nie chce mi się uczyć - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2012-01-05 20:31:06

kasia91
Do zakochania jeden krok

nie chce mi się uczyć

Cześć,studiuję psychologię.Przez semestr starałam się uczyć na bieżąco,ale przed sesją najzwyczajniej nie mam ochoty.Bardzo się boję.Doradźcie,jak się zmobilizować i co robić,by zaliczyć semestr?

#2 2012-01-05 20:42:57

K_r_o
Przyjaciółka Forum

Re: nie chce mi się uczyć

Po prostu zacznij się uczyć ! Zainwestuj w porządny klej do stołka i do nauki ! Samo się nie zrobi, psychologia przecież jest ciekawa.
Na początku o mobilizację trudno, ale jak już się rozkręcisz to trudno będzie przestać big_smile

"Nie bój się powolności, ale bezruchu."
rozum smile + serce smile

#3 2012-01-05 21:20:51

madz88
Szamanka

Też studiuję psychologię smile i jeszcze politykę rodzinną.
Moja metoda na zmobilizowanie się: rozpisanie całej sesji i tego co mam się uczyć, od 2 stycznia do ostatniego dnia egzaminu, na niebiesko zaznaczam potem dni kiedy udało mi się zrealizować plan dnia, na czerwono jeśli nie udało się. W zależności ile mam tygodni sesji ustalam liczbę czerwonych dni jakie mogą mi wypaść (teraz 2.01-31.01 są to 2 dni bo mam intensywną sesję - 16 egzaminów + zaliczenia) i jeśli uda mi się osiągnąć cel, czyli mieć max 2 dni czerwone to funduję sobie nagrodę po sesji, którą mam już ustaloną od początku. Co roku to działa, raz lepiej raz gorzej ale motywuje. Kiedyś robiłam stopnie nagród, np 2 czerwone dni to coś takiego naj, potem 4 coś mniejszego, 6 jeszcze mniejsza nagroda. Polecam smile

Życie to nie bajka...

#4 2012-01-06 11:29:44

heathcliff
Net-facet

kasia91 napisał:

Cześć,studiuję psychologię.Przez semestr starałam się uczyć na bieżąco,ale przed sesją najzwyczajniej nie mam ochoty.Bardzo się boję.Doradźcie,jak się zmobilizować i co robić,by zaliczyć semestr?

Myślę, że masz pełne prawo olać to wszystko, zawalić studia i ich nie skończyć. Po co się zmuszać do czegoś niechcianego?

In omnibus requiem quaesivi, et nusquam inveni nisi in angulo cum libro.

#5 2012-01-06 11:49:44

K_r_o
Przyjaciółka Forum

heathcliff napisał:

Myślę, że masz pełne prawo olać to wszystko, zawalić studia i ich nie skończyć. Po co się zmuszać do czegoś niechcianego?

W sumie racja big_smile
Nie każdy musi mieć wykształcenie wyższe. Można np. sprzątać ulice.

"Nie bój się powolności, ale bezruchu."
rozum smile + serce smile

#6 2012-01-06 13:11:48

kasia91
Do zakochania jeden krok

Dziewczyny,ja się uczę,pracowałam cały semestr na bieżąco,ale boję się,że nie zdam.

#7 2012-01-06 13:39:24

Wielokropek
Moderator

Klasyczne zachowanie.
Strach utrudnia normalne funkcjonowanie i powoduje, że obawy mogą się potwierdzić.

Tymczasem, przypuśćmy, że nie zdasz. Co takiego, realnie, Ci się stanie?
Moim zdaniem, nic. Będziesz tylko miała przed sobą egzamin poprawkowy, chyba że takiej opcji nie ma na Twojej uczelni. tongue

Wszystko zależy od Ciebie, tzn. czy będziesz trzymała się rozsądku i przysiądziesz na krześle, czy tez pójdziesz za swoich strachem i poddasz się jemu, przegrywając przed jakąkolwiek próbą egzaminu.

Głowa do góry. Dasz radę. big_smile

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

#8 2012-01-07 03:27:25

truskaweczka19
100% Netkobieta

K_r_o napisał:

heathcliff napisał:

W sumie racja big_smile
Nie każdy musi mieć wykształcenie wyższe. Można np. sprzątać ulice.

Oj, czemu od razu tak pejoratywnie? Można nie skończyć studiów i nie sprzątać ulic, lecz dzięki inteligencji znaleźć coś lepszego i dawać sobie radę. Ktoś kto nie ma wykształcenia wyższego nie jest gorszy.

Może to tylko chwilowy brak motywacji. Na pewno materiału masz dużo, ale jeżeli np męczy Ciebie bardzo czytanie, to czytaj mniej książek na studia, a więcej opracowań, zadbaj o dobre warunki do nauki i  jazda wink  Ja też jestem leń, nie czytam książek na studia, bardziej opracowania i uczę się z pół godziny może na egzamin big_smile
No, ale trzeba to zmienić i czynię kroki w tym kierunku- warto ! smile

Ostatnio edytowany przez truskaweczka19 (2012-01-07 03:27:44)

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

#9 2012-01-29 20:55:25

Asia80
Mój jest ten kawałek podłogi

W dzisiejszych czasach studia nie gwarantują niczego ale fajnie jest miec mgrka chociaz dla własnej satysfakcji:)

lepiej potknąć się w biegu niż stać w miejscu:)

Stopka forum