okulary antyrefleksyjne - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-11-04 16:08:30

Mirabelka83
Niewinne początki

okulary antyrefleksyjne

Cześć dziewczyny! Chciałam zasięgnąć opinii co do okularów di pracy przy komputerze. Ostatnio spędzam przed monitorem dużo czasu, i moje oczy męczą się, do tego są zaczerwienione, pieką itd. Podobno wynika to m.in. z tego, że oczy muszą patrzeć przez długi czas na bardzo małą odległość. Podobno okulary z powłoką antyrefleksyjną likwidują ten problem. Czy któraś z was je stosuje? Pomagają? Będę wdzięczna za wszelkie opinie smile

#2 2011-11-04 17:31:42

wykałaczka
Wkręcam się coraz bardziej

Re: okulary antyrefleksyjne

podobno coś daje..szczerze polecam sztuczne łzy, najlepiej jakiś ziołowy preparat. wysuszenia przed kompem nie unikniesz, a takie kropelki są super !

#3 2011-11-04 21:41:32

SweetHarmony
Cioteczka Dobra Rada

Mam okulary z antyrefleksem i rzeczywiscie jest różnica.Spedzam przed komputerem ok.9h dziennie a mimo to moje oczy nie sa suche,nie szczypia i nie bola.Niewiem czy to zasługa antyrefleksu ale mysle ze tak bo wczesniej tak nie było

#4 2011-11-04 23:25:32

sniiolka
Na razie czysta sympatia

dużo skuteczniejsze jest stosowanie kropli do oczu niż okularów. mi przykadowo okulary nie pomogły nic a nic, a krople juz tak. najlepiej idz do okulisty

#5 2011-11-04 23:35:45

dayzi
Przyjaciółka Forum

Mam antyrefleksy a oczy szczypią i pieką.
Komfortowo mogę patrzeć na przedmioty błyszczące, lśniące, naświetlone- tu spełniają swoją rolę. Bez okularów męczę się, mrużę oczy, patrząc na choćby błyszczącą gazetę. W okularach obraz mam matowy.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

#6 2011-11-05 08:00:10

Opiekunka13
Przyjaciółka Forum

Czy "antyrefleksy" to tzw. "okulary polaryzacyjne"? Czy to to samo?

#7 2011-11-05 08:27:02

dayzi
Przyjaciółka Forum

Opiekunka13 napisał:

Czy "antyrefleksy" to tzw. "okulary polaryzacyjne"? Czy to to samo?

Nie. Polaryzacyjne to sa przeciwsłoneczne a powłoke antyrefleksyjną nakłada sie na szkła korekcyjne bądź zerówki. To jest taka "kolorowa mgiełka" na okularach. smile

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

#8 2011-11-05 12:22:38

Olinka
Redaktor Naczelna Forum

Pracując na komputerze po wiele godzin dziennie skarżyłam się na dokuczliwe pieczenie oczu, ale okulary z antyrefleksem skutecznie tę dolegliwość wyeliminowały. Dziś spędzając przed monitorem jakieś kilkanaście minut już odczuwam dyskomfort, ale po założeniu szkieł mogę siedzieć naprawdę długo bez najmniejszych dolegliwości, z wyjątkiem oczywiście naturalnego zmęczenia oczu.
Widzę jednak, że opinie na ten temat są tu bardzo rozbieżne, nie mam pojęcia z czego to może wynikać hmm.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.

#9 2011-11-05 13:51:23

wykałaczka

to może żeby to wszystko rozjaśnić. Na pewno nie zaszkodzi, różnica to jakieś 25 złotych/szkło. Na pewno przy tendencji do suchego oka osoba musi korzystać z kropelek, ale żadnych betadrinów i innych cudeństw aptecznych, tylko sztuczne łzy z jakimś wyciągiem naturalnym, świetlik/borówka.

#10 2011-11-07 11:57:52

Mirabelka83
Niewinne początki

Hm... sztuczne łzy to jedno, ale takie okulary, z tego co czytałam, ogólnie pomagają oczom uporać się z tym, że są zmuszone skupiać się na niewielkich odległościach. Dlatego też poleca się je np. przy innych pracach, które tego wymagają - niekoniecznie przed monitorem. Próbowałam już sztucznych łez, średnio pomogły hmm

#11 2011-11-07 12:11:09

Basia_29

Zależy to głównie od 3 czynników:

- rodzaju posiadanego monitora

- stanu oka ( a raczej mięśni okoruchowych )

- pory roku i rodzaju pomieszczenia w jakim pracujemy

- diety itd nie będę wymieniać

po prostu - antyreflex to nie wszystko smile Dużo osób kupuje je bez konsultacji z okulistą i hodują sobie jakieś "Zapalenie spojówek", albo kupuje na bazarkach czy w innych dziwnych miejscach. Papier wszystko wytrzyma, to że napisane jest "okulary z antyrefleksem" nie znaczy, że takie one są. To coś na kształt hecy z okularami przeciwsłonecznymi ( na pewno słyszałyście ).

#12 2011-11-08 16:50:16

Mirabelka83
Niewinne początki

Nie, no jasne,że na bazarku bym nie kupowała smile Wzrok traktuję poważnie, a z oczami nie ma żartów. Myślałam raczej zakupie okularów u optyka, przy okazji można też zasięgnąć jego rady. Przy okazji dowiedziam się, że moja szefowa ma takie oszkła smile Jest na rynku trochę takich oklularów, ona mówi, że ma akurat Frimy JZO i sobe bardzo chwali smile A jeżeli chodzi o dietę, to staram się jeść dużo marchewki i dżemem z jagód też nie pogardzę smile

#13 2011-11-08 23:35:11

wykałaczka

to dobrze, karotenoidy są ważne dla plamki. powiedzieć trzeba sobie jedno, że powłoką ar na pewno nie nawilżymy oka, ale na pewno coś oku pomoże.

#14 2011-12-30 13:47:25

Mirabelka83
Niewinne początki

Witam po przerwie smile
Byłam u okulisty, wyszło na to, że moje oczy męczą się szybciej bo mam niewielką wadę wzroku. Czasem jest tak, że wada nie jest zauważalna na co dzień ale daje o sobie znać, kiedy oczy są zmuszone do wysiłku, w moim przypadku tak było. Teraz mam okulary i muszę powiedzieć, że jest duuuuuużo lepiej smile

#15 2011-12-30 14:00:18

Olinka
Redaktor Naczelna Forum

Mirabelko, ja również jestem po niedawnej wizycie u okulisty. Pan był bardzo rzeczowy, konkretny, jak nikt do tej pory wiele zagadnień szczegółowo mi wytłumaczył, w tym między innymi, że przy wadzie wzroku człowiek absolutnie nie powinien bronić się przed okularami, podobnie jak nie mogą być one zbyt słabe, jeśli bowiem właściwie o to nie zadbamy, zmuszamy oczy do nadmiernego wysiłku, w wyniku czego one się męczą, po czym stopniowo jeszcze bardziej osłabiają. Broniłam się przed mocniejszymi niż do tej pory szkłami korekcyjnymi, niemniej po kilku tygodniach widzę, że lekarz miał rację, mój komfort widzenia również bez okularów (mam minusy) uległ zdecydowanej poprawie. Tak więc ufajmy fachowcom smile.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile

#16 2011-12-30 16:29:10

Mirabelka83
Niewinne początki

Dokładnie, sama nie wiedziałam jakie to jest ważne. A tak zupełnie na marginesie, fajnie dobrane okulary, mogą być ozdobą smile

#17 2011-12-30 17:31:15

Olinka
Redaktor Naczelna Forum

Mirabelka83 napisał:

A tak zupełnie na marginesie, fajnie dobrane okulary, mogą być ozdobą smile

Wiem, dlatego właśnie te moje nowe tak lubię i nawet kiedy nie muszę, chętnie zakładam je na nos smile.

#18 2011-12-30 19:14:40

McMiodek
Przyjaciółka Forum

Antyrefleksy owszem- są pomocne smile Ale też trzeba pamiętać o..zwykłym mruganiu. Przed monitorem ta czynność naprawdę jest rzadsza i oczy nie są dobrze nawilżone- tak, mrugamy, zeby nawilżyć gałkę oczną. Zamiast od razu z refleksami, lepiej po prostu robić kilkuminutowe przerwy i relaksować wzrok smile

Życie jest małą ściemniarą,
wróblicą, wygą, cwaniarą...
Plącze nam nogi i mówi "Idź"...

#19 2011-12-30 19:57:56

żyworódka
Przyjaciółka Forum

Witam.
Czy ktoś stosował profilaktycznie, w celu ożywienia naturalnych funkcji oka okulary AYURWEDYJSKIE?

"Im dalej w życie, tym więcej musimy odrzucić iluzji, marzeń i pragnień młodości, tym silniejsze w nas poczucie, że padliśmy ofiarą złego świata i innych ludzi. Zawsze znajdziemy kogoś, kto winien jest naszemu nieszczęściu i porażce, kogoś, kogo chcielibyśmy wykluczyć. Przyjęcie doktryny, która uwzniośli tę zawiść i poczucie krzywdy, daje pocieszenie i siłę." Carlos Luiz Zafón.

#20 2011-12-30 20:06:02

Olinka
Redaktor Naczelna Forum

żyworódka napisał:

Witam.
Czy ktoś stosował profilaktycznie, w celu ożywienia naturalnych funkcji oka okulary AYURWEDYJSKIE?

Tak, ja jakiś czas temu pożyczyłam okulary ayurwedyjskie i przez jakiś czas stosowałam, ale przyznaję, że zabrakło mi systematyczności. W pierwszej chwili nieco ,,dziwnie" się przez nie patrzy, ale po chwili oko przyzwyczaja się na tyle, że widzi się już zupełnie normalnie. Po dwóch, trzech godzinach oglądania w nich telewizji (tylko wówczas je zakładałam, nigdy podczas chodzenia) rzeczywiście wzrok się nieco wyostrza. Trudno jednak powiedzieć czy można w ten sposób trwale poprawić wzrok, czyli tak jak zapewnia producent, niemniej wydaje się to całkiem prawdopodobne.

#21 2011-12-30 21:22:59

żyworódka
Przyjaciółka Forum

Olinka, to chyba zdecyduję się na ich zakup. Rozmawiałam kilka miesięcy temu z panem, który twierdził, że wzrok mu się poprawił tak bardzo, że obecnie nie nosi okularów. Potwierdziła to jego żona. Ale tak jak mówisz, tu trzeba systematyczności.

Mam ulotkę, zatem podam kilka informacji, aby przybliżyć temat:
"Okulary AYURWEDYJSKIE - multiprzesłonowe są uniwersalne tzn. leczą skutecznie różnego rodzaju wady wzroku przez stymulację naturalnych funkcji oka w zależności od indywidualnych potrzeb danej osoby. Polecane są dla osób, które mają kłopoty ze wzrokiem typu: starczowzroczność, krótkowzroczność, dalekowzroczność, pseudofakia, wczesny etap zaćmy.
Zostały opracowane w oparciu o zalecenia ajurwedy - staroindyjską naukę zawierającą wiedzę z zakresu biologii, botaniki, zielarstwa, chirurgii, itp.

Zasadą działania okularów jest uzyskanie ostrego widzenia w wyniku  zastosowania przysłon wielootworowych. Na siatkówce oka w wyniku przejścia przez poszczególne otwory powstaje obraz  w wyniku załamania promieni przyosiowych, co pozwala na zwiększenie głębi ostrości.
Okulary takie znano od stuleci i poprzez stulecia poprawiały one wzrok swoim właścicielom.

Sposób używania okularów:
Należy pamiętać, że ich noszenie jest dla oczu zupełnie nowym doświadczeniem, w związku z czym  tuż po założeniu oko musi przyzwyczajać się przez kilka minut do patrzenia przez małe otworki. Na początku zaleca się  krótkotrwałe używanie okularów, ze stopniowym wydłużaniem czasu używania.
Okulary wieloprzysłonowe nie powiększają ani nie pomniejszają widzianego obrazu. Korygują jednak wady widzenia i dlatego obraz postrzegamy ostrzej.
- używać okulary 2-3 godzin dziennie, najlepiej bez przerwy podczas czytania, pisania, oglądania TV, w kinie, podczas spacerów,
- ćwiczyć oczy przez częste mruganie, szczególnie podczas czytania, mrugając patrzeć w dal,
- zakładać je bezpośrednio, nie na okulary soczewkowe,

Zauważalnych efektów używania okularów, można spodziewać się w niektórych przypadkach już po sześciu tygodniach, jednak po upływie dłuższego okresu ich używania  poprawa wzroku będzie coraz wyraźniejsza.

Nie należy używać tych okularów podczas prowadzenia samochodu, gdyż ograniczają pole widzenia."

"Im dalej w życie, tym więcej musimy odrzucić iluzji, marzeń i pragnień młodości, tym silniejsze w nas poczucie, że padliśmy ofiarą złego świata i innych ludzi. Zawsze znajdziemy kogoś, kto winien jest naszemu nieszczęściu i porażce, kogoś, kogo chcielibyśmy wykluczyć. Przyjęcie doktryny, która uwzniośli tę zawiść i poczucie krzywdy, daje pocieszenie i siłę." Carlos Luiz Zafón.

#22 2011-12-30 22:39:15

anielica

Tak ja od 3 lat stosuje okulary z powłoka antyrefleksyjną i na początku było ok oczy przestały mnie bolec i szczypac ale teraz od jakiegos czasu problem pojawił sie z powrotem.

Dlatego postanowiłam wybrać sie do okulisty.

Pozdrawiam Anielica.

Od Aniołka mam skrzydełka, a charakter mam diabełka;)

#23 2012-02-24 13:41:23

Mirabelka83
Niewinne początki

Może po prostu zmieniła się twoja wada i potrzebujesz szkieł o innej mocy:)  Z tego co wiem, jak się nosi okulary to trzeba regularnie badać wzrok, żeby nie nosić okularów o nieprzystosowanej mocy, bo wada się zmienia...

#24 2014-03-27 12:16:48

pianoforte
Niewinne początki

Okulary z powłoką antyrefleksyjną skutecznie zmniejszają zmęczenie oczu podczas pracy przed monitorem komputera lub telewizora, ponieważ eliminują odblaski. Komfort patrzenie jest nieporównywalny. Jednak trzeba pamiętać, że nie wszystko złoto, co się świeci. Polecam kupowanie okularów tylko w sklepach optycznych, ponieważ wtedy mamy pewność, że napis antyrefleks, rzeczywiście przekłada się na taką powłokę w soczewce.
Różnica w cenie między zwykłymi soczewkami, a z powłoką antylefleksyjną jest zależna od producenta szkieł i rodzaju soczewki i zaczyna się od 70 zł od pary, więc tani przywilej to nie jest, ale warto jeżeli okulary mamy na nosie przez cały dzień.

Post edytowany ze względu na naruszenie regulaminu forum.

Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2014-03-27 12:24:20)

Stopka forum