Hipnoza - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Hipnoza

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 17 ]

1 Ostatnio edytowany przez MaryMary (2011-07-31 18:40:20)

Temat: Hipnoza

Witajcie
Czy ktos z Was poddal sie kiedys hipnozie?
Czy wybraliscie sie na seans z konkretnymi problemami, pytaniami? A jesli tak, to czy taka terapia Wam pomogla?
Jakie macie doswiadczenia i wrazenia? Na ilu spotkaniach byliscie? Czy sa efekty juz po jednej wizycie?
Kogo moglibyscie polecic, najchetniej we Wroclawiu i Dolnym Slasku smile

Od wielu lat chodzi za mna ta mysl, by sprobowac hipnozy, z roznych powodow.
Ogladalam kiedys takie program - serial brytyjski, w ktorym wprowadzano ludzi w ten stan i wypytywano o zycie w przeszlosci. Bylo to bardzo interesujace, choc nie wiem, czy do konca w to uwierzylam. Chcialabym jednak poddac sie takiemu "eksperymentowi" i sprawdzic czy sie czegosc dowiem. Czasem sie mowi, ze nasze dusze maja "niezalatwione" sprawy z przeszlosci, a ja od wielu wielu lat mam sny, w ktorych przewija sie ten sam motyw, zupelnie nie zwiazany z moim dotychczasowym zyciem. Jestem ciekawa, co by na ten temat powiedziala moja podswiadomosc. smile

Inna sprawa jest fakt, ze czuje wewnatrz siebie jakas blokade, ktora nie pozwala mi osiagnac to co chce i byc tym kim chce. Nie lubie w sobie wielu cech, ale nie moge sobie z nimi poradzic. Probowalam prace nad soba, nawet wizyty u psychologow  - te nadzwyczaj mnie irytowaly i nie pomagaly. Przeczytalam, ze hipnoza czy autohipnoza moze nam pomoc w pracy nad soba, stac sie kims lepszym, kims, kogo pokochamy.

Bede wdzieczna za wszelkie komentarze.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Hipnoza

hipnoza.
kiedyś się tym interesowałam bo miałam podobny problem co Ty. czułam jakąś blokadę. w konkretnych sytuacjach, nie wiedziałam dlaczego w takim miejscu np z kimś tam czuję się dziwnie, z pozoru przecież normalna sytuacja.
pamiętam historię kobiety, która całe życie na widok ostrej czerwieni dostawała lekkiego napadu zdenerwowania, pociła się, czuła się dziwnie.
poszła do wprawionego i dobrego hipnotyzera-terapeutę.
wprowadził ją w trans, wypytywał i tak dalej.
okazało się, że gdy była bardzo malutka molestował ją wujek w czerwonym swetrze.
no właśnie.
pytanie, czy na pewno chcesz wszystko wiedzieć?
hipnotyzer musi być dobry, doświadczony.
zastanów się dobrze. może sprawa jest prostsza niż myślisz? może skupiasz się i rozmyślasz i dlatego ciągle masz ten sam motyw gdzieś w głowie?

3

Odp: Hipnoza

Hej Shanty, tak, chce wiedziec, bo zadaje sobie to pytanie juz bardzo dlugo i bardzo dlugo mam juz ta blokade, przeszkadza mi to w zyciu, czyni nieszczesliwa. Jezeli proboje to zwalczac by zyc tak jak chce, to mnei to strasznie duzo kosztuje, a i tak sie boje co bedzie. Moglabys kogos polecic?
pozdr

4

Odp: Hipnoza

aby trafić do kogoś kompetentnego, który szczerze zajmie się Twoimi wątpliwościami, musisz szukać na necie wszystkiego-kto, za ile, opinie, doświadczenie, szukaj skąd mają dyplomy itd.
sa przecież oszuści, wmawiają ludziom bzdury.
mieszkam w  innej części kraju, nie polecę Ci nikogo
Wojciech Górecki i Grzegorz Halkiew - o nich słyszałam a propos własnego zainteresowania

5

Odp: Hipnoza

Taraam smile Oto ja - pacjentka pana Góreckiego (warszawa). Jestem dopiero po dwoch sesjach, w przyszlym tygodniu kolejna.
Czy pomaga? Nie wiem.. ale faktem jest, ze czuje sie po sesji inaczej. Uprzedzal mnie na pierwszym spotkaniu, ze bede potrzebne wiecej niz jedno czy dwa. Moim glownym problemem jest nadwaga oraz niskie poczucie wlasnej wartosci. Po drugim spotkaniu nie odczuwam zmian dotyczacych jedzenia, za to przychodza mi bardziej smiale pomysly na zycie smile
A teraz konkrety:
Nie spie. Jestem totalnie zrelaksowana, wszystko slysze i czuje. Po "obudzeniu" boli mnie glowa i jestem lekko zakrecona. Poniewaz przyjmuje na moim ukochanym zoliborzu oficerskim to po sesji lekko pijanym krokiem ide na spacer. I jest mi jakos lzej. Nie wiem dlaczego. Tzn podejrzewam podswiadomosc wink
Pierwsza wizyta 120zl, kolejne 100zl. Czas rozny. Pierwsze spotkanie trwalo ok 50 min. Drugie ok 30min. Przy czym na pierwszym troche porozmawialismy na temat moich lekow, planow, oczekiwan.
Pojde na kolejna sesje, mam jakos dziwnie dobre przeczucia.

6

Odp: Hipnoza

Witam,
ja też zainteresowałam się hipnozą i podobnie jak przedmówczyni mam tu na myśli hipnozę terapeutyczną. Mój problem jest nieco bardziej złożony. Niska samoocena, problemy w dzieciństwie, na dodatek predyspozycje do nałogów. Znalazłam ciekawy ośrodek- też w Warszawie, ale na Nowogrodzkiej. Nazywa się Ośrodek Hipnozy i Psychoterapii- Gutkowski. Skupia wielu psychoterapeutów, z których większość stosuje hipnozę, ale nie tylko. Specjalizują się oni w pracy z różnymi problemami, co było dla mnie szczególnie ważne, gdyż chciałam żeby zajął się mną ktoś kto się zna konkretnie na tym co mi dolega. Ogólnie jestem zadowolona. Póki co skończyłam terapię skupioną na nadużywaniu alkoholu i jest ok... bardzo ok wink Za jakiś czas chyba tam wrócę do kogoś, kto pomoże mi stać się bardziej pewną siebie, bo to jeszcze trochę kuleje... hmm

7

Odp: Hipnoza

ODŚWIERZAM-
Proszę o wypowiedź osoby, które mają doświadczenie do kogo warto się udać i ile sobie za to życzy.

8

Odp: Hipnoza
MaryMary napisał/a:

Witajcie
Czy ktos z Was poddal sie kiedys hipnozie?
Czy wybraliscie sie na seans z konkretnymi problemami, pytaniami? A jesli tak, to czy taka terapia Wam pomogla?
Jakie macie doswiadczenia i wrazenia? Na ilu spotkaniach byliscie? Czy sa efekty juz po jednej wizycie?
Kogo moglibyscie polecic, najchetniej we Wroclawiu i Dolnym Slasku smile

Od wielu lat chodzi za mna ta mysl, by sprobowac hipnozy, z roznych powodow.
Ogladalam kiedys takie program - serial brytyjski, w ktorym wprowadzano ludzi w ten stan i wypytywano o zycie w przeszlosci. Bylo to bardzo interesujace, choc nie wiem, czy do konca w to uwierzylam. Chcialabym jednak poddac sie takiemu "eksperymentowi" i sprawdzic czy sie czegosc dowiem. Czasem sie mowi, ze nasze dusze maja "niezalatwione" sprawy z przeszlosci, a ja od wielu wielu lat mam sny, w ktorych przewija sie ten sam motyw, zupelnie nie zwiazany z moim dotychczasowym zyciem. Jestem ciekawa, co by na ten temat powiedziala moja podswiadomosc. smile

Inna sprawa jest fakt, ze czuje wewnatrz siebie jakas blokade, ktora nie pozwala mi osiagnac to co chce i byc tym kim chce. Nie lubie w sobie wielu cech, ale nie moge sobie z nimi poradzic. Probowalam prace nad soba, nawet wizyty u psychologow  - te nadzwyczaj mnie irytowaly i nie pomagaly. Przeczytalam, ze hipnoza czy autohipnoza moze nam pomoc w pracy nad soba, stac sie kims lepszym, kims, kogo pokochamy.

Bede wdzieczna za wszelkie komentarze.

Polecam autohipnoze. autohipnoza.pl Bezpieczne i nie ma obawy ze trafisz do nieodpowiedniej osoby. Psychopatow nie jest wielu, ale oni uwielbiaja bawic sie psychika innych.

9

Odp: Hipnoza

Witam,
Odnawiam temat. Poszukuje hipnoterapeuty. Czy moze ktos leczył sie hipnoza terapeutyczna i moze polecic.Dziekuje

10

Odp: Hipnoza

hej dziewczyny, przedewszystkim dobrym wyborem jest terapia a nie trucie się jakimiś lekami bo problem tak naprawdę leży w naszych głowach(o ile jakiś jest) i tak samo jak jakaś dolegliwość psychiczne przyszla tak samo pójdzie tylko musimy trafić na dobrego specjaliste ja mam to szczęście bo dobrze trafiłam a miałam nerwice ale to już do tego stopnia, że podświadomie źle się czułam mimo, że nic się nie działo aż w końcu uwolniłam się od tego. Jestem z Warszawy i byłam u doktora Gutkowskiego ale widzę, że możliwości jest dużo. Spróbuj, warto skorzystać z pomocy.

Sama mam przyjaciela który chodził do psychoterapeuty bo mu się w życiu nie układało i pamiętam jak po pierwszej wizycie powiedział, że tylko czas zmarnował ale po pewnym czasie, chodząc regularnie raz w tygodniu a potem raz w miesiącu, że to najlepsze co go w życiu spotkało.

11

Odp: Hipnoza

Odnawiam temat.
Czy ktos byl moze ostatnio u hipnoterapeuty ? Jest kilku ale nie wiadomo kto jest godny polecenia.

12

Odp: Hipnoza

to sie nazywa regresing hipnotyczny.
Jesli ktos boi sie hipnozy, moze sprobowac rebirthingu, gdzie ma calkowita kontrole nad soba. To tez uwalnia rozne blokady, glownie z wczesnego dziecinstwa.

13

Odp: Hipnoza

Tylko 30% ludzi da się zahipnotyzować. Dla pozostałych jest hipnoza przez medium. podobno to usuwa podczepione byty. Robi ją Calogero Grifasi przez internet. Koszt około 1500 zł za sesję godzinną. Jeśli trafisz na kogokolwiek kto tak robi, to zaproponuj sesję kontrolną, krótką z jednym pytaniem, na przykład nazwa którą znasz tylko ty i dusza z którą się kontaktuje medium, jakiś ulubiony przedmiot.

14

Odp: Hipnoza
nonii napisał/a:

Odnawiam temat.
Czy ktos byl moze ostatnio u hipnoterapeuty ? Jest kilku ale nie wiadomo kto jest godny polecenia.

Spotkałam się z tym, że wiele osób oferuje hipnoterapię, choć nie ma o tym zielonego pojęcia. Trzeba bowiem przejść odpowiednie szkolenia, aby odpowiednio wykorzystywać taka terapię i rzeczywiście pomagać. Hipnoterapia ma bowiem usuwać problem, a nie objawy, dlatego też jest to dobry sposób na pozbycie się problemu. Właśnie dlatego uważam, że należy iść do terapeuty rekomendowanego przez Towarzystwo Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą . Wtedy masz pewność, że dobrze trafiłaś.

15

Odp: Hipnoza

Sama zastanawiam się czy pomoże przy rzuceniu palenia .

16 Ostatnio edytowany przez bkacpa (2023-08-24 14:57:31)

Odp: Hipnoza

dużo o niej slyszałam

17

Odp: Hipnoza

Poczytaj u Aleksandry Pięty na insta - jest psychiatrą ale też zajmuje się hipnozą. Mnie to akurat ciekawi i wydaje się dobrą metodą, swego rodzaju pomocą w procesie zdrowienia.

Można się też skonsultować z lekarzem psychiatrą i zorientować się co lekarz sądzi na temat skorzystania z tej metody https://www.psychiatrzy.warszawa.pl - jest taka opcja również w formie online jak tutaj.

Posty [ 17 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Hipnoza

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024