Wypowiedzenie umowy zlecenia przez zleceniobiorcę(def.ważny powód) - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-05-13 10:55:48

smutna123
Przyjaciółka Forum

Wypowiedzenie umowy zlecenia przez zleceniobiorcę(def.ważny powód)

Witam! Nie znalazłam takowego wątku, a więc postanowiłam założyć. Nie tak dawno zawarłam umowę zlecenie z pewną firmą. Zlecenie wykonuje w domu lub, gdy jest to możliwe w filii firm. Niestety, pomimo udanego początku współpraca się nie układa, a ja mam dość atmosfery. Są dni, kiedy wyrabiam normę ponad przeciętną (chociaż pracuje mniej, bo tylko 3h)- wtedy jest ok, a są gorsze dni i wtedy telefon. W umowie nie mam żadnych minimalnych norm do wyrobienia, bo zlecenie którego się podjęłam  jest zależne od wielu czynników i nigdy nie wiem, ile uda mi się sprzedać. W każdym razie mam dość, wyrzucania mi, że jestem "kiepska". Liczyłam na to, że zleceniodawca wypowie umowę zlecenie (bo może to zrobić w każdym czasie), ale niestety, nie doczekałam się, dlaczego tego nie zrobił, chyba taka kiepska jednak nie jestem... Napisałam wypowiedzenie i umieściłam tam powód dla którego chcę zakończyć współpracę. I tutaj pojawia się problem, bo nie ma w filii ani szefa, ani osoby która go reprezentuje (oni są w siedzibie głównej, kilkanaście km ode mnie, ok. 100 km), są tylko kierownicy. Kierowniczka nie chciała się zobowiązać do dostarczenia/ przekazania, gdy będzie szef mojego wypowiedzenia. Kiedy będzie też się nie dowiedziałam. W umowie mam 14 dniowy okres wypowiedzenia, ale wiem, że z ważnych powodów mogę to zrobić bez zachowania tego okresu. Problem drugi, dla mnie to co się dzieje jest ważnym powodem, a dla drugiej strony nie jest. Czytałam Kodeks Cywilny i sięgnęłam trochę do orzecznictwa, a więc to mam za sobą. Czy orientuje się może ktoś (widziałam, że w dyskusjach na forum biorą udział osoby po studiach prawniczych i mam nadzieje, że ktoś mi udzieli odpowiedzi), czy jest np. rozporządzenie do KC, normujące def. ważnych powodów, bo ja nie wiem, co mogę jeszcze zrobić. Jeżeli nic nie wykombinuje to wyślę wypowiedzenia listem z potwierdzeniem odbioru do siedziby głównej. Pytałam o faks, ale niestety.  Od poniedziałku zaczynam pracę związana po części z moim zawodem, chciałabym się uporać z tym problemem. Chciałam sobie dorobić, ale nie ceną moich nerwów i nastroju. Pierwszy raz mam takie problem, wcześniej nikt nie robił mi problemów kiedy chciałam zakończyć daną współpracę, bo np. plan zajęć mi się zmienił etc., wystarczyło, że powiedziałam. Z góry dziękuje za wszelką pomoc. Pozdrawiam serdecznie!

Ostatnio edytowany przez smutna123 (2011-05-13 10:57:26)

Akcja: "karmimy psiaki"

#2 2011-05-13 21:26:17

stokrotka 1
Dobry Duszek Forum

Re: Wypowiedzenie umowy zlecenia przez zleceniobiorcę(def.ważny powód)

Ja też miałam umowe zlecenie z siedzibą w innym mieście ale co do wypowiedzenia normalnie napisałam i zaniosłam swojej przełożonej ona podpisała i nie było problemu .A kto podpisał Twoja umowę? musi byc w oddziale osoba która odpowiada za resztę z kim miałaś rozmowę w sprawie pracy? na umowie musi byc nr. telefonu lub meil a jak nie to nic nie rób i czekaj aż sami Ciebie wyrzucą.

#3 2011-05-16 15:52:14

smutna123
Przyjaciółka Forum

Udało mi się to dzisiaj załatwić, ale nerwy już miałam. Wpadłam tam i zastałam, odpowiednią osobę. Podziękowałam, dałam wypowiedzenie i się pożegnałam.

Akcja: "karmimy psiaki"

#4 2011-05-16 22:06:06

marionetka22
Zbanowany

Na przyszłość: zawsze można wysłac listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru wink

Stopka forum