Rzuciłam studia i nie wiem co dalej.. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Rzuciłam studia i nie wiem co dalej..

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

1

Temat: Rzuciłam studia i nie wiem co dalej..

Wyjechałam na studia do innego miasta. Studiowałam coś, co mnie interesowało od zawsze i w czym byłam dobra. Jednak teraz widzę, że te studia były dla mnie zbyt ciężkie, że mam zbyt dużo zaległości. Chciałam rzucić studia, poduczyć się i zacząć wszystko od początku. Nie podeszłam do poprawek, a co za tym idzie nie mogłabym zdawać egzaminów. Przy czym dwa egzaminy już za mną i tylko jeden przede mną.

Przez to, że rzuciłam studia, stracę za niedługo stypendium (jedyne moje źródło utrzymania), jak i akademik. Mieszkać mam gdzie w tym mieście, ale żeby jakoś żyć, muszę znaleźć pracę. I nie powiem, szukam cały czas. I nawet ktoś stwierdził, że miałby może dla mnie stanowisko. I w tym momencie pojawia się ale..

Jak to jest teraz ze statusem studenta? Co robić? Czekać aż mnie sami wyrzucą? (Może wtedy wpadłoby stypendium w następnym miesiącu?) Albo może wziąć papiery z dziekanatu i od razu powiedzieć, że rezygnuję?
Słyszałam, że będą problemy z zatrudnieniem mnie w pracy, skoro według papierków nadal jestem studentką.

Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam,
Marta wink

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Rzuciłam studia i nie wiem co dalej..

Trochę Cię nie rozumie, masz 2 egzaminy za sobą - zdane, niezdane? Jeden przed. Zacznij się uczyć i zdaj ostatni egzamin. 3 egzaminy to na prawdę nie jest dużo, a studia są po to żeby uczyć, a nie żeby samemu nadrabiać zaległości żeby móc się nauczyć. Jest jeszcze przecież sesja poprawkowa jak teraz nie zdasz. Myślę że za łatwo się poddajesz.


status studenta a praca.
Kiedy posiadasz status studenta pracodawca odprowadza mniejsze składki za Ciebie, więc mu się to bardziej opłaca niż zatrudniać kogoś na zlecenie bez statusu studenta.

3

Odp: Rzuciłam studia i nie wiem co dalej..

Chodzi mi o to, że nie umiem podstaw, które powinnam mieć, aby studiować.
Do żadnego z egzaminów nie jestem dopuszczona. Najpierw to bym musiała poprawić, a nie da rady bo mam tamte zaległości.
Poza tym na pewno było do tego coś jeszcze czego nie zrobiłam.


No właśnie ja słyszałam, że w takim przypadku nie dostanę normalnej umowy o pracę..

4

Odp: Rzuciłam studia i nie wiem co dalej..

Czyli nie podchodziłaś nawet do tych egzaminów?
W takim razie zapewne wyrzucą Cię jeśli sama nie zabierzesz dokumentów. A ze stypendiami to jest tak często że jeśli nie ukończysz danego toku to musisz zwrócić stypendium, przynajmniej mój kolega tak miał. Sprawdź w regulaminie stypendiów.

A co do umowy o pracę, czemu niby masz jej nie dostać?! Umowa o pracę to co innego niż umowa zlecenie!!!

5

Odp: Rzuciłam studia i nie wiem co dalej..

Mnie ciekawi na jakim kierunku jesteś.
Może lepiej byłoby wziąć urlop dziekański?
Na Twoim miejscu spróbowałabym jednak poprawić co się da i zaliczyć. Teraz z perspektywy czasu tak myslę, bo kiedyś zrobiłąm to co Ty chcesz zrobić i żałuję. Przez jeden głupi kurs zrezygnowałam, bo nie mogłam sobie poradzić.
A jak z pozostałymi kursami? Nie masz chyba tylko trzech egzaminów.

6

Odp: Rzuciłam studia i nie wiem co dalej..
Małgorzatka napisał/a:

Może lepiej byłoby wziąć urlop dziekański?

Urlop można wziąć dopiero po 1. roku studiów, więc w jej przypadku i to jeszcze takim stanowczo nie jest możliwe.

Też mnie zastanawia co to za kierunek gdzie na 1. roku można mieć zaległości. Wszystkie studia są zrobione tak żeby osoba po maturze dała sobie radę.

7

Odp: Rzuciłam studia i nie wiem co dalej..

Niby tak. Studiuję chemię. Chodzi o to, że w liceum miałam przerobione podstawy podstaw i po prostu nie dałam sobie rady. Tym bardziej, że u mnie na roku każdy zdawał rozszerzoną maturę z chemii. Musiałabym nadrobić zaległości z liceum, żeby dobrze się tu czuć.

To było tak.. Trzy przedmioty musiałabym zaliczyć, żeby dopuścili mnie do jednego egzaminu. Zaliczone ćwiczenia z matematyki, żeby dopuścili mnie do egzaminu z matematyki. Do tego jeden przedmiot do wyboru był z egzaminem. No i wf, który mam na pewno zaliczony.

Ja wiem, że to głupia decyzja, ale tak będzie lepiej.

Zastanawiam się nad podjęciem nauki zaocznej w jakimś darmowym technikum. Zachowałabym zniżki, miała kogoś, kto poszedłby ze mną i pomagał, no a do tego mogłabym pracować..

Nie chcę rezygnować, tylko przerwać i wrócić później.

Odp: Rzuciłam studia i nie wiem co dalej..

Ciężko jest wrócić na studia, sama rzuciłam i się nie udało, studium mogłoby być dobrym rozwiązaniem dla Ciebie...trzymam kciuki

9

Odp: Rzuciłam studia i nie wiem co dalej..

Droga meh,
Ponad rok temu sama rzuciłam studia, czego chyba nie żałuję, bo zapewne dziś nie miałabym pracy i nie miałabym z czego wówczas opłacać czesnego (rozpoczęłam zaocznie SUM).  Podczas pierwszego zjazdu poszłam do dziekanatu i zrezygnowałam.
Miałam wówczas stypendium socjalne, które przez bodajże 3 miesiące wpływało mi na konto.
Z uczelni przysłali mi papiery o skreśleniu z listy studentów, natomiast nie wspomnieli o stypendium.
Dzwoniłam do nich ze 3x i powiedzieli mi, że muszę wpłacić pieniądze na podany numer konta.
Sami widocznie mają na UJ tyle kasy, że ich stać na to wink Ja zaś nie chciałam się znaleźć na żadnej liście dłużników wink

Co do studiów, to szkoda, że nie pomyślałaś o intensywnych korepetycjach (o ile masz na to kasę).
Później wiem jak to jest - odkładasz naukę z roku na rok i tak mija czas. Czasami zdarza się, że ciężko jest dostać się ponownie na studia, chociaż dzisiaj to chyba uczelnie zabiegają o studentów? wink

Jeżeli jesteś pewna swojej decyzji, to złóż rezygnację w dziekanacie na piśmie.

Życzę mądrych decyzji.

10

Odp: Rzuciłam studia i nie wiem co dalej..

Też rzuciłam chemię, bo nie dałam rady z 2 kierunkami naraz. Moim zdaniem 1 rok stracony to nic wielkiego. Jeśli Ci naprawdę zależy to idź do pracy, w międzyczasie nadrób zaległości i startuj znowu za rok. Będzie Ci łatwiej, bo przecież część rzeczy ze studiów na pewno już umiesz, masz notatki etc. A tak btw. istnieje jeszcze ten program "poczuj chemię do chemii", gdzie połowa pierwszorocznych studentów miała dostawać 1000zł miesięcznie na zachętę? Ja pamiętam, że się nie załapałam, bo to dotyczyło tylko pierwszoroczniaków, którzy nic wcześniej nie studiowali, czyli nawet jakbym rzuciła moją filologię dla chemii to i tak bym nie dostała tego stypendium, niezależnie od wyników. Chamstwo... Bo jeśli ten program nadal obowiązuje, to Ty też byś się nie załapała już.

11

Odp: Rzuciłam studia i nie wiem co dalej..

Zgadzam się, jak Ci zależy to zrób nawet rok przerwy, ale weź się wreszcie do nauki. Btw. co robiłaś przez te pół roku? Od matury już trochę minęło. A jak masz się męczyć to to olej i idź sobie na jakiś inny kierunek ewentualnie.

Co do umów, jeśli liczysz na umowę o pracę to możesz szukać i do śmierci. Teraz nawet absolwentom o takie umowy ciężko. Jeśli podłapiesz pracę to najpewniej na zlecenie. A tu niestety pracodawcy wolą studentów, zwłaszcza zaocznych, bo płaca za nich niższy podatek.

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Rzuciłam studia i nie wiem co dalej..

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024