Chłopak, który nie przejmuje inicjatywy- co zrobić - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2012-02-19 09:20:19

Frambuesa
Niewinne początki

Chłopak, który nie przejmuje inicjatywy- co zrobić

Witam!

Jestem w klasie maturalnej, kiedyś krótko spotykałam się  z pewnym chłopakiem. Kontakt nam się szybko urwał. Ostatnio, zaprosił mnie na swoją studniówkę, zgodziłam się i szczerze mowiąc, moje uczucia się rozbudziły, szczególnie, że chłopak ma obecnie bardzo podobne zainteresowania do moich: zdrowo się żywi, jest ateistą, trenuje i jakoś po prostu dobrze mi się z nim gada.

Spotykamy się często na siłowni, bo chodzimy na tą samą, byliśmy raz razem w kawiarni, bardzo dużo smsujemy, ale nie obiera to szybkiego tempa. Podczas ostatniego spotkania klasowego(na ktore go z reszta namowilam) , poszliśmy niby razem, ale on musial wczesniej wyjsc, ja bylam troche zdezorientowana tym, ze nie gadalismy duzo i nie wyszlam z nim, czego pozniej zalowalam.

Podsumowujac, moj problem jest taki: wiem, ze chlopak zwyczajnie zabiera sie jak pies do jeza, podejrzewam, ze moge mu sie podobac, skoro  chetnie tak duzo ze man pisze, dopytuje sie kiedy ide na silownie, itd, ale nie wiem co powinnam zrobic... Nie chce byc nachalna, nie naleze tez do osob, ktore latwo wyrazaja uczucia, a juz na pewno nie chcialabym go sploszyc. Mam czekac dalej? Inicjowac znow spotkania? Zasugerowac, ze mi na nim zalezy? Jesli tak, to w jaki sposob?

Bardzo prosze o rade!!!

#2 2012-02-19 10:40:57

Leila01
Przyjaciółka Forum

Re: Chłopak, który nie przejmuje inicjatywy- co zrobić

A moze po prostu jestes dla niego tylko dobra kolezanka?

To my tworzymy nasze własne przeznaczenie...

#3 2012-02-19 10:47:13

Frambuesa
Niewinne początki

No nie wiem tego niestety sad ale myslisz, ze pisalby codziennie do dobrej kolezanki, szczegolnie, ze nie mielismy kontaktu przez jakies 4 lata,po czym teraz sie ciagle kontaktujemy?

#4 2012-02-19 11:23:28

Matt87
Net-Facet

Z opisu wynika że jest Tobą zainteresowany. Macie wspólne zainteresowania (o poglądy religijne raczej się nie pokłócicie;), uprawiacie sport, jak dla mnie to idealne warunki na zbudowanie fajnego związku. Moim zdaniem skoro nie widzieliście się cztery lata a od niedawna znowu się spotykacie to nie ma się z czym śpieszyć, powolutku rozwijajcie swoją znajomość. On może być z tych nieśmiałych, więc może się zabierać do związku jak "do jeża" przez bardzo długo. Kobiety jednak mają swoje sposoby, aby przełamać każdego faceta wink Nie wiem dotykaj go czasem niby przypadkiem, zobacz jak reaguje na kontakt z Tobą.

#5 2012-02-19 11:54:16

Frambuesa
Niewinne początki

Dziekuje Matt za meska pomoc wink. A powiedz mi, czy mam inicjowac spotkania, czy to moze to odebrac za upierdliwe/ nachalne? Czy mam robic ewentulane dalsze kroki czy czekac na niego? Osobiscie wolalabym poczekac, ale nie jestem cierpliwa tongue no i tez nie naleze do najodwazniejszych w relacjach, przyznaje.

#6 2012-02-19 12:20:26

Matt87
Net-Facet

Nie znam go, nie wiem jak zareaguje na takie czy inne zachowanie więc ciężko mi jest coś więcej napisać, a nie chce źle doradzać wink Jednego brak reakcji z Twojej strony zmobilizuje do uwydatnienia swoich uczuć aby zwrócić uwagę, drugiego zniechęci bo uzna że Ci nie zależy. Nawet będąc niesmiałym może postąpić w ten dwojaki sposób smile Na pewno unikaj skrajności, czyli zbytniej nachalności jak i totalnego braku kontaktowania się smile

Ostatnio edytowany przez Matt87 (2012-02-19 12:22:59)

#7 2012-02-19 12:50:26

Frambuesa
Niewinne początki

No rozumiem wink W kazdym razie skoro zaprosilam go na to spotkanie w ten weekend i jezeli zaproponowalabym cos w przyszly, gdy on nie wyjdzie z inicjatywa (a rozmawiamy raczej codziennie) to nie bedzie to przesada? wink

#8 2012-02-19 12:55:12

Angeelika
Wkręcam się coraz bardziej

Zaproponować wspólne spotkanie - czemu nie. Jeśli widzisz, że jest zainteresowany to bym się nawet nie zastanawiała. Jeśli natomiast zauważysz, że jest inaczej niż sobie myślałaś wtedy warto przystopować i poczekać na jego krok smile Może faktycznie jest bardzo wstydliwy i nie wie jak zagrać żeby było dobrze smile

#9 2012-02-19 13:08:28

sleepykitty
Do zakochania jeden krok

To, że cały czas chce sie z tobą spotykać znaczy, że jest zainteresowany i najwidoczniej jest nieśmiały/niepewny/niedoświadczony w dalszych krokach, więc robi to powoli i ostrożnie, bo sie najzwyczajniej boi. Oswój sarenke i będzie wszystko okej wink Albo możesz niby przypadkiem mówić, że lubisz jak facet jest stanowczy i decyduje itd.  dasz mu do myślenia tym, żeby coś zrobił ze sobą wink

big_smilebig_smilebig_smile

#10 2012-02-19 13:42:04

Frambuesa
Niewinne początki

No tak, tak, domyslam sie, ze moze nie byc pewien co dalej zrobic. Tylko no czasem martwi mnie fakt, ze on chetnie ze mna gada, chetnie sie spotyka na silce, ale nie wysuwa propozycji spotkan typowo randkowych. Ale mam nadzieje, ze to tak na razie tongue. Czy ewentualnie powinnam odkrywac swoje uczucia za jakis czas czy twardo czekac na jego meska decyzje wink?

#11 2012-02-19 14:34:07

Angeelika

Ja osobiście pierwsza wyszłabym z taka inicjatywą. Co Ci szkodzi, powiesz mu co czuje i zobaczysz co on odpowie smile Skoro czujesz sie przy nim dobrze warto spróbować! smile

#12 2012-02-19 15:19:49

ona87
Netbabeczka

A czy zwracałaś uwagę na jego mowę ciała?
Jeśli będzie tobą zainteresowany i jeśli mu się podobasz to będzie patrzył ci w oczy, uważnie słuchał, dotykał swojego karku, pocierał lekko nos, dążył do delikatnego kontakty fizycznego /niby przypadkiem cie dotknie/. To świadczy o zainteresowaniu Twoją osobą.
Wiesz może też nie lubić szybkiego rozwoju sytuacji i pozwól aby akcja toczyła się swoim rytmem. jesli ty zaproponowalas cos to pozniej poczekaj na jego propozycje.
Ewentualnie, jak ktos napisał wcześniej możesz być traktowana jako jego koleżanka.

#13 2012-02-19 17:09:41

Frambuesa
Niewinne początki

Zdecydowanie patrzy w oczy, zdecydowanie słucha, interesuje sie moimi sprawami/problemami. no nie bede sie jakos bardzo narzucac. ale tez chce, zeby wiedzial, ze mi zalezy.

#14 2012-02-20 04:11:18

Grudka
Dobry Duszek Forum

Cały czas nie powinnaś proponować spotkań. Raz okej, ale potem to ON powinien wziąć sprawy w swoje ręce. Ja miałam podobną sytuację, ale zlałam gościa. Był przyzwyczajony, że to kobiety go adorują, pierwsze piszą i dzwonią, pierwsze wychodzą z seksem itd.

W łóżku trzeba być egoistą...

#15 2012-02-20 08:46:18

Opiekunka13
Przyjaciółka Forum

Frambuesa napisał:

No nie wiem tego niestety sad ale myslisz, ze pisalby codziennie do dobrej kolezanki, szczegolnie, ze nie mielismy kontaktu przez jakies 4 lata,po czym teraz sie ciagle kontaktujemy?

Ja w szkole średniej też miałam kolegę, z którym non stop się spotykałam. Nic poza koleżeństwem nas nie łączyło, mimo, że byliśmy nierozłączni.

#16 2012-02-20 12:00:14

Asia80
Mój jest ten kawałek podłogi

kiedys w liceum podkochiwałam sie w takim chłopkau i straciłam 4 lata swojego życia....

lepiej potknąć się w biegu niż stać w miejscu:)

#17 2012-02-20 12:00:25

Frambuesa
Niewinne początki

No tak, wiadomo, tylko że my nie mielismy dlugo kontaktu, po czym po 2 spotkaniach ciągle gadamy i widujemy się czasem.

Ostatnio edytowany przez Frambuesa (2012-02-20 12:06:26)

#18 2012-02-20 12:08:19

Frambuesa
Niewinne początki

Asia80 napisał:

kiedys w liceum podkochiwałam sie w takim chłopkau i straciłam 4 lata swojego życia....

W takim tzn, czekalas na jego krok i nic sie nie wydarzylo? Czy zrobilas swoj krok i nadal nic?

#19 2012-02-20 15:32:03

Angeelika

Jak będzie chciał być tylko kolegą to to zauważysz, gwarantuje Ci, no chyba, że zakochasz się i będziesz ślepo zapatrzona bo takie coś też może się wydarzyć. Ja natomiast wierzę w to, ze tak nie będzie i zakończy się HAPPY END'em smile

Stopka forum