lek na stres - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 17 ]

Temat: lek na stres

..drazliwosc, ciagły stres, napięcia w pracy, co w dalszej konsekwencjo odbija sie na całym organizmie...
Jak wnaturalnysposób radzimy sobie ze stresem?
Herbatki ziołowe z melisy, witaminaB6, magnez..co jeszcze?
Jakiies diety?

Zobacz podobne tematy :
Odp: lek na stres

To prawda stres to podstepny  zabojca.Jesli w pore nie przeciwstawimy sie jego wplywowi to ogarnie nas w 100%.  A ma wplyw niezwykle negatywny na kazda komorke naszego organizmu. Dziala podstepnie i wyniszczajaco.Uaktywnia wiele chorob.Jest wyjatkowo trudnym przeciwnikiem. Jest pare sposobow na pozbycie sie intruza. Wszystko niestety zalezy wylacznie od nas samych i sily naszego charakteru. A niestety ,nie kazdy moze pochwalic sie wytrwaloscia i wewnetrzna dyscyplina.Cudownych lekow ktore uwalnialyby nas od stresu niestety nie ma. Jest wprawdzie cala gama roznych chemicznych preparatow , ktore zwalczaja objawy a nie PRZYCZYNY i to na krotko. A to  prowadzi do nikad. Dlatego ja uwazam , ze np. picie melisy lub innych ziol jest z pewnoscia bardzo skuteczne.Diety wg. uznania.Choc organizm wie najlepiej czego sam potrzebuje do szczescia i spokoju.Osobiscie wiem , ze uspokojenie wewnetrzne daje najlepsze efekty w pozbywaniu sie stresu i sytuacji stresogennych. Do nich zaliczam ZABIEGI REIKI. Jestem ich fanka i zwolenniczka. Niezwykle kojaco i wyciszajaco dzialaja na caly organizm. A poza tym latwe i proste AFIRMACJE to jak balsam na stres.  Dlugo by o tym pisac. Ale jak zwykle kazdy czlowiek musi sam zdecydowac co woli zrobic ze swoim stresem.Ma wybor i ten wybor nalezy wylacznie do niego.

3

Odp: lek na stres

To zależy od tego, czy chcemy zadziałać natychmiast czy uczyć się walki ze stresem.. Jeśli chodzi o działanie szybkie, to ja najczęściej stosuję melisę i odpowiednią technikę oddychania. Często też pod wpływem sytuacji stresowej dostaje silnych skurczów żołądka, wtedy działam rozkurczowo, np. buscopanem. A na dłuższą metę to szczególnie ćwiczenia fizyczne, jakieś bieganie czy pływanie albo rower no i unikanie sytuacji stresowych o ile to możliwe;);)

4

Odp: lek na stres

A czy znacie inne metody?Bo te wmienione tutaj raczej sa mało skuteczne, moze znaxiejakies dobre leki? ja brałam kiedys takie na recepte ale sie do nich jakos przyzwyczaiłam i stres ponownie zapanowal nede mna;/

5

Odp: lek na stres

UŚMIECH smile:):) !

6

Odp: lek na stres

mysle ze od czasu do czasu trzeba mieć jakąs odskocznie od codziennych problemów i zrobić coś nowego w sensie innego niż zwykle żeby wyjść z rutyny, trzeba walczyć ze stresem np. słuchając ulubionej muzy, wychodząc na impreze albo jadac gdzies smile ja ostatnio zrobiłam sobie wypad w góry do Bukowiny Tatrzańskiej, byłam na bukowiańskich basenach termalnych i to co wczesniej słyszałam o zdrowotnym działaniu tych wód termalnych ze np. kąpiel w nich wpływa na ukojenie nerwów i pozbycie się stresu, mysle ze rzeczywiście prawda, bo wróciłam jakas taka lżejsza na duchu a ostatnio miałam dużo pracy i też się tak stresowałam, ale czuje się lepiej, zdystansowałam się, odpoczęłam i jest ok. smile

7

Odp: lek na stres

witam i.... przy okazji serdecznie zapraszam was na forum o naturze w naszym życiu:) bardzo chętnie posłucham rad dotyczących ...powrotu do natury, oraz waszych z tym doświadczeń:) http://www.netkobiety.pl/viewtopic.php?id=37610&p=3

Stres- jak dla mnie choroba cywilizacyjna 20/21 wieku.... dlatego założyłam forum o powrocie do natury- widzę jak to balsamicznie działa na człowieka smile

8

Odp: lek na stres

Myślę że trzeba realistycznie oceniać źródła stresu, zastanowić się co go powoduje ,a następnie na ile jest się czym przejmować. Często po zastanowieniu okazuje się że sprawa jest błaha. Wszystko tkwi w naszym wewnętrznym nastawieniu. Dieta, preparaty itp. mogą pomóc ale bez naszego udziału nie zadziałają.

Jeśli chodzi o jakieś preparaty to ew. bym polecił Bio Relaxil, taki mix różnych ziółek uspokających, robi to polska firma. Może nie jest to jakieś mocne, ale przynajmniej nieszkodliwe.

9

Odp: lek na stres

Ja polecam, jak któraś z wcześniejszych koleżanek - ruch i ćwiczenia fizyczne. Jak mam ciężki dzień to po pracy lubię sobie przejść kilka przystanków pieszo. Gdy jestem w domu to czuję, że cały ten chaos zostawiłam gdzieś za sobą, po prostu problemy z pracy zostają w pracy, a nie przynosze je do domu. W ogóle zauwazyłam, że w sesozie kiedy intensywnie ćwiczę jakoś tak mniej przejmuję się sytuacjami, które normalnie robiłyby ze mnie kłębek nerwów. Ćwiczenia fizyczne musza wejść w nawyk, to nie jest sposób natychmiastowy, trzeba trochę poświęcenia, ale nadłuższą metę na prawdę warto

10

Odp: lek na stres

Ja piję meliskę, wycisza mnie ale nie usypia.

Odp: lek na stres

medytacja?

lub wysiłek fizyczny wink

12

Odp: lek na stres

wysiłek fizyczny!! smile

13

Odp: lek na stres

Zgadzam się z poprzedniczkami- wysiłek fizyczny i po nim co powiecie na kubek gorącej czekolady??:D

14

Odp: lek na stres

Proponuję ziołowe leki na stres i inne dolegliwości.

15

Odp: lek na stres

duzo ruchu i ćwiczeń!

16

Odp: lek na stres
lubomirska napisał/a:

duzo ruchu i ćwiczeń!

Prawdą jest:) Mniej KONTROLOWANIA swojego życia i wszystkiego wokół,:)...

Posty [ 17 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024