o tym dowiedział. Bo umiejętność czytania uważam za podstawę.
Jak popatrzę na te wszystkie minusy to odechciewa mi się z nim być, ale on jest bardzo dobrym i poczciwym chłopakiem, wiem ze mnie kocha, jak jesteśmy razem to jest dobrze, opiekuje się mną, dba o mnie, wiem ze mogę na niego liczyc i mu ufam. Ale jak jestesmy na odległośc (a tak jest przez większość czasu i bedzie jeszcze przez najbliższe 4 lata do końca studiów) to odechciewa mi się z nim być. Jak nie jesteśmy razem, na zywo, to te jego dobre cechy nie są tak widoczne, zwłaszcza że my nie mamy wspólnych tematów, na takim skype nie mamy w ogóle o czym rozmawiać, i chyba nudze się przy nim. Choć wiem że ja też nie jest wyjątkowo rozmowna i ciekawą osobą, więc nie powinnam oczekiwać jakiegos rozrywkowego chłopaka. Ale chyba mam jednak troche więcej życia i temperamentu niz on.
Nie no jak to piszę to mam wrażenie że nie ma sensu z nim być, ale z drugiej strony, nadal coś do niego czuję (czasem myslę że to miłośc a czasem, że może jakieś przyzwyczajenie, albo sentyment). No i nie chcę być tą złą i go zostawiać, bo jest dobry i nie zasługuje na to.
Poradźcie mi co robić, czy te minusy które opisuję sa na tyle złe by skłonić do zakończenia tego związku?

#2 2012-03-19 20:47:07

Teo
Przyjaciółka Forum

Re: Nie wiem czy powinnam być z takim facetem...

Twój facet jest:

- niewykształcony
- leniwy
- brak mu ambicji
- prawdopodobnie jest głupi
- ma 30 lat i żadnych perspektyw na przyszłość
- od 2 lat mieszka w obcym kraju i nie włada językiem

Dobry to on może być i ciepły i miły, ale no... nie umie czytać?! Kochana, dobre masz przeczucia, nie czuj się winna, na takim poziomie jak on może być 7 latek, a nie dorosły facet. Rozumiem, że może się w życiu różnie układać, ale żeby nie mieć elementarnej edukacji to już wstyd i hańba i do tego nie czuje żadnej potrzeby, żeby temu zaradzić. Nie ma sensu.

Nie jestem nerwowa. Ja tylko żwawo i asertywnie reaguję na pieprzenie głupot.
                                              ~~*~~
"Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś."
Moje własne, prywatne - http://babe-zeslal-bog.blogspot.com/

#3 2012-03-19 20:56:05

amarek
Net-facet

kardio napisał:

Witam, chciałam się Was poradzić.
Jestem z chłopakiem od 1,5 roku (ja 22 lata on 29). Jest to zwiążek na odległość (on mieszka w Anglii). Od dłuższego czasu zastanawiam się czy powinnam z nim być.

Niech tak pozostanie! wink Jeżeli jednak masz takie możliwości, to doradzam zdecydowanie zwiększyć odległość! smile

Ostatnio edytowany przez amarek (2012-03-19 20:58:02)

#4 2012-03-19 20:58:18

kardio
Powoli się zadomawiam

Też tak często myślę ale boję się że jak to zakończe to będe żałowac, i będzie mi go brakowało, bo jednak cos do niego czuję. I już przyzywczaiłam się że mam kogoś z kim moge zawsze porozmawiać, wyżalic się i w ogóle choc często mam takie wrażenie że on i tak większości nie rozumie...hmm
I myślisz ze to przejaw małostkowości że wstydzę się za niego? Nie poznałam go jeszcze z żadnym moim znajomym bo nie chce zeby zobaczył ktos jaki on jest.

#5 2012-03-19 21:05:38

pechowa29
Dobry Duszek Forum

Pomyśl sobie że mogła byś mieć miłego i dobrego faceta który nad to umiał by czytac,utrzymać się w kraju,zrobić tu prawko a nadto by Cię pokochał.Masz 20 lat,to nie koniec twojego żywota.on niech tam siedzi a ty poznawaj życie i facetów.Zobaczysz że świat na nim się nie kończy!

Ten kto ryzykuje żyje krótko,ten kto nie ryzykuje nie żyje wcale.......

#6 2012-03-19 21:11:25

kardio
Powoli się zadomawiam

Może nie powinnam tak myslec ale boję się wyrzutów sumienia. Myśle że on juz nie bedzie mial nikogo po mnie. TO jest typ starego kawalera. Nie zalezy mu jakos szczegolnie zeby z kims byc, nie umie walczyc o zwiazek, jak ktos sie nawienie to fajnie, ale jak nie to nie umialby nic zrobic w kierunku zeby to cos zmienic. I jego rodzina bardzo mnie polubiła, i nie chce byc ta zła. Choc wiem ze z takich powodów nie mozna spedzic z kims reszty zycia.

#7 2012-03-19 21:27:24

SzaraMyszka20
Przyjaciółka Forum

kardio, to dlaczego z nim właściwie jestes? Jak go poznałas? SKąd go wytrzasnęłaś? CO Cie w nim urzekło?

Możesz podciąć mi skrzydła. Nie są mi potrzebne by latać

#8 2012-03-19 21:34:39

kardio
Powoli się zadomawiam

O to długa historia.
Poznałam go na wakacjach w Anglii, to było takie zauroczenie wakacyjne.
Co mnie urzekło? Chyba to że był inny od faceta z którym się wcześniej spotykałam. Tamten był duzo duzo starszy, powściągliwy, i nie wiedizałam co tak naprawdę do mnie czuje. A ten był jego przeciwieństwem - słodki, ,otwarty, mówił o uczuciach, pierwszy raz czułam że ktos mnie naprawde kocha.
Wiem ze to głupie, ale chyba potrzebowałam wtedy kogoś takiego, kto mnie zapewni że mnie kocha, może jakos dowartościowuje. No i w przeciwieństwie do tamtego, starego, z tym był "normalny" związek, nie musiałam sie ukrywac ani wstydzic jego wieku. Mysle że w innym momencie mojego życia, w innych okolicznościach, nie zwróciłabym na niego uwagi.
Zreszta to miała byc wakacyjna przygoda, jakies odreagowanie po poprzednim nieudanym związku, potem sama nie wiem jak to się przerodziło w powazny związek.

#9 2012-03-19 21:39:56

SzaraMyszka20
Przyjaciółka Forum

kardio, wakacje sie skończyły, nie brnij w to dłużej.  Jeśli nie jesteś pewna czy to miłość, to to miłośc nie jest. Za dużo widzisz różnic, za dużo przeciwstanych cech charakteru. Poza tym ten facet to zwykły leń, do tego niesłowny! Po co Ci ktos taki? Jeśli nie zawalczysz o siebie sama, nikt tego za Ciebie nie zrobi kochana.

Możesz podciąć mi skrzydła. Nie są mi potrzebne by latać

#10 2012-03-19 21:48:01

MargarynianSodu
Zaglądam tu coraz częściej

Myślę że po prostu boisz się być sama. Może poszukaj sobie kogoś, poznawaj nowych ludzi. Jeśli chcesz budować z nim rodzine to musisz pomyśleć o waszej przyszłości. Ty po studiach znajdujesz dobrze płatną prace, i jesteś głową rodziny decydujesz o wszystkim i musisz podejmować decyzje za niego, to ty będziesz się nim zajmować żeby sobie poradził. Jeśli będziecie mieli dzieci to jakim on jest przykładem? Powiedziałabym że jeśli uczucia są dla ciebie najważniejsze i on oprócz luk w wykształceniu daje ci wszystko o czym marzysz i nie będzie ci nigdy przeszkadzać że zarabiasz więcej, że zniesiesz to u niego tą bądź z nim, tylko niewielu facetów pogodzi się z niższą pozycją w związku.

#11 2012-03-19 22:12:54

Teo
Przyjaciółka Forum

Wstydzisz się go i masz pełne prawo. On jest bardziej Twoim przyjacielem niż miłością życia. Zbyt duża przepaść Was dzieli i jest ona nie do zasypania, bo z jego strony nie widać chęci nawet chwycenia za łopatę.
Zakończ to, nie musisz mówić o jego wyksztalceniu, możesz z czystym sumieniem zwalić wszystko na odległość, choć możesz napomknać, że ta jego marna edukacja, a wlasciwie jej brak jest dość rażąca. Daj spokój, uwolnij się od tego, bo nie ma to przyszłości.

~~*~~
"Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś."

#12 2012-03-19 22:15:44

kardio
Powoli się zadomawiam

Jakbym to zakończyła to on będzie wiedział dlaczego. Wiele razy mu o tym mówiłam co mi przeszkadza, i ostatnio coraz więcej o tym wspominam. A on robi smutna mine, mówi że jest głupi, i potem nic sobie z tego nie robi i rozmawia ze mną jakby nigdy nic. Nie wiem coraz bardziej mnie wkurza, juz nawet nie mam ochoty z nim rozmawiać. Bo nawet nie ma o czym!! sad

#13 2012-03-19 22:35:57

Teo
Przyjaciółka Forum

No i sprawę masz rozwiązaną. Zakończ to.

~~*~~

#14 2012-03-19 22:40:29

fairytale
Przyjaciółka Forum

Chyba zbyt duża przepaść jest między Wami. Skoro tyle Was dzieli, to czy jest coś, co Was łączy? Nawet odległość jest tutaj w pewien sposób przeszkodą, bo jednak skype to nie jest bliskość jakiej oczekujemy w związku. Myślę, że ten związek prędzej czy później i tak się rozpadnie sam z siebie, bo jeżeli nie macie o czym rozmawiać... Ale o czym możecie rozmawiać, skoro żyjecie w kompletnie innych światach? Nie dziwie Ci się, że oczekujesz od swojego partnera więcej niż on Ci daje. W końcu jeżeli jesteś osobą wykształconą i ambitną to ciężko Ci zrozumieć, że komuś nie chce się nawet nauczyć czytać... Nie pasujecie do siebie po prostu. Macie inne poglądy i inne wartości. Jesteś z nim bo nie chcesz być sama, potrzebujesz kogoś, ale czy na tym polega związek? Robisz chłopakowi nadzieje i sama tkwisz w czymś kompletnie bez sensu.

#15 2012-03-20 07:12:58

Tendre77
Przyjaciółka Forum

kardio napisał:

Też tak często myślę ale boję się że jak to zakończe to będe żałowac, i będzie mi go brakowało, bo jednak cos do niego czuję. I już przyzywczaiłam się że mam kogoś z kim moge zawsze porozmawiać, wyżalic się i w ogóle choc często mam takie wrażenie że on i tak większości nie rozumie...hmm

to uczucie nie jest większe niż przywiązanie do pieska lub chomika

kardio napisał:

Może nie powinnam tak myslec ale boję się wyrzutów sumienia. Myśle że on juz nie bedzie mial nikogo po mnie. TO jest typ starego kawalera. Nie zalezy mu jakos szczegolnie zeby z kims byc, nie umie walczyc o zwiazek, jak ktos sie nawienie to fajnie, ale jak nie to nie umialby nic zrobic w kierunku zeby to cos zmienic. I jego rodzina bardzo mnie polubiła, i nie chce byc ta zła. Choc wiem ze z takich powodów nie mozna spedzic z kims reszty zycia.

a teraz pomyśl, że oprócz wyrzutów sumienia będziesz musiała go utrzymywać... bo pewnie za jakiś czas twoje wynagrodzenie wielokrotnie przewyższy jego... zajmować się waszymi dziećmi... odrabiać z nimi lekcje... bo on nie bedzie w stanie... itp itd... wtedy być może zaczniesz żałować siebie a nie jego

Jesteś odpowiedzialna TYLKO I WYŁĄCZNIE za własne życie... On jest kowalem swojego... ma takie same możliwości aby zająć się swoimi sprawami, wykształceniem, brakami... tylko ma mniejszą potrzebę, motywację... ale całe zycie za uszy ciągnąć go nie będziesz bo On TEGO NIE CHCE...

#16 2012-03-20 08:02:31

Opiekunka13
Przyjaciółka Forum

To są jeszcze dorośli ludzie, którzy mają problemy z czytaniem i pisaniem? Dziewczyno -0 znajdź sobie kogoś miłego i uroczego, a jednocześnie piśmiennego. On niech zostanie dla dziewczyn na jego poziomie. Nawet nie wyobrażasz sobie jak męczące są związki, gdzie jest tak gigantyczna różnica poziomów intelektualnych.

#17 2012-03-20 09:18:09

A.Kreis
Dobry Duszek Forum

Moim zdaniem powinnaś zakończyć ten związek puki czas. Potem będzie tylko gorzej, a on już jest w takim wieku, że nic nie zmieni.Jesteś młoda, stać Cie na pewno na lepszego faceta. Nie przestanie Ci to wszystko przeszkadzać, nie ma szans. A że Cię kocha to jasne. Bo kto inny zgodziłby się na bycie z facetem, który mimo, że ma 27 lat to zachowuje się jakby miał 7. ja myślę, że jak go zostawisz to może mu pomożesz nawet. Może się ogarnie. Może on potrzebuje wstrząsu? A Ty masz prawo do szczęścia. i nie zrób takiego błędu jak ja i nie siedź z facetem, który się nie rozwija latami, bo potem jest tylko gorzej się rozstać.

#18 2012-03-20 09:41:28

kawa z pianką
O krok od uzależnienia

Boże...29 lat ni nie potrafi czytać?? Matko święta, ja rozumiem, że miłość zaślepia, no ale może nie aż tak??? Ja rozumiem, że nie każdy musi mieć ukończone po 3 fakultety, no ale podstawy to chyba jakieś trzeba mieć. Przecież Ty będziesz całe życie na niego pracować (jeśli zdecydujesz się z nim być), a on będzie robił smutne miny i mówił, że jest głupi...mnie np też bardzo razi jak ktoś robi błędy ortograficzne, więc dobrze Cię rozumiem, w związku muszą być wspólne tematy do rozmów, jak nie ma o czym pogadać to klapa. Piszesz, że się już przyzwyczaiłaś do niego....przecież nie możesz z nim być z litości..

#19 2012-03-20 09:55:55

kardio
Powoli się zadomawiam

No to nie jest że nie potrafi czytac, czyta, rozumie, ale na głos nie czyta płynnie. Mnie to wkurza. Ale jak ostatnio był u mnie to pierwszy raz przeczytał ksiązkę (po 1,5 roku dał się przekonać). Co prawda wolno ją czytał, ale spodobało mu sie i przeczytał kolejne 2. Ale jak wrócił do Anglii to już zaniechał tego.
Jakbym nad  nim siedziała to może coś by zrobił w zyciu, ale po pierwsze jestem za daleko, a po drugie to jest strasznie męczące.

#20 2012-03-20 10:07:09

Tendre77
Przyjaciółka Forum

kardio napisał:

No to nie jest że nie potrafi czytac, czyta, rozumie, ale na głos nie czyta płynnie. Mnie to wkurza. Ale jak ostatnio był u mnie to pierwszy raz przeczytał ksiązkę (po 1,5 roku dał się przekonać). Co prawda wolno ją czytał, ale spodobało mu sie i przeczytał kolejne 2. Ale jak wrócił do Anglii to już zaniechał tego.
Jakbym nad  nim siedziała to może coś by zrobił w zyciu, ale po pierwsze jestem za daleko, a po drugie to jest strasznie męczące.

Ludzie powinni dobierać się na zasadzie podobieństw, by wspólne pasje, spędzany czas, zamiłowania, poglądy na życie... ich nie dzieliły, a łączyły i sprawiały przyjemność...
jeżeli teraz denerują Cię w partnerze pewne rzeczy... to za jakiś czas nie będziesz mogła ich znieść... i tym samym bycie z nim będzie udręką... czy chcesz być w zwiazku, ktory Cie męczy?

#21 2012-03-20 10:23:10

kardio
Powoli się zadomawiam

No własnie nie chcę dlatego rozważam zakończenie tego. Tylko to nie jest takie proste.
Nie wiem czy potrafię to wytłumaczyć, ale on zachowuje sie tak, że pomimo że często mu mówię o wątpliwościach, o tym co mi w nim przeszkadza, powiedziałam nawet parę razy że my nie będziemy razem, że to sie na pewno kiedys skończy bo do siebie nie pasujemy, to on nie dopuszcza do siebie tej mysli.
I tak zachowuje się jakby nigdy nic, mówi że mnie kocha jest milutki i w ogóle, nie chce poruszać tych drażliwych tematów i ma nadzieje ze jak to przemilczy to nie wiem, zapomne czy co?
Chciałabym żeby to powoli się zakończyło, tak naturalnie, ale przy jego zachowaniu musze chyba wprost powiedzieć że to koniec, a to trudne. I myslę że przez jego zachowanie moje zerwanie będzie odebrane jako niespodziewane, bez podstaw, że mi cos odbiło i tak nagle wyskoczyłam.
Nie umiem podjąc takiego radykalnego kroku i tak nagle to wszystko zakończyć. Na pewno kiedyś będe musiała i tak.

#22 2012-03-20 10:45:21

Tendre77
Przyjaciółka Forum

Czekasz na pretekst do zerwania... po co? Nie możesz mieć własnego zdania?
Teraz jesteście w związku dochodzącym, a co byloby gdybyś mieszkała z nim i spędzała całe dnie? Daj sobie i jemu szanse na miłość i prawdziwy związek... nie przejmuj się czy On sobie kogoś znajdzie, czy sobie poradzi... bo
nie jesteś za niego odpowiedzialna...
nie myl prawdy z okrucieństwem... zrywając z nim postępujesz uczciwie wobec siebie i wobec niego

#23 2012-03-20 12:18:00

Teo
Przyjaciółka Forum

Okrucieństwem jest trzymanie siebie w takim związku i jego w ułudzie, że coś do niego czujesz i coś Was łączy.

~~*~~

#24 2012-03-20 18:54:45

Klaudyna59
Przyjaciółka Forum

Kardio, nikt za Ciebie nie zakonczy tej znajomości, musisz sama to zrobić, jesteś jeszcze bardzo młoda i pomyśl sobie że partnera na całe ycie nie bierze się pierwszego z brzegu. Teraz masz czas na wybór i miej na tyle rozsądku i litości nad sobą abyś wybrała to co dla Ciebie najlepsze, bo z tego najlepszego i tak nie dostaniesz wszystkiego. Ale musisz mieć z partnerem o czym rozmawiac, chodzic do teatru czy do kina, prowadzic jakies życie które Was wzbogaci bo niestety ale przy tym partnerze to możesz być tylko jego nauczycielką i uczyć go płynnie czytac. A co z resztą, dlaczego masz mieć wyrzuty sumienia zrywajac ten związek, Ty jemu zaproponuj przyjacielski układ, nie spotykaj się już z nim bo nie ma to sensu. Kończenie kazdego związku nie przychodzi łatwo, ale Ty już mu wszystko powiedziałaś co Tobie w nim sie nie podoba a wiec rozmowy masz już za sobą, zaproponuj mu przyjażń bo go lubisz i cenisz niektóre jego cechy ale to za mało na związek nie mówiąc o małżeństwie. On jest bezwolny, wszystko mu zwisa więc Ty miej jaja i zadbaj o siebie, on jest dorosły a jak nie umie to niech inna o jego dobro zadba a Ty twórz zwiazek z kimś kogo naprawde pokochasz bo na życie trzeba wybierac faceta z najlepszej półki. Powodzenia, dasz sobie radę, tylko okaż że nie brak Ci charakteru, tak jak temu facetowi.

Ludzie są jak kwiaty : stworzeni do tego, aby się rozwijać.

#25 2012-03-20 18:59:03

kardio
Powoli się zadomawiam

Myślę że go jednak nie kocham, to uczucie wygasło, ale pozostaje przywiązanie i potrzeba kontaktu z nim.
I mam pytanie do Was: czy myślicie że jest możłiwe żebyśmy nadal mieli kontakt na skype, może kiedyś się spotkali (on ma pare rzeczy u mnie które chciałby pewnie kiedyś odebrać). Nie chcę całkowiocie tracić z nim kontaktu, nie chcę żeby mnie znienawidził, ale wiem że ten związek nie ma przyszłości.
Czy jest szansa być przyjaciółmi po związku? Ja nigdy nie byłam w takiej sytuacji, nigdy nie byłam w poważnym związku a tymbardziej nigdy go nie zakańczałam... i nie wiem sama.

#26 2012-03-20 20:26:27

K_r_o
Przyjaciółka Forum

Jego nie zmienisz, sama będziesz się męczyć coraz bardziej. Nie ma to sensu.

"Nie bój się powolności, ale bezruchu."
rozum smile + serce smile

#27 2012-03-20 20:31:23

K_r_o
Przyjaciółka Forum

kardio napisał:

Czy jest szansa być przyjaciółmi po związku?

smile nie kochasz go, bo gdybyś go kochała dalsza znajomość pomimo tego, że nie bylibyście razem rozstrajałaby Cię emocjonalnie. Jak potrafisz utrzymać z nim kontakt to jest on chyba dla Ciebie tylko kolegą. Może to i lepiej. Jednak, jak on Cię kocha to trudno będzie mu się pogodzić.... ale postępuj wg własnego przekonania.
Z mojego punktu widzenia jesteście totalnie niedobrani....
Poszukaj sobie kogoś na swoim poziomie ( to nie złośliwość tylko prawda smile  ) a on niech znajdzie sobie kogoś na swoim poziomie.Świat wielki.

"Nie bój się powolności, ale bezruchu."
rozum smile + serce smile

#28 2012-03-20 21:11:49

kardio
Powoli się zadomawiam

Faktycznie, jak sie kocha to cięzko tak widziec osobę i tylko się przyjaźnić. Chyba go naprawdę już nie kocham. Kiedys nawet mysl że byłby z jakąs dziewczyną była bolesna, a teraz... nie wiem może to chwilowe, bo co innego będę czuła jak już to naprawdę zakończę. Ale teraz jestem nastawiona na zakończenie tego.

#29 2012-03-20 22:22:16

REA_lna
Słodka Czarodziejka

Hmmm, miłość to coś fantastycznego..nie ulega wątpliwości.....ale oprócz miłości to trzeba jeszcze ze sobą żyć ...tu i teraz. Jeśli Twój mężczyzna nie ma wykształcenia ( można to uzupełnić), ale nie chce się uczyć i nie ma takich ambicji ani potrzeb - to Ty z tym się nigdy nie pogodzisz. To porażka.
Wietrze same kłopoty i konflikty w Twoim związku.

#30 2012-03-21 00:57:18

truskaweczka19
100% Netkobieta

Dobrze, że napisałaś ten temat. Twój facet jest leniwy, nic nie robi w kierunku Waszej przyszłości. Nawet się nie stara. I dodatkowo żyjecie już chyba długo na odległość, a on też nie robi nic, by to zmienić. Ja dziwię się, kto dał mu pracę, skoro on czytać nawet ledwo czyta. Zapewniam Cię, gdyby mu naprawdę na Tobie zależało, to na pewno zachowywałby się inaczej. A tak, masz kogoś, komu tak wygodnie i ani myśli nic zmieniać. I dodatkowo, nie masz z nim o czym rozmawiać, nudzisz się z nim.. Co Ty z nm jeszcze robisz? Na pewno możesz znaleźć kogoś, kto o wiele bardziej będzie do Ciebie pasował.

Ostatnio edytowany przez truskaweczka19 (2012-03-21 00:58:24)

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

Stopka forum