Koronki zębowe ! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Koronki zębowe !

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: Koronki zębowe !

Czy macie może koronki zębowe? jestem przed decyzją zrobienia sobie na martwego zęba. Jest dość widoczny, a zrobiłabym to ze względów estetycznych, choć boję się, że ząb się pod koronką zepsuje i będzie do wyrwania i wtedy to będę miała problemy estetyczne hmm jak długo można nosić koronki i czy trzeba je wymieniać ?? Piszcie ile macie lat i ile koronek.

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Koronki zębowe !

A jaki jest problem? Ząb jest przebarwiony?

3 Ostatnio edytowany przez anulka87 (2011-12-01 03:57:58)

Odp: Koronki zębowe !

Tak, zrobił się ciemniejszy niż pozostałe zęby. Generalnie mam b. ładne zęby. Duże i białe. Tylko ten jeden tak dziwnie się odznacza i nie pasuje do reszty.. eh.. :(mam mętlik w głowie. Jako młoda osoba chciałabym uśmiechać się bez skrępowania, ale z drugiej strony boję się, że ta moja pogoń za jednolicie białym uzębienie spowoduje, że za 5-10 lat pozbędę się zęba, a to z oczywistych względów jest gorsze niż ten ciemniejszy ząb. Nie wiem na ile ufać koronkom. Czy faktycznie mogą poprawić mi estetykę, a np. wzmocnić ząb i dzięki temu będzie on służył te 20-30 lat ? Wiem, że w USA wszystkim po leczeniu kanałowym zakładają od razu koronki. Pytanie tylko czy nie mają potem oni protezy... sad

Reklama

4

Odp: Koronki zębowe !

Anulka, swego czasu stałam przed podobnym do Twojego dylematem, u mnie występował jednak jeszcze dodatkowy problem, z powodu którego żaden technik ani stomatolog nie chciał się podjąć wykonania i założenia koronki. I całe szczęście, bo w poszukiwaniu pomocy trafiłam na fantastyczną dentystkę, która martwy ząb pokryła licówką, przy czym nie jest to tradycyjna licówka, wymagająca zeszlifowania zęba, a nałożona na wierzch, na moje własne szkliwo, cieniutka, wykonana z masy kompozytowej.

Ten zabieg okazał się strzałem w dziesiątkę - tańszy, zupełnie nieinwazyjny, czyli niewymagający ingerencji w ząb, dający w 100% naturalny efekt. Materiał został nałożony na moje własne szkliwo, a ząb wygląda identycznie jak pozostałe (oczywiście bardzo ważne jest właściwe dobranie odcienia). Przedtem miałam jednak włożone wzmocnienie (przy martwych zębach jest to jednak standardowe postępowanie, gdyż taki ząb z czasem ulega naturalnemu odwapnieniu, a rdzeń zapobiega jego złamaniu). Pracę miałam wykonywaną dwa i pół roku temu, do dziś wygląda idealnie, do tego stopnia, że przed spojrzeniem w kartę dentysta nie rozpoznaje, że cokolwiek było z zębem robione. Dodam jeszcze, że podczas ostatniej wizyty pani stomatolog wspomniała, że dziś stosuje już nowszej generacji materiał, co znaczy, że jeszcze lepszy.

Dlatego naprawdę polecam Ci rozejrzeć się w swojej okolicy za kimś, kto wykonuje tego typu licówki. Z tego co się orientuję u mnie jest tylko jeden taki stomatolog, ale uważam, że warto było pojechać 40 km na wizytę (dodam, że jedną, choć poprzedzoną konsultacją), aby uratować cenny ząbek smile. Nawiasem mówiąc obecnie cokolwiek robię z zębami, zresztą nie tylko ja, bo mój mąż także, to już tylko w tym gabinecie, a kobietka robi prawdziwe cuda w całkiem przyzwoitej cenie. Moim zdaniem z czym jak z czym, ale z zębami naprawdę nie warto eksperymentować.


Edit: Prawidłowo wykonana i założona tradycyjna koronka nie ma prawa spowodować popsucia zęba - chodzi głównie o to, że wszystko musi być bardzo dokładnie oczyszczone i uszczelnione. Koronki co jakiś czas trzeba niestety wymieniać, ale jeśli masz szczęście i trafisz na dobrego fachowca, to myślę, że na jakieś 10-15 lat spokojnie wystarczą smile.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.

5

Odp: Koronki zębowe !

Olinka dziękuję za objaśnienia:) Myślałam o koronkach, bo ten mój nieszczęsny ząbek jest zmartretowany przez duuże wypełnienie. Był opracowywany kilka razy z powodu niestety, ale błędu lekarzy ( było ich dwóch ). Obawiam się, że licówka w takim wypadku nie wchodzi w grę. Bardzo uważam na ten ząbek. Gryzę drugą stroną, a i bardzo uważam na to co jem. Mam bzika na punkcie zębów, więc staram się znaleźć jakieś sensowne rozwiązanie. Nie wiem czemu, ale boję się koron. Tyle się słyszy, że komuś wypadły, albo zaczęły się psuć zęby pod nimi z powodu złego ich założenia. Ech.. te problemy z zębami hmm

Reklama

6

Odp: Koronki zębowe !

Przypuszczam, że jesteśmy pod tym względem dosyć do siebie podobne - ja również bałam się korony, choć w akcie desperacji byłam gotowa i na takie rozwiązanie. Mój ząb był leczony kanałowo, również połatany, ale - jak widać - dało się smile. Jestem tym zabiegiem naprawdę zachwycona, bo nie tylko czuję się komfortowo, ale też mam tę świadomość, że ząb zachowałam w stanie nienaruszonym, mało tego, nie tylko nic mu nie zaszkodzi, ale został też dodatkowo wzmocniony.
Ten typ licówki, który mam założony, ma to do siebie, że można nią otoczyć właściwie cały ząb, można również skorygować jego kształt czy wzmocnić dodatkowo od spodu. Osobiście polecam tę zupełnie nieinwazyjną metodę, przynajmniej jako przedmiot konsultacji - w najgorszym wypadku będziesz mieć pewność, że to jest nie dla Ciebie.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.

7

Odp: Koronki zębowe !

Olinka, a który to był ząbek? Bo licówki to chyba na przednie ząbki, tak ? Nie bardzo się w tym orientuję..

8

Odp: Koronki zębowe !

Odświeżę nieco ten post, bo sama jestem ciekawa. Olinka ponawiam pytanie, na jakim zębie masz licówki?
Ja nie ogarniam różnicy między licówkami a koronkami, koronki są nakładane na spiłowane zęby, tak?

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Koronki zębowe !

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2018