Orbitrek- czy działa? Proszę o opinie - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-10-24 12:16:53

FollowMe
Przyjaciółka Forum

Orbitrek- czy działa? Proszę o opinie

Witam wszystkich.

Od jakiegoś miesiąca mam w domu orbitrek. Ponieważ dużo pracuję a pracę mam siedzącą postanowiłam zainwestować w swoje zdrowie.
Nie jest to orbitrek z najwyższej półki cenowej. Producent zapewnia,że orbitrek kształtuje ramiona, pupę, brzuch i nogi. Oczywiście nie zależy mi na wyrobieniu masy mięśniowej tylko na wysmukleniu pewnych partii ciała, dlatego ćwiczę na najniższym obciążeniu.

Czy ktoś z Was ma podobne urządzenie? Czy działa? Nie wiem ile powinnam dziennie na nim ćwiczyć- na razie udaje mi się około 30min. dziennie, więcej nie ogarniam bo naprawdę męczy. Zastanawiam się nad jego skutecznością. Chudnę ok. 4 kg. miesięcznie ale zastanawiam się ile z tego to skutki diety a właściwie zdrowego odżywania się, stresującego trybu życia a ile rzeczywiście rezultat orbitreka?

Pozdrawiam.

"No cóż, ten, który kocha, powinien dzielić los tego, kogo kocha." /Woland

#2 2011-10-24 16:53:55

Małgorzatka
100% Netkobieta

Re: Orbitrek- czy działa? Proszę o opinie

Orbitrek jest bardzo skuteczny smile
Tylko, że ja przez jakis miesiąc ćwiczyłam na nim min godzinę dziennie. Udało mi się zrzucić ok trzy kg. Oczywiście nadrabiałam też słodyczami więc gdybym ćwiczyła i zastosowała jakąś dietę pewnie schudłabym więcej. Ćwiczyłam na max(dla mnie) obciążeniu - zależało mi na poprawieniu wytrzymałości moich nóg. Planowałam większe wyjście w góry.
Bardzo dobrze wpływa na pośladki.

Miłość to nie pluszowy miś ani kwiaty, to też nie diabeł rogaty
Ani miłość kiedy jedno płacze, a drugie po nim skacze.
Bo miłość to żaden film w żadnym kinie, ani róże ani całusy małe duże
Ale miłość kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze (Happysad)

#3 2011-10-26 10:54:19

FollowMe
Przyjaciółka Forum

Dziękuję za odpowiedź.
A jeśli mogę wiedzieć miałaś model bajerancki ful wypas czy taką ubogą wersję? smile

#4 2011-11-04 23:28:13

sniiolka
Na razie czysta sympatia

orbitrek jest ok ale pod warunkiem ze korzysta sie z niego regularnie. cwiczenia raz w tygodniu nic nie dają, zreszta tak samo jest w przypadku każdego cwiczenia...robiac brzuszki co tydzień efekt bedzie mizerny, z orbitrekiem tak samo.

#5 2011-11-11 18:46:16

FollowMe
Przyjaciółka Forum

No tak ale trochę szkoda,że ćwiczenia raz w tygodniu nic nie dają smile

#6 2011-11-12 09:11:37

pyszczeq
Zaglądam tu coraz częściej

Orbitrek to świetna rzecz. Ja włączałam sobie telewizję, na orbitreka i nawet nie zauważałam jak godzina mijała. Ćwiczenie codziennie nie jest konieczne, ale trzeba zachować regularność. Już po 2 tygodniach widać efekty, nie zawsze na wadze, ale w centymetrach, a to jest dla mnie ważniejsze. Po ciąży trzeba będzie wrócić do ćwiczeń.

Ostatnio edytowany przez pyszczeq (2011-11-12 09:41:40)

Fanka zielonej herbaty

#7 2012-01-07 20:32:43

FollowMe
Przyjaciółka Forum

pyszczeq super! U mnie juz też widać efekty więc on naprawdę działa:-)

#8 2012-01-07 21:12:48

K_r_o
Przyjaciółka Forum

FollowMe napisał:

No tak ale trochę szkoda,że ćwiczenia raz w tygodniu nic nie dają smile

big_smilebig_smilebig_smile też bym tak chciała wink

Orbitrek mam, od  poniedziałku zaczynam batalie o ....lepsze zdrowie i sampoczucie, a kilogramy same będą spadać.
Na pewno działa ! Nie trzeba ćwiczyć codziennie, można 3x  w tygodniu po 30 min i dietka i bez kolacji i sukces murowany smile
Niemniej jednak to w głowie tkwi  moc  smile więc lepiej zacząć od odpowiedniego myślenia i wizualizacji smile

"Nie bój się powolności, ale bezruchu."
rozum smile + serce smile

#9 2012-01-08 09:26:06

FollowMe
Przyjaciółka Forum

Tak w głowie jest wszystko:-)
Ja ćwiczyłam dziennie po 1h, zaczynając od 5min. (więcej na początku nie dało rady), teraz ćwiczę kilka razy w tygodniu po 1,5 h. dla zdrowia, nie dla utraty kilogramów. Mam siedzącą pracę i ruch jest bardzo wskazany.

Ja sobie wizualizowałam w sukni ślubnej, baaaardzo działało:-)

#10 2012-01-08 10:12:27

K_r_o
Przyjaciółka Forum

A ja dla zdrowia..... i dla utraty kilogramów wink choć wagę mam ok,  ALE zawsze może być lepiej big_smile wiosna blisko.
Ach..... ja w super dżinsach, obcisłej bluzeczce i żakieciku, miodzio.....big_smile

"Nie bój się powolności, ale bezruchu."
rozum smile + serce smile

#11 2012-01-13 09:18:01

Sylwunia
Zbanowany

Ja mam taką uboga wersję, jedną z pierwszych, Mi się super sprawdziła, zawsze przed sezonem narciarskim z niej korzystam, żeby nogi wzmocnić. Teraz moja mama zaczeła go używać zeby kilka kg stracić, zobaczymy jaki będzie efekt, z tego co wiem to codziennie po pół godziny ćwiczy.

#12 2012-07-10 09:50:23

zaba20
Zaglądam tu coraz częściej

Ja zaczęłam ćwiczyć od niedawna:) Mam nadzieję,że efekty będą widoczne: D. Gdzieś przeczytała pytanie jak należy ćwiczyć... na całych stopach nie odrywając ich czy z odrywaniem?

#13 2012-11-05 16:01:01

swietlowkazuranem
Niewinne początki

cześć smile temat powinien byc kultywowany  z opiniami o sprzęcie i formie ćwiczeń. Ja już ćwiczę od 2 miesięcy z hakiem i jest zadowolona i pełna podziwu dla sprzętu. Ja ćwiczę trzymając całe stopy na platformach - starając się. Po miesiącu ćwiczeń mogłam już prawie godzinę dziennie na nim spędzać bez jakiś większych problemów. Sprzęt nie był drogi ale sprawdza się dobrze hop-sport HS4030 kupiłam go w sklepie internetowym spam.

Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2012-11-05 16:10:59)

#14 2012-11-06 06:22:35

tartinka
Przyjaciółka Forum

Orbitrek jest super, ale trzeba też umieć na nim ćwiczyć - nie wystarczy "na luzie" poddawać się jego biegowi, trzeba pracować mięśniami, napinać je i skupiać się na ćwiczeniach. Dodatkowo warto nauczyć się robić interwały na orbitreku. Efekty gwarantowane.

#15 2012-11-06 19:52:57

yoghurt007
net-facet

Fajne urządzenie, bo angażuje sporo mięśni, ale nie obciąża stawów.

Interwałów nie trzeba się uczyć - wystarczy odpowiedni program zarzucić.

Trust me, when I woke today I had no plans to be so sexy...but shit happens !

Deep in my soul there is a warrior that I'm afraid of...

#16 2012-11-08 13:42:14

Uparciuch
Niewinne początki

czesc dziewczyny..pod koniec sierpnia urodzilam dzieckio, w ciąży przytylam 30 kg! po porodzie zostalo mi 15 kg do wagi sprzed ciazy.. jestem uparta i wiem ze to zgubie od miesiaca jestem na diecie efekt jest taki ze 1kg gubie w tydzien dla mnie bomba ale potrzebuje tez cwiczen zeby ujedrnic cialo i w tym celu 15 listopada kupuje orbitreka zamierzam cwiczyc godzine dziennie na najnizszym obciazeniu i pilnujac tetna.. zakupilam tez specyfiki od cellulitu i rozstepow i mam pytanie czy stosowac je przed cwiczeniami czy po a moze to jest obojetne? pozdrawiam i piszcie dalej bede was motywowac bo jestem uparciuch  kiedys schudlam 15 kg w dwa miesiace tak sie zaparlam hehe

#17 2012-11-08 14:18:01

yoghurt007
net-facet

Zdecydowanie PO ćwiczeniach. W twoim wypadku plan treningu powinien wyglądać tak:

rozgrzewka>ćwiczenia właściwe>rozciąganie>prysznic/kąpiel>balsamy/maści/okłady czy co tam masz na poprawę wyglądu skóry

Pomyśl o odpowiedniej suplementacji:  kolagenie, l-karnitynie, wit. E, wit. C, skrzyp polny itp. Ważne jest działanie nie tylko od zewnątrz na skórę, ale i od wewnątrz.

Tylko najpierw sprawdzaj, które preparaty można stosować w okresie karmienia piersią. O ile karmisz w ten sposób.

Ostatnio edytowany przez yoghurt007 (2012-11-08 14:18:58)

#18 2012-11-08 16:10:35

Uparciuch
Niewinne początki

z suplementami to bedzie problem bo jestem w Niemczech i nie wiedzialabym gdzie kupic i jak je dawkowac a jezyka nie znam.. mam jeszcze prosbe do kogos kto zna sie na obliczaniu tetna przy cwiczeniach na orbitreku mam 25 lat i waze 75 kg wzrost 172cm jak ktos potrafi obliczyc moje tetno to bylabym bardzo wdzieczna.. chce robic wszystko jak nalezy zeby byly efekty.. nie moge sie juz doczekac tego orbitreka tak sie na niego napalilam:-)

#19 2012-11-08 17:21:43

yoghurt007
net-facet

Ćwiczenie z uwzględnieniem tętna mija się z celem jak dla mnie. Po pierwsze wymaga zbyt wiele zachodu, po drugie tętno może być zmienne i wysiłkowe może się różnić u różnych osób.

Poczytaj na temat tętna maksymalnego, tętna wysiłkowego, RHmax.

Co do suplementacji to możesz sobie poczytać dawki i zalecenia stosowania na polskich stronach, a kupić możesz u siebie. Poza tym zrobienie zdjęcia etykiety i przetłumaczenie sobie jej w domu to żadna trudność.

#20 2013-10-07 12:22:20

witkoada
Niewinne początki

witam wszystkich, chciała bym zakupic taki sprzęt ponieważ zamierzam zacząć ćwiczenia w domu. Przeglądając internet natknełam się na sporo pozytywnych opini o orbitrekach i efektach ćwiczenia na nich. Nie wiem natomiast jaki model wybrać aby spelnił moje oczekiwani. Orbitrek dla mnie nie musi być wymyślny, chciał bym, żeby był solidny i nie było z nim żadnych problemów podczas użytkowania (nie chce się zniechęcić do ćwiczeń), co do funkcji to nie znam się na tym ale powinien mieć wszystkie podstawowe funkcje/programy ale nie potrzebuje żadnych "bajerów".

Znalazłam dwa modele, które wydaja mi sie sensowne, są to HMS-H-9249-Orbitrek-magnetyczny
http://athletic24.pl/pol_pm_HMS-H-9249-Orbitrek-magnetyczny-5105_1.jpg

i YORK-X101-52008-Trenazer-eliptyczny
http://athletic24.pl/pol_pm_YORK-X101-52008-Trenazer-eliptyczny-4928_1.jpg

Co o nich sądzicie? Może ktoś ma z nimi jakieś doświadczenie lub jest w stanie coś poradzić. Dodam jeszcze, że wole sprawdzone marki sprzętu a nie supermarketowe dlatego bardziej skłaniam się w stronę firmy york.

Post edytowany ze względu na naruszenie regulaminu.  Moderatorka Wielokropek

Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-10-07 12:31:52)

Najlepsze trampoliny ogrodowe dla każdego!

#21 2013-10-07 16:08:03

Tegan
Przyjaciółka Forum

ja cwicze od 2 tygodni na orbitreku i na razie nie ma efektow ale zamierzam kontynuowac, 3 razy w tyg 40 minut plus 10 minutowa rozgrzewka na rowerku, w pozostale dni cwiczenia na brzuch i posladki z mel b, plus 60 przysiadow z obciazeniem, zobaczymy czy moj plan da mi do wiosny wymarzona figure, nie mam nadwagi, ale mozna mnie okreslic jako "skinny fat"

#22 2013-10-14 14:46:41

emi1182
Wróżka Bajuszka

Orbitreka mam od nie dawna ćwiczę na mim godzinę dziennie na największym obciążeniu oprócz tego robię brzuszki tj. około 500 różnych kombinacji: w trzech seriach 8 ćwiczeń po 20 powtórzeń każde . Dwa razy w tygodniu jeżdżę na zumbę tam też mam dodatkowo 15 wzmacniania na różne partie ciała, no i raz w tygodniu basen smile

Nie ćwiczę żeby schudnąć bo już 2 lata temu zjechałam 20kg i waga jaką mam jest ok teraz bardziej dbam o rozwinięcie mięśni zwłaszcza na brzuszku i ujędrnienie ale jak jeszcze ze 3-4 kg poleci to będzie ok więcej bym nie chciała bo przy mim wzroście (175) byłaby niedowaga

Żyj chwilą, jakby to była ostatnia chwila Twojego życia
  Janis Joplin
GG 48984653

#23 2013-10-15 15:43:17

soleill723
Niewinne początki

Oczywiście, że działa. Poza tym jak się ma Orbitreka w domu to można ćwiczyć w każdej wolnej chwili, co jest niezmiernie wygodne smile

Woda zjonizowana poprawiająca zdrowie i samopoczucie - http://naturaizdrowie.com/

Stopka forum