Sex za pieniądze - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2009-01-08 00:27:11

Ansja
100% Netkobieta

Sex za pieniądze

Kim dla Was jest kobieta, która sprzedaje swoje ciało za pieniądze? "Kobieta wyzwolona" czy ...... ? <---to miejsce możecie sami uzupełnić (bez wulgaryzmów smile )
Jak sądzicie, co popycha kobiety ( a także i mężczyzn) do takich działań ?

"...a także ludzie pomniejsi, pasikoniki i ważki.. Lampy, puste ramy i grzechotki mają swoją wieczność.. I są raz na zawsze..."

#2 2009-01-08 07:55:15

astar
100% Netkobieta

Re: Sex za pieniądze

w mojej ocenie to drugie.

Jest to sposób na zarabianie pieniędzy, ale też dla niektórych kobiet chyba sposób na życie. być kochanką faceta który płaci za seks i zdobyć kasę na wszystko to teraz dosc popularne szczególnie wśród młodych kobiet. Są gotowe oddać się by na przykład kupić sobie nowy ciuch albo nowe perfumki. Moim zdaniem to ohydne.

Nikt nie dojrzy celu z zamkniętymi oczami.
Marzeniom nie należy stawiać poprzeczki zbyt wysoko. smile

#3 2009-01-08 08:24:35

brysia
Zbanowany

moim zdaniem nie należy tego pochwalać-ale i nie nam to osądzać.Jeżeli są kobiety które wybrały taki sposób zarobkowania to albo nie mają albo nie chcą mieć innego wyjścia.To wbrew pozorom wcale nie jest łatwy kawałek chleba,i trzeba mieć wiele samozaparcia żeby wybrać taką drogę.
Ja gdybym nie miała grama chleba dla dzieci-poszłabym żebrać ale są takie kobiety dla których prostytucja jest mniejszym poniżeniem niż żebractwo,one mają poczucie że nie chcą nic od nikogo za darmo.Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy z tego że szacunek do samej siebie to największy skarb jaki się posiada i tylko wtedy gdy mamy go sami do siebie możemy go wymagać od innych.

#4 2009-01-08 09:43:03

Jeanne
Zbanowany

Mamy olbrzymią dozę tolerancji , bo nie dotyczy nas to bezpośrednio.Osobiście postąpiłabym tak jak brysia , wolałabym żebrać , niż upaść tak nisko.
A z szacunkiem to jest tak , jak ktoś kiedyś się wypowiedział : szacunek się nie należy , na szacunek trzeba sobie zasłużyć.
Przeczytajcie sobie TO i TOCo o tym myślicie ?

#5 2009-01-08 10:23:58

brysia
Zbanowany

to jest to o czym pisałam.......nic dodać nic ująć.Ja wiem że bywa różnie w życiu ale nie każdy tak potrafi.Ja mówiłam że to ciężki kawałek chleba.Co mi to da że je osądzę?-nic.Nie mam wpływu na to,wiem że są ale jestem za tym żeby robiły to w sposób nie rzucający się w oczy.Nie mam ochoty na parki w lesie ani na znajdywanie prezerwatyw zamiast grzybów-ale jeśli facet idzie do panny z ogłoszenia to ich prywatna sprawa.Co do szacunku to nierządnica też może wyrobić sobie szacunek u ludzi(pod warunkiem że nikt nie wie czym ona się zajmuje.
Nie wiem jak bardzo trzeba być rządnym przygód żeby zdobyć się na taki "zawód" ale wiem że nie mnie je potępiać.Ja wiem że jest powiedzenie że wyrzekała to się żaba błota-ale znam siebie i wiem że mogłabym żebrać,po śmietnikach grzebać ale nie zrobiłabym "tego" bo sama ze sobą nie mogłabym wytrzymać.

#6 2009-01-08 12:24:36

malgolcia
100% Netkobieta

kobieta wyzwolona- w zadnym wypadku!! dla mnie jest to po prostu szczyt ponizenia, straszny brak szacunku do samej siebie...wolalabym chyba siedziec na dworcu centralnym i prosic o drobne niz zarabiac w taki sposob...jest mnostwo roznej pracy wiec nie sadze zeby dla niektorych byla to ostatnia forma utrzymania...po prostu jest to pojscie na latwizne...ale i jaka okropna latwizne hmm

W życiu piękne są tylko chwile, dlatego czasem warto życ smile

#7 2009-01-08 12:40:45

Ansja
100% Netkobieta

Ale trzeba też spojrzeć na ten problem z innej strony... Niektóre kobiety lubią sex, dlatego decydują się na taką pracę.. Pytanie tylko, czy to je usprawiedliwia?

"...a także ludzie pomniejsi, pasikoniki i ważki.. Lampy, puste ramy i grzechotki mają swoją wieczność.. I są raz na zawsze..."

#8 2009-01-08 12:50:32

SylwiaFM
Przyjaciółka Forum

szczerze powiem że z jednej strony to je usprawiedliwia ponieważ za to mają pieniądze i mają za co utrzymać siebie i jeśli mają to i rodzinę

ale z drugiej strony to taka osoba nie ma szacunku dla swojego ciała i dla samej siebie.
Ja nie mogłabym uprawiać seksu za kasę bo to jest nie moralne przynajmniej dla mnie.
Ale decyzja należy do nich czy chcą być szanowane czy nie.

To jest moje zdanie

W maleńkiej obrączce uczuć świat cały,
Miłość, obowiązek, wzniosłe ideały.
Maleńka obrączka, a znaczy tak wiele...
Na całe życie włożona w kościele.

#9 2009-01-17 22:19:40

Ansja
100% Netkobieta

A jakie jest Wasze zdanie na temat studentek i studentów, którzy korzystają ze sponsoringu, by utrzymać się na studiach? Często ma to charakter towarzyski- kobiety są na telefon, spędzają z mężczyzną wieczór przy kolacji i za to biorą pieniądze.. Czy takie zachowanie jest moralne?

#10 2009-01-17 22:51:54

xibalbaa
Netbabeczka

Szacunek do ciała... Już nie pamiętam jaka to była książka, ale Paulo Coelho... Tam jest to trochę inaczej ujęte, ale tak na pewno nie myślą niektóre prostytutki, choć gdyby niektóre tak myślały... Kurczę, że sobie nie mogę przypomnieć... Coś o jakiejś Marii. A, "Jedenaście minut". Poczytajcie jeśli interesuje was inne podejście do prostytutek. Chyba, że już czytałyście big_smile

Co dręczyło mnie we śnie
Niech zachwyci mnie na jawie

#11 2009-01-18 12:05:38

Amelia*
Zbanowany

coz,ja uwazam,ze to dziwk** zero szacunku do siebie i wlasnego ciala.Nie bede tu pisac jakis monologow typu,ze to jest zle itd,ani nie bede potepiac samych prostytutek.Kazdy ma swoje cialo,wolna wole  i to on sam powinien decydowac co jest dla niego dobre,wiec nie oceniam innych.Sprzedaja swoje cialo? Ich sprawa.

#12 2009-01-20 19:34:29

Ansja
100% Netkobieta

Ale czy można tak generalizować? Że to dz... ? A jeśli kobieta spędza tylko czas z mężczyzną, np. na kolacji, bez seksu, to czy można nazwać ją dz.. ?

#13 2009-01-20 21:08:14

Katie
Powoli się zadomawiam

Moje zdanie jest takie : każda kobieta ma prawo wyboru . Sprzedaje się jej sprawa. Ja mam szacunek do siebie ... skoro ona nie to przecież jej sprawa smile Ona naraża się na wirusy itp

#14 2009-01-20 21:54:44

Bladi
Dobry Duszek Forum

Piszecie kompletne bzdury czemu sądzicie że kobieta która sprzedaje swoje ciało niema szacunku do siebie uważacie że gdyby kradła lub krzywdziła innych miała by szacunek.Jest jeszcze jedna sprawa gdyby faceci nie chodzili do takich miejsc nie istniała by prostytucja.A co powiecie o Gejszach one też się sprzedają a są wykształcone inteligentne znają obce jezyki i mają pewnie większy szacunek do siebie niż nie jedna przykładna matka i żona

#15 2009-01-20 21:55:46

Bladi
Dobry Duszek Forum

Jeszcze jedno kobieta która zdradza męża jak tylko wyjedzie do pracy ma szacunek i jest ok a prostytutka nie.Brednie

#16 2009-01-20 21:59:16

Bladi
Dobry Duszek Forum

A może przeczytacie książkę "Dziwki w historii'' Nickie  Roberts

#17 2009-01-21 11:58:25

Ansja
100% Netkobieta

Bladi- skoro polecasz nam książkę, może streść ją pokrótce.

#18 2009-01-21 13:13:59

Nola
100% Netkobieta

Kobieta, która sprzedaje swoje ciało traktuje siebie jak przedmiot. Jest tylko zabawką dla innych.
Sprzedawanie siebie jest według mnie niemoralne.

"A person can achieve everything by being simple and humble - Rig Veda"

#19 2009-01-21 13:33:39

Bladi
Dobry Duszek Forum

ciekawe co byś powiedziała gdybyś znalazła się w sytuacji że nie miała byś na jedzenie dla dzieci na opłacenie mieszkania myślisz że z żebrania opłaciła byś wszystko czy myślisz że poszłabyś do pracy za 1000 zł i opłaciła opiekunkę

#20 2009-01-21 13:34:51

Ansja
100% Netkobieta

Bladi- każdy ma prawo do własnego zdania. Widocznie Nola potępia tego typu "pracę"...

#21 2009-01-21 13:41:55

Bladi
Dobry Duszek Forum

Książka z wielką siłą polemiczną dokonuje przeglądu historii prostytucji.Przedstawia,od wieków wciąż te same,standardowe myślenia,kształtujące stosunek społeczeństwa do prostytucji zdecydowanie je potępiając.W książce znajdziemy wiele anegdot z domów publicznych opisuje prostytutki od egipskich kapłanek i kurtyzan starożytnej Grecji.w książce argumenty przekonują -być może -zarówno mężczyzn uważanych za ''ekspertów'' w tej dziedzinie i kobiety -feministki przeciwniczki prostytucji.Zanim potępimy kobiety w ten sposób zarabiające na życie warto przeczytać

#22 2009-01-21 13:43:49

Bladi
Dobry Duszek Forum

Nola co to jest sztudentka

#23 2009-01-21 13:55:53

Verissimo
Przyjaciółka Forum

Wiecie młałam znajomą która , pracowała w takim zawodzie pare miesięcy miała małe dzieko pochodziła z rodziny alkocholików którzy ją wywalili jak zaszła w ciąże a facet zwiał.
Odłozyła na wynajem i zrezygnowała powiedziała że woli tułac się po domach samotnej matki niż znowu wejśc w takie bagno choc przez te pare miiesięcy naprawde odbiła się od dna jednak robiła to ze wzgledu na dziecko.

#24 2009-01-21 14:19:57

Nola
100% Netkobieta

Bladi, mnie się ten "zawód" po prostu nie podoba. Uważam, że jest milion innych sposobów na to, żeby zdobyć pieniądze i utrzymać dziecko. Nie trzeba posuwać się aż tak daleko.
Nikogo tu nie zamierzam potępiać za to co robi. Każdy o sobie decyduje i ma prawo zrobić z własnym ciałem co tylko chce.
A że jest to forum, na którym można wyrazić swój punkt widzenia na różne tematy, to właśnie to robię.

#25 2009-01-21 14:23:31

Verissimo
Przyjaciółka Forum

Nola wiesz tu sie nie zgodze mam dziecko i wiem że jak bym była sama bez pracy to z zasiłku 200zł to sie nie utrzymasz a żeby iśc do pracy też trzeba miec te 4,5 stówy na przedszkole czy żłobek oczywiście o ile znajdzie sie prace w godzinach urzedowania tych instytucji.

#26 2009-01-21 17:45:40

Nola
100% Netkobieta

Rozumiem, że w życiu różnie bywa i że może być naprawdę ciężko. Jednak moim zdaniem zawsze jest wybór i niekoniecznie musi nim być sex za pieniądze.
Mnie w życiu też nie było łatwo - a dokładniej to mojej Mamie, która jakiś czas temu rozwiodła się z moim ojcem, została sama i miała dwoje dzieci na utrzymaniu. Bez pracy, pobita, poniżona. Nie wiedziała co robić. Nie było Jej łatwo .. jednak mimo wszystko znalazła właściwy sposób.

#27 2009-01-22 21:00:58

xibalbaa
Netbabeczka

Nie powinnyśmy oceniać tylko dziękować, że nie musimy uciekać się do takich rozwiązań, jak sprzedawanie ciała za pieniądze. Ale wiecie... To takie dziwne... Ciekawe czy faceci jak to robią to mają jakieś wyrzuty sumienia, czy jeszcze w to im graj , a jeszcze sobie zarobią... Zawsze kobieta oddająca się to ta zła. A moze niektóre to lubią. A może niektóre nie czują że nie mają szacunku do własnego ciała. Nie wiadomo...

Co dręczyło mnie we śnie
Niech zachwyci mnie na jawie

#28 2009-01-23 00:54:23

acedia
Zaglądam tu coraz częściej

dziewczyny, na kazdą sytuację trzeba spojrzeć w jej uwarunkowaniach. czy to prawda, że prostytutki robią to dlatego, że lubią seks??????????????
Zjawisko prostytucji jako społecznego wentyla bezpieczeństwa i rozładowywania agresji występuje np. u szympansów bonobo.
Są też przypadki usług szympansic w celu uzyskania banana. A seks z samcem alfa w stadzie...każda szympansica chciałaby.

Polecam książkę czarodziejki.com

Na to zjawiskotrzebaspojrzeć z wielu punktów widzenia

Bardzo serdecznie Was pozdrawiam  Wyrozumiała acedia

Ostatnio edytowany przez acedia (2009-01-23 00:54:52)

#29 2009-01-23 10:10:57

ineka
Gość Netkobiet

Witam, moim zdaniem jeżeli kobieta jest na tyle sprawna fizycznie, żeby uprawiać seks za pieniądze, to na pewno ma też dwie zdrowe ręce do pracy. Uważam, że to trochę pójście na łatwiznę. Nie ma chyba nic gorszego, co bardziej uderza w godność kobiety. W końcu kobieta to nie przedmiot, który można kupić, ale człowiek, który czuje, myśli i ma własne sumienie. To tyle...
smile

#30 2009-01-23 17:15:58

Franczesca
Niewinne początki

Acedia - z tym samcem alfa to raczej jest tak, że facet, który korzysta z usług prostytutki chce się właśnie tak poczuć, bo naprawdę czuje się nikim i tylko prostytutka da radę wielbić go tak, jak on tego chce.
Taki mam pogląd na mężczyzn korzystających z płatnego seksu - banał i żenada.

#31 2009-02-01 20:36:55

Ansja
100% Netkobieta

Moja koleżanka miała jakiś czas temu propozycję.. Koleś- lekarz ginekolog z miasta obok napisał do niej na gg, czy nie interesowałoby ją spotkanie z nim.. Ona zapytała jakby to wyglądało, czy chodzi mu tylko o kolację czy i o sex.. powiedział, że jedno i drugie. Pisał, że jest bardzo czuły, opiekuńczy i samotny... Po krótkiej wymianie zdań wysłał jej zdjęcie.. Moja koleżanka nie zgodziła się na to, stwierdziła, że za wysoko się ceni, by tak postąpić..
Moim zdaniem musiała nim kierować naprawdę ogromna frustracja, skoro napisał do kogoś nieznajomego na gg... hmm
Żal mi takich ludzi w pewien sposób, przez samotność są zdolni do różnych czynów.

#32 2009-02-01 21:21:12

Verissimo
Przyjaciółka Forum

A ja się nie zgodze że jeśli ktoś jest sprawny fizycznie to może podjąc normalną prace.
Czasami jest tak że kobieta mimo wielu wysiłków nie znajduje pracy i co wtedy?
Cztery lata temu znalezienie bylejakiej pracy zajeło mi pół roku tyle że ja nie miałam wtedy rodziny na utrzymaniu, teraz szukam pracy od miesiąca a mam  wykształcenie i nie wiem czy gdybym teraz została z dzieckiem sama  to czy nie poszła bym do agencji bo ja moge niejeśc ale co z dzieckiem a zasiłek 500zł czy rodzinne 50 to ma starczyc na co ?
Nie potępiam kobiet które właśnie ze względu na brak innych możliwości poszły zarabiac w ten sposób a mają dzieci bo co  jak co ale miłością się dziecka ani nie ubierze ani nie nakarmi.
Co innego młoda niezależna wolna kobieta nie ma obowiązków więc tego typu praca to wymówka.

#33 2009-02-02 09:36:43

oazuu
100% Netkobieta

fenix napisał:

A ja się nie zgodze że jeśli ktoś jest sprawny fizycznie to może podjąc normalną prace.
Czasami jest tak że kobieta mimo wielu wysiłków nie znajduje pracy i co wtedy?
Cztery lata temu znalezienie bylejakiej pracy zajeło mi pół roku tyle że ja nie miałam wtedy rodziny na utrzymaniu, teraz szukam pracy od miesiąca a mam  wykształcenie i nie wiem czy gdybym teraz została z dzieckiem sama  to czy nie poszła bym do agencji bo ja moge niejeśc ale co z dzieckiem a zasiłek 500zł czy rodzinne 50 to ma starczyc na co ?
Nie potępiam kobiet które właśnie ze względu na brak innych możliwości poszły zarabiac w ten sposób a mają dzieci bo co  jak co ale miłością się dziecka ani nie ubierze ani nie nakarmi.
Co innego młoda niezależna wolna kobieta nie ma obowiązków więc tego typu praca to wymówka.

myślę tak samo.

dla mnie młoda dziewczyna, które mogłaby spobie znaleść bez problemuy pracę, a jednak woli sprzedac swoje ciało, bo tak jest łatwiej i szybciej to zwykła dz..., prostytutka.

natomiast jezeli kobieta jest w straszym wieku, nie ma wykształcenia, jest sama i nie może sobie znaleść pracy a ma dzieci na utrzymaniu i musi je jakoś karmić robi to dla swoich dzieci to jakos inaczej na to patrzę..

jeśli chcesz wiedzieć coś o mnie, to coś Ci zdradzę.
miłość dla mnie to huśtawka, która stoi w równowadze.
bo chcę Cię z każdą wadą. Nic nie zmienię.

mój narkotyku, mój tlenie. < 3

#34 2009-02-02 21:25:37

Amelia*
Zbanowany

z jednej strony,to dzi*ka,ale bo ktos kto sprzedaje swoje cialo,nie szanuje sie,ale z drugiej to gdy nie ma innego wyboru....wiem,ze nawet jakby bylo bardzo zle,to ja bym nie zarabiala 'cialem' ale to jest indywidualna kwestia moralnosci,byc moze wpojonej przez rodzicow itd.wiele czynnikow sie na to sklada,aby ktos ot tak zaczal tak 'zarabiac'. Osobiscie dla mnie jest to przykre i zenujace,ale nie nalezy wszystkich mierzyc ta sama miara.

#35 2009-02-02 23:45:10

oazuu
100% Netkobieta

i co, nie ma wyboru, bo nie ma kasy na antykoncepcje ?
to na pewno nie jest powod do sprzedania własnego ciała.

#36 2009-02-03 09:11:37

Amelia*
Zbanowany

najprostszy,najlatwiejszy sposob.Jezeli naprawde nie ma kasy na anty to przeciez mozna inaczej  to zalatwic.Prezerewatywy nie sa takie drogie,a poza tym,to powinna isc do normalnej pracy...

Ostatnio edytowany przez Amelia* (2009-02-03 09:14:06)

#37 2009-02-03 09:17:40

oazuu
100% Netkobieta

najłatwiejszy i najbardziej obrzydliwy, chciałabym dodać.

#38 2009-02-03 09:22:38

Amelia*
Zbanowany

czasami przeraza mnie to,ze sa na swiecie ludzie,ktorzy moga sie posunac do takich rzeczy.To jest niemoralne i obrzydliwe.Nie wyobrazam sobie,zeby np moja corka( bo pewnie kiedys bede miec dzieci) bedzie zarabiala w ten sposob.

Stopka forum