Problemy z oczami.! - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-11-06 17:41:00

Fascynacja
Wróżka Bajuszka

Problemy z oczami.!

Od dłuższego czasu miewam problemy z oczami a mianowicie bół,pieczenie przy czytaniu i oglądaniu telewizji.
Dłuższe czytanie prowadzi do łzawienie i pojawiającej mgły przed oczami.Wiem ze powinnam zgłosić się do okulisty,jak myślicie czy bede musiała nosić okulary do czytania?Miał ktoś może podobny problem?

#2 2011-11-06 22:34:16

HelloFuckKitty
Dobry Duszek Forum

Re: Problemy z oczami.!

Koniecznie zgłoś się do okulisty, być może powinnaś od dawna nosić okulary.

Ja też mam problem z oczami, niby nigdy nie miałam wady wzroku i w ogóle, ale np jak oglądam film z laptopa i jest on postawiony trochę dalej ode mnie to nie widzę napisów, na wykładach siedząc bardziej z tyłu też nie jestem w stanie rozróżnić cyfr, czy mogę mieć zatem jakąś wadę nabytą ?

Dodam, że inni nie mają z tym problemów, jak mówię, że "nie widzę tego dokładnie" to każdy się dziwi

Ostatnio edytowany przez HelloFuckKitty (2011-11-06 22:35:17)

#3 2011-11-07 00:00:59

Basia_29
Wkręcam się coraz bardziej

Fascynacja - piasek w oczach/zapalenie spojówek - na 99% al wizyta u okulisty konieczna, bo tu potrzeba kropelek ok 2 tygodni i po problemie, ulga po 2-3 dniach smile 
Na przyszłość - mniej kompa ( przed monitorem oko pracuje zupełnie inaczej niż powinno ) kropelki (sztuczne łzy, mogą być nawet najtańsze byle z apteki ) i czas od czasu kompresiki z herbatki smile

o ćwiczeniach mięśni oka opowie ci już okulista, albo znajdziesz w sieci smile

kiedy ja się do kupy pozbieram ( kolejna edycja )

przy okazji zapobiegawczo:
dbaj o dobrą wilgotność powietrza w domu, szczególnie teraz kiedy mamy sezon grzewczy
wietrz mieszkanie,
unikaj dymu papierosów
sprawdź czy nie jesteś alergiczką
uważaj na zapachy ( perfumy, dezodoranty )

Ostatnio edytowany przez Basia_29 (2011-11-07 00:09:26)

#4 2011-11-07 16:15:18

Fascynacja
Wróżka Bajuszka

Nie miałam nigdy problemów z alergią,przy komputerze niestety muszę spędzać dużo czasu.
Podczas wykładów również czasami po dłuższym pisaniu zlewają mi się litery a jak zamknę oczy to łzypo policzkach płyną
mi strumieniami.Nigdy nie miałam takich problemów z oczami,zawsze dużo używałam komputera i czytałam książki.Lecz niestety teraz jest coraz gorzej i jest to dla mnie bardzo męczące.

#5 2011-11-07 16:30:22

Basia_29

Fascynacja, najpierw oko się po prostu męczy, potem, w miarę przesuszania się śluzówki, daje o sobie coraz bardziej znać. Ok, pomogą, ulżą, okłady z rumianku i szałwii, ale z racji tego, ze MOŻE to być piasek lub zapalenie spojówek i z samego faktu, że pracujesz przed komputerem - okulista ( jeśli znajdzie ślady piasku lub "coś w ten deseń"  przypisze antybiotyk, bez którego nie da ci się pomóc.
To, że boli czy łzawisz to "nic" w miarę rozwoju będziesz miała problem z zamknięciem powiek - dlatego nie ma co czekać i bawić się w alternatywy tylko ruszaj do lekarza. Antybiotyk jet zwykle w kropelkach, ale nie przypisze ci go normalny lekarza. Zwykle podawany jest razem ze sztucznymi łzami.

#6 2011-11-07 16:43:11

Fascynacja
Wróżka Bajuszka

Wiem że bez okulisty się nie obejdzie.Tylko mam nadzieje ze nie bedę nosiła okularów.

#7 2011-11-07 17:18:25

Basia_29

Fascynacja, dlaczego Ty i tak dużo dziewczyn uważa, że skończy w okularach ? To nie recepta na wszystko, to nie jest coś, co przypisuje się każdemu kto ( przepraszam !! ) "kichnie". Korekcja wady wzroku okularami, to ostateczność, wielu lekarzy odwleka ją ile może smile Spokojnie smile

#8 2011-11-07 17:34:40

wykałaczka

dokładnie, problem ze spojówkami to zupełnie inna broszka niż ostrość i soczewki w oczach. Warto dbać o spojówki mimo wszystko nawet najtańszymi sztucznymi łzami. Ja noszę kontakty i robię to profilaktycznie, ale polecam również dla zdrowych nieokularników. zupełnie inny komfort dla oka !

#9 2011-11-07 18:47:27

Fascynacja
Wróżka Bajuszka

Przepraszam ale jeśli mi sie zlewaja litery to jest to zapalenie spojówek?myśle ze powinnam do czytania nosić okulary.

#10 2011-11-07 19:37:57

Basia_29

To może być zapalenie spojówek, może to być jeszcze tylko "piasek". Chodzi o przesuszoną śluzówkę i wszystkie "artakcje" i choroby do których tego typu sytuacja prowadzi. Bo naprawdę, to tylko wstęp do .. wielu chorób, niektóre szybciej zmuszą cię do położenia się na stole operacyjnym, niż noszenia okularów.

Zlewające się litery, mogą się pojawiać przy kilku.. dolegliwościach "nie związanych" z oczami. Nie jesteśmy w gabinecie, wyciągam wnioski na podstawie tego co opisujesz. I póki co nie usłyszałam nic, co dawałoby mi podstawy do tego, żeby w tej chwili sugerować noszenie okularów.

Odwiedź okulistę, nie czekaj, bo ... jak wyżej, jak wcześniej.

Ostatnio edytowany przez Basia_29 (2011-11-07 19:45:59)

#11 2011-11-12 21:31:10

Fascynacja
Wróżka Bajuszka

Dziękuję za pomoc.
Zdam relacje jak już bede po wizycie,narazie jeszcze na nią czekam:)

#12 2011-11-12 21:41:34

insatiable
Słodka Czarodziejka

A może to po prostu zmęczenie? Jeśli długo się ogląda telewizję czy czyta książkę oczy męczą się. Łzawią, literki się rozmywają, albo oczy pieką itp. Ja też tak mam czasem. Do tego bolą mnie gałki oczne jak patrzę na boki. Może jak pisano powyżej, krople do oczu na utrzymanie odpowiedniej wilgotności, nawilżające, no i czarne jagody zdaje się poprawiają wzrok.

"Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się."

#13 2011-11-12 21:52:53

Fascynacja
Wróżka Bajuszka

insatiable ja już nie mam tak tylko od czasu do czasu gdy czytam jakaś ksiażke.Tylko niestety już cały czas;(

Ostatnie tematy :

Stopka forum